Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ETH bányászat

Indította boti123, december 02, 2016, 04:17:18 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 12 Vendégek van a témában

Laca012

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 14, 2017, 09:22:22 DÉLUTÁN
en nem szoktam veszekedni. de megbeszelni dolgokat azt kell. sot! abbol epul a valami :))
Ennyi. Két inteligens ember megvitat-egyeztet-magyaráz dolgokat, nem veszekszik. Ez nem az a két ember..  :D  ;)

drizzt_do_urden

az a lenyeg jol elbeszelgettunk :))

Laca012

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 14, 2017, 09:31:07 DÉLUTÁN
az a lenyeg jol elbeszelgettunk :))

Jah..  Kicsit tényleg egymas mellett, de elbeszelgettünk..   ;D

drizzt_do_urden

:))hat mindenki mondta a magaet :)))) a masik nem szamitott :))

Til

#564
Sziasztok!
Valaki segitsen kerem szepen!
Ataltam zec-rol eth-ra.
Claymore v9.3.Csak eth,no dual.Szepen hasshal minden kartya,27-28mh,de van valami ami rendellenes.
6x rx470 falbol 820w.Amd driver 16.11.5
Mikor elinditom a claymoret, az egeret, ha mozgatom akadozik a kurzor,az ablakok toredezve nyilnak meg stb.
Olyan mintha leterhelne a gepet csutkara.Neztem a cpu hasznalat kb 7%.A memoria 4gb es 30% hasznalatban.
Cpu g1840.
Ez normalis jelenseg?Ha nem, mitol lehet?
Elore is koszi!
C:\> del c:\command.com

Laca012

Idézetet írta: Til Dátum május 15, 2017, 03:22:36 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Valaki segitsen kerem szepen!
Ataltam zec-rol eth-ra.
Claymore v9.3.Csak eth,no dual.Szepen hasshal minden kartya,27-28mh,de van valami ami rendellenes.
6x rx470 falbol 820w.Amd driver 16.11.5
Mikor elinditom a claymoret, az egeret, ha mozgatom akadozik a kurzor,az ablakok toredezve nyilnak meg stb.
Olyan mintha leterhelne a gepet csutkara.Neztem a cpu hasznalat kb 7%.A memoria 4gb es 30% hasznalatban.
Cpu g1840.
Ez normalis jelenseg?Ha nem, mitol lehet?
Elore is koszi!
Nekem is csinalta, amikor valamelyik kartya tul volt huzva. Nem annyira, hogy megállt, csak annyira, hogy akadozott a kurzor, meg a HWmonitor memória hibákat mutatott.
Ráadásul az a kártyám is amelyikre a monitor volt dugva..

Til

Idézetet írta: Til Dátum május 15, 2017, 03:22:36 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Valaki segitsen kerem szepen!
Ataltam zec-rol eth-ra.
Claymore v9.3.Csak eth,no dual.Szepen hasshal minden kartya,27-28mh,de van valami ami rendellenes.
6x rx470 falbol 820w.Amd driver 16.11.5
Mikor elinditom a claymoret, az egeret, ha mozgatom akadozik a kurzor,az ablakok toredezve nyilnak meg stb.
Olyan mintha leterhelne a gepet csutkara.Neztem a cpu hasznalat kb 7%.A memoria 4gb es 30% hasznalatban.
Cpu g1840.
Ez normalis jelenseg?Ha nem, mitol lehet?
Elore is koszi!
Rajottem mi a hiba!
Ha wattoolban bekapcsolom a vrm monitoring funkciot,akad minden kurzor,ablakok stb.
Amint kikapcsolom minden fasza.DE, hogyen nezzen a vrm hofokot igy?
Talalkoztatok mar ezzel a hibaval?Most ez baj egyaltalan?Vajon a rendszert terheli le ennyire vagy csak egy semmitmondo bug?
Valaki kerem segitsen,mar a plafonon vagyok.   >:(
C:\> del c:\command.com

szevasz

Vasárnap hajnaban 2 rig újraindult, 2 pedig leállt. Kicsit furcsa véletlen, másnál is előfordult?

Laca012

Igen...
Az okat is megtalaltam...  ;) ;D

http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=12.msg21201#msg21201

"Igaz tegnap volt egy kis baleset (Banya 2000W, porszivo 2000W, fozolap 1200W, vizforralo ~2000W) ami leverte a biztit, de nem sokat vesztettem vele.."


xXFelaXx

Sziasztok!

Az micsoda munka, hogy 1 rig 5 kártyával 950-970W-okat zabál? :D MSI RX470 4GB GamingX-ek szaladgálnak benne. ETH + DCR-t termel. 72%-os hűtéssel pedig 55 körül vannak a GPU tempek és 70-80 között a VRM tempek. Ez normális így vagy csak melegen van szegény? Igyekszem ventillátorokat beszerezni mert elég para lesz... még kemény nyár sincs... :) Wattool beállításaim még nem igazán kicsiszoltak egyébként. Minden kártya memory-ját állítgattam 1850/900-ra. Egyelőre ennyit csináltam de gondolom sok áramot lehet még nyerni más beállításokkal. Válaszokat, tanácsokat megköszönöm előre is!

Laca012

#570
Idézetet írta: xXFelaXx Dátum május 16, 2017, 01:04:18 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Az micsoda munka, hogy 1 rig 5 kártyával 950-970W-okat zabál? :D MSI RX470 4GB GamingX-ek szaladgálnak benne. ETH + DCR-t termel. 72%-os hűtéssel pedig 55 körül vannak a GPU tempek és 70-80 között a VRM tempek. Ez normális így vagy csak melegen van szegény? Igyekszem ventillátorokat beszerezni mert elég para lesz... még kemény nyár sincs... :) Wattool beállításaim még nem igazán kicsiszoltak egyébként. Minden kártya memory-ját állítgattam 1850/900-ra. Egyelőre ennyit csináltam de gondolom sok áramot lehet még nyerni más beállításokkal. Válaszokat, tanácsokat megköszönöm előre is!
Nekem a 7 kartya eszik annyit, ugyhogy az meg mindig sok.. 
GPU freki? ETH-ra nem kell tobb mint 1025MHz.
En is ugy kaptam anno az infot es nalam teljesen bevalt..

Ha nincs tul bedobozolva es szellozni tud,
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=16.msg21391#msg21391
Akkor 27fokos szobaban:
http://kephost.com/images/2017/05/15/HWmonitor.md.png

xXFelaXx

#571
Idézetet írta: Laca012 Dátum május 16, 2017, 01:15:39 DÉLELŐTT
Nekem a 7 kartya eszik annyit, ugyhogy az meg mindig sok.. 
GPU freki? ETH-ra nem kell tobb mint 1025MHz.
En is ugy kaptam anno az infot es nalam teljesen bevalt..

Ha nincs tul bedobozolva es szellozni tud,
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=16.msg21391#msg21391
Akkor 27fokos szobaban:
http://kephost.com/images/2017/05/15/HWmonitor.md.png

Azokat még nem állítgattam de van amelyik sokkal magasabb. Egyébként elég csak a P7-et állítgatni? Vagy sok múlik a többin is?
Te dualozol? Mert nagyon fasza a hőfokod. Nekem az egyik kártya benne ilyen 2300-as RPM mellett 89 fokos VRM-et peodukált. Amég nem találom meg a módját a fogyasztás visszanyomásának és a hőfok lejebb nyomásának addig marad a solo ETH mert félek kipukkan valamelyik. De ma már nem nyúlok hozzá :D elég volt :D

UPDATE: nem bírtam ki megnéztem a beállításaidat. Nagyon fasza!
Alacsony fogyasztás, kevés hő. Viszont voltage beállításokat néznék mert SOLO Miningen ilyen 24-26Mh/s az elég karcsú nem? 28-nak lennie kellene tudomásom szerint SOLO-ba BIOS MOD-olt kártyákkal. Azért az előző kérdéseimre ne feledjétek a választ. Köszi :)

Laca012

Idézetet írta: xXFelaXx Dátum május 16, 2017, 02:05:35 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum május 16, 2017, 01:15:39 DÉLELŐTT
Nekem a 7 kartya eszik annyit, ugyhogy az meg mindig sok.. 
GPU freki? ETH-ra nem kell tobb mint 1025MHz.
En is ugy kaptam anno az infot es nalam teljesen bevalt..

Ha nincs tul bedobozolva es szellozni tud,
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=16.msg21391#msg21391
Akkor 27fokos szobaban:
http://kephost.com/images/2017/05/15/HWmonitor.md.png

Azokat még nem állítgattam de van amelyik sokkal magasabb. Egyébként elég csak a P7-et állítgatni? Vagy sok múlik a többin is?
Te dualozol? Mert nagyon fasza a hőfokod. Nekem az egyik kártya benne ilyen 2300-as RPM mellett 89 fokos VRM-et peodukált. Amég nem találom meg a módját a fogyasztás visszanyomásának és a hőfok lejebb nyomásának addig marad a solo ETH mert félek kipukkan valamelyik. De ma már nem nyúlok hozzá :D elég volt :D

UPDATE: nem bírtam ki megnéztem a beállításaidat. Nagyon fasza!
Alacsony fogyasztás, kevés hő. Viszont voltage beállításokat néznék mert SOLO Miningen ilyen 24-26Mh/s az elég karcsú nem? 28-nak lennie kellene tudomásom szerint SOLO-ba BIOS MOD-olt kártyákkal.

1.
p1-tol p7ig lepcsozetesen emelkedik a frekvencia es a hozza tartozo feszultseg. Amikor elinditod a banyaprogramot ezekkel a lepcsokkel eri el a p7beallitast.
Szerinted az jo, hogy p6-ig felemeli a frekvenciat es a feszultseget ezekre a szuksegtelenul magas ertekekre aztan p7-nel meg visszaejti?
Termeszetesen nem. Ami magasabb azokat mind at kell irni arra ami a P7-nel van.
Ha nem igy van, sokszor a Wattool azt mutatja a frekvencia lejjeb van, meg a feszultseg, de kozben amikor indul a miner akkor beragadhat a magasabb ertek es nem erti senki miert futenek a kartyak, meg eszik az egesz tobbet mint kellene..
2.
Dualban megy ETH+PASC
3.
Memoriahiba nelkul ez a maximum ezekkel a kartyakkal. Ha feljebb emelem, a memoria hibazik, az elettartam csokken, a reported hashrate emelkedik, de az average ami alapjan fizet a pool az meg szinten csokken, tehat rosszabbul jovok ki, meg meg a ventilatorok is hangosabbak. Szoval jo ez nekem igy.  ;)
(Inkabb hallgatom a valoban 2x15W-os autoradiot mint az 1300W-os leveheto elolapost..)

xXFelaXx

Idézetet írta: Laca012 Dátum május 16, 2017, 02:46:44 DÉLELŐTT
1.
p1-tol p7ig lepcsozetesen emelkedik a frekvencia es a hozza tartozo feszultseg. Amikor elinditod a banyaprogramot ezekkel a lepcsokkel eri el a p7beallitast.
Szerinted az jo, hogy p6-ig felemeli a frekvenciat es a feszultseget ezekre a szuksegtelenul magas ertekekre aztan p7-nel meg visszaejti?
Termeszetesen nem. Ami magasabb azokat mind at kell irni arra ami a P7-nel van.
Ha nem igy van, sokszor a Wattool azt mutatja a frekvencia lejjeb van, meg a feszultseg, de kozben amikor indul a miner akkor beragadhat a magasabb ertek es nem erti senki miert futenek a kartyak, meg eszik az egesz tobbet mint kellene..
2.
Dualban megy ETH+PASC
3.
Memoriahiba nelkul ez a maximum ezekkel a kartyakkal. Ha feljebb emelem, a memoria hibazik, az elettartam csokken, a reported hashrate emelkedik, de az average ami alapjan fizet a pool az meg szinten csokken, tehat rosszabbul jovok ki, meg meg a ventilatorok is hangosabbak. Szoval jo ez nekem igy.  ;)
(Inkabb hallgatom a valoban 2x15W-os autoradiot mint az 1300W-os leveheto elolapost..)

Hálásan köszönöm. Ez igazán kimerítő volt. ;)

johnypapa

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni, eth bányászat, legújabb ati driver,rx570_4gb_armor, hogyan tudom a feszultségeit állítani?  Wattmanban, ha csak egy kicsit állitok fagy a rendszer, ugrik vissza defaultra. Msi ufterburner, core voltige csak -3 már befagy a rendszer, wattol be sem tölt, felismerési hibaval kifagy, ha nem akkor össze vissza értékeket mutat, ha átírom ilyenkor ismét kifagy. Lehet érdemes lenne a biosban átírni? Van akinek hasonlo tapasztalata van armor kártyákkal? Jó lenne beállítani, a három kártya szaunát csinált a szobából, ami valoszínűleg azt jelentheti, hogy vesz fel elektromosságot bőven.

filamester

Ki mit tippel? Fél év vagy egy év múlva mennyit fog érni egy ETH? Kíváncsi vagyok a jóslatokra. Szerintem a többszörösére fog nőni.. Legalábbis bízom benne :)
18 x MSI RX 470 Gaming X 4GB
6 x Gigabyte Aorus RX 570 4GB
4 x Gigabyte RX 580 8GB
6 x Gigabyte Aorus RX 580 4GB

Karcsi papa

Idézetet írta: filamester Dátum május 17, 2017, 01:08:48 DÉLELŐTT
Ki mit tippel? Fél év vagy egy év múlva mennyit fog érni egy ETH? Kíváncsi vagyok a jóslatokra. Szerintem a többszörösére fog nőni.. Legalábbis bízom benne :)

120-150 között!
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

kisgolyzer95

Idézetet írta: johnypapa Dátum május 16, 2017, 06:17:36 DÉLELŐTT
Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni, eth bányászat, legújabb ati driver,rx570_4gb_armor, hogyan tudom a feszultségeit állítani?  Wattmanban, ha csak egy kicsit állitok fagy a rendszer, ugrik vissza defaultra. Msi ufterburner, core voltige csak -3 már befagy a rendszer, wattol be sem tölt, felismerési hibaval kifagy, ha nem akkor össze vissza értékeket mutat, ha átírom ilyenkor ismét kifagy. Lehet érdemes lenne a biosban átírni? Van akinek hasonlo tapasztalata van armor kártyákkal? Jó lenne beállítani, a három kártya szaunát csinált a szobából, ami valoszínűleg azt jelentheti, hogy vesz fel elektromosságot bőven.
Hali az rx 570/580 as topicban a 16. oldalon van egy driver en azzal raktam fel 6x rx 570 pulse kartyat es Sapphire Trixx el allitottam a dolgokat. Egy próbát megér. :)

drizzt_do_urden

arra figyeljetek oda mas bios -al hogy a memria tipus talaljon, hanem fennall a veszely , hogy brickeled a kartyat! ha Hynix memoriad van csak Hynixes modot tegyel, ha samsung ...samsung es igy tovabb...

hoppus

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 18, 2017, 11:11:56 DÉLELŐTT
arra figyeljetek oda mas bios -al hogy a memria tipus talaljon, hanem fennall a veszely , hogy brickeled a kartyat! ha Hynix memoriad van csak Hynixes modot tegyel, ha samsung ...samsung es igy tovabb...

sima timing bios moddingal is lehet brickelni vajon?