Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Fúrási napló

Indította Uhura, augusztus 29, 2017, 10:56:39 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Uhura

Régen akartam már csinálni egy összehasonlítást ami napi szinten mutatja az egyes coinoknál a fúrási teljesítményt és a kereset / bevétel alakulását. Mert sok esetben whattomine, stb. ide vagy oda nem mindig állnak a számok.


2017.08.29 Fúrási napló adatai:

hoppus

Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 29, 2017, 10:56:39 DÉLUTÁN
Régen akartam már csinálni egy összehasonlítást ami napi szinten mutatja az egyes coinoknál a fúrási teljesítményt és a kereset / bevétel alakulását. Mert sok esetben whattomine, stb. ide vagy oda nem mindig állnak a számok.


2017.08.29 Fúrási napló adatai:


nagyon jó tetszik. akkor azt jól értelmezem ugye, hogy ez a táblázat azonos rig-re értendő, tehát adott coin-t ugyanazzal a rig-el turtad ezeken a sebességeken?

hoppus

#2
ja nem. ez azt mutatja be, hogy adott napon miből mennyit turtál a rigjeiddel?


az utolsó oszlop nekem nem kerek valahogy...

Uhura

#3
Idézetet írta: hoppus Dátum augusztus 29, 2017, 11:04:00 DÉLUTÁN
ja nem. ez azt mutatja be, hogy adott napon miből mennyit turtál a rigjeiddel?


az utolsó oszlop nekem nem kerek valahogy...


Nem az első oszlop egy adott coinra ráküldött fúrási teljesítmény, utána az ezzel a fúrási teljesítménnyel kifúrt coin darab száma, majd ez alapján 1 MH/s re vetített fúrási hozam BTC-ben és Ft -ben.


BTC = 4400 dollár
FT = 270 Ft


Arányszámnak de megállapodhatunk másabbakban is ha mindenki ugyanazt használja.


Elnézést de a táblázatban a Musicnál 120 helyett 75 MH/s kell érteni :( bocsi.

2moon

Ez tényleg akkor lenne az igazi ha ugyanolyan rigek lennénel kösszehasonlítva, de az is sokat segítene szerintem ha oda írnád mindegyik sorhoz hogy az adott hash-t milyen VGA-kkal kaptad. Pl: 6*RX580 vagy 4*GTX1060

A DAXX durván jónak tűnik ebből a táblázatból.

Uhura

#5
Idézetet írta: 2moon Dátum augusztus 29, 2017, 11:22:29 DÉLUTÁN
Ez tényleg akkor lenne az igazi ha ugyanolyan rigek lennénel kösszehasonlítva, de az is sokat segítene szerintem ha oda írnád mindegyik sorhoz hogy az adott hash-t milyen VGA-kkal kaptad. Pl: 6*RX580 vagy 4*GTX1060

A DAXX durván jónak tűnik ebből a táblázatból.


Értelek de ebből a felindulásból szerintem mindegy mivel fúrod úgyis a MH/s érték a lényeg amit a rendszer kiír neked "reportednek" , az hogy mennyire hasznosul az más kérdés.

De hogy ez is legyen - bár szerintem teljesen lényegtelen - :

DAXX: 1030 + 460 (2 GB)
ETH: 6 x 470 (4 GB)
Music: 2 x 1060 (6 GB) + 1 db 470 (4 GB) + 1 db 460 (4 GB)
DBIX: 1060 (6 GB)



Az ötlet lényege, hogy a mért adatoknál jobb nincs - ezét javasoltam máshol is ha tudni akkarado mit hoz egy pool, fogd meg és kerese benne hasonló hash rate-t mind a tied - és azt figyeld.

2moon

Idézetet írta: Uhura Dátum augusztus 29, 2017, 11:28:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: 2moon Dátum augusztus 29, 2017, 11:22:29 DÉLUTÁN
Ez tényleg akkor lenne az igazi ha ugyanolyan rigek lennénel kösszehasonlítva, de az is sokat segítene szerintem ha oda írnád mindegyik sorhoz hogy az adott hash-t milyen VGA-kkal kaptad. Pl: 6*RX580 vagy 4*GTX1060

A DAXX durván jónak tűnik ebből a táblázatból.


Értelek de ebből a felindulásból szerintem mindegy mivel fúrod úgyis a MH/s érték a lényeg amit a rendszer kiír neked "reportednek" , az hogy mennyire hasznosul az más kérdés.

De hogy ez is legyen - bár szerintem teljesen lényegtelen - :

DAXX: 1030 + 460 (2 GB)
ETH: 6 x 470 (4 GB)
Music: 2 x 1060 (6 GB) + 1 db 470 (4 GB) + 1 db 460 (4 GB)
DBIX: 1060 (6 GB)



Az ötlet lényege, hogy a mért adatoknál jobb nincs - ezét javasoltam máshol is ha tudni akkarado mit hoz egy pool, fogd meg és kerese benne hasonló hash rate-t mind a tied - és azt figyeld.

Én is értelek, de nekem alapból fingom nincs kb miből jön ki mondjuk 15 MH DAXX ha nem írsz oda valamit.
Így hogy odaírtad hogy 1030 + 460 már kb be tudom lőni.

Uhura

Na javítottam, csak a manók elb.. rossz adatokat adtak meg, mert csalni akartak az adóónál :P




Uhura

Szerdai értékek , a mai fúrási képpel és termelési értékekkel.




Uhura

Csütörtöki értékek:


Pár megjegyzés: a MUSICnál pool váltás volt és még nincs teljes 24 óra + a miner is leállt :) úgyhogy ez még csak egy 10 órás fúrás 24 órára vetítése.
Beraktam egy scryptes coint is - ami nem gpu-s - az info miatt, itt annyi hozzáfűzésem van csak, hogy a gép reported hash ratje 21-23 a poolnál 28-31 között mutat.


Az árak ma reggeliek , a coinok esetébe a legmagasabb vételi árat vettem. A BTC: 4700 dolcsi, a dolcsi pedig 260 Ft -ra vettem. A dollár ft átváltási árnál átálltam eladási árra mert ez az amin eladható így közelebb van a valós bevételhez.




AnCrypto

Klassz de mi ennek az értelme? Akkor lenne összehasonlítható az egész, ha ugyanakkora MH/s-el vagy ugyanazon RIG ekkel hasonlítanád a bányászott coinokat. Vagy csak én nem értek semmit a táblázatból?
Crypto Currency Miner & Trader.

Uhura

#11
Idézetet írta: AnCrypto Dátum szeptember 01, 2017, 09:58:31 DÉLELŐTT
Klassz de mi ennek az értelme? Akkor lenne összehasonlítható az egész, ha ugyanakkora MH/s-el vagy ugyanazon RIG ekkel hasonlítanád a bányászott coinokat. Vagy csak én nem értek semmit a táblázatból?


Miért mi az a mi minden fajta riget egy közös nevezőre hoz ? a MH/s érték , miért lényges , hogy a vagy b milyen kártya vagy milyen rig 6-7-8 , a vége úgyis mennyi coin termel egy mh/s érték , adott watt-on. ... persze befolyásolja az értéket egy rig mérete és egyéb paraméterei de közelítésre és egy coin fúrásának bevételinek becslésére bőven elég.


Főleg azért mert ha 100 bányászt össze hasonlítasz akkor max a rigek 10% lehet megközelítőleg ugyanolyan .... vagyis teljesen főlősleges minden adatott összegyájtve értékelgetni , megfogod a yners termelési adatot és a kártyák által adott hash rate-et és kész. Pure , egyszerű és fölös salangoktól mentes adatokat kapsz.


Ezenkívül megfogod és az adott napi / MH/s értéket felszorzva a te MH/s értékeddel akkor - ha minden oké akkor - kapsz egy közelítő bevétel becslését a te rigedre.

AnCrypto

Idézetet írta: Uhura Dátum szeptember 01, 2017, 10:02:57 DÉLELŐTT
Idézetet írta: AnCrypto Dátum szeptember 01, 2017, 09:58:31 DÉLELŐTT
Klassz de mi ennek az értelme? Akkor lenne összehasonlítható az egész, ha ugyanakkora MH/s-el vagy ugyanazon RIG ekkel hasonlítanád a bányászott coinokat. Vagy csak én nem értek semmit a táblázatból?


Miért mi az a mi minden fajta riget egy közös nevezőre hoz ? a MH/s érték , miért lényges , hogy a vagy b milyen kártya vagy milyen rig 6-7-8 , a vége úgyis mennyi coin termel egy mh/s érték , adott watt-on. ... persze befolyásolja az értéket egy rig mérete és egyéb paraméterei de közelítésre és egy coin fúrásának bevételinek becslésére bőven elég.


Főleg azért mert ha 100 bányászt össze hasonlítasz akkor max a rigek 10% lehet megközelítőleg ugyanolyan .... vagyis teljesen főlősleges minden adatott összegyájtve értékelgetni , megfogod a yners termelési adatot és a kártyák által adott hash rate-et és kész. Pure , egyszerű és fölös salangoktól mentes adatokat kapsz.


Ezenkívül megfogod és az adott napi / MH/s értéket felszorzva a te MH/s értékeddel akkor - ha minden oké akkor - kapsz egy közelítő bevétel becslését a te rigedre.
Így ahogy leírtad így már tiszta...Lehet a hétvége szele, hogy nem értettem előbb :) Sorry. Akkor neki kezdek a számolgatásnak, viszonyításnak :)
Crypto Currency Miner & Trader.

Til

Jó dolog ez a topik.
Esetleg az még érdekes lehet,hogy melyik pool-t használod!
Nálam Ethermine.org-on hajszál pontosan ugyanazt az értéket kapom mint a Te táblázatodban.

Kiváncsi lennék összehasonlításképp aki Nanopool-on bányászik Eth-t ,mennyi az eltérés.
Lehet nincs is igazán sok értelme napi lebontásban, hanem hó végén összegezve, de viszonyítási alapnak jó lenne.
C:\> del c:\command.com

Uhura

Idézetet írta: Til Dátum szeptember 01, 2017, 11:31:31 DÉLELŐTT
Jó dolog ez a topik.
Esetleg az még érdekes lehet,hogy melyik pool-t használod!
Nálam Ethermine.org-on hajszál pontosan ugyanazt az értéket kapom mint a Te táblázatodban.

Kiváncsi lennék összehasonlításképp aki Nanopool-on bányászik Eth-t ,mennyi az eltérés.
Lehet nincs is igazán sok értelme napi lebontásban, hanem hó végén összegezve, de viszonyítási alapnak jó lenne.


Az már csak összegzés kérdése , hogy havi táblát csináljon az ember, egyetlen probléma vele, hogy ha sokat ugrálsz akkor kicsit torzitani fog a számokban.


Én nanon poolon megyek a ETH-val. Az a gond hogy a nanon elég nehéz lekövetni a változásokat mert nincs időbeli adat csak a jelenlegi helyzet.

Uhura

Péntek: (elnézétst előre is de most 10-11 napig nem lesznek naplók mert szabdságon leszek)


Musicról leálltam átmentem DAXX-ra mert musicon a nagyobb pool sem hozta a kellő eredményeket.



Energy


Energy

Most gondoltam rá, hogy a napi Diff.-et is beleveszem majd a táblázatba, az is érdekes plusz adat.

Energy


lakat

Idézetet írta: Uhura Dátum szeptember 01, 2017, 07:47:41 DÉLUTÁN
Péntek: (elnézétst előre is de most 10-11 napig nem lesznek naplók mert szabdságon leszek)


Musicról leálltam átmentem DAXX-ra mert musicon a nagyobb pool sem hozta a kellő eredményeket.


Szerintem még praktikus lehet a poolt is odaírni, mivel elég nagy szórás van a poolok között. Ráadásul a DGB a pont olyan hogy 5 különböző algóval lehet bányászni (X11, Srypt, Qubit, stb..).