Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

GPU tuning (tweak)

Indította drizzt_do_urden, december 02, 2016, 05:15:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 26 Vendégek van a témában

pube111

Idézetet írta: szevasz Dátum február 23, 2017, 04:59:26 DÉLUTÁN
Kimentem a boltba és megvettem.
hdmi dummit hol lehet venni?

Idézetet írta: kidface Dátum február 23, 2017, 03:42:43 DÉLUTÁN
Ez jó! "Ha azonnal kell egy HDMI dummy veszel egy HDMI-VGA átalakítót"
Ennyi erővel vehetek egy HDMI DUMMY-t is! Nem??!!


Til

Idézetet írta: pube111 Dátum február 23, 2017, 06:16:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: szevasz Dátum február 23, 2017, 04:59:26 DÉLUTÁN
Kimentem a boltba és megvettem.
hdmi dummit hol lehet venni?

Idézetet írta: kidface Dátum február 23, 2017, 03:42:43 DÉLUTÁN
Ez jó! "Ha azonnal kell egy HDMI dummy veszel egy HDMI-VGA átalakítót"
Ennyi erővel vehetek egy HDMI DUMMY-t is! Nem??!!
C:\> del c:\command.com

pube111


proziroxx

Sziasztok!
Ha most(anában) szeretnék belekezdeni a bányászatba, melyik GPU-ból lenne érdemes bevásárolni? Megéri egyáltalán most elkezdeni?

andysk

Idézetet írta: proziroxx Dátum február 23, 2017, 10:04:53 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Ha most(anában) szeretnék belekezdeni a bányászatba, melyik GPU-ból lenne érdemes bevásárolni? Megéri egyáltalán most elkezdeni?
Én a mostani fejemmel baxnék rá. BTCt, ETHt, DASHt vennék és kész. No de annyira megszerettem hogy pár hónapja ez az éééééletem :-) még ha nem is értek hozzá úgy mint Zorg33, Lakat, Kidface, bbence, atideath, bacsoka, raffiakoto, ZsZolee, drizzt_do_urden és még sorolhatnám.  Szóval rabul ejtett. Még csak tapogatódzok és nemtom merre felé toljam be a lét. Eddig úgy vót hogy rengeteg RX470 de aztán az AMD VEGAT muszáj megvárni ha komolyabb összeget akarsz befektetni. Ma kaptam 2 ASIC gépet, kedden jön 7db komolyabb. Itt nem szabad lemaradni. A legelső pillanattól a legújabb cuccal kell nyomulni. Ha késel fél évet, a többiek befektetése má majdnem megtérült. Esélyed sincs hogy nagyot szakíts. Örülni fogsz ha nullán szállsz ki. Persze ha ingyen áramod van akkor hajrá. Ha alkalmazott lennék simán bevinnék pár riget a munkahelyemre szerverdobozban és az asztalom alá tenném..  ;D

Til

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Kártyák msi rx 470 gaming x.
Hűtést szeretném beállítani watttoolban.Jelenleg 65 fok van megadva target temp-nek.min fan speed 725 max 2400.
Igy a kovetkezot csinalja:
A venti 59 foknal indul 1100rpm porog es 53 foknal kikapcsol,majd 59 foknal ujra be.
Ez igy,jo is szerintem,mert nincs nagy hoingadozas.DE a vrm ilyenkor 73 fokos mindegyik kartyan.
Ha a target tempet 60 ra allitom,akkor vrm lemegy 68 fokra,de ekkor igy viselkedik a venti:
59 foknal kikapcsol,majd 48 fokig porog,ott kikapcsol mig el nem eri az 59-et.
Kerdesem,hogy jobb a beallitas?
Nem nagy az utobbinal a hoingadozas?Sokszor pattognak a hutobordak.
Mi a jobb hofok a vrm-nel?73 fok az uzeminek tekintheto?
Hogy lenne jobb?Köszönöm
C:\> del c:\command.com

kidface

Idézetet írta: Til Dátum március 05, 2017, 06:31:28 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Kártyák msi rx 470 gaming x.
Hűtést szeretném beállítani watttoolban.Jelenleg 65 fok van megadva target temp-nek.min fan speed 725 max 2400.
Igy a kovetkezot csinalja:
A venti 59 foknal indul 1100rpm porog es 53 foknal kikapcsol,majd 59 foknal ujra be.
Ez igy,jo is szerintem,mert nincs nagy hoingadozas.DE a vrm ilyenkor 73 fokos mindegyik kartyan.
Ha a target tempet 60 ra allitom,akkor vrm lemegy 68 fokra,de ekkor igy viselkedik a venti:
59 foknal kikapcsol,majd 48 fokig porog,ott kikapcsol mig el nem eri az 59-et.
Kerdesem,hogy jobb a beallitas?
Nem nagy az utobbinal a hoingadozas?Sokszor pattognak a hutobordak.
Mi a jobb hofok a vrm-nel?73 fok az uzeminek tekintheto?
Hogy lenne jobb?Köszönöm

73C teljesen jó. Az MSI-nak van egy sajátos beállítása a hutesre:) 60C-nél kapcsol be a venti az alatt soha! Szóval én úgy állítottam be, hogy a kártya folyamat 63-65C között van igy soha sem kapcsol ki-be a venti is minimális a hoingadozas. A VRM fok följebb fog menni egy picit, de az nem probléma!

Attek

Sziasztok!
Watt tool-ban, hogy tudom beállítani, hogy az adott frekvencián működjön a GPU. Tehát ha 1039Mhz-et szeretném  az 1230 helyett, csak úgy megy ha azt írom az utolsó P7-es mezőbe a hozzá tartozó feszültséggel?

Másik kérdésem, hogy a Watt tool Voltage offsettel be tudtam állítani a kártya fogyasztását elfogadhatóra (GPU-Z kb. 60W-ot mutatott) viszont Windows helyett Simplemining.net-et szeretném használni ami egy átalakított Ubuntu. Van-e lehetőség a BIOS módosítással valahogy a voltage offset elérésére, mert a GPU és Memória freki és fesz állítgatásokkal nem tudtam elérni azt az eredményt mint a Watt tool voltage offset-el
Válaszokat előre is köszönöm

ZsZolee

Idézetet írta: Attek Dátum március 06, 2017, 10:01:10 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Watt tool-ban, hogy tudom beállítani, hogy az adott frekvencián működjön a GPU. Tehát ha 1039Mhz-et szeretném  az 1230 helyett, csak úgy megy ha azt írom az utolsó P7-es mezőbe a hozzá tartozó feszültséggel?

Másik kérdésem, hogy a Watt tool Voltage offsettel be tudtam állítani a kártya fogyasztását elfogadhatóra (GPU-Z kb. 60W-ot mutatott) viszont Windows helyett Simplemining.net-et szeretném használni ami egy átalakított Ubuntu. Van-e lehetőség a BIOS módosítással valahogy a voltage offset elérésére, mert a GPU és Memória freki és fesz állítgatásokkal nem tudtam elérni azt az eredményt mint a Watt tool voltage offset-el
Válaszokat előre is köszönöm

Az elsőre igen a válasz a másikra nem. Linux alatt voltage offsetet nem lehet állítani.

Attek

Köszi.
Hát ettől féltem, hogy Linux alatt nincs voltage offset, valamelyik forumon láttam, hogy valaki csinál custom biost amiben benne van valahogy a fesz csökkentés, de 700$-ért adott egy biost.

fpeter

Idézetet írta: szevasz Dátum február 23, 2017, 06:32:56 DÉLUTÁN
Ok, de nekem most kellett, így működik minde a négy rig :)

Idézetet írta: pube111 Dátum február 23, 2017, 06:16:11 DÉLUTÁN
Ez egy jó dummy:
http://www.ebay.com/itm/HDMI-monitor-emulator-4k-fake-display-EDID-emulator-/132082387092?hash=item1ec0b94894:g:gGQAAOSwpLNX8pvb
Házilag is össze lehet dobni a dummy-t akár: egyszerűen valamelyik portra rá kell csatlakoztatni egy filléres 24Cxx EEPROM IC-t, és pl a fizetős PowerStrip progival bele lehet oltani egy tetszőleges EDID mintát - akár a saját monitorodét kiolvashatod vele, majd a másikba bele. A kérdés max a csatlakoztatás lehet: a legegyszerűbb ha úgyis adnak egy DVI>VGA adaptert a kártyához, akkor VGA csatit fillérekért lehet kapni > kiguglizod a kiosztását és a ddc data/clock lábakat csatlakoztatod az IC azonos lábaihoz, fel is kell őket húzni a tápfeszhez egy-egy 2-10K ellenállással, magát a tápot is lehet a portból nyerni hozzá, az A1-A2-A3 címlábakat pedig vagy mindet földhöz, vagy mindet táphoz kell kötni és látni fogja a kártya mint sérült/üres EDID, a PowerStrip-el pedig "rendbe lehet hozni"... Csatlakoztatásra alternatíva lehet még egy HDMI kábel szétvágása is, ha éppen van otthon filléres/sérült kábeled. 24C02..16 EEPROM IC-t egyrészt nagyjából bármelyik elektronikai boltban lehet kapni DIP lábas verzióban, de ha nem rémít meg az SMD, akkor ki lehet termelni egy régi SD/újabb memóriamodulról is, ott lesz a sarkában a kis 8lábú...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

Til

Idézetet írta: fpeter Dátum március 06, 2017, 12:27:18 DÉLUTÁN
Idézetet írta: szevasz Dátum február 23, 2017, 06:32:56 DÉLUTÁN
Ok, de nekem most kellett, így működik minde a négy rig :)

Idézetet írta: pube111 Dátum február 23, 2017, 06:16:11 DÉLUTÁN
Ez egy jó dummy:
http://www.ebay.com/itm/HDMI-monitor-emulator-4k-fake-display-EDID-emulator-/132082387092?hash=item1ec0b94894:g:gGQAAOSwpLNX8pvb
Házilag is össze lehet dobni a dummy-t akár: egyszerűen valamelyik portra rá kell csatlakoztatni egy filléres 24Cxx EEPROM IC-t, és pl a fizetős PowerStrip progival bele lehet oltani egy tetszőleges EDID mintát - akár a saját monitorodét kiolvashatod vele, majd a másikba bele. A kérdés max a csatlakoztatás lehet: a legegyszerűbb ha úgyis adnak egy DVI>VGA adaptert a kártyához, akkor VGA csatit fillérekért lehet kapni > kiguglizod a kiosztását és a ddc data/clock lábakat csatlakoztatod az IC azonos lábaihoz, fel is kell őket húzni a tápfeszhez egy-egy 2-10K ellenállással, magát a tápot is lehet a portból nyerni hozzá, az A1-A2-A3 címlábakat pedig vagy mindet földhöz, vagy mindet táphoz kell kötni és látni fogja a kártya mint sérült/üres EDID, a PowerStrip-el pedig "rendbe lehet hozni"... Csatlakoztatásra alternatíva lehet még egy HDMI kábel szétvágása is, ha éppen van otthon filléres/sérült kábeled. 24C02..16 EEPROM IC-t egyrészt nagyjából bármelyik elektronikai boltban lehet kapni DIP lábas verzióban, de ha nem rémít meg az SMD, akkor ki lehet termelni egy régi SD/újabb memóriamodulról is, ott lesz a sarkában a kis 8lábú...
A 24cxx ic-t mivel programoznád?Milyen writer es milyen program ami tudja irni?
A dvi-vga adapter lehet nem jó.Ra sem lehet dugni a legtobb kartyara,mivel a kartyan dvi-d van.Az meg dvi-i to vga.Dummynak talan a lrgegyszerubb, egy hdmi to vga elektronikus adapter.A vga reszebe pedig a 3 ellenallasos megoldas.(hommade dummy plug dvii-vga resistor).Ez ugyan edid adatokat biztos nem ad a kartyanak,csak a monitort szimulalja,de nemtudom miert lenne jobb, ha edid adatokat is kapna.?
C:\> del c:\command.com

fpeter

Tényleg igazad van, a legtöbb mai kártyán már nem DVI-I van hanem DVI-D, amire nem lehet DVI>VGA adaptert dugni. És az is igaz, hogyha volna VGA akkor egyszerűbb lenne EDID nélkül a non-PnP fícsört kihasználni pár ellenállással, amitől EDID nélkül is elhiszi a kártya hogy egy buta VGA, SVGA, XGA monitort dugtak rá és kész...

Akkor marad  HDMI kábel szétvágása, vagy esetleg a DVI aljzatba vékony vezetékek dugdosása, majd kis forró ragasztóval rögzítése. Vagy venni kell HDMI csatlakozót, de akkor ahhoz nyákot is kell gyártatni, mert olyan vékony apró lábakat már nem lehet csak úgy a levegőben forrasztgatni...

Egyébként erre a dummy dologra minden esetben szükség van? Vagy csak bizonyos kártyafajták, driverek, oprendszerek esetén? Még csak ismerkedek a témával, egy 480-4G úton van, illetve egyik barátomnál kísérletezünk az 1-2 db 480-8G kártyájával. Ha erre szükség van és igény is mutatkozna, akkor lehet ráállnék a gyártására! Apró nyákocska, amiből kis lábak állnak ki merőlegesen megfelelő pozícióban, és azt kell bedugni a DVI aljba megfelelően pozícionálva pl - ez elég költséghatékonyan gyártható megoldás lenne...

Az IC-t persze külső eszközzel is lehet programozni mint pl egy PICKit 2/3, vagy régi párhuzmos portra is lehet kapcsolást építeni, kínából egy CH341a csippes flash programozó is alig több mint 2$, de magával a videókártyával is meg lehet oldani, mint fentebb írtam! Win alól a fizetős verziós PowerStrip, linux alól a kernel moduljával be lehet lapozni karakteres eszközként, és ráírni az EDID image-et:

A gépben lévő i2c buszok listázása:

root@t430:~# i2cdetect -l
i2c-0   i2c          i915 gmbus ssc                     I2C adapter
i2c-1   i2c          i915 gmbus vga                     I2C adapter
i2c-2   i2c          i915 gmbus panel                   I2C adapter
i2c-3   i2c          i915 gmbus dpc                     I2C adapter
i2c-4   i2c          i915 gmbus dpb                     I2C adapter
i2c-5   i2c          i915 gmbus dpd                     I2C adapter
i2c-6   i2c          NVIDIA i2c adapter 0 at 1:00.0     I2C adapter
i2c-7   i2c          NVIDIA i2c adapter 1 at 1:00.0     I2C adapter
i2c-8   i2c          NVIDIA i2c adapter 2 at 1:00.0     I2C adapter
i2c-9   i2c          NVIDIA i2c adapter 6 at 1:00.0     I2C adapter
i2c-10   i2c          NVIDIA i2c adapter 7 at 1:00.0     I2C adapter
i2c-11   i2c          NVIDIA i2c adapter 8 at 1:00.0     I2C adapter
i2c-12   i2c          NVIDIA i2c adapter 10 at 1:00.0    I2C adapter
i2c-13   i2c          NVIDIA i2c adapter 11 at 1:00.0    I2C adapter
i2c-14   i2c          NVIDIA i2c adapter 12 at 1:00.0    I2C adapter

Végig kell zongorázni hogy melyiken van a 0x50 címen valami - az egy 24Cxx eeprom lesz a monitorban vagy a noti belső paneljén. A többi feltehetően a kártyán lévő power management IC, hőmérő, stb...

root@t430:~# i2cdetect -y 9
     0  1  2  3  4  5  6  7  8  9  a  b  c  d  e  f
00:          -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --
10: -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --
20: -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --
30: 30 -- -- -- -- -- -- 37 -- -- 3a -- -- -- -- --
40: -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 4a 4b -- -- -- --
50: 50 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --
60: -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --
70: -- -- -- -- -- -- -- --

Majd jöhet a tartalmának a gyors kiiratása. Ott látszik az EDID image-ben pl a monitor típusa hogy LT2252p Wide, a sok törött karakter meg a tudását, paramétereit kódolja:

root@t430:~# i2cdump -y 9 0x50
No size specified (using byte-data access)
     0  1  2  3  4  5  6  7  8  9  a  b  c  d  e  f    0123456789abcdef
00: 00 ff ff ff ff ff ff 00 30 ae 0c 0a 01 01 01 01    ........0???????
10: 10 16 01 03 80 2f 1e 78 ee 23 c5 a5 57 4f 9e 26    ?????/?x?#??WO?&
20: 0f 50 54 bd cf 00 71 4f 81 80 81 8c 95 00 95 0f    ?PT??.qO?????.??
30: a9 c0 b3 00 01 01 26 39 90 30 62 1a 27 40 68 b0    ???.??&9?0b?'@h?
40: 36 00 da 28 11 00 00 1c 00 00 00 fd 00 32 4b 1e    6.?(?..?...?.2K?
50: 53 11 00 0a 20 20 20 20 20 20 00 00 00 fc 00 4c    S?.?      ...?.L
60: 54 32 32 35 32 70 20 57 69 64 65 0a 00 00 00 ff    T2252p Wide?....
70: 00 36 56 38 4c 4b 52 36 36 0a 20 20 20 20 00 e5    .6V8LKR66?    .?
80: ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff    ................
90: ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff    ................
a0: ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff    ................
b0: ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff    ................
c0: ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff    ................
d0: ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff    ................
e0: ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff    ................
f0: ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff ff    ................

Kernel driver betöltése és a karkteres eszköz hozzáadása:

modprobe at24
echo 24c16 0x50 > /sys/class/i2c-dev/i2c-9/device/new_device
(dmesg: [353373.978087] i2c i2c-9: new_device: Instantiated device 24c16 at 0x50)

És ugyanazt kapjuk mint a fenti dump-nál, csak picit más formában:

root@t430:/sys/class/i2c-dev/i2c-9/device/9-0050# cat eeprom
������0�

�/x�#ťWO�&PT��qO���������&9�0b'@h�6�(�2KS
      �LT2252p Wide
�6V8LKR66
    ���������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������cat: eeprom: Connection timed out

A hiba a végén annak köszönhető valószínűleg hogy nem 24c16 hanem valami kisebb romnak kellett volna inicializálnom. Itt ki lehet iratni fájlba a tartalmát, az üres másikba pedig beleküldeni...

PowerStrip-el win alól:



Én még régebben játszottam ilyennel más kapcsán: az autómban volt egy 10 colos taccsos monitor HDMI bemenettel, amit az akkori CarPC videókártyám ostobán ismert fel és hiába volt 1024x600 a natív felbontása, ő mindenáron totál más torz felbontásokkal kínálta meg förtelmes oda-vissza scaling-elős kenődéseket okozva, a natívval nem volt hajlandó. Csináltam egy ilyen EDID EEPROM átverős megvágott HDMI kábelt, megfelelő paraméterekkel rendelkező image-et faragtam hozzá, és lőn világosság, ott termett a tűéles 1:1 pixel mapping-es natív felbontás!
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

fpeter

Egyébként most olvasgattam itt vissza - ez a dummy dolog akkor kell, ha tuningolni/finomhangolni akar az ember, de normál esetben nem szükséges? Még csak távolról próbálgatok ezt azt, nincsen több kártyám, nagy rig-em. De volna igény ilyen dummy adapterekre? Mert HDMI csatit kapok ebayről/aliról megfelelőt, némi nyák gyártatás és tudnék ilyet előállítani nem túl drágán...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

DrPascal

Idézetet írta: fpeter Dátum március 06, 2017, 06:27:01 DÉLUTÁN
Egyébként most olvasgattam itt vissza - ez a dummy dolog akkor kell, ha tuningolni/finomhangolni akar az ember, de normál esetben nem szükséges? Még csak távolról próbálgatok ezt azt, nincsen több kártyám, nagy rig-em. De volna igény ilyen dummy adapterekre? Mert HDMI csatit kapok ebayről/aliról megfelelőt, némi nyák gyártatás és tudnék ilyet előállítani nem túl drágán...

A dummy arra kell, hogy a gép azt érzékelje, hogy van rádugva egy monitor.
Csak így tud a Teamviewer rendes felbontású képet produkálni, távoli elérésnél a 640x480 helyett.

fpeter

Idézetet írta: DrPascal Dátum március 06, 2017, 07:10:01 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum március 06, 2017, 06:27:01 DÉLUTÁN
Egyébként most olvasgattam itt vissza - ez a dummy dolog akkor kell, ha tuningolni/finomhangolni akar az ember, de normál esetben nem szükséges? Még csak távolról próbálgatok ezt azt, nincsen több kártyám, nagy rig-em. De volna igény ilyen dummy adapterekre? Mert HDMI csatit kapok ebayről/aliról megfelelőt, némi nyák gyártatás és tudnék ilyet előállítani nem túl drágán...

A dummy arra kell, hogy a gép azt érzékelje, hogy van rádugva egy monitor.
Csak így tud a Teamviewer rendes felbontású képet produkálni, távoli elérésnél a 640x480 helyett.
Tényleg, én is tapasztaltam ilyet TeamViewer-el... Akkor még meglátom, mert teveim szerint linuxon futtatnám a bányászatot, ahhoz meg nem is kell grafikus elérés, bőven elég az ssh, talán még a hashrate is meghálálja ha mindenféle grafikus megjelenítést letiltok...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

Zorg33

Igen elsősorban a windowshoz a felbontás miatt kell a hdmi dummy plug.
Sapphire RX 480 8GB Nitro+ viszont meghülyül tőle. Ha abba a kártyába dugom a plugot, akkor beragadnak az órajelei gyárira és semmivel nem engedi állítani, vicces:)

fpeter

Linuxra létezik valami hasonló tweak program mint a watttool, vagy valami más módon lehet finomhangolni feszt, órajelet? Vagy csak a teljes BIOS átírás marad? Nem igazán találtam rá megoldást eddig... Lehet akkor marad a win... :(
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

proziroxx

Sziasztok!
Megérkezett a Gigabyte G1 RX 480 8GB kártyám, így már 3 kártyával tudok nyomulni. Mellette megy még egy Gigabyte G1 GTX 970 4GB és egy Palit GTX 750Ti.
Processzorral nem bányászok, az nyugiban van.
A gép fogyasztása a konnektorból így 450W körül mozog, ami szerintem túl sok.
Jelenleg a GTX970 és az RX480 is equihash-t bányászik, előbbinek 280 a hashrate-je, utóbbinak 300.
A GTX970-nek picit feljebb húztam a mag és a memória órajelét is. A magra 90Mhz-et dobtam, a memóriára 42-t. Az RX480-at nem tudtam tuningolni, mert ha egy picit is húzok rá, perceken belül összeomlik.
A GTX750Ti cryptonight-al megy, 230-as hashrate-el.
Utóbbi kártya körülbelül 50W-ot kajál, legalábbis ennyivel eszik kevesebbet a gép, ha kiveszem.

Gyári BIOS van az összes kártyán.
A kérdésem az, hogy hogyan tudnék javítani a hatásfokon?

Haveromnak 6db GTX1060 van a gépében, neki 750W fogyasztással van 1500-as hashrate equihash-en...