Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ETH bányászat

Indította boti123, december 02, 2016, 04:17:18 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 14 Vendégek van a témában

Mulder

nem szopat tieteket az ethermine.org a reported hash rate-tel? most pl 40%ot esett miközben minden gép faszán működik.

Székely Vegán

Idézetet írta: Mulder Dátum június 14, 2017, 05:09:24 DÉLUTÁN
nem szopat tieteket az ethermine.org a reported hash rate-tel? most pl 40%ot esett miközben minden gép faszán működik.

Ja, pont most láttam én is mondom wáddafákk:
https://ethermine.org/miners/D225d7658b71247Ba7a7ec676CeBEb2Ed19cC591
Biztos csak valami front-end glitch. Amíg a rigek küldik a shareket addig nincs baj, mert a szerver fogadja, akkor is ha a honlapont hülyeséget mutat.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Worlynox

Idézetet írta: Mulder Dátum június 14, 2017, 05:09:24 DÉLUTÁN
nem szopat tieteket az ethermine.org a reported hash rate-tel? most pl 40%ot esett miközben minden gép faszán működik.

de nekem is 0-t mutat az egyik bányára, miközben sok szár órája megy folyamatosan. de a currentet jól mutatja :D

Székely Vegán

***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Laca012

Idézetet írta: ddu Dátum június 14, 2017, 03:40:21 DÉLUTÁN
esik a hash valamennyit a 9.5 el tenyleg. en varom lassuk az average az nem-e feljebb megy most mert jobb lesz az effective hashrate ha igen akkor marad. hanem akkor vissza a 9.3 ra.

Nálam az effective ekg-ja is folyamatosan az eredeti average alatt volt, nagyon ritkán ugrott fölé, és emiatt az average folyamatos lejtmenetben volt, szóval 10 óra elég vol, hogy az average is leessen több mint 10MH/s-ot

Viszont abból gondolom, hogy valami bonyolultabb van a háttérben, mert a 9.5 valamit "maradandóan" átállított annyira, hogy aztán a 9.3-as meg még lassabb lett mint a 9.5..
Hiába töltöttem be a WattTool beállításokat újra, meg indítgattam újra a minert, végül csak teljes gép restart után állt helyre.
Ebből gondolom, hogy mivel ezzel a "rossz" beállítással" mégis a 9.5 a gyorsabb, ha megtalálnánk az okát, lehet akkor is a 9.5 lenne a gyorsabb..
(gondolom érted mire gondolok)
Lehet valami intenzitás alapértelmezett beállítása változott, vagy nem tudom mi az ami még befolyásolhatja... Fogyasztást nem is néztem sajnos, hogy változott-e, pedig lehet hasznos infó lett volna.

Filius

Sziasztok, Valaki leírná röviden hogy miért nem lehet ETH-t bányászni majd a későbbiekben, vagy csak VGA-val nem lehet?

berci01


http://www.coindesk.com/ethereums-big-switch-the-new-roadmap-to-proof-of-stake/
Lehet még egy jó darabig.

Idézetet írta: Filius Dátum június 15, 2017, 01:56:02 DÉLUTÁN
Sziasztok, Valaki leírná röviden hogy miért nem lehet ETH-t bányászni majd a későbbiekben, vagy csak VGA-val nem lehet?

xxhpixx

Idézetet írta: kolieee Dátum június 15, 2017, 04:07:30 DÉLUTÁN
Sziasztok valakinek valami ottlet mitol kattant be a ket rigem magyar ido szerint ejfel korul
Ment a ket rig 23 oraja  ra neztem semmi gond nem volt  kimentem cigizni  es hallottam le allt  a ket rig bekapcsoltam neztem a naplot az rx 570 rigen elszallt a beaalitas es 92 celsiuson leallt a mining (nincsenek biosban pszkalva a kartyak csak az afterburneren keresztul vettem le a hofokot 66 celsiusra. Es a fogyasztast  -25 re )  a masik 480/580 vegyes rig szinten leallt de ott nem volt ilyen merteku tulmelegedes . Elinditottam ujra mid 2 riget  es azt tapasztalom hogy  mind 2 rig kevesebb hast csinalmint eddig minimalis az elteres de akkor is kevesebbet   eddig stabilan jott 22mh az 570 nel  most 20 -22 kozott ingadozik . A vegyes rig is   kevesebbet csinal picivel mint eddig .
Van valakinek ottlete mi az isten tortent  updatelnem kellene a claymoret  vagy a windows csinalt valami frissitest  ?
Igazabol nem a hash veszteseg idegesit  hanem az hogy nehogy  kigyuladjon a haz.
Tegnap hajnalban felmászott valami frissítés a gépre összevágta a rigem. a tegnapi napom arra ment el hogy a 4 kártya menjen, az istennek nem akart menni 3nál több. Aztán ma meg a beállításaimmal 5 perc után leesik az egyik kártya 0-ra majd claymore kifagy aztán a gép is. Most megy a játék hogy mi lehet. lassan két napja nincs termelés :(

marshall

Idézetet írta: xxhpixx Dátum június 15, 2017, 04:44:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kolieee Dátum június 15, 2017, 04:07:30 DÉLUTÁN
Sziasztok valakinek valami ottlet mitol kattant be a ket rigem magyar ido szerint ejfel korul
Ment a ket rig 23 oraja  ra neztem semmi gond nem volt  kimentem cigizni  es hallottam le allt  a ket rig bekapcsoltam neztem a naplot az rx 570 rigen elszallt a beaalitas es 92 celsiuson leallt a mining (nincsenek biosban pszkalva a kartyak csak az afterburneren keresztul vettem le a hofokot 66 celsiusra. Es a fogyasztast  -25 re )  a masik 480/580 vegyes rig szinten leallt de ott nem volt ilyen merteku tulmelegedes . Elinditottam ujra mid 2 riget  es azt tapasztalom hogy  mind 2 rig kevesebb hast csinalmint eddig minimalis az elteres de akkor is kevesebbet   eddig stabilan jott 22mh az 570 nel  most 20 -22 kozott ingadozik . A vegyes rig is   kevesebbet csinal picivel mint eddig .
Van valakinek ottlete mi az isten tortent  updatelnem kellene a claymoret  vagy a windows csinalt valami frissitest  ?
Igazabol nem a hash veszteseg idegesit  hanem az hogy nehogy  kigyuladjon a haz.
Tegnap hajnalban felmászott valami frissítés a gépre összevágta a rigem. a tegnapi napom arra ment el hogy a 4 kártya menjen, az istennek nem akart menni 3nál több. Aztán ma meg a beállításaimmal 5 perc után leesik az egyik kártya 0-ra majd claymore kifagy aztán a gép is. Most megy a játék hogy mi lehet. lassan két napja nincs termelés :(

keves aramot kap vagy valamit nagyon tulhuztal rajta(ilyen altalaban akkor volt nekem ha tulhuztam a kartyat) ilyenkor gep resi es uj beallitas

xxhpixx

Idézetet írta: marshall Dátum június 15, 2017, 11:23:07 DÉLUTÁN
Idézetet írta: xxhpixx Dátum június 15, 2017, 04:44:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kolieee Dátum június 15, 2017, 04:07:30 DÉLUTÁN
Sziasztok valakinek valami ottlet mitol kattant be a ket rigem magyar ido szerint ejfel korul
Ment a ket rig 23 oraja  ra neztem semmi gond nem volt  kimentem cigizni  es hallottam le allt  a ket rig bekapcsoltam neztem a naplot az rx 570 rigen elszallt a beaalitas es 92 celsiuson leallt a mining (nincsenek biosban pszkalva a kartyak csak az afterburneren keresztul vettem le a hofokot 66 celsiusra. Es a fogyasztast  -25 re )  a masik 480/580 vegyes rig szinten leallt de ott nem volt ilyen merteku tulmelegedes . Elinditottam ujra mid 2 riget  es azt tapasztalom hogy  mind 2 rig kevesebb hast csinalmint eddig minimalis az elteres de akkor is kevesebbet   eddig stabilan jott 22mh az 570 nel  most 20 -22 kozott ingadozik . A vegyes rig is   kevesebbet csinal picivel mint eddig .
Van valakinek ottlete mi az isten tortent  updatelnem kellene a claymoret  vagy a windows csinalt valami frissitest  ?
Igazabol nem a hash veszteseg idegesit  hanem az hogy nehogy  kigyuladjon a haz.
Tegnap hajnalban felmászott valami frissítés a gépre összevágta a rigem. a tegnapi napom arra ment el hogy a 4 kártya menjen, az istennek nem akart menni 3nál több. Aztán ma meg a beállításaimmal 5 perc után leesik az egyik kártya 0-ra majd claymore kifagy aztán a gép is. Most megy a játék hogy mi lehet. lassan két napja nincs termelés :(

keves aramot kap vagy valamit nagyon tulhuztal rajta(ilyen altalaban akkor volt nekem ha tulhuztam a kartyat) ilyenkor gep resi es uj beallitas
frissítés bezavart rendesen memo 2150 volt most azzal fagyott 2125-ön most elketyereg. (rx580-javíthatom a másik topikban a táblázatot :) )

zs1991

Mi lehet az oka, hogy már 8 órája nem jött meg az első Payout-om az Ethermine-ról? Rosszul konfigurálhattam be a Claymore's Dual Miner-t? Pedig Etermine-on rátudtam keresni a címemre és írt is mindent rendesen...

willow

Idézetet írta: zs1991 Dátum június 16, 2017, 08:36:42 DÉLELŐTT
Mi lehet az oka, hogy már 8 órája nem jött meg az első Payout-om az Ethermine-ról? Rosszul konfigurálhattam be a Claymore's Dual Miner-t? Pedig Etermine-on rátudtam keresni a címemre és írt is mindent rendesen...

Mert még nem érted el a kifizethető minimumot a levonásokkal együtt. Gondolom én.

Lancer

Egy kérdés a profikhoz ha ősztől már nem lehet majd a 3 GB-os kártyákkal bányászni akkor akiknek olyan van kb a világon sok embernek azok mire váltanak majd? ZEC? Mert a kártyákat tuti nem fogják eladni gondolom mert akkor már most vásárolnának 6 GB-osat. És szerintetek mit vált majd ki ez a piacból?

Székely Vegán

Idézetet írta: Lancer Dátum június 17, 2017, 04:56:32 DÉLUTÁN
Egy kérdés a profikhoz ha ősztől már nem lehet majd a 3 GB-os kártyákkal bányászni akkor akiknek olyan van kb a világon sok embernek azok mire váltanak majd? ZEC? Mert a kártyákat tuti nem fogják eladni gondolom mert akkor már most vásárolnának 6 GB-osat. És szerintetek mit vált majd ki ez a piacból?

Majd meglátjuk.. az ősz még messze van, sőt lehet abból még tavasz is lesz..
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

zs1991

Kraken-re min 0.05 ETH-t lehet csak küldeni?

Csongor

Idézetet írta: willow Dátum június 16, 2017, 07:59:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zs1991 Dátum június 16, 2017, 08:36:42 DÉLELŐTT
Mi lehet az oka, hogy már 8 órája nem jött meg az első Payout-om az Ethermine-ról? Rosszul konfigurálhattam be a Claymore's Dual Miner-t? Pedig Etermine-on rátudtam keresni a címemre és írt is mindent rendesen...

Mert még nem érted el a kifizethető minimumot a levonásokkal együtt. Gondolom én.
En is azt varom, hogy megjojjon a penz, de nem akar megjelenni, pedig holnap ki kellene vegyek, hetfore kellene a penz a kezembe. Eddig is mindig 1.00015ETH koruli osszeg jott a pool-tol, es mire Poloniexre kerult, mindig 0.99XX volt a vegosszeg. Most valamiert nem erkezik a penz. Ha vennek Poloniexen 0.05ETH-t, hogy meglegyen az 1 kerek ETH, vagy egy masik szamlarol kuldenek magamhoz, akkor megkapnam?

Balvanylajos

http://cryptomining-blog.com/8822-ethereum-hashrate-drop-for-radeon-rx400rx500-gpus-is-incoming/


Ezzel kapcsolatban mi a konszenzus itt?
Bekövetkezik?
Visszaesik a termelékenység, vagy az ETH árfolyam annyit emelkedni fog, hogy ne vegyük észre a különbséget?


Skankhunt42

Idézetet írta: Balvanylajos Dátum június 18, 2017, 04:55:46 DÉLUTÁN
http://cryptomining-blog.com/8822-ethereum-hashrate-drop-for-radeon-rx400rx500-gpus-is-incoming/


Ezzel kapcsolatban mi a konszenzus itt?
Bekövetkezik?
Visszaesik a termelékenység, vagy az ETH árfolyam annyit emelkedni fog, hogy ne vegyük észre a különbséget?


En nem kulonosebben aggodnek emiat(amugy most hallok rola eloszor, es meg nem is ellenoriztem a valosagtartalmat). Induljunk ki abbol hogy igaz amit ir, tehat negy naponta novekszik a DAG epoch, es azt irja hogy 30-35 epoch mulva erezhetunk lassulast, ergo 120-175 nap mulva. Tehat valamikor december korul. Jo esellyel akkor mar nem fogunk ETH-t banyaszni, mert elkezdodik a PoS-ra atallas es/vagy addigra mar ugy felmegy a difficulty hogy profitabilisabb lesz mast banyaszni es/vagy $egyeb_random_shit. De ha ne adj isten akkor meg mindig ETH-t banyasznek addigra mar annyit hozott a cucc hogy a bahamakon koktelt szurcsolgetve pont nem fog erdekelni 30% veszteseg. :D  8)

Skankhunt42

Nem tudom hanyan banyasztok US szerverre, de kaptunk kompenzaciot a mult penteki problema miatt.

https://medium.com/@bitfly/analysis-ethermine-org-us1-server-outage-b16334f7b08e

gohanssj

Idézetet írta: willow Dátum június 16, 2017, 07:59:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zs1991 Dátum június 16, 2017, 08:36:42 DÉLELŐTT
Mi lehet az oka, hogy már 8 órája nem jött meg az első Payout-om az Ethermine-ról? Rosszul konfigurálhattam be a Claymore's Dual Miner-t? Pedig Etermine-on rátudtam keresni a címemre és írt is mindent rendesen...

Mert még nem érted el a kifizethető minimumot a levonásokkal együtt. Gondolom én.

Nekem is beba...t a Poloni 42 usd lóg a levegőben nem fizették ki pedig a pool elküldte, 10- kifizetés után egymás után 2 nem érkezett me. Váltottam ki is hagyom a Poloniex-et.