Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

GPU tuning (tweak)

Indította drizzt_do_urden, december 02, 2016, 05:15:35 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 7 Vendégek van a témában

kidface

Idézetet írta: Til Dátum január 27, 2017, 07:57:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum január 27, 2017, 07:31:19 DÉLUTÁN
Fagyi Zoli tesztelte

https://youtu.be/mhlglaq9lLo
Szerintem ez mindaddig örök rejtély lesz,míg Zoli le nem teszteli videókártyákkal,azon belül is 3-al.
:(

Én is gondoltam veszek egyet, de mindig valahogy elmaradt

andysk

Idézetet írta: Til Dátum január 27, 2017, 07:57:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum január 27, 2017, 07:31:19 DÉLUTÁN
Fagyi Zoli tesztelte
Ja de ugy hogy 1 rigben 8 kartya legten osszesen :-)
https://youtu.be/mhlglaq9lLo
Szerintem ez mindaddig örök rejtély lesz,míg Zoli le nem teszteli videókártyákkal,azon belül is 3-al.
:(

Roller

Sziasztok srácok, már kb egy hete stabilan megy a bányászás. Mostmár itt az ideje, hogy egy kicsit finomhangoljak a kártyán. Gpu-z, atiflash és polaris bios editor már lent van, ajánljatok nekem légyszi egy-két beállítást. Az amd driveren mit érdemes állítani? Most perpill pascalt bányászok, de ha nem jön be, moneróra szeretnék átállni v zecre vagy ami a legprofitábilisebb lesz :D Gpu-t tuningolni régebbi driveren lehet? Hogyan kell ennek neki kezdeni, hogy ne legyen belőle baj? :D

pube111

#223
flasheltem 1500-ra egy kártyát. Újraindítás után a win letiltotta a kártyát ismeretlen probléma miatt, a crimson sem látta. Újra flasheltem a lementett gyári romra, így működik. Mi lehet a gondja? Flashelés után újra kell tenni a drivert? Vagy mit kell vele csinálni?
Asus rx470

Parano1d

Idézetet írta: pube111 Dátum február 22, 2017, 12:32:08 DÉLELŐTT
flasheltem 1500-ra egy kártyát. Újraindítás után a win letiltotta a kártyát ismeretlen probléma miatt, a crimson sem látta. Újra flasheltem a lementett gyári romra, így működik. Mi lehet a gondja? Flashelés után újra kell tenni a drivert? Vagy mit kell vele csinálni?
Asus rx470

16.11.5, vagy régebbi driverrel működnek a flashelt kártyák, gondolom neked valami újabb van fent.

pube111

Idézetet írta: Parano1d Dátum február 22, 2017, 12:39:34 DÉLELŐTT
Idézetet írta: pube111 Dátum február 22, 2017, 12:32:08 DÉLELŐTT
flasheltem 1500-ra egy kártyát. Újraindítás után a win letiltotta a kártyát ismeretlen probléma miatt, a crimson sem látta. Újra flasheltem a lementett gyári romra, így működik. Mi lehet a gondja? Flashelés után újra kell tenni a drivert? Vagy mit kell vele csinálni?
Asus rx470

16.11.5, vagy régebbi driverrel működnek a flashelt kártyák, gondolom neked valami újabb van fent.
Igen. 16.12. Melyik verziót érdemes telepíteni? Előtte, gondolom le kell szedni a fent lévőt.

kidface

Idézetet írta: pube111 Dátum február 22, 2017, 12:49:29 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Parano1d Dátum február 22, 2017, 12:39:34 DÉLELŐTT
Idézetet írta: pube111 Dátum február 22, 2017, 12:32:08 DÉLELŐTT
flasheltem 1500-ra egy kártyát. Újraindítás után a win letiltotta a kártyát ismeretlen probléma miatt, a crimson sem látta. Újra flasheltem a lementett gyári romra, így működik. Mi lehet a gondja? Flashelés után újra kell tenni a drivert? Vagy mit kell vele csinálni?
Asus rx470

16.11.5, vagy régebbi driverrel működnek a flashelt kártyák, gondolom neked valami újabb van fent.
Igen. 16.12. Melyik verziót érdemes telepíteni? Előtte, gondolom le kell szedni a fent lévőt.

Ezzel torold a drivert: http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=851.msg7387#msg7387

Majd mehet fel a 16.11.5

pube111

Idézetet írta: kidface Dátum február 22, 2017, 12:52:19 DÉLELŐTT
Idézetet írta: pube111 Dátum február 22, 2017, 12:49:29 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Parano1d Dátum február 22, 2017, 12:39:34 DÉLELŐTT
Idézetet írta: pube111 Dátum február 22, 2017, 12:32:08 DÉLELŐTT
flasheltem 1500-ra egy kártyát. Újraindítás után a win letiltotta a kártyát ismeretlen probléma miatt, a crimson sem látta. Újra flasheltem a lementett gyári romra, így működik. Mi lehet a gondja? Flashelés után újra kell tenni a drivert? Vagy mit kell vele csinálni?
Asus rx470

16.11.5, vagy régebbi driverrel működnek a flashelt kártyák, gondolom neked valami újabb van fent.
Igen. 16.12. Melyik verziót érdemes telepíteni? Előtte, gondolom le kell szedni a fent lévőt.

Ezzel torold a drivert: http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=851.msg7387#msg7387

Majd mehet fel a 16.11.5
Próbálom, köszi.

pube111

#228
Úgy néz ki, sikerült. (lekopogom  :) ) ETH 126-ról felment 156-ra ugyanazzal a beállítással.
Viszont a fogyasztás is felment 750-ről 850-re. Ezen lehet még lefaragni?

kidface

Idézetet írta: pube111 Dátum február 22, 2017, 02:28:16 DÉLELŐTT
Úgy néz ki, sikerült. (lekopogom  :) ) ETH 126-ról felment 156-ra ugyanazzal a beállítással.
Viszont a fogyasztás is felment 750-ről 850-re. Ezen lehet még lefaragni?

Az osszes kartyad ASUS RX470?

Nekem is van ASUS kartyam, sajna Voltage Offset-et nem lehet rajta allitani, pedig azzal lejebb tudnank vinni a fogyasztast!

Nekem GPU:1100/930    Mem:1950/1000
igy csinal 28MH/s korul

Tudom, nem optimalis a beallitas, mert a mem. fesz magasabb mint a GPU fesz., de sajna az offset hianya miatt nem tudom megoldani maskepp

A Mem-et meg egy kicsit feljebb tudom vinni, de nem sok a sebesseg novekedes es nem olyan stabil az ASUS kartyam :(

pube111

Idézetet írta: kidface Dátum február 22, 2017, 01:00:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum február 22, 2017, 02:28:16 DÉLELŐTT
Úgy néz ki, sikerült. (lekopogom  :) ) ETH 126-ról felment 156-ra ugyanazzal a beállítással.
Viszont a fogyasztás is felment 750-ről 850-re. Ezen lehet még lefaragni?

Az osszes kartyad ASUS RX470?

Nekem is van ASUS kartyam, sajna Voltage Offset-et nem lehet rajta allitani, pedig azzal lejebb tudnank vinni a fogyasztast!

Nekem GPU:1100/930    Mem:1950/1000
igy csinal 28MH/s korul

Tudom, nem optimalis a beallitas, mert a mem. fesz magasabb mint a GPU fesz., de sajna az offset hianya miatt nem tudom megoldani maskepp

A Mem-et meg egy kicsit feljebb tudom vinni, de nem sok a sebesseg novekedes es nem olyan stabil az ASUS kartyam :(
Az áramfelvételi korlát a wattmanban nem ugyan az mint az offset?

kidface

Idézetet írta: pube111 Dátum február 22, 2017, 02:51:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum február 22, 2017, 01:00:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: pube111 Dátum február 22, 2017, 02:28:16 DÉLELŐTT
Úgy néz ki, sikerült. (lekopogom  :) ) ETH 126-ról felment 156-ra ugyanazzal a beállítással.
Viszont a fogyasztás is felment 750-ről 850-re. Ezen lehet még lefaragni?

Az osszes kartyad ASUS RX470?

Nekem is van ASUS kartyam, sajna Voltage Offset-et nem lehet rajta allitani, pedig azzal lejebb tudnank vinni a fogyasztast!

Nekem GPU:1100/930    Mem:1950/1000
igy csinal 28MH/s korul

Tudom, nem optimalis a beallitas, mert a mem. fesz magasabb mint a GPU fesz., de sajna az offset hianya miatt nem tudom megoldani maskepp

A Mem-et meg egy kicsit feljebb tudom vinni, de nem sok a sebesseg novekedes es nem olyan stabil az ASUS kartyam :(
Az áramfelvételi korlát a wattmanban nem ugyan az mint az offset?

A power limit-nél "engedélyt" adsz a gpu-nak hogy több v kevesebb áramot vegyen fel. Ez automatikusan történik.

Offset esetén manuálisan csökkented v. Noveled a feszt. 6.25mV-onként.

szevasz

Ha azonnal kell egy hdmi dummy:
Veszel egy hdmi-vga átalakítót, meg 3db 68-75 ohmos ellenállást.


kidface

Idézetet írta: szevasz Dátum február 23, 2017, 03:37:40 DÉLUTÁN
Ha azonnal kell egy hdmi dummy:
Veszel egy hdmi-vga átalakítót, meg 3db 68-75 ohmos ellenállást.



Ez jó! "Ha azonnal kell egy HDMI dummy veszel egy HDMI-VGA átalakítót"

Ennyi erővel vehetek egy HDMI DUMMY-t is! Nem??!!

Zorg33

Igen, csak a hdmi dummy plug 4000ft, az atalakito meg 500.
De en inkabb az elobbit vettem, mert az atalakitos megoldas nem mukodott rendesen. Beragadt tole a gpu orajel. Nem lehetett watttoollal allitani, mindig visszaugrott a gyarira.
Van akinek RX szerias kartyan korrektul mukodik ez a vga adapter+ellenallas trukk?

Til

Idézetet írta: Zorg33 Dátum február 23, 2017, 04:04:56 DÉLUTÁN
Igen, csak a hdmi dummy plug 4000ft, az atalakito meg 500.
De en inkabb az elobbit vettem, mert az atalakitos megoldas nem mukodott rendesen. Beragadt tole a gpu orajel. Nem lehetett watttoollal allitani, mindig visszaugrott a gyarira.
Van akinek RX szerias kartyan korrektul mukodik ez a vga adapter+ellenallas trukk?
Nalam is sokszor furcsan mukodott,hdmi-vga atalakitoval.
Volt hogy egy tetszoleges kartya nem indult, csak.gyari ertekekkel watttoolban, valamint az offaet erteket sem lehetett allitani, csak egy NAN nincs adat ekeskedett az ertek helyen.
Aztan leszedtem minden amd vezerloprogramot, a programok eltavolitasanal, amd uninstaller -re ranyomni, majd elindul es ki lehet valasztani mindent a vga driver kivetelevel.
Amint leszedtem ujrainditas es mukodott szuperul a watttool.
C:\> del c:\command.com

Til

Lehet valaki mar feltette ezt a kerdest,e en nem talalkoztam vele.
A watttool -ban bal oldalt vannak a mhz ertekek jobb oldalt a voltok.
Hogy erdemes beallitani a feszultseg erteket?
A gpu tablazataban a legalso sorban beteszem a power limitet pl 900mv re vagy a tablazat jobb ertekeit mind kicserelem 900mv-re?
Ha minden feszultseg erteket a gpu tablazataban kicserelek pl 900mv -re a gyari ertekek helyett,akkor nem lesz instabil?
Vagy hogy celszerubb allitani a limitet?
Köszönöm
C:\> del c:\command.com

szevasz

Kimentem a boltba és megvettem.
hdmi dummit hol lehet venni?

Idézetet írta: kidface Dátum február 23, 2017, 03:42:43 DÉLUTÁN
Ez jó! "Ha azonnal kell egy HDMI dummy veszel egy HDMI-VGA átalakítót"
Ennyi erővel vehetek egy HDMI DUMMY-t is! Nem??!!

szevasz

RX470 armor működik
Idézetet írta: Zorg33 Dátum február 23, 2017, 04:04:56 DÉLUTÁN
Igen, csak a hdmi dummy plug 4000ft, az atalakito meg 500.
De en inkabb az elobbit vettem, mert az atalakitos megoldas nem mukodott rendesen. Beragadt tole a gpu orajel. Nem lehetett watttoollal allitani, mindig visszaugrott a gyarira.
Van akinek RX szerias kartyan korrektul mukodik ez a vga adapter+ellenallas trukk?

sebajtóbiás

Idézetet írta: Til Dátum február 23, 2017, 04:52:35 DÉLUTÁN
Lehet valaki mar feltette ezt a kerdest,e en nem talalkoztam vele.
A watttool -ban bal oldalt vannak a mhz ertekek jobb oldalt a voltok.
Hogy erdemes beallitani a feszultseg erteket?
A gpu tablazataban a legalso sorban beteszem a power limitet pl 900mv re vagy a tablazat jobb ertekeit mind kicserelem 900mv-re?
Ha minden feszultseg erteket a gpu tablazataban kicserelek pl 900mv -re a gyari ertekek helyett,akkor nem lesz instabil?
Vagy hogy celszerubb allitani a limitet?
Köszönöm

Csak annál a frekvenciánál írd át 900 mV-ra a feszt, amelyiknél gyárilag magasabb az érték. Az alacsonyabbakat nincs értelme növelni.