Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ETH bányászat

Indította boti123, december 02, 2016, 04:17:18 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 7 Vendégek van a témában

kidface

Roli87: kérlek egy kérdést csak egy topikban tegyél fel! Köszi

Roli87

Idézetet írta: Artthur Dátum május 09, 2017, 07:20:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roli87 Dátum május 09, 2017, 07:19:05 DÉLUTÁN
Üdv mindenkinek!

Tapsztalt már valaki olyasmit hogy a kliens program elindítása után pár perccel hirtelen leesik 1-2 MH/s-re a hashrate minden kártyánál? 2 db Gigabyte rx 470-es kártyával bányászok és eddig semmi problémám nem volt viszont most lövésem sincs mi okozhatja ezt egyik napról a másikra. Alaplapi slotban vannak a kártyák, nincs riser, claymore 8.0 dual miner klienst használok csak eteriumot bányászva.

Kérlek segítsetek

Gondolom elérik a beállított max hőfokot és visszafogja a számolást. Hány fokon mennek és mi a limit?

Köszi a választ! Gyári beállításokat használok 90 C a limit és 70 C körül pörögnek a kártyák tehát nem itt lehet a probléma sajnos.

Laca012

Nem tudom Robinal mi lehet a szitu, az M1 neha leall, (lehet azzal hegeszt???) az M6 meg mar nagyon regota lejton van, mint nalam a 2.rig volt.. (Egy idoben kezdtek)
Par hete lattam ugyan azt mint amit nalam a 2. rig csinalt, es mostmar csak annyit banyaszik mint 1.5 kartya nem mint amit 6-nak kellene.. Lehet mast is banyaszik azzal, azert ilyen keves a hash?
Bar kb. ugyanolyan utemben lassan csokkent a hashrate -je mint nekem, ha atall valami masra akkor csak bezuhan elvileg.. ::)
Gondolom video lesz rola egyszer... 8)


Laca012

Idézetet írta: Laca012 Dátum május 13, 2017, 02:38:00 DÉLUTÁN
Nem tudom Robinal mi lehet a szitu, az M1 neha leall, (lehet azzal hegeszt???) az M6 meg mar nagyon regota lejton van, mint nalam a 2.rig volt.. (Egy idoben kezdtek)
Par hete lattam ugyan azt mint amit nalam a 2. rig csinalt, es mostmar csak annyit banyaszik mint 1.5 kartya nem mint amit 6-nak kellene.. Lehet mast is banyaszik azzal, azert ilyen keves a hash?
Bar kb. ugyanolyan utemben lassan csokkent a hashrate -je mint nekem, ha atall valami masra akkor csak bezuhan elvileg.. ::)
Gondolom video lesz rola egyszer... 8)



Most mar nagyon kivancsi vagyok, mi az oka, hogy igy hanyagolja a banyat...

Az M1 tobbet all mint megy, az M6 meg olyan mintha mar csak 1 kartya menne...



Nem azert, mert mas banyajaban akarok turkalni, de nekem (meg szerintem sokmindenkinek) ez volt az etalon banya..
Most meg "abandoned"...  :'( ???

Laca012

Az enyem kulonben most elfogadhato.

Ezek volt az utolso riportok:

Idézetet írta: Laca012 Dátum május 08, 2017, 12:34:38 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum május 07, 2017, 11:30:09 DÉLELŐTT





Esti helyzetjelentes:




Alakulgat.. ;)
Az 1.-es rig 7kartyaval meg mindig sokkal jobb, csak -4% a kulonbseg a riportolt es az atlagos hashrate kozott, de a 2.-es rig az 5kartyaval is jovoget felfele, a -34%-hoz kepest a -11% mindjart jobban mutat..
Meglatjuk reggelre mennyit javul..  :)

Most pedig (mar a masodik rig is 7db kartyaval):





Igaz tegnap volt egy kis baleset (Banya 2000W, porszivo 2000W, fozolap 1200W, vizforralo ~2000W) ami leverte a biztit, de nem sokat vesztettem vele..

Gep 1   reported 184MH/s average 173MH/s kulonbseg ~ -5.5%
Gep2    reported 184MH/s average 171MH/s kulonbseg ~ -7%
Osszes reported 368MH/s average 345MH/s kulonbseg ~ -6%

14db MSI RX470 GamingX 4GB 12db Hynix 2db Samsung.
Fogyasztas kerek 2000W
Napi ~ 0.5ETH + 7.5PASC

Szoval ugy gondolom erdemes odafigyelni, pontos hangolassal kemenyen dollarokat lehet nyerni napi szinten es nem kell megelegedni, ha ugyan stabilan, de a riportoltnal 10-20%-kal kevesebb a valos (Average)profit.
Nekem ugyan tok mindegy, de akinel szamit a villany, ott meg a bevetel/profit aranyaba is beleszol, ugyanis szar arannyal is ugyan annyit eszik a rig..






drizzt_do_urden

de ez mindenkinel igy van. nekem megis ha whattomine szerint nezem a hozamot akkor orokke jol adja minden nap es en a valos hashratemet irom be nem az averaget amit a pool ad. szoval szerintem egyaltalan nem szamit...jol fizet az ethermine az a lenyeg nem volt gond meg veluk...

Laca012

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 14, 2017, 01:25:14 DÉLUTÁN
de ez mindenkinel igy van. nekem megis ha whattomine szerint nezem a hozamot akkor orokke jol adja minden nap es en a valos hashratemet irom be nem az averaget amit a pool ad. szoval szerintem egyaltalan nem szamit...jol fizet az ethermine az a lenyeg nem volt gond meg veluk...

Hidd el kiprobaltam. Es tutira az average alapjan fizet. Nem csak en mondom, mas is ezen a velemenyen van:
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=12.msg20263#msg20263

"Jol fizet"...  igen, az average alapjan mindig szepen idoben kifizetnek, ez nem kerdes.. (Megenne a fene ha azt sem fizetnek ki, vagy csalnanak vele)

De amikor leesett az average hashratem es 20%-kal kevesebb volt a "valos" (riportolthoz)-hoz kepest akkor a kifizetes (1.01ETH) is csak 70-75 orara jott, amikor javult akkor meg ismet ~60 orankent mint elotte..

Az, hogy a whattomine milyen kozelito erteket ad az egy dolog, ha neked kozel azt fizeti ki, amit a whattomine mutat, az azt jelenti, hogy nalad nincs baj, biztos nincs nagy kulonbseg a riportolt es az average hashrate-ed kozott, szoval minden szuper.

Viszont ha valakinek ilyen nagy kulonbseg van, mint nekem volt, akkor az is ugyanugy kulonbseget fog eszrevenni a kifizetesek kozti idokben ahhoz kepest mint amikor az average magasabb.
Es ez esetben badarsag hatradolni es nem foglalkozni vele, azt hinni, hogy 20-40%-kal kevesebb average hashrate-re is a reportolt hasht fogjak kifizetni, mert nem. Sajnos nem. Mert meddo munkara nem fizetnek.

Csak erdekesseg keppen mennyi a reportolt es az average hashrate-ed? ???

drizzt_do_urden

#547
en tobbszor leteszteltem...a reported hashrate szerint fizet engem...sokaig az average -el szamoltam. de olyankor orokke tobbet fizetett. betettem a reported hashratemet es azota is ugyanannyit fizet...ugyanigy nez ki az enyem is mint a tietek...30 - 40 hashel kevesebb mint a reported.

es amikor 60 ora helyett 75 re fizet akkor az azt jelenti hogy nagyott nott a difficulty. majd visszaesik...ennyi az egesz. fluktual az orokke.

Laca012

#548
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 14, 2017, 02:55:49 DÉLUTÁN
en tobbszor leteszteltem...a reported hashrate szerint fizet engem...sokaig az average -el szamoltam. de olyankor orokke tobbet fizetett. betettem a reported hashratemet es azota is ugyanannyit fizet...ugyanigy nez ki az enyem is mint a tietek...30 - 40 hashel kevesebb mint a reported.

En 30-40 % (!)-rol beszelek.. Az az en esetemben minusz 100 -150 hash (neha annal is tobb) volt.. Es a kifizetes emiatt 2nap helyett egybol 3napra emelkedett.
(Ami azt jelenti, hogy 3nap alatt a $150 helyett csak $100-t kerestem.)

Mar bocsi, de amit te mondasz (2rigre) 30-40 hash az meg mindig nem kulonbseg. (nekem most jelenleg 23MH/s a kulonbseg ami mint irtam tok normal es elfogadhato)

Ha az a 30-40MH/s neked kulonbseget mutat a kalkulatorban, akkor az baromira pontos kalkulator, mert annyit a pool is ingadozik egy nap, az arfolyam is, a difficulty is, meg ugy minden befolyasolo tenyezo.

Most nem azt mondom, hogy direkt huzd tul kicsit 4-5 kartyadat, hogy meg pont ne fagyjanak, de hibazzanak eleget ahhoz, hogy ennyivel csokkenjen az average hashrate-ed, de hidd el egybol latnad mi alapjan fizet..  ;)

"es amikor 60 ora helyett 75 re fizet akkor az azt jelenti hogy nagyott nott a difficulty. majd visszaesik...ennyi az egesz. fluktual az orokke."

Azt mond mar meg, hogy melyik nap ugrott a difficulty az utobbi idoben kozel a masfelszeresere, meg vissza igy par nap alatt, mert elotte sem valtozott napi +- 2-3 oranal tobbet a kifizetes, meg azota sem, csak erdekesseg keppen abban a 6napban.

De nezd ez baromira egyszeru. En nem szajkaratezok, hanem bizonyitok..
Aprilis 30 es majus 7 kozott volt ez a 18-14 oras kulonbseg amikor az average hashratem leesett.(A reported ugyan annyi volt, abszolut nem valtozott ezt visszanezheted azokon a napokon postolt kepeimen)

Csak hasonlitsd ossze vegannak (akinek dupla annyi kartyaja van, tehat a kifizetesek kb. fele idonkent jonnek) azokon a napokon volt-e 9-7 oras kifizetesi ido kulonbseg nala?
Vagy lehet Amerikaban nem valtozik annyit a difficulty?  :o

(Meg osszehasonlithatod a sajatoddal is egyebkent, plane ha neked is 2 riged van..)

Na beszeljenek a kepek.. ;)

Enyem:



Vegan Robie:




drizzt_do_urden

de hat epp ez hogy en a kartyaimat nem huzom fel hogy memory errot adjon. mindegyik ugy van beallitva hogy 0 errort adjon. a 30 - 40 hash az 4 rigen van nalam...

Laca012

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 14, 2017, 03:20:19 DÉLUTÁN
de hat epp ez hogy en a kartyaimat nem huzom fel hogy memory errot adjon. mindegyik ugy van beallitva hogy 0 errort adjon. a 30 - 40 hash az 4 rigen van nalam...

En sem huztam fel addig!!
De egyszer csak elkezdtek hibazni tobb hetes hibatlan mukodes utan. Es senki nem fogja tudni megmagyarazni, hogy elotte miert nem, pedig a Samsung memorias kartyan elotte is a nem ravalo bios volt, meg a 020SB szeriaszamu Hynixen is a 03SB-re valo..
Es nem csak ez a 2 kartya kezdett hibazni, hanem egy harmadik is, sot, miutan a bios kaoszt rendbetettem masik kartyak is elkezdtek hibazni ugyanazon beallitasokkal amin elotte hibatlanul mentek..
Es nem doglott meg egy kartya sem, csak ujra kellett allitani oket.
Es semmi masbol nem tudtam leszurni, hogy baj va, minthogy a kifizetesek ideje eltolodott, meg a grafikonon az average hash lejton volt..

Ezert osztottam meg a tapasztalatomat es tanacsoltam masoknak akik azt hiszik, hogy tok mindegy az average hashrate leesett, meg a kifizetes kesobb, jon, az csak a difficulty emelkedes lehet es azt hiszik ez termeszetes, talan majd magatol vissza emelkedik, vagy ez a torvenyszeru, hogy egyre kevesebbet hoz a banya..

Ugyan ez a folyamat latszik a Robi M6-os gepen is, aztan majd kiderul mi volt a gebasz ha egyszer ranez es megjavitja..

Székely Vegán

Idézetet írta: Laca012 Dátum május 14, 2017, 12:28:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum május 13, 2017, 02:38:00 DÉLUTÁN
Nem tudom Robinal mi lehet a szitu, az M1 neha leall, (lehet azzal hegeszt???) az M6 meg mar nagyon regota lejton van, mint nalam a 2.rig volt.. (Egy idoben kezdtek)
Par hete lattam ugyan azt mint amit nalam a 2. rig csinalt, es mostmar csak annyit banyaszik mint 1.5 kartya nem mint amit 6-nak kellene.. Lehet mast is banyaszik azzal, azert ilyen keves a hash?
Bar kb. ugyanolyan utemben lassan csokkent a hashrate -je mint nekem, ha atall valami masra akkor csak bezuhan elvileg.. ::)
Gondolom video lesz rola egyszer... 8)



Most mar nagyon kivancsi vagyok, mi az oka, hogy igy hanyagolja a banyat...

Az M1 tobbet all mint megy, az M6 meg olyan mintha mar csak 1 kartya menne...



Nem azert, mert mas banyajaban akarok turkalni, de nekem (meg szerintem sokmindenkinek) ez volt az etalon banya..
Most meg "abandoned"...  :'( ???

Névcsere volt az M1 és M6 között.
Az M6-ba csak 2x470 kártya van.
Az M1-be 6x480 ref., valami hardware probléma miatt lekapcsol egyfolytában.. még nem jöttem rá hogy pontosan mi a gond.. csinálok róla videót ma.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

drizzt_do_urden

de laca itt ki szajkaratezik szerinted? en csak az enyemet mondtam el mit csinal. rendesen fizet wahttomine kalkulator szeritn. ennyi...nem kell bizonygassak semmit...azt mondtam normalis a 20 - 30 - 40 hashel kulonbseg a reported es az average kozott...nem tudom miert olyan fontos ez neked ??? nem mindegy??? penzt keresel? igen. jol megvagy? igen. aramert nem kell fizess...szokdosnek oromombe ha nem kene fizessek aramert nem a hashratet szamolgatnam.

Laca012

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum május 14, 2017, 03:58:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum május 14, 2017, 12:28:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum május 13, 2017, 02:38:00 DÉLUTÁN
Nem tudom Robinal mi lehet a szitu, az M1 neha leall, (lehet azzal hegeszt???) az M6 meg mar nagyon regota lejton van, mint nalam a 2.rig volt.. (Egy idoben kezdtek)
Par hete lattam ugyan azt mint amit nalam a 2. rig csinalt, es mostmar csak annyit banyaszik mint 1.5 kartya nem mint amit 6-nak kellene.. Lehet mast is banyaszik azzal, azert ilyen keves a hash?
Bar kb. ugyanolyan utemben lassan csokkent a hashrate -je mint nekem, ha atall valami masra akkor csak bezuhan elvileg.. ::)
Gondolom video lesz rola egyszer... 8)



Most mar nagyon kivancsi vagyok, mi az oka, hogy igy hanyagolja a banyat...

Az M1 tobbet all mint megy, az M6 meg olyan mintha mar csak 1 kartya menne...



Nem azert, mert mas banyajaban akarok turkalni, de nekem (meg szerintem sokmindenkinek) ez volt az etalon banya..
Most meg "abandoned"...  :'( ???

Névcsere volt az M1 és M6 között.
Az M6-ba csak 2x470 kártya van.
Az M1-be 6x480 ref., valami hardware probléma miatt lekapcsol egyfolytában.. még nem jöttem rá hogy pontosan mi a gond.. csinálok róla videót ma.

Szuper, remelem hamar megoldod mindkettot.  ;)
Varjuk a videot!

Laca012

#554
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 14, 2017, 04:08:06 DÉLUTÁN
de laca itt ki szajkaratezik szerinted? en csak az enyemet mondtam el mit csinal. rendesen fizet wahttomine kalkulator szeritn. ennyi...nem kell bizonygassak semmit...azt mondtam normalis a 20 - 30 - 40 hashel kulonbseg a reported es az average kozott...nem tudom miert olyan fontos ez neked ??? nem mindegy??? penzt keresel? igen. jol megvagy? igen. aramert nem kell fizess...szokdosnek oromombe ha nem kene fizessek aramert nem a hashratet szamolgatnam.

Meg mindig nem ertesz, ha nem erted miert osztottam meg ezeket a tapasztalataimat masokkal, de en mar ertem miert nem erted.  ;)

Itt a lenyeg amiben nem ertunk egyet:
".szokdosnek oromombe ha nem kene fizessek aramert nem a hashratet szamolgatnam."

Szoval te azon az allasponton vagy, hogy mivel nem kell fizessek a villanyert tok mindegy mennyit hashelnek a gepek, 2naponta hoznak $100-t vagy csak 3 naponta..
Csak legyen kifizetes, hogy mennyi az mar mindegy, mert nem kell fizessek a villanyert, meg ha igen, akkor sem szamit?

Ha neked mindegy mennyit hoz, mennyi ido alatt akkor az elozo postjaim nem neked szolnak, nincs ebben semmi. :) (bar eleg erdekes uzletfilozofia)
Ha a te meggyozodesed, hogy az average hashrate nem szamit, semmi koze a kifizetesekhez, az is a te dolgod, nekem nem faj.  :)

Ez a nehany poszt azoknak szolt akiknek most is vagy akar a jovoben a riportolt es az average hashrate-juk kozott tartosan 10%-nal nagyobb kulonbseg van, es nem javul, vagy romlik.
Akiknek a kifizetesek lassabban jonnek mint ahogy kalkulator szerint kellene, vagy elkezdenek kesni.
Es termeszetesen csak akinek ez a bevetel kulonbseg szamit.


Mert attol, meg hogy ez veled nem fordult meg elo, es ha elofordulna sem erdekelne, attol meg massal meg elofordulhat es masnak fajhat ha ennyire leesik a bevetel, ha kis odafigyelessel tartosan lehetne jobb is, mint elotte.  ;)

Onekik segitseg lesz abban, hogy felfedezzek, lehetne jobb, lehetne jobban vagy annyit keresni mint elotte.
Mert en nem akkor szokdosok csak, hogyha a villanyert nem kell fizessek, hanem akkor is ha naponta nem $30 hanem $40-$45 a profit. (Mert a gepekert en is fizettem, az nem volt ingyen) :)



drizzt_do_urden

te sem ertesz engem na de mindegy...mar hogyne erdekelne mennyit kapok. mennyit hashelek stb. amugy az elmult napok hetek hash problemaja a pool-e volt inkabb nem a banyaszoke. a szerveruk DDOS attack allatt allt es tobbszor is irtak hogy a statszitikak rosszul vannak de a kifizetesek azok normalisan tortennek. szoval a nagy kulonbsegek onnan szarmaztak most mar egy par napja helyreallt a dolog es ezert van helyreallva a hashrate is. szoval amig neked a geped otthon jol megy hashel es nincs memory error addig nem kell problemazni az average es a reported hashrate miatt mert a kifizetesek jol vannak. es igenis szamit a 60 es a 75 ora kozotti 15 ora ha felmegy a difficulty. ha nezed naponta akkor latod hogy egyre nagyobb a hashrate mindenhol persze hogy egyik heten 60 ora alatt banyaszol de masik heten az mar lesz 75...orokke nem lesz ugyanaz. es az hogy te ingyen arammal vagy az csak hab a tortan. orvendjel neki. en is orvendek neki hogy enekd ingyen aramod van...legalabb nem kellszamolgassad a wattokat amennyit fogyasztasz. te inkabb azert kell optimalizaljad a gepeket hogy ne adjanak memory errort es huvosen menjenek! ertsd meg en nem ellentmondok neked. sajat tapasztalataim irom le csak. ebbol is pont ugy tanulhatnak mint a tiedbol...csak valamiert erzekenyebb vagy te erre a hashrate dologra mint mas...orokke a nap vegen vagy honap vegen nezzed hogy hozta azt a penz mennyiseget amit kellett volna. ha igen akkor minden ok! ha nem akkor majd utananezel miert is volt. nalad van a hiba vagy a poolnal vagy csak annyira megnott a difficulty hogy csak ennyi jott ki? esetleg az ar esett nagyot. stb!

Laca012

#556
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 14, 2017, 04:52:18 DÉLUTÁN
te sem ertesz engem na de mindegy...mar hogyne erdekelne mennyit kapok. mennyit hashelek stb. amugy az elmult napok hetek hash problemaja a pool-e volt inkabb nem a banyaszoke. a szerveruk DDOS attack allatt allt es tobbszor is irtak hogy a statszitikak rosszul vannak de a kifizetesek azok normalisan tortennek. szoval a nagy kulonbsegek onnan szarmaztak most mar egy par napja helyreallt a dolog es ezert van helyreallva a hashrate is. szoval amig neked a geped otthon jol megy hashel es nincs memory error addig nem kell problemazni az average es a reported hashrate miatt mert a kifizetesek jol vannak. es igenis szamit a 60 es a 75 ora kozotti 15 ora ha felmegy a difficulty. ha nezed naponta akkor latod hogy egyre nagyobb a hashrate mindenhol persze hogy egyik heten 60 ora alatt banyaszol de masik heten az mar lesz 75...orokke nem lesz ugyanaz. es az hogy te ingyen arammal vagy az csak hab a tortan. orvendjel neki. en is orvendek neki hogy enekd ingyen aramod van...legalabb nem kellszamolgassad a wattokat amennyit fogyasztasz. te inkabb azert kell optimalizaljad a gepeket hogy ne adjanak memory errort es huvosen menjenek! ertsd meg en nem ellentmondok neked. sajat tapasztalataim irom le csak. ebbol is pont ugy tanulhatnak mint a tiedbol...csak valamiert erzekenyebb vagy te erre a hashrate dologra mint mas...orokke a nap vegen vagy honap vegen nezzed hogy hozta azt a penz mennyiseget amit kellett volna. ha igen akkor minden ok! ha nem akkor majd utananezel miert is volt. nalad van a hiba vagy a poolnal vagy csak annyira megnott a difficulty hogy csak ennyi jott ki? esetleg az ar esett nagyot. stb!

De itt a pont.. Nekem az a hashrate kulonbseg okozta a kifizetesi idok valtozasat (+15ora), NEM a difficulty es nem a DDOS attack.. 
Es senki masnak nem okozott ekkora kulonbseget semmi, csak nekem, mert nalam szarakodott a gep.
Ennel egyszerubben mar nem tudom elmondani hallod... ::)

willow

Ti elbeszéltek egymás mellett. Ebből veszekedés lesz. Szerintem hagyjátok egymást. Ha valakit még érdekel a téma, majd az hozzászól.

Laca012

Idézetet írta: willow Dátum május 14, 2017, 07:35:11 DÉLUTÁN
Ti elbeszéltek egymás mellett. Ebből veszekedés lesz. Szerintem hagyjátok egymást. Ha valakit még érdekel a téma, majd az hozzászól.

"Ti elbeszéltek egymás mellett."

Valahogy én is ezt érzem...  :)

drizzt_do_urden

en nem szoktam veszekedni. de megbeszelni dolgokat azt kell. sot! abbol epul a valami :))