Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

GPU tuning (tweak)

Indította drizzt_do_urden, december 02, 2016, 05:15:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

drizzt_do_urden

persze minden kartya maskepp fogja birni az undervoltot. vagy a leggyengebb kartya utan allitod az osszes tobbit. vagy hanem akkor kulon kulon megkeresed mindegyik kartya sweet spot  -jat. tobb munka de a vegen lementheted es tobbet nem lesz gondod. es van meg egy olyan ahogy oregednek a kartyak ugy veszitenek az ASIC quality -bol. szoval megtortenhet, hogy egy ido utan majd feljebb kell emelni az offsetet, ha fagyni kezd a kartya!

Artthur

Nemrég kezdtem el használni a Wattool-t. Tudom kezdő a kérdés de hogy tudom beállítani hogyha újraindul a gép akkor megtartsa a beállított adatokat?
Valamelyik rignél megy valamelyiknél nem, mit csinálhattam ész nélkül hogy az egyiknél működik?
A Profiles Save.. menüben ugyebár csak 1 kártya beállításait lehet menteni vagy nem?

ZsZolee

Van valakinek 6x Rx480-as rigje? Érdekelne a fogyasztás és a hozzájuk tartozó beállítások. Most hogy az enyém megugrott, érdemes lenne optimalizálni. Stabilan -12-es offseten megy a rig.

Artthur

Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 05, 2016, 05:00:50 DÉLUTÁN
Van valakinek 6x Rx480-as rigje? Érdekelne a fogyasztás és a hozzájuk tartozó beállítások. Most hogy az enyém megugrott, érdemes lenne optimalizálni. Stabilan -12-es offseten megy a rig.
Nekem van, 8gb-osok  simán -13 offseten mennek és 770 watt, bár biztos lehetne még javítani rajta  1100-at hashel ZEC-nél, moddol biossal (1500 strap felfelé)
Órajeleket anno még afterburnerrel állítottam core clock 1175, memory clock 2080, +nyomtam neki ott egy power limitet -27

danieru

Idézetet írta: Artthur Dátum december 05, 2016, 04:50:10 DÉLUTÁN
Nemrég kezdtem el használni a Wattool-t. Tudom kezdő a kérdés de hogy tudom beállítani hogyha újraindul a gép akkor megtartsa a beállított adatokat?
Valamelyik rignél megy valamelyiknél nem, mit csinálhattam ész nélkül hogy az egyiknél működik?
A Profiles Save.. menüben ugyebár csak 1 kártya beállításait lehet menteni vagy nem?

A kártya menti el elvileg a beállításokat vagy driver ?? Azt tudom, hogy kékhalálnál nekem visszaállította a gyárira, mikor a Wattman is be volt kapcsolva.

Összes kártyának le tudod menteni a beállításait, egyenként. Kiválasztod a kártyát, elnevezed mittom én  'rx_0.ini' a 0. helyen lévőnek és mented.
Én úgy csináltam, hogy eth-ra, xmr-re, zec-re vannak beállításaim így például: 'eth_0.ini', 'eth_6.ini', 'eth_12.ini', ...

ZsZolee

Idézetet írta: Artthur Dátum december 05, 2016, 05:16:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 05, 2016, 05:00:50 DÉLUTÁN
Van valakinek 6x Rx480-as rigje? Érdekelne a fogyasztás és a hozzájuk tartozó beállítások. Most hogy az enyém megugrott, érdemes lenne optimalizálni. Stabilan -12-es offseten megy a rig.
Nekem van, 8gb-osok  simán -13 offseten mennek és 770 watt, bár biztos lehetne még javítani rajta  1100-at hashel ZEC-nél, moddol biossal (1500 strap felfelé)
Órajeleket anno még afterburnerrel állítottam core clock 1175, memory clock 2080, +nyomtam neki ott egy power limitet -27

Nekem 4Gb-osok vannak és az egyik rig 820 Watt, a másik 890 Watt (ugyanaz a két rig), -12es offsettel, a többi gyári beállítás. Nem merek biost moddolni, mert ha beszarik, akkor ugrik a gari. Órajelek gyári értéken 1140 hash.

zenetibi

Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 05, 2016, 05:35:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Artthur Dátum december 05, 2016, 05:16:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 05, 2016, 05:00:50 DÉLUTÁN
Van valakinek 6x Rx480-as rigje? Érdekelne a fogyasztás és a hozzájuk tartozó beállítások. Most hogy az enyém megugrott, érdemes lenne optimalizálni. Stabilan -12-es offseten megy a rig.
Nekem van, 8gb-osok  simán -13 offseten mennek és 770 watt, bár biztos lehetne még javítani rajta  1100-at hashel ZEC-nél, moddol biossal (1500 strap felfelé)
Órajeleket anno még afterburnerrel állítottam core clock 1175, memory clock 2080, +nyomtam neki ott egy power limitet -27

Nekem 4Gb-osok vannak és az egyik rig 820 Watt, a másik 890 Watt (ugyanaz a két rig), -12es offsettel, a többi gyári beállítás. Nem merek biost moddolni, mert ha beszarik, akkor ugrik a gari. Órajelek gyári értéken 1140 hash.

Innen letölthetsz modolt bioszt a kártyádhoz:
https://anorak.tech/t/anoraks-vbios-collection-optimized-settings-for-performance-power-saving/13
Ezek letesztelt biosok nem hiszem, hogy baj történne.Több fajta kártyára van, válaszd ki, amelyik a tied és azt töltsd le.


Zorg33

#47
Watttool.exe profil0.ini profil2.ini ...
Igy felsorolod akkor betolti.
A profilban meg a nogui t tedd 1 re es akkor nem nyilik meg a GUI.
Es ha ugyanazt a profilt akarod hasznalni tobb kartyanal akkor csinalsz belole masolatot es az indexet atirod benne.

Roger

Sziasztok!

Sapphire RX470-es kartyanal a Watt Tool-ban miert mutat 33000 fokot a homersekletnel?
A TechPowerup GPU-z progival pedig egyaltalan nem mutatja.

Koszi!




bacsoka

Idézetet írta: Roger Dátum december 08, 2016, 07:01:13 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Sapphire RX470-es kartyanal a Watt Tool-ban miert mutat 33000 fokot a homersekletnel?
A TechPowerup GPU-z progival pedig egyaltalan nem mutatja.

Koszi!
Nekem is ez van!
Nincs monitorom, így nem tudok semmit rádugni a kártyára. Ahhoz, hogy elinduljon monitor nélkül az alaplapi vga-ra állítottam, de így nem kapok infókat a RX470-es kártyáról. Tegnap megjött a HDMI dummy, remélem ezzel megoldódik a probléma és vissza állíthatom az elsődlegesnek a rx470-rt és akkor kapok adatokat is. Előtte viszont be kell üzemelnem még egy karit! :)

Roger

Idézetet írta: bacsoka Dátum december 08, 2016, 07:11:21 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Roger Dátum december 08, 2016, 07:01:13 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Sapphire RX470-es kartyanal a Watt Tool-ban miert mutat 33000 fokot a homersekletnel?
A TechPowerup GPU-z progival pedig egyaltalan nem mutatja.

Koszi!
Nekem is ez van!
Nincs monitorom, így nem tudok semmit rádugni a kártyára. Ahhoz, hogy elinduljon monitor nélkül az alaplapi vga-ra állítottam, de így nem kapok infókat a RX470-es kártyáról. Tegnap megjött a HDMI dummy, remélem ezzel megoldódik a probléma és vissza állíthatom az elsődlegesnek a rx470-rt és akkor kapok adatokat is. Előtte viszont be kell üzemelnem még egy karit! :)

A monitor nekem is az alaplapi kartyan van, mert nincs HDMI adapterem.
Ez lenne a gond? Es akinek tobb kartyaja van? Mindegyikre nem dughatsz monitort! :)

bacsoka

Idézetet írta: Roger Dátum december 08, 2016, 07:20:22 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bacsoka Dátum december 08, 2016, 07:11:21 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Roger Dátum december 08, 2016, 07:01:13 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Sapphire RX470-es kartyanal a Watt Tool-ban miert mutat 33000 fokot a homersekletnel?
A TechPowerup GPU-z progival pedig egyaltalan nem mutatja.

Koszi!
Nekem is ez van!
Nincs monitorom, így nem tudok semmit rádugni a kártyára. Ahhoz, hogy elinduljon monitor nélkül az alaplapi vga-ra állítottam, de így nem kapok infókat a RX470-es kártyáról. Tegnap megjött a HDMI dummy, remélem ezzel megoldódik a probléma és vissza állíthatom az elsődlegesnek a rx470-rt és akkor kapok adatokat is. Előtte viszont be kell üzemelnem még egy karit! :)

A monitor nekem is az alaplapi kartyan van, mert nincs HDMI adapterem.
Ez lenne a gond? Es akinek tobb kartyaja van? Mindegyikre nem dughatsz monitort! :)
Nem is kell csak egy kártyára!
És nem kell feltétlenül monitor, ha távolról akarod vezérelni, elég egy fake monitor vagy más néven dummy HDMI.
http://www.ebay.com/itm/232147267710?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
A BIOSban állítsd vissza az elsődleges kártyát PCIe-re.

Roger

Nem allithatom at a biosban, mert akkor nem mukodik a monitor, amit HDMI adapter hianyaban csak az alaplapin tudok hasznalni. A gep nem csak rig-kent, hanem szamitogepkent is van hasznalva.
Tehat akkor kell nekem egy HDMI adapter, hogy a monitor az RX470-en legyen es problema megoldva, remelem.
Koszi a tippet!

Roger

Bocsi, HDMI adapter helyett DVI-t akartam irni. A monitoromon 9 pines csatlakozo van, a kartyan pedig DVI vagy HDMI, ezert nem tudom rakotni.

bacsoka

#54
Idézetet írta: Roger Dátum december 08, 2016, 07:36:01 DÉLELŐTT
Nem allithatom at a biosban, mert akkor nem mukodik a monitor, amit HDMI adapter hianyaban csak az alaplapin tudok hasznalni. A gep nem csak rig-kent, hanem szamitogepkent is van hasznalva.
Tehat akkor kell nekem egy HDMI adapter, hogy a monitor az RX470-en legyen es problema megoldva, remelem.
Koszi a tippet!
Ha használod is a gépet, akkor vegyél egy VGA-HDMI átalakítót és azzal kösd rá a kártyára. A sima VGA-DVI-D átalakító, azért nem jó, mert csak csak digitális jelet nyom és nem fog működni az analóg jel hiányában a monitor.
Ilyet ni!
http://kutyubazar.hu/183-digitalizalo-atalakito-adapterek/17236-hdmi-vga-atalakito-konverter.html

danieru

Idézetet írta: bacsoka Dátum december 08, 2016, 07:49:55 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Roger Dátum december 08, 2016, 07:36:01 DÉLELŐTT
Nem allithatom at a biosban, mert akkor nem mukodik a monitor, amit HDMI adapter hianyaban csak az alaplapin tudok hasznalni. A gep nem csak rig-kent, hanem szamitogepkent is van hasznalva.
Tehat akkor kell nekem egy HDMI adapter, hogy a monitor az RX470-en legyen es problema megoldva, remelem.
Koszi a tippet!
Ha használod is a gépet, akkor vegyél egy VGA-HDMI átalakítót és azzal kösd rá a kártyára. A sima VGA-DVI-D átalakító, azért nem jó, mert csak csak digitális jelet nyom és nem fog működni az analóg jel hiányában a monitor.
Ilyet ni!
http://kutyubazar.hu/183-digitalizalo-atalakito-adapterek/17236-hdmi-vga-atalakito-konverter.html

Te használsz ilyen átalakítót? Mi tv miatt gondoltunk rá, mivel nincs már hely több HDMI-nek és úgy gondoltuk, VGA-n nyomnánk át neki a jelet. Milyen minőségű képet produkál?

Roger

Idézetet írta: bacsoka Dátum december 08, 2016, 07:49:55 DÉLELŐTT

Ha használod is a gépet, akkor vegyél egy VGA-HDMI átalakítót és azzal kösd rá a kártyára. A sima VGA-DVI-D átalakító, azért nem jó, mert csak csak digitális jelet nyom és nem fog működni az analóg jel hiányában a monitor.
Ilyet ni!
http://kutyubazar.hu/183-digitalizalo-atalakito-adapterek/17236-hdmi-vga-atalakito-konverter.html

Egy kolcson HDMI-VGA -val kiprobaltam, valoban mutatja igy a homersekletet. Koszi!

bacsoka

Idézetet írta: danieru Dátum december 08, 2016, 10:40:26 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bacsoka Dátum december 08, 2016, 07:49:55 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Roger Dátum december 08, 2016, 07:36:01 DÉLELŐTT
Nem allithatom at a biosban, mert akkor nem mukodik a monitor, amit HDMI adapter hianyaban csak az alaplapin tudok hasznalni. A gep nem csak rig-kent, hanem szamitogepkent is van hasznalva.
Tehat akkor kell nekem egy HDMI adapter, hogy a monitor az RX470-en legyen es problema megoldva, remelem.
Koszi a tippet!
Ha használod is a gépet, akkor vegyél egy VGA-HDMI átalakítót és azzal kösd rá a kártyára. A sima VGA-DVI-D átalakító, azért nem jó, mert csak csak digitális jelet nyom és nem fog működni az analóg jel hiányában a monitor.
Ilyet ni!
http://kutyubazar.hu/183-digitalizalo-atalakito-adapterek/17236-hdmi-vga-atalakito-konverter.html

Te használsz ilyen átalakítót? Mi tv miatt gondoltunk rá, mivel nincs már hely több HDMI-nek és úgy gondoltuk, VGA-n nyomnánk át neki a jelet. Milyen minőségű képet produkál?
Nem használok ilyet, így sajnos nem tudok véleményt mondani róla.

Zorg33

Nem ajanlom TV hez, inkabb vegyel egy hdmi switchet, azzal sokkal szebb a kep, mint az analog dsubbal.

Artthur

Karácsonyra ti is megvillogtatjátok a kártyákat?
https://www.youtube.com/watch?v=vaxal2-c-z8

Én egyszer próbáltam az MSI Gaming App-ot kikapcsolni a ledeket fogyasztás csökkentés címén de nem tetszett hogy ennek a proginak futnia kell.
Valaki tesztelgette esetleg jobban vagy valami más megoldás ledkikapcsolásra?