Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ETH bányászat

Indította boti123, december 02, 2016, 04:17:18 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 10 Vendégek van a témában

Effect

Bitcoint automatát használtad már?

Idézetet írta: Jaky Dátum június 10, 2017, 08:30:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum június 10, 2017, 07:53:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Jaky Dátum június 10, 2017, 07:41:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum június 10, 2017, 06:09:42 DÉLUTÁN
...
Ettől függetlenül ha már szóba jött az ETH kivét, érdekelne hova veszed ki, mert tapasztalataim alapján, jobban járok ha a Polon, vagy bittrexen váltok BTC-re és azt "veszem ki" (teszem Uquid-re vagy Spectrocoin-ra), mert az ETH-t ezek a kártyás cégek baromi szarul váltják...

Én végeztem a kamubankokkal, Uquid meg társai, lapát szar mindegyik. Meg ez a bankkártyás szarakodás is egy vicc, hogy 1000$/lifetime de mindezt úgy, hogy utald először a számlára, az sarc, utald a kártyára a szmláról, az sarc, vedd ki automatából, az sarc váltsd át a dollárt vagy eurót, arra is sarc... ez az egész folyamat tökéletesen felesleges nekem. Bitcoin automata, vagy személyesen btc eladás kp forintért.1 utalás, 1 sarc, pont. Tökéletesen anonim (már ha figyelsz a részletekre), nincs limit, nincs igazolványos hitelesítés stb... és a végén forintban van a kezemben és senki nem fog tudni róla akinek nem kell tudnia róla. Ha akarom leadózom, ha nem akarom nem adózom. Úgy is van az életben egy rakás dolog, amire vagyonokat el lehetne  költeni és még sem marad utána nagyjából semmi nyom. Ha meg már olyan mennyiségben jön, akkor érdemes elgondolkodni a leadózásán, mert még sem lehet életen át "bújkálva" élvezni az így szerzett lóvét, ha már nagyobb mennyiségben jön. De egyébként a kp eladás és a btc automata vidékieknek is jó lehet, havonta 1x max 2x kellene szerintem megtenni egy átváltós utat, az azért csak nem borít csődbe senkit... Persze nyilván ez azokra vonatkozik, akik havi legalább 100-150 ezret kiszednek ebből, mert aki ennél kevesebbet és vidékről kéne feljárnia emiatt, annak valóban nem biztos, hogy megérné.
Ìgy èrthető.. Nekem GBP-ben kell, azèrt màs a dolog kicsi, Én polon vàltom BTC-be aztàn bakkàrtya -> kp..
De akkor ezek szerint te is előbb vàltod BTC-be, vagy közvetlenül ETH is jàtszik?

btc, de a vevő mondta akihez járok, hogy érdekli az eth is, szóval nincs kizárva.



Andokaaa

17:20 kor egyszerre 3 rig állt le , valaki tapasztalt hasonlót ?

Jaky

Idézetet írta: Andokaaa Dátum június 11, 2017, 08:04:49 DÉLUTÁN
17:20 kor egyszerre 3 rig állt le , valaki tapasztalt hasonlót ?

Ez mit takar, hogy leállt? Kikapcsolt a gép, a bányászprogi állt le, a poolon látszik úgy, mintha kikapcsolt volna és ha igen, melyik poolon vagy... egyéb? Nekem ment, úgyhogy egyéni probléma lesz ha ethermine.org-ról  beszélünk.

Skankhunt42

Idézetet írta: Andokaaa Dátum június 11, 2017, 08:04:49 DÉLUTÁN
17:20 kor egyszerre 3 rig állt le , valaki tapasztalt hasonlót ?

Nem, nalunk nem volt aramszunet.  :D ;D :o

Uhura

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum június 11, 2017, 09:55:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Andokaaa Dátum június 11, 2017, 08:04:49 DÉLUTÁN
17:20 kor egyszerre 3 rig állt le , valaki tapasztalt hasonlót ?

Nem, nalunk nem volt aramszunet.  :D ;D :o

Nem, tegnap nekem is egymás után 1-2 percen belül 2 rig ETH-PASC is újraindult. A 3 rig marad a ZEC-es volt vagyis nem feltétlenül áramszünet.

Tiba

Claymorenál a kártya beállításokat aki használja, ahhoz lenne kérdésem.
Én ha beállítom a gpu magot, a ramot, és a hozzá tartozó feszültségeket, akkor nekem az összes steppingre, az összes kártyánál berakja ugyanazt.
Pl:
-cclock 1150
-cvddc 900
-mclock 2030
-mvddc 920
-tt 72,72,72,72,72,72,72

A probléma az, ha bezárom a clymore-t, akkor kékhalállal újraindul a gép.
Ha vesszővel elválasztva más értékeket adok, akkor kártyánként változnak, viszont a steppingek kártyánként nem.
Az a gyanúm, hogy az nem tetszik neki, hogy az összes steppingen ugyanaz van és amikor visszalépked kikapcsoláskor akkor omlik össze.
Erre tudtok valami megoldást?



Székely Vegán

Idézetet írta: Tiba Dátum június 13, 2017, 01:36:00 DÉLELŐTT
Claymorenál a kártya beállításokat aki használja, ahhoz lenne kérdésem.
Én ha beállítom a gpu magot, a ramot, és a hozzá tartozó feszültségeket, akkor nekem az összes steppingre, az összes kártyánál berakja ugyanazt.
Pl:
-cclock 1150
-cvddc 900
-mclock 2030
-mvddc 920
-tt 72,72,72,72,72,72,72

A probléma az, ha bezárom a clymore-t, akkor kékhalállal újraindul a gép.
Ha vesszővel elválasztva más értékeket adok, akkor kártyánként változnak, viszont a steppingek kártyánként nem.
Az a gyanúm, hogy az nem tetszik neki, hogy az összes steppingen ugyanaz van és amikor visszalépked kikapcsoláskor akkor omlik össze.
Erre tudtok valami megoldást?

Próbáld az mvdcc-t a cvdcc-vel azonos vagy kisebb értékre állítva.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

kidface

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 13, 2017, 04:36:15 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Tiba Dátum június 13, 2017, 01:36:00 DÉLELŐTT
Claymorenál a kártya beállításokat aki használja, ahhoz lenne kérdésem.
Én ha beállítom a gpu magot, a ramot, és a hozzá tartozó feszültségeket, akkor nekem az összes steppingre, az összes kártyánál berakja ugyanazt.
Pl:
-cclock 1150
-cvddc 900
-mclock 2030
-mvddc 920
-tt 72,72,72,72,72,72,72

A probléma az, ha bezárom a clymore-t, akkor kékhalállal újraindul a gép.
Ha vesszővel elválasztva más értékeket adok, akkor kártyánként változnak, viszont a steppingek kártyánként nem.
Az a gyanúm, hogy az nem tetszik neki, hogy az összes steppingen ugyanaz van és amikor visszalépked kikapcsoláskor akkor omlik össze.
Erre tudtok valami megoldást?

Próbáld az mvdcc-t a cvdcc-vel azonos vagy kisebb értékre állítva.
+1 Amit Vegán ajánlott

Tiba

Köszönöm, megpróbálom.  8)

Hanics

Hali.

Egy gyors kérdés. Engem is elért az ETH bányászás.
Viszont ma már 2 embertől hallottam, hogy az ETH Október vagy Novemberben megszűnik. Mármint a bányászás lehetőség...

Ez most életszerű vagy csak valami humbák urbán legenda?

Előre is köszönöm!

kidface

Idézetet írta: Hanics Dátum június 13, 2017, 03:49:24 DÉLUTÁN
Hali.

Egy gyors kérdés. Engem is elért az ETH bányászás.
Viszont ma már 2 embertől hallottam, hogy az ETH Október vagy Novemberben megszűnik. Mármint a bányászás lehetőség...

Ez most életszerű vagy csak valami humbák urbán legenda?

Előre is köszönöm!
ETH PoS-ra fog váltani de a pontos dátum meg ismeretlen.

Hanics

Köszönöm a segítséget.

Laca012

Tegnap este frissítettem 9.3-ról 9.5-re...
Az ETH reported hashrate-em leesett az eddigi 370Mh/s-ról  360-ra néha 358-ra.. Az átlag 350-ről ~330-ra...
Reggel visszaálltam gyorsan (akartam) 9.3-ra, de azzal még lejjebb esett.. Minden wattool beállítást újra betöltött, leellenőriztem, minden frekvencia és feszültség jónak látszott, de csak miután az egész gépet (gépeket) restartoltam állt vissza...
Mit kavar be a 9.5 ami ezt okozhatja? Van valami új paraméter amit konfigurálni kellene, vagy szimplán szarabb a 9.5, mint ahogy volt ilyen példa egyszer 8.x verzióknál és régebben ZEC minerrel is?

Normál esetben ami müxik azt nem piszkálom, de ez esetben a sebesség növekedések érdekében általában muszáj.
Van egyáltalán sebesség különbség 9.3 ès 9.5 között?

marshall

24 ora kell ahhoz hogy az oldalon normal ertekeket mutasson...

drizzt_do_urden

figyeljetek oda mert a windows defender kezdte nyirni a miner programokat. akinel ki van kapcsolva ok, de mast figyelmeztetek inkabb kapcsolja ki meg mielott azt veszi eszre hogy a rig nem megy es nem tud rajonni miert.

Mulder

Idézetet írta: ddu Dátum június 14, 2017, 12:58:23 DÉLUTÁN
figyeljetek oda mert a windows defender kezdte nyirni a miner programokat. akinel ki van kapcsolva ok, de mast figyelmeztetek inkabb kapcsolja ki meg mielott azt veszi eszre hogy a rig nem megy es nem tud rajonni miert.

jaja a rohadék, én beraktam kivételnek, de lehet inkább kikapcsolom a rákba.

Laca012

Idézetet írta: marshall Dátum június 14, 2017, 12:55:56 DÉLUTÁN
24 ora kell ahhoz hogy az oldalon normal ertekeket mutasson...
Biztos.. Szerintem nem érted miről beszélek...  :-\
A 24óra maximum ahhoz kell, hogyha a valós átlagot (24órás napi átlagot) szeretnéd látni.
Ha eddig mindegyik rigem stabilan 185-187MH/s hashrate-et mutatott, és a 9.5-tel 175-178-nál nem megy feljebb 10óra alatt akkor nem kell megvárni míg a 24órás átlagon is lemegy 20MH/s -al alacsonyabb értékre..
Ennyi erővel, ha 0-ra esik akkor is várjál 24órát....
Vagy gondolod, hogy ha huzamosan (10óra) felére esik a pillanatnyi hash, 24óra múlva mégis elképzelhető, hogy magasabbat mutat??  :o

drizzt_do_urden

esik a hash valamennyit a 9.5 el tenyleg. en varom lassuk az average az nem-e feljebb megy most mert jobb lesz az effective hashrate ha igen akkor marad. hanem akkor vissza a 9.3 ra.