Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

GPU tuning (tweak)

Indította drizzt_do_urden, december 02, 2016, 05:15:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 11 Vendégek van a témában

Fendrou

Sziasztok! MSI RX470 gaming X8GB hány mh/s-ig lehet húzni?! A max?

Zorg33

Max kb 32ig. Ami meg hosshutavon ertelmes az kb 30.5mh/s

Fendrou


gl81

#283
MSI rx480 8G Gaming (Samsung ram), 1750 bemásolva a 2000-re, más nincs módosítva így tud eth-n 28MH/s-t.
Ha memóriát watttool-ban 2000-ról 2200-re húzom, akkor sem történik változás, marad a 28MH/s.

Nem akarom 30-en hajtani, de undeervolttal ha menne a 28-29, akkor annak örűlnék.

Jelenleg 27,6 MH/s-et tudnak a kártyák, 1050/850 2000/800 beállítással.
Mit kell még ahhoz módosítani, hogy 31_MH/s meglegyen?

THX


exertech001

Sziasztok! 20.7 MH/s Gigabyte RX 470 Gaming. Tudtok valamit ajánlani? Ehhez a kártyához nem találtam hozzászólást a korábbiakban. :)

Zorg33

Ugyanugy mint a tobbit, egy kaptafa mind.
Ethereum forumban is van hozza bios, meg az anorak fele gyujtemenyben is.
Ezalapjan mar ki tudod guglizni.
Memoriatipusra figyelj.

exertech001

BIOS-t nem szeretnék módositani a gari miatt. WattTool beállításokban GPU: 1200 990 Memory: 1850 980
Ezt így használhatom? Vagy vigyem lejjebb/feljebb?

drizzt_do_urden

Idézetet írta: exertech001 Dátum március 23, 2017, 06:20:58 DÉLUTÁN
Sziasztok! 20.7 MH/s Gigabyte RX 470 Gaming. Tudtok valamit ajánlani? Ehhez a kártyához nem találtam hozzászólást a korábbiakban. :)

csakis modolassal lehet feljebb vinni. 27 - 28 at fog majd ugy tudni. ha garancias akkor majd mielott visszakuldod felrakor az eredeti biost csak epp mentsd ki mielott modolnal...

exertech001

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 26, 2017, 11:32:46 DÉLELŐTT
Idézetet írta: exertech001 Dátum március 23, 2017, 06:20:58 DÉLUTÁN
Sziasztok! 20.7 MH/s Gigabyte RX 470 Gaming. Tudtok valamit ajánlani? Ehhez a kártyához nem találtam hozzászólást a korábbiakban. :)

csakis modolassal lehet feljebb vinni. 27 - 28 at fog majd ugy tudni. ha garancias akkor majd mielott visszakuldod felrakor az eredeti biost csak epp mentsd ki mielott modolnal...
Értem. És úgy elfogadják a gariban? A WattTool beállításokkal akkor mod nélkül felesleges játszadozni? Vagy csak nem akkora javulás érhető el?

drizzt_do_urden

hat max 2 -3 hashet ha tudsz jelenleg WattTool-al. mod nelkul 22 a max.

petiznet

https://www.youtube.com/watch?v=OP_zSP2H6ho

Valaki aki találkozott ezzel a videóval nemtudja, hogy MSI RX470 Gaming 4gb-ra ugyanezek a beállítások mehetnek-e?

drizzt_do_urden

modolas igen. a beallitasok meg majd kartyatol fuggnek melyik mit bir meg. ASIC quality hordozza!

gl81

Nem annyira tuning de nem tálaltam megfelelőbb topicot.
Tehát, hogy a fenébe lehet beállítani az msi kártyákat hogy folyamatosan menjen a venti rajta?
Sehogy sem tudom megoldani, így mindig ki be kapcsolgat. 60fok alatt nem megy a venti ezt tudom.
Kinek milyen beállítással sikerült folyamatos működésre bírni a ventiket?
Köszönöm!

drizzt_do_urden

Idézetet írta: gl81 Dátum március 26, 2017, 03:20:32 DÉLUTÁN
Nem annyira tuning de nem tálaltam megfelelőbb topicot.
Tehát, hogy a fenébe lehet beállítani az msi kártyákat hogy folyamatosan menjen a venti rajta?
Sehogy sem tudom megoldani, így mindig ki be kapcsolgat. 60fok alatt nem megy a venti ezt tudom.
Kinek milyen beállítással sikerült folyamatos működésre bírni a ventiket?
Köszönöm!

tedd 40 vagy 45 fokra a homersekletet es akkor orokke fog menni a ventilator.

fpeter

Sziasztok!

Azon agyalok, hogy belefogjak egy "félautomatikus finomhangoló" program írásába RX4xx kártyákhoz. Lényegében véve egy perl script generálna watttool konfigokat majd meghívná őket és figyelné hogy stabil e. Szerintetek stimmelhet a következő koncepció?

(jól tapasztalom, hogy a Vmem-nek abszolút semmi hatása nincsen a fogyasztásra? Egyik topkiban Zorg olyat említett hogy csak az asus kártyákon állítható. Nekem a gigánál felajánlja a Watttool, de nincsen látható hatása)

A scriptnek meg lehet adni a min, max és step paramétereket hogy milyen tartományban kísérletezzen mekkora lépésekkel, valamint hogy mennyi ideig figyelje hogy stabil e a beállítás. A stabilitás tesztet claymore monitoring port figyelésre alapoznám - ez jó módszernek tűnik - a rendszer még nem fagy le, de a hashrate már beszakad 0-ra ha gond van. Ha mégis megfagy, akkor persze manuális watchdog kell, meg kell nyomni a reset gombot, de a logokból kiderül hogy mi volt az utolsó kísérlet ami már instabil és mi az ami még bírta pl egy óráig.

- nulladik fázis: lat 1500 BIOS mod, ezt manuálisan kell megcsinálni
- első fázis: max MEMclk keresése: megkeresni az adott kártya maximális memória órajelét
- második fázis: gyári/emelt Vgpu mellett megkeresni hogy mi a min órajel ahol maximálisan kihasználja a memória sávszélességet, hol van az a pont ahol már érdemben nem nő a hashrate. CSV logokat gyárt a mért hashrate-ről és utólag excel grafikon generálással levonhatja mindenki a következtetést hogy meddig érdemes felmenni az órajellel
- harmadik fázis: maximális MEMclk és optimális GPUclk mellett megkeresni a minimális stabil Vgpu értéket
- a hetedik nap pedig a pihenésé és a pénzköteg számolgatásáé :)

Szerintetek helyes ez a metodika vagy valamit máshogy/más sorrendben csinálnátok? Tesztelésre mennyi időt hagynátok? Nekem úgy tűnik kézi hangolással ha hibázik akkor 1-2-5-10 percen belül beszakad a hashrate... Tulajdonképpen addig is kapál a gép amíg tart a stabilitásteszt, tehát nem katasztrófa ha több időt kap 1-1 tesztkörre, nem akkora veszteség viszont a profitot a végére maximalizálni lehet szépen...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

gl81

Idézetet írta: fpeter Dátum március 30, 2017, 07:31:19 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Azon agyalok, hogy belefogjak egy "félautomatikus finomhangoló" program írásába RX4xx kártyákhoz. Lényegében véve egy perl script generálna watttool konfigokat majd meghívná őket és figyelné hogy stabil e. Szerintetek stimmelhet a következő koncepció?

(jól tapasztalom, hogy a Vmem-nek abszolút semmi hatása nincsen a fogyasztásra? Egyik topkiban Zorg olyat említett hogy csak az asus kártyákon állítható. Nekem a gigánál felajánlja a Watttool, de nincsen látható hatása)

A scriptnek meg lehet adni a min, max és step paramétereket hogy milyen tartományban kísérletezzen mekkora lépésekkel, valamint hogy mennyi ideig figyelje hogy stabil e a beállítás. A stabilitás tesztet claymore monitoring port figyelésre alapoznám - ez jó módszernek tűnik - a rendszer még nem fagy le, de a hashrate már beszakad 0-ra ha gond van. Ha mégis megfagy, akkor persze manuális watchdog kell, meg kell nyomni a reset gombot, de a logokból kiderül hogy mi volt az utolsó kísérlet ami már instabil és mi az ami még bírta pl egy óráig.

- nulladik fázis: lat 1500 BIOS mod, ezt manuálisan kell megcsinálni
- első fázis: max MEMclk keresése: megkeresni az adott kártya maximális memória órajelét
- második fázis: gyári/emelt Vgpu mellett megkeresni hogy mi a min órajel ahol maximálisan kihasználja a memória sávszélességet, hol van az a pont ahol már érdemben nem nő a hashrate. CSV logokat gyárt a mért hashrate-ről és utólag excel grafikon generálással levonhatja mindenki a következtetést hogy meddig érdemes felmenni az órajellel
- harmadik fázis: maximális MEMclk és optimális GPUclk mellett megkeresni a minimális stabil Vgpu értéket
- a hetedik nap pedig a pihenésé és a pénzköteg számolgatásáé :)

Szerintetek helyes ez a metodika vagy valamit máshogy/más sorrendben csinálnátok? Tesztelésre mennyi időt hagynátok? Nekem úgy tűnik kézi hangolással ha hibázik akkor 1-2-5-10 percen belül beszakad a hashrate... Tulajdonképpen addig is kapál a gép amíg tart a stabilitásteszt, tehát nem katasztrófa ha több időt kap 1-1 tesztkörre, nem akkora veszteség viszont a profitot a végére maximalizálni lehet szépen...

Jól hangzik, érdekes elképzelés, sokat segítene (nekem biztos).
Amit viszont én észrevettem, hogy amikor túlságosan alulfeszelem akkor újraindul, lefagy stb a gép. (pl.: gondolom az is a rossz beállítás hatása, hogy Claymore bezárása is fagyással jár)
Ezt követően az első Calymore indítás, ha nem default watttool beállítással karöltve indul, akkor folyamatos a reboot/fagyás.
Tehát én beletennék egy default watttool indítást is az elejére.

fpeter

Idézetet írta: gl81 Dátum március 30, 2017, 08:32:28 DÉLELŐTT...

Jól hangzik, érdekes elképzelés, sokat segítene (nekem biztos).
Amit viszont én észrevettem, hogy amikor túlságosan alulfeszelem akkor újraindul, lefagy stb a gép. (pl.: gondolom az is a rossz beállítás hatása, hogy Claymore bezárása is fagyással jár)
Ezt követően az első Calymore indítás, ha nem default watttool beállítással karöltve indul, akkor folyamatos a reboot/fagyás.
Tehát én beletennék egy default watttool indítást is az elejére.

Lehet különböző "fokozatai" vannak a fagyásnak? Én eddig csak azt tapasztaltam, hogy pici fesz csökkentésekre előbb utóbb leesik a hashrate, a jobb alsó sarokban idővel jön a driver/GPU összeomlott rendszerüzenet, és akkor már hiába állítom feljebb a feszt, hiába várok, hiába indítom újra a claymore-t, annál a GPU-nál mindig elakad > kell egy rendszer reboot és utána pöccre indul a claymore. No farigcsálom és ha odáig jutok vele hogy már tesztelni tudja más vállalkozó szellemű bányásztárs is, akkor kiderülnek még ilyen hibák/összefüggések és akkor tudom tovább javítgatni. Ha eljutok egy használható szintig, akkor tervezem a közkézre bocsájtását :)
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

kidface

Idézetet írta: Laca012 Dátum március 30, 2017, 01:56:44 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum március 26, 2017, 03:22:19 DÉLUTÁN
Idézetet írta: gl81 Dátum március 26, 2017, 03:20:32 DÉLUTÁN
Nem annyira tuning de nem tálaltam megfelelőbb topicot.
Tehát, hogy a fenébe lehet beállítani az msi kártyákat hogy folyamatosan menjen a venti rajta?
Sehogy sem tudom megoldani, így mindig ki be kapcsolgat. 60fok alatt nem megy a venti ezt tudom.
Kinek milyen beállítással sikerült folyamatos működésre bírni a ventiket?
Köszönöm!

tedd 40 vagy 45 fokra a homersekletet es akkor orokke fog menni a ventilator.

Nekem 65°C-ra vannak beállítva a kártyák és csak az első kártya (amj nem másik kártya hátuljáról szív meleg levegőt) ventilátora volt ilyen ki-be kapcsolgatós.. (néha télvíz idején nyitva felejtett ablaknál másikak is, de az más szitu)
A wattool-ban a minimum fordulat ezek után le van véve 400-ra és így már folyamatosan pörög.

Először 300-ra állítottam mindegyik kártyánál, mondván "sose " álljon meg, de az nem volt jó, mert a ventilátorok úgy lassabban szabályozódnak felfele mint amilyen gyorsan melegszik.a GPU (és a VRM!)
Úgyhogy olyankor ha túl alacsonyra van állítva "hidegindításnál" kicsit túlmelegszik a beállított hőfok fölé és onnan lassan szabályoz vissza.
Ezért megnéztem miután rendben beállt mindegyik egy átlagos napon és 1300-1800között pörögnek.
Ezért beállítottam a többi kártyának (az első kivételével) 1100-as minimumot, így hamar beáll túlmelegedés nélkül egy folyamatos fordulatra (és pontosan 64-65°C-ra) mindegyik.

A kártyák BIOS-aban meg van adva a ventik vezérlése!
%-ban meg tudod adni a ventik fordulatat az egyes hőmérsékleti szintekhez. Ha igazán fix eredményt akarsz akkor ott állítsd át!

bazsy

Msi rx 470 4gb gaming x kártyából ki lehet hozni 28Mhs-t?
Jelenleg két kártyám van mert a nagyobbik tápra még várok,az egyik kártya Asic qualityje 68,4% a másiké 67%.
Azonos beállítással mennek gpu 1050/870 ram 1930/870 offset -6 mindkét kártyánál!