Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

GPU tuning (tweak)

Indította drizzt_do_urden, december 02, 2016, 05:15:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

kidface

Idézetet írta: fefe Dátum január 12, 2017, 10:37:43 DÉLUTÁN
GPU z megnéztem a memória típusát.
Sikerült visszatennem az eredetit de ha felülírom 1500 bios mód az eredmény ua.. csak hőfokot látok és a bánya sem indul el.

És milyen memória van benne? Mert Samsungot nem lehet a polaris BIOS editorral megcsinálni! Hibásan menti el a fájlt!

fefe

hynix .De az a furcsa hogy 3 msi kártya 1 tökéletes a 2 sapphire szintén jó

atideath

Idézetet írta: kidface Dátum január 12, 2017, 11:00:07 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fefe Dátum január 12, 2017, 10:37:43 DÉLUTÁN
GPU z megnéztem a memória típusát.
Sikerült visszatennem az eredetit de ha felülírom 1500 bios mód az eredmény ua.. csak hőfokot látok és a bánya sem indul el.

És milyen memória van benne? Mert Samsungot nem lehet a polaris BIOS editorral megcsinálni! Hibásan menti el a fájlt!

Nekem semmi ilyen problémám nem volt a Samsung memókkal. Atiflash-el kimentettem a biost, módosítottam Polarissal majd vissza. Tökéletesen muzsikálnak.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

adamszumu

IdézIdézetet írta: kidface - január 12, 2017, 11:00:07 pm
Idézetet írta: fefe - január 12, 2017, 10:37:43 pm
GPU z megnéztem a memória típusát.
Sikerült visszatennem az eredetit de ha felülírom 1500 bios mód az eredmény ua.. csak hőfokot látok és a bánya sem indul el.

És milyen memória van benne? Mert Samsungot nem lehet a polaris BIOS editorral megcsinálni! Hibásan menti el a fájlt!

Nekem semmi ilyen problémám nem volt a Samsung memókkal. Atiflash-el kimentettem a biost, módosítottam Polarissal majd vissza. Tökéletesen muzsikálnak.

milyen tipusú vedókártyád van?

atideath

Idézetet írta: adamszumu Dátum január 13, 2017, 07:05:57 DÉLELŐTT
IdézIdézetet írta: kidface - január 12, 2017, 11:00:07 pm
Idézetet írta: fefe - január 12, 2017, 10:37:43 pm
GPU z megnéztem a memória típusát.
Sikerült visszatennem az eredetit de ha felülírom 1500 bios mód az eredmény ua.. csak hőfokot látok és a bánya sem indul el.

És milyen memória van benne? Mert Samsungot nem lehet a polaris BIOS editorral megcsinálni! Hibásan menti el a fájlt!

Nekem semmi ilyen problémám nem volt a Samsung memókkal. Atiflash-el kimentettem a biost, módosítottam Polarissal majd vissza. Tökéletesen muzsikálnak.

Sapphire RX470 Nitro+ 8Gb (Samsung)
milyen tipusú vedókártyád van?
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

m8k

#185
Megflasheltem az rx480 as kartyat a powersave.rommal es a device managerbe megjelenik a sarga felkialtojel, nem ismeri fel a windows, ujra inditottam , uj drivert tettem es csak nem ismeri fel. Valaki tudna tanacsot adni?

Ezt irja ki:
Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)

drizzt_do_urden

DDU -val vedd le a drivereket es installald ujbol. azthiszem a 16.11.3 -as jelenleg a legjobb.

atideath

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum január 13, 2017, 05:32:07 DÉLUTÁN
DDU -val vedd le a drivereket es installald ujbol. azthiszem a 16.11.3 -as jelenleg a legjobb.

A 16.11.5-öt próbáltad? Én azt használom, érdemes visszaállni 3-asra esetleg? Valami javulás van benne bányászati szempontból?
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

drizzt_do_urden

quote author=atideath link=topic=13.msg5605#msg5605 date=1484330343]
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum január 13, 2017, 05:32:07 DÉLUTÁN
DDU -val vedd le a drivereket es installald ujbol. azthiszem a 16.11.3 -as jelenleg a legjobb.

A 16.11.5-öt próbáltad? Én azt használom, érdemes visszaállni 3-asra esetleg? Valami javulás van benne bányászati szempontból?
[/quote]

en meg 16.9.3 -n vagyok. Claymore irta hogy az a jo. de en nem probaltam.

Til

Sziasztok!
4db ugyanolyan kartyam van Msi rx470 gaming x.
3db Samsung 1db Hynix ramos.A Hynix van radugva az alaplap x16 slotjara.
Uefi -ben elsodleges videkartyanak onboard van rakva,mert jelenleg csak dsub monitorom van.
Pcie kezeles pedig Gen1 allasban van.
Jelenleg zcash-t banyaszok.Sebessegek 3 kartyan 235 mh/s 1 kartyan 220.
Eros a gyanum,hogy az alaplapra radugott kartya a leggyengebb.
Nem forditva kellene legyen,annak kellene a legjobban teljesitenie?
Vagy a Samsung ramok gyorsabbak?
Minden kartya nincs tuning es bios mod se.A riserek usb ver 5.
C:\> del c:\command.com

kidface

Idézetet írta: Til Dátum január 14, 2017, 06:55:36 DÉLUTÁN
Sziasztok!
4db ugyanolyan kartyam van Msi rx470 gaming x.
3db Samsung 1db Hynix ramos.A Hynix van radugva az alaplap x16 slotjara.
Uefi -ben elsodleges videkartyanak onboard van rakva,mert jelenleg csak dsub monitorom van.
Pcie kezeles pedig Gen1 allasban van.
Jelenleg zcash-t banyaszok.Sebessegek 3 kartyan 235 mh/s 1 kartyan 220.
Eros a gyanum,hogy az alaplapra radugott kartya a leggyengebb.
Nem forditva kellene legyen,annak kellene a legjobban teljesitenie?
Vagy a Samsung ramok gyorsabbak?
Minden kartya nincs tuning es bios mod se.A riserek usb ver 5.
Úgy néz ki!

adamszumu

Ahoz, hogy feljebb tegyem a mem clock-t(1650<) kell-e modolt bios??

kidface

Idézetet írta: adamszumu Dátum január 15, 2017, 10:17:26 DÉLELŐTT
Ahoz, hogy feljebb tegyem a mem clock-t(1650<) kell-e modolt bios??

Nem. Nyugodtan toljad feljebb! De gyorsabb lenne ha modositanad a BIOS-t.

m8k

Csinaltam polaris bios ediotorral egy bios az rx 480 as kartyamhoz, csatolok egy kepet amin a felso az eredeti bios es az also a modolt. Az lenne a kerdesem hogy merjem-e feltenni igy, vagy esetleg meg modositani valo volna-e rajta. A timingot kene atirni?

kidface

Idézetet írta: m8k Dátum január 15, 2017, 12:50:01 DÉLUTÁN
Csinaltam polaris bios ediotorral egy bios az rx 480 as kartyamhoz, csatolok egy kepet amin a felso az eredeti bios es az also a modolt. Az lenne a kerdesem hogy merjem-e feltenni igy, vagy esetleg meg modositani valo volna-e rajta. A timingot kene atirni?

Én a GPU és RAM clock értékekhez nem nyúlnek! Arra ott van a Watttool! Mi van ha át akarsz állni egy másik coinra aminek tok más az igénye!? Csak a memory timing 1500-as v  1625 értéket másold át a magasabb értékek helyére!

Székely Vegán

Idézetet írta: kidface Dátum január 15, 2017, 01:09:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: m8k Dátum január 15, 2017, 12:50:01 DÉLUTÁN
Csinaltam polaris bios ediotorral egy bios az rx 480 as kartyamhoz, csatolok egy kepet amin a felso az eredeti bios es az also a modolt. Az lenne a kerdesem hogy merjem-e feltenni igy, vagy esetleg meg modositani valo volna-e rajta. A timingot kene atirni?

Én a GPU és RAM clock értékekhez nem nyúlnek! Arra ott van a Watttool! Mi van ha át akarsz állni egy másik coinra aminek tok más az igénye!? Csak a memory timing 1500-as v  1625 értéket másold át a magasabb értékek helyére!

+1
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

raffiakötö

biosát, a "hagyományos" 1500-s beállításokkal, nem írt hibát, viszont újraindítás után nem ad képet, vagyis ad de csak részben, és azt is duplán. Biosba még be tudok lépni, de olyan mintha kiterjesztett képernyősen 2 monitor lenne rákötve, pedig csak egy van. Valakinek van ötlete mi lehet a gubanc, 12-ből ez az egy nem sikerült...
Van különbség a msi rx 470 gaming x és a sima msi rx 470 modolás között?

ZserboTe

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy szerintetek kártyákon ventilátor megkímélés szempontjából mi a legjobb beállítás?
Jelenleg 4db MSI RX 470 Gaming X 4GB (Samsung memóriás) kártyám dolgozik ugyanezekkel a beállításokkal. Rendszer olyan: 460-470W eszik ami azt gondolom korrekt.
Kártyánként 246H/s van fixen 1500mem biossal. (Zcash - CZM v11.1)

A ventik 1600RPM-en mennek fixen. Kérdés, hogy mi lenne az optimális, hogy ne percenként pörögjön fel 2000RPM-re de ne is hajtsa túl magát.. gondolom olyan 1200RPM fixen egész kíméletes lenne folyamatosan? Vagy mit javasoltok hőfok/rpm ügyben? :) Köszi!

danieru

Idézetet írta: ZserboTe Dátum január 17, 2017, 05:32:37 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy szerintetek kártyákon ventilátor megkímélés szempontjából mi a legjobb beállítás?
Jelenleg 4db MSI RX 470 Gaming X 4GB (Samsung memóriás) kártyám dolgozik ugyanezekkel a beállításokkal. Rendszer olyan: 460-470W eszik ami azt gondolom korrekt.
Kártyánként 246H/s van fixen 1500mem biossal. (Zcash - CZM v11.1)

A ventik 1600RPM-en mennek fixen. Kérdés, hogy mi lenne az optimális, hogy ne percenként pörögjön fel 2000RPM-re de ne is hajtsa túl magát.. gondolom olyan 1200RPM fixen egész kíméletes lenne folyamatosan? Vagy mit javasoltok hőfok/rpm ügyben? :) Köszi!

Állítsd feljebb a target tempet. Én 60 fokot javaslok, annál talán tudja tartani at 1600-at.

m8k

msi RX480 4GB os (GPU2) kartya kihegyezve maximumra fogyasztas szempontjabol, a fogyasztas leesett 520W-rol 450-re. de csak ez a kartya birja meg ezeket a beallitasokat. Leesett a hash 255-rol 230-ra. Ha valaki tudna kuldeni a masik 2 msi rx480 4gb ra optimalis beallitast wattolba azt megkoszonnem :D Vagy esetleg ezt lehetne meg jobban optimizalni hash/ fogyasztas szempontjabol?

http://www.kephost.com/image/vxL6