Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

GPU tuning (tweak)

Indította drizzt_do_urden, december 02, 2016, 05:15:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

kond

huncut kérdés :) ,  esetleg lenne valakinek tippje hogyan lehetne a vga karinak a biosába a dátumot módosítani? vagy esetleg úgy kivégezni a vga karit hogy ne lehessen rajta külsérelmi nyomot találni?  ::)

bazsy

Idézetet írta: kond Dátum április 01, 2017, 10:38:34 DÉLUTÁN
huncut kérdés :) ,  esetleg lenne valakinek tippje hogyan lehetne a vga karinak a biosába a dátumot módosítani? vagy esetleg úgy kivégezni a vga karit hogy ne lehessen rajta külsérelmi nyomot találni?  ::)
Miért akarod kivégezni?
Rossz romot tegyél rá,el sem indul többet

reysys

Idézetet írta: kidface Dátum április 01, 2017, 06:00:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: reysys Dátum április 01, 2017, 05:34:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 01, 2017, 05:12:13 DÉLUTÁN
Idézetet írta: reysys Dátum április 01, 2017, 04:23:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 01, 2017, 04:18:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: reysys Dátum április 01, 2017, 04:16:32 DÉLUTÁN
üdv

valakinek van tapasztalata asus rx480-s 8gb.strix kártyával?? esetleg watttol config file??Zcash -nél hajlamos lefagyasztani a Windózt.......
1. Milyem memoria van a kartyan?
2. Milyen BIOS-t hasznalsz?
3. Mik a jelenlegi watttool beallitasaid?

memo Samsung
bios : gyári...modolt biost nem sikerült felraknom (hibaüzenettel visszadobott az Atiflash ..utána nem is foglalkoztam vele)
watttol: semmi ...Asus GPU Tweak II -vel nyomom
A fagyas nem biztos hogy a kartya miatt van. Lehet Claymore beallitas miatt is.
GPU: MHz/mV?
Mem: MHz/mV?
Power limit?



beállitásaim automatikusak: nicehash vagy SimpleMining OS állítja be magának....ezért érdekelnének egyéb lehetőségek
A kep nem latszik :(
Probald ki Claymore progijat. itt a forumon megtalalsz mindent a beallitasokrol

szal megkésve de nem elfelejtve: -))

Claymore's ZCash AMD GPU Miner v12.3  verzió fut ...rendszerfagyás kb 1,30 min magasságában ..azóta ujraraktam a vindózt (enterprise 10 64 bit)..volt egy-két linuxos telepítésem is

ha van használható tanács , előre is megköszönöm ..ha nincs ..hát majd összebarkácsolom ...
további szép napot

andysk

Idézetet írta: bazsy Dátum április 01, 2017, 10:58:53 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kond Dátum április 01, 2017, 10:38:34 DÉLUTÁN
huncut kérdés :) ,  esetleg lenne valakinek tippje hogyan lehetne a vga karinak a biosába a dátumot módosítani? vagy esetleg úgy kivégezni a vga karit hogy ne lehessen rajta külsérelmi nyomot találni?  ::)
Miért akarod kivégezni?
Rossz romot tegyél rá,el sem indul többet
Mert már nem garis de gariban szivesen kicseréltetné.. :-)

messimage

Sziasztok!


MSI Rx470 4gb kártyám van, atiflash után nem találja a kártyát a gép, vissza kell állnom eredeti mentésre. Tud erre valaki valamilyen megoldást? Örülnék egy Watttool screennek is, ha bújkál valakinél:)

drizzt_do_urden

ha uj drivert hasznalsz akkor csereld regebbire. 16.11.5 elottire mintha. az uj driverek nem engedelyezik a modolt kartyakat.

messimage

Közben már kész is. Nagyon sokat olvastam utána. A Te neved még külföldi fórumokon is durván jelen van :D


27MH val stabilan bányászik a kártya jelenleg. Csak egy darab van, tesztként, de hamarosan megy mellé még néhány. A kérdésem: Egyenként flasheljem őket, cserélgetve a slotokban, vagy ki tudom választgatni atiflash-ben, és bent lehet mind?

Újraindításkor valóban visszaáll eredetire, vagy flash után marad a 27 es értéken az én esetemben?

Köszi előre is.

Székely Vegán

Idézetet írta: messimage Dátum április 02, 2017, 09:42:06 DÉLUTÁN
Közben már kész is. Nagyon sokat olvastam utána. A Te neved még külföldi fórumokon is durván jelen van :D


27MH val stabilan bányászik a kártya jelenleg. Csak egy darab van, tesztként, de hamarosan megy mellé még néhány. A kérdésem: Egyenként flasheljem őket, cserélgetve a slotokban, vagy ki tudom választgatni atiflash-ben, és bent lehet mind?

Újraindításkor valóban visszaáll eredetire, vagy flash után marad a 27 es értéken az én esetemben?

Köszi előre is.

Ja, egyenként a legjobb.
Nem áll vissza amig vissza nem töltöd az eredeti biost.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

drizzt_do_urden

Idézetet írta: messimage Dátum április 02, 2017, 09:42:06 DÉLUTÁN
Közben már kész is. Nagyon sokat olvastam utána. A Te neved még külföldi fórumokon is durván jelen van :D


27MH val stabilan bányászik a kártya jelenleg. Csak egy darab van, tesztként, de hamarosan megy mellé még néhány. A kérdésem: Egyenként flasheljem őket, cserélgetve a slotokban, vagy ki tudom választgatni atiflash-ben, és bent lehet mind?

Újraindításkor valóban visszaáll eredetire, vagy flash után marad a 27 es értéken az én esetemben?

Köszi előre is.

az atiflashbe meg lehet nezni melyik kartyanak hanyas szama van 0 1 2 3 4 stb. szoval azt flasheled amelyiket akarod, ha falshelted akkor mar csak finomhangolas kovetkezik a watttoolba azokat a profilokat mentsd el egyenkent peldaul hogy kartya1.ini vagy akarmilyen nev ala. majd a start.bat -ba tedd be hogy inditsa oket a miner program elott es akkor orokke ugyanaz a hash lesz. Itt megkapod azt is hogy kell megirni a start.bat -ot hogy inditsa a wattol profilokat.

bazsy

Srácok!
Eth+Pasc 800W fogyasztásból lelehet még faragni?
Két kártya samsung ramos 1100/850 a kettőnél -7 offsettel a maradék 4 meg hynix 1090/850 és 1900/850 -5 offsettel
eth 27 Mh/s pasc 176 Mh/s az össszesnél

fpeter

Próbálgatom ezt a GPU órajel csökkentés mennyi hatással van a hashrate-re dolgot, de valahogy nagyon arra jutok hogy minden MHz-et meghálál az ETH és ZEC bányászat is. Akkor it miért tolják többen is ilyen alacsony GPU órajellel mint 1100-1150MHz? Majd megpróbálom még alaposabban összevetni a fogyasztással is, de most hogy alig a negyede a villanyszámla a bevételnek még így is, nem igazán látom értelmét a drasztikus órajel/Vgpu csökkentésnek mert az mind csak ront az arányon - csak addig engedem le a Vgpu-t amíg a gyári 1230Mz engedi... Vagy nektek más a tapasztalatotok? Esetleg bányászprogram függő is a kérdés?
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

drizzt_do_urden

Idézetet írta: bazsy Dátum április 03, 2017, 05:24:46 DÉLUTÁN
Srácok!
Eth+Pasc 800W fogyasztásból lelehet még faragni?
Két kártya samsung ramos 1100/850 a kettőnél -7 offsettel a maradék 4 meg hynix 1090/850 és 1900/850 -5 offsettel
eth 27 Mh/s pasc 176 Mh/s az össszesnél

6x470 -nel mar nem. elerted nagyjabol a maximumot...maximum 10 - 20 watt esetleg meg de azt is nehezen. ha ez stabil akkor a 800 watt az jo fogyasztas dualba!

drizzt_do_urden

Idézetet írta: fpeter Dátum április 03, 2017, 05:40:03 DÉLUTÁN
Próbálgatom ezt a GPU órajel csökkentés mennyi hatással van a hashrate-re dolgot, de valahogy nagyon arra jutok hogy minden MHz-et meghálál az ETH és ZEC bányászat is. Akkor it miért tolják többen is ilyen alacsony GPU órajellel mint 1100-1150MHz? Majd megpróbálom még alaposabban összevetni a fogyasztással is, de most hogy alig a negyede a villanyszámla a bevételnek még így is, nem igazán látom értelmét a drasztikus órajel/Vgpu csökkentésnek mert az mind csak ront az arányon - csak addig engedem le a Vgpu-t amíg a gyári 1230Mz engedi... Vagy nektek más a tapasztalatotok? Esetleg bányászprogram függő is a kérdés?

minnel jobban overclockolsz annal nagyobb az eselye hogy invalid shareket adjon a miner program. a kartyak tul vannak terhelve kieghetnek. nagy aramfogyasztas leeghetnek a kabelok. es nem orokke a legnagyobb orajel a legjobb, ki kell szamolni a hashrate/watt aranyt mert lehet kisebb hashraten es kisebb fogyasztassal tobbet keresel mint nagy hashrate es nagy fogyasztas. szoval nagyon sok faktor miatt nem overclockoljuk tulagosan a kartyakat hanem elfogadhato parameterek kozott hasznaljuk oket! ha eleg egy kartya akkor mig visszakuldod es kicserelik nagyobb veszteseg mintha az a kartya menne stabilan evekig semmi kieses nelkul!

Uhura

Jól gondolom, hogy az alulfeszezés valamelyest csökkenti a számítási teljesítményben tapasztalható kilengéseket és egységesebb lesz a kártyák számítási teljesítménye is ? vagy tapasztalt valaki hasonlót?

drizzt_do_urden

Idézetet írta: Uhura Dátum április 04, 2017, 02:47:46 DÉLUTÁN
Jól gondolom, hogy az alulfeszezés valamelyest csökkenti a számítási teljesítményben tapasztalható kilengéseket és egységesebb lesz a kártyák számítási teljesítménye is ? vagy tapasztalt valaki hasonlót?

ha tul nagyon alulfeszelsz akkor megfagy a kartya. ha egy kicsivel felemeled attol lehet meg fog menni de nem hashel rendesen. a VOUT -ot kb .870 -.890 koze kell beloni ott meg jol teljesitenek!

petiznet

Sziasztok. Van 3 kartyam. Ha 1esevel bedugom oket akkor szepen felbirom huzni stabil 27mhsig mindet minden problema nelkul. Az utolso kikapcsolas utan radugtam mind a harmat de windows betoltes utan elmegy a kep. Ha leveszem a legszelso kartyat akkor van kep. Mostmar ha egyedul ez a kartya van bedugva akkor nem ad jelet, semmi kep nincs. Gariztassam? Egyebkent ha a masik ketto megy akkor csak a samsungot birom felhuzni 27ig a masik meg se moccan 23.5rol.. valami tipp?

drizzt_do_urden

alaplap BIOS beallitasok? GEN 1? Alaplapi videokartya letiltas? Mekkora a tapod?

petiznet

3napig teljesen stabil volt de egyszer csak az egyik kartya leesett 23mhsre ezert kezdtem el beallitgatni egyesevel. Minden be van allitva gen1 stb. 1200as tap
Es most vettem eszre sima solo ethereum mining. 2kartyaval 250w az egesz gep 3al meg volt 465. Ez gondolom nem normalis

Til

Sziasztok!
A gpu feszt 950mV -re allitom, mig a mem feszt. 880-ra es nem hasznalok offsetet.
Leirna valaki, hogy miert jobb,ha offsetett hasznalunk?
A fenti peldaban, hogy tudom eloallitani az ertekeket offsettel?
Szeretnem megerteni az offset helyes hasznalatat,leirna valaki esetleg egy peldaval offset hasznalataval es anelkul?
Elore is koszi
C:\> del c:\command.com

drizzt_do_urden

es ha csak egyedul azt a kartyat teszed be akkor mi van? akkor sem megy jol? flasheld ujbol azt az egyet. cserelj risert ha van. adj nagyobb voltot neki. ha ugy se megy akkor lehet haldoklik.