Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

GPU tuning (tweak)

Indította drizzt_do_urden, december 02, 2016, 05:15:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 20 Vendégek van a témában

drizzt_do_urden

Idézetet írta: Til Dátum április 04, 2017, 09:12:24 DÉLUTÁN
Sziasztok!
A gpu feszt 950mV -re allitom, mig a mem feszt. 880-ra es nem hasznalok offsetet.
Leirna valaki, hogy miert jobb,ha offsetett hasznalunk?
A fenti peldaban, hogy tudom eloallitani az ertekeket offsettel?
Szeretnem megerteni az offset helyes hasznalatat,leirna valaki esetleg egy peldaval offset hasznalataval es anelkul?
Elore is koszi

zorggal beszelj o a zseni az undervolt es feszultseg temakba!

petiznet

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 04, 2017, 09:13:29 DÉLUTÁN
es ha csak egyedul azt a kartyat teszed be akkor mi van? akkor sem megy jol? flasheld ujbol azt az egyet. cserelj risert ha van. adj nagyobb voltot neki. ha ugy se megy akkor lehet haldoklik.
Nincs kep.. nembirom ujraflashelni igy :/ ha berakom felporog de a gep se kapcsol be mivel ahhoz h kikapcsoljam nem kell hosszasan nyomni a bekapcsologombot hanem csak sima rovid nyomasra kikapcsol

drizzt_do_urden

kacsold be akkor az alaplapit es abba tegyed a monitort. vedd le DDU -val az AMD drivert. nekem igy sikerult ujraflashelni elbaszott biost.

petiznet

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 04, 2017, 10:12:47 DÉLUTÁN
kacsold be akkor az alaplapit es abba tegyed a monitort. vedd le DDU -val az AMD drivert. nekem igy sikerult ujraflashelni elbaszott biost.
Alaplapin van a kep + bent van a szar kartya de igy windows betolteskor kifagy..

ZsZolee

Idézetet írta: petiznet Dátum április 05, 2017, 01:20:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 04, 2017, 10:12:47 DÉLUTÁN
kacsold be akkor az alaplapit es abba tegyed a monitort. vedd le DDU -val az AMD drivert. nekem igy sikerult ujraflashelni elbaszott biost.
Alaplapin van a kep + bent van a szar kartya de igy windows betolteskor kifagy..

Akkor próbálj új Wint vagy Linux alatt. Hátha valahogy sikerül, mielőtt kuka a kártya.

petiznet

Idézetet írta: ZsZolee Dátum április 05, 2017, 01:30:17 DÉLUTÁN
Idézetet írta: petiznet Dátum április 05, 2017, 01:20:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 04, 2017, 10:12:47 DÉLUTÁN
kacsold be akkor az alaplapit es abba tegyed a monitort. vedd le DDU -val az AMD drivert. nekem igy sikerult ujraflashelni elbaszott biost.
Alaplapin van a kep + bent van a szar kartya de igy windows betolteskor kifagy..

Akkor próbálj új Wint vagy Linux alatt. Hátha valahogy sikerül, mielőtt kuka a kártya.
Masik gepben probaltam ott is ugyanez :/

fpeter

Idézetet írta: petiznet Dátum április 05, 2017, 01:52:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum április 05, 2017, 01:30:17 DÉLUTÁN
Idézetet írta: petiznet Dátum április 05, 2017, 01:20:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 04, 2017, 10:12:47 DÉLUTÁN
kacsold be akkor az alaplapit es abba tegyed a monitort. vedd le DDU -val az AMD drivert. nekem igy sikerult ujraflashelni elbaszott biost.
Alaplapin van a kep + bent van a szar kartya de igy windows betolteskor kifagy..

Akkor próbálj új Wint vagy Linux alatt. Hátha valahogy sikerül, mielőtt kuka a kártya.
Masik gepben probaltam ott is ugyanez :/

A simplemining.net image-ét tedd fel egy pendrive-ra, arról indítsd el a gépet az alaplapi vidkártyával mint elsődleges. Ha ez a csonkolt ubuntu se látja a kártyát (lspci, atiflash), akkor tényleg keresztet lehet rá vetni, mehet vissza garba...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

drizzt_do_urden

Idézetet írta: petiznet Dátum április 05, 2017, 01:20:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 04, 2017, 10:12:47 DÉLUTÁN
kacsold be akkor az alaplapit es abba tegyed a monitort. vedd le DDU -val az AMD drivert. nekem igy sikerult ujraflashelni elbaszott biost.
Alaplapin van a kep + bent van a szar kartya de igy windows betolteskor kifagy..

DDU -val levetted az AMD drivert? ameddig nem veszed le addig felismeri orokke es azert fagy. nekem a tegnap ment el egy bisosom igy tudtam megcsinalni.

petiznet

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 05, 2017, 02:31:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: petiznet Dátum április 05, 2017, 01:20:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 04, 2017, 10:12:47 DÉLUTÁN
kacsold be akkor az alaplapit es abba tegyed a monitort. vedd le DDU -val az AMD drivert. nekem igy sikerult ujraflashelni elbaszott biost.
Alaplapin van a kep + bent van a szar kartya de igy windows betolteskor kifagy..

DDU -val levetted az AMD drivert? ameddig nem veszed le addig felismeri orokke es azert fagy. nekem a tegnap ment el egy bisosom igy tudtam megcsinalni.

Most kezdek neki próbálkozni mindjárt. Köszi a tippeket remélem valamelyik működik :D

petiznet

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 05, 2017, 02:31:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: petiznet Dátum április 05, 2017, 01:20:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 04, 2017, 10:12:47 DÉLUTÁN
kacsold be akkor az alaplapit es abba tegyed a monitort. vedd le DDU -val az AMD drivert. nekem igy sikerult ujraflashelni elbaszott biost.
Alaplapin van a kep + bent van a szar kartya de igy windows betolteskor kifagy..

DDU -val levetted az AMD drivert? ameddig nem veszed le addig felismeri orokke es azert fagy. nekem a tegnap ment el egy bisosom igy tudtam megcsinalni.
Ez a ddu-s módszer bevált. ráraktam egy régi romot de eszközkezelőnél videókártyáknál most általános microsoft videókártyát ír. rakjam a drivert?

drizzt_do_urden

ha jo bios van rajta akkor szivet neki. ilyenkor az eredetit szoktam visszarakni. tesztelek azzal egyet. es ha minden ok akkor mehet ra a modolt bios.

petiznet

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 05, 2017, 03:02:22 DÉLUTÁN
ha jo bios van rajta akkor szivet neki. ilyenkor az eredetit szoktam visszarakni. tesztelek azzal egyet. es ha minden ok akkor mehet ra a modolt bios.
Minden jó lett, köszönöm mégegyszer :)

drizzt_do_urden


ZsZolee

A lehető legkissebb Voltage offsettel és 1950/1000 memóriával létezhet, hogy dual miningban 180W-ot fogyaszt egy RX480 4GB-os kicsike? :) Megfelelő a hűtése és se a kártya se a kábelek nem melegednek, de leosztva a rig fogyasztását annyira jön ki. :)

atideath

Idézetet írta: ZsZolee Dátum április 06, 2017, 08:28:53 DÉLELŐTT
A lehető legkissebb Voltage offsettel és 1950/1000 memóriával létezhet, hogy dual miningban 180W-ot fogyaszt egy RX480 4GB-os kicsike? :) Megfelelő a hűtése és se a kártya se a kábelek nem melegednek, de leosztva a rig fogyasztását annyira jön ki. :)

Ebbe benne van az alaplap, proci egyéb perifériák fogyasztása is. Nekem 6 kártyás rignél ha így osztom le akkor 150W jön ki kártyákra. Úgyhogy reálisnak tekinthető.
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

Zorg33

#375
Vegán utolsó videoja alá is beirtam, hogy offsetet hanyagoljuk, mert "lehető legalacsonyabb offset"-tel olyan random fagyásokat lehet csinálni, hogy a hajad kitéped.

A probléma abbol adódik, hogy VDDCI< VDDC szabály érvényes (de valamiért ezt hetente feledésbe merül).

Rossz beállítással egy példát leírok, hogy miért nem jó az offset:
GPU DPM7: 1100MHz 950mV (VDDC)
MEM 300/800mV és 1750/1000mV (stock VDDCI)
offset -100mV

Képzeld el, hogy bányászol (aki hosszú ujjúban van, tűrje fel) és teker a MEM 1750/1000mV
és a GPU DPM7 state-ben 1100MHz és
1000-100=900mV (<--itt ugye a VDDCI< VDDC szabály miatt 950 helyett 1000 lesz érvényben!)

Akkor jön a probléma, amikor elmegy egy pillanatra a net/leterhelődik a pool szerver és nem kap job-ot a GPU egy pár másodpercig.
Ekkor az történik, hogy először a memória visszaesik alapállapotba 300MHz/800mV-ra,
ebben a pillanatban a VDDCI<VDDC szabály már nem szól bele a GPU feszültségébe és a beállított 950mV lesz az alap, amiből a -100 offszet lejön. 950-100=850mV -re leesik a GPU fesz (VDDC) és mivel ez a feszültség túl alacsony 1100MHz-hez, ezért csonttá fagy a GPU.

Na ezért nem kell offset és ezért kell 900mV-re tenni a VDDCI-t.


Til

#376
Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 06, 2017, 03:14:00 DÉLUTÁN
Vegán utolsó videoja alá is beirtam, hogy offsetet hanyagoljuk, mert "lehető legalacsonyabb offset"-tel olyan random fagyásokat lehet csinálni, hogy a hajad kitéped.

A probléma abbol adódik, hogy VDDCI< VDDC szabály érvényes (de valamiért ezt hetente feledésbe merül).

Rossz beállítással egy példát leírok, hogy miért nem jó az offset:
GPU DPM7: 1100MHz 950mV (VDDC)
MEM 300/800mV és 1750/1000mV (stock VDDCI)
offset -100mV

Képzeld el, hogy bányászol (aki hosszú ujjúban van, tűrje fel) és teker a MEM 1750/1000mV
és a GPU DPM7 state-ben 1100MHz és
1000-100=900mV (<--itt ugye a VDDCI< VDDC szabály miatt 950 helyett 1000 lesz érvényben!)

Akkor jön a probléma, amikor elmegy egy pillanatra a net/leterhelődik a pool szerver és nem kap job-ot a GPU egy pár másodpercig.
Ekkor az történik, hogy először a memória visszaesik alapállapotba 300MHz/800mV-ra,
ebben a pillanatban a VDDCI<VDDC szabály már nem szól bele a GPU feszültségébe és a beállított 950mV lesz az alap, amiből a -100 offszet lejön. 950-100=850mV -re leesik a GPU fesz (VDDC) és mivel ez a feszültség túl alacsony 1100MHz-hez, ezért csonttá fagy a GPU.

Na ezért nem kell offset és ezért kell 900mV-re tenni a VDDCI-t.
A offset beallitast minden esetben erdemes kerulni?
Van olyan peldad amikor jo,ha alkalmazzuk az offsetet?
Egyaltalan minek talaltak ki ezt az opciot?
C:\> del c:\command.com

Zorg33

Idézetet írta: Til Dátum április 06, 2017, 03:28:07 DÉLUTÁN
Van olyan peldad amikor jo,ha alkalmazzuk az offsetet?

Van.
Ha low power a cél és pl 1000MHz-re lövöd a GPU-t, amihez elég neki kb 825mV.
Akkor a VDDCI-t nem veheted le 825-re, mert az oda kevés, hanem hagyod 900-on és a GPU-hoz is 900-at írsz és akkor adsz neki -75mV offsetet.
Így nem tud előfordulni a fent leírt eset a fagyással.

ZsZolee

Idézetet írta: atideath Dátum április 06, 2017, 12:03:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum április 06, 2017, 08:28:53 DÉLELŐTT
A lehető legkissebb Voltage offsettel és 1950/1000 memóriával létezhet, hogy dual miningban 180W-ot fogyaszt egy RX480 4GB-os kicsike? :) Megfelelő a hűtése és se a kártya se a kábelek nem melegednek, de leosztva a rig fogyasztását annyira jön ki. :)

Ebbe benne van az alaplap, proci egyéb perifériák fogyasztása is. Nekem 6 kártyás rignél ha így osztom le akkor 150W jön ki kártyákra. Úgyhogy reálisnak tekinthető.

Ebben nincs benne az alaplap, proci és egyéb perifériák. :) Arra levontam 200 W-ot. :) Nem hiában írtam hogy 180W egy RX480-as fogyasztása. :) Ezt 9.0-as Claymorral mértük, visszaraktam Zorg figyelmeztetésére a 8.0-át mert amúgy a teljesítmény nem változott és holnap kiderül, így mennyi a fogyasztás.

ZsZolee

Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 06, 2017, 03:52:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum április 06, 2017, 03:28:07 DÉLUTÁN
Van olyan peldad amikor jo,ha alkalmazzuk az offsetet?

Van.
Ha low power a cél és pl 1000MHz-re lövöd a GPU-t, amihez elég neki kb 825mV.
Akkor a VDDCI-t nem veheted le 825-re, mert az oda kevés, hanem hagyod 900-on és a GPU-hoz is 900-at írsz és akkor adsz neki -75mV offsetet.
Így nem tud előfordulni a fent leírt eset a fagyással.

Mennyire esik le így a Pascal hashrate?