Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 20 Vendégek van a témában

ZsZolee

Idézetet írta: zenetibi Dátum december 05, 2016, 08:54:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 05, 2016, 05:31:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: danieru Dátum december 05, 2016, 05:15:37 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 05, 2016, 04:56:08 DÉLUTÁN
USB risert használok, mindkét gépen. Ha lecsúsznának, akkor megállna az a kártya, nem fogyasztana többet, nem?

Nem feltétlen. Volt amelyik leállt, volt amelyik többet fogyasztott és volt amelyik kisebb hashrate-tel dolgozott.
USB riserrel is volt már problémája emberkéknek. Én az egyszerűségben hiszek.

Lehúztam mindegyiket és újradugtam. Semmi változás, ugyanannyi a többlet fogyasztás.
Próbáld meg, hogy Watttool-on resetáld le a kártyákat, majd indítsd újra a gépet.

Megcsináltam, semmi változás. :(

drizzt_do_urden

csinalj egy DDU driver uninstallt es tedd ujbolaz osszes drivert wattman nelkul. csak watttolt hasznald. szerintem a ketto nem akar egyezni ha egyszerre hasznalod oket.

zenetibi

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 05, 2016, 09:26:46 DÉLUTÁN
csinalj egy DDU driver uninstallt es tedd ujbolaz osszes drivert wattman nelkul. csak watttolt hasznald. szerintem a ketto nem akar egyezni ha egyszerre hasznalod oket.

Nekem is le van tiltva a Wattman.

kidface

Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 05, 2016, 03:54:02 DÉLUTÁN
Sziasztok! Remélem tud valaki segíteni. Van két rig-em, mindkettő atomstabilan működnek napok óta. Most az van, hogy az egyik 80W-al kezdett el többet fogyasztani, a másik pedig 20W-al. Leállítottam mindkettőt, a második amelyik 20 W-al fogyasztott többet, az visszaállt eredeti értékére és azon is maradt. Viszont az első, idővel visszamászik +80W fogyasztásra. Semmi sem változott, minden beállítás ugyanaz. Szerintetek mi lehet a gond? (megcseréltem a fogyasztásmérőket és ugyanazok az értékek maradtak, szóval nem azokkal van a gond)

A +80W allando vagy csak idoszakos?
Nezd meg a hatterben futo alkalmazasokat es szolgaltatasokat a windows-ba!!! Lehet hogy valami fut a hatterben ami plusz fogyasztast general! Pl. ha a bongeszod nyitva van es van 1 aktiv tartalmu aldal akkor az hasznalja a procit+memoria+1gpu-t!!
Vagy barmilyen windows szolgaltatas, legyen az rendszer szintu, vagy egy altalad telepitett program.
Windows update le van tiltva?? Az a hatterben tolti le a frissiteseket es csak akkor jelez ha mar telepitesre kesz vagy egyaltalan nem jelez, csinalja a dolgat!

zenetibi

Idézetet írta: kidface Dátum december 05, 2016, 09:51:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 05, 2016, 03:54:02 DÉLUTÁN
Sziasztok! Remélem tud valaki segíteni. Van két rig-em, mindkettő atomstabilan működnek napok óta. Most az van, hogy az egyik 80W-al kezdett el többet fogyasztani, a másik pedig 20W-al. Leállítottam mindkettőt, a második amelyik 20 W-al fogyasztott többet, az visszaállt eredeti értékére és azon is maradt. Viszont az első, idővel visszamászik +80W fogyasztásra. Semmi sem változott, minden beállítás ugyanaz. Szerintetek mi lehet a gond? (megcseréltem a fogyasztásmérőket és ugyanazok az értékek maradtak, szóval nem azokkal van a gond)

A +80W allando vagy csak idoszakos?
Nezd meg a hatterben futo alkalmazasokat es szolgaltatasokat a windows-ba!!! Lehet hogy valami fut a hatterben ami plusz fogyasztast general! Pl. ha a bongeszod nyitva van es van 1 aktiv tartalmu aldal akkor az hasznalja a procit+memoria+1gpu-t!!
Vagy barmilyen windows szolgaltatas, legyen az rendszer szintu, vagy egy altalad telepitett program.
Windows update le van tiltva?? Az a hatterben tolti le a frissiteseket es csak akkor jelez ha mar telepitesre kesz vagy egyaltalan nem jelez, csinalja a dolgat!

Akár egy Usb meghajtó is hozhat áramtöbbletet.

GepyMiner

Idézetet írta: kidface Dátum december 05, 2016, 09:51:25 DÉLUTÁN
Windows update le van tiltva?? Az a hatterben tolti le a frissiteseket es csak akkor jelez ha mar telepitesre kesz vagy egyaltalan nem jelez, csinalja a dolgat!

Én előbb letiltottam, hogy csak értesítsen, aztán totál blokkoltam a szolgáltatást, hogy ne is keressen, mert ettől még néha előugrott az ablak, hogy frissítések érhetőek el.:
- Kereső részbe (start menüben vagy mellette): services.msc
- Ott megkeresni 'Windows Update'-t, duplaklikk, ott leállítás, majd indítás típusánál Letiltás.

ZsZolee

Idézetet írta: kidface Dátum december 05, 2016, 09:51:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 05, 2016, 03:54:02 DÉLUTÁN
Sziasztok! Remélem tud valaki segíteni. Van két rig-em, mindkettő atomstabilan működnek napok óta. Most az van, hogy az egyik 80W-al kezdett el többet fogyasztani, a másik pedig 20W-al. Leállítottam mindkettőt, a második amelyik 20 W-al fogyasztott többet, az visszaállt eredeti értékére és azon is maradt. Viszont az első, idővel visszamászik +80W fogyasztásra. Semmi sem változott, minden beállítás ugyanaz. Szerintetek mi lehet a gond? (megcseréltem a fogyasztásmérőket és ugyanazok az értékek maradtak, szóval nem azokkal van a gond)

A +80W allando vagy csak idoszakos?
Nezd meg a hatterben futo alkalmazasokat es szolgaltatasokat a windows-ba!!! Lehet hogy valami fut a hatterben ami plusz fogyasztast general! Pl. ha a bongeszod nyitva van es van 1 aktiv tartalmu aldal akkor az hasznalja a procit+memoria+1gpu-t!!
Vagy barmilyen windows szolgaltatas, legyen az rendszer szintu, vagy egy altalad telepitett program.
Windows update le van tiltva?? Az a hatterben tolti le a frissiteseket es csak akkor jelez ha mar telepitesre kesz vagy egyaltalan nem jelez, csinalja a dolgat!

Semmi nem fut, se windows update, se más program. USB csatlakozókon sincsenek használva. A driver uninstall és reinstallt hagynám a végére, mert elég szívás volt összehozni, hogy a 6 kártya rendesen feltelepüljön.

drizzt_do_urden

pedig szerintem ott lesz a hiba, hogy a wattman es wattTool nem akar egyezni! le kell venni a wattmant.

Tanuló

Sziasztok Magyarországon érdemes bele kezdeni a bányászásba kezdő vagyok milyen számítógépet érdemes rá össze rakni mi ki tudja spórolni a 15000ft havi sárga csekk árát válaszokat előre köszönöm .

raffiakötö

Idézetet írta: Tanuló Dátum december 06, 2016, 10:49:29 DÉLELŐTT
Sziasztok Magyarországon érdemes bele kezdeni a bányászásba kezdő vagyok milyen számítógépet érdemes rá össze rakni mi ki tudja spórolni a 15000ft havi sárga csekk árát válaszokat előre köszönöm .

Szia!
Itt találsz konfigokat bánygéphez.
www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=6.0

De attól függ mennyit tudsz rászánni úgy hogy ne menjen a családi kassza rovására. Egy 6 kártyás gép 500e - 600e ft, és folyamatosan kell figyelni az új infókat, változásokat, reagálni a változásokra.
Az tuti hogy nem mindenkinek éri meg, de van benne fantázia.

DrPascal

Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 06, 2016, 02:34:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Tanuló Dátum december 06, 2016, 10:49:29 DÉLELŐTT
Sziasztok Magyarországon érdemes bele kezdeni a bányászásba kezdő vagyok milyen számítógépet érdemes rá össze rakni mi ki tudja spórolni a 15000ft havi sárga csekk árát válaszokat előre köszönöm .

Szia!
Itt találsz konfigokat bánygéphez.
www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=6.0

De attól függ mennyit tudsz rászánni úgy hogy ne menjen a családi kassza rovására. Egy 6 kártyás gép 500e - 600e ft, és folyamatosan kell figyelni az új infókat, változásokat, reagálni a változásokra.
Az tuti hogy nem mindenkinek éri meg, de van benne fantázia.

raffiakötőnek teljesen igaza van. Annyival egészíteném ki, hogy nem biztos, hogy most karácsony előtt a legjobb árakon tudod beszerezni a bányagépet  + a profit most eléggé lent van, és kicsit bizonytalan. Én várnék a jövő év elejéig!

raffiakötö

Idézetet írta: DrPascal Dátum december 06, 2016, 02:44:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 06, 2016, 02:34:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Tanuló Dátum december 06, 2016, 10:49:29 DÉLELŐTT
Sziasztok Magyarországon érdemes bele kezdeni a bányászásba kezdő vagyok milyen számítógépet érdemes rá össze rakni mi ki tudja spórolni a 15000ft havi sárga csekk árát válaszokat előre köszönöm .

Szia!
Itt találsz konfigokat bánygéphez.
www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=6.0

De attól függ mennyit tudsz rászánni úgy hogy ne menjen a családi kassza rovására. Egy 6 kártyás gép 500e - 600e ft, és folyamatosan kell figyelni az új infókat, változásokat, reagálni a változásokra.
Az tuti hogy nem mindenkinek éri meg, de van benne fantázia.

raffiakötőnek teljesen igaza van. Annyival egészíteném ki, hogy nem biztos, hogy most karácsony előtt a legjobb árakon tudod beszerezni a bányagépet  + a profit most eléggé lent van, és kicsit bizonytalan. Én várnék a jövő év elejéig!

Na meg már most nem akarnak megérkezni a webshopos rendelése se időben... Kezdődik a karácsonyi hajsza...

ZsZolee

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 06, 2016, 10:16:42 DÉLELŐTT
pedig szerintem ott lesz a hiba, hogy a wattman es wattTool nem akar egyezni! le kell venni a wattmant.

Köszi, akkor ez marad. Mi az az opció, amit ki kell vennem telepítésnél, hogy a wattman ne települjön fel?

zenetibi

Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 06, 2016, 03:53:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 06, 2016, 10:16:42 DÉLELŐTT
pedig szerintem ott lesz a hiba, hogy a wattman es wattTool nem akar egyezni! le kell venni a wattmant.

Köszi, akkor ez marad. Mi az az opció, amit ki kell vennem telepítésnél, hogy a wattman ne települjön fel?

Tiltsd le a wattmant a taskmanagerben

DrPascal

Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 06, 2016, 03:53:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 06, 2016, 10:16:42 DÉLELŐTT
pedig szerintem ott lesz a hiba, hogy a wattman es wattTool nem akar egyezni! le kell venni a wattmant.

Köszi, akkor ez marad. Mi az az opció, amit ki kell vennem telepítésnél, hogy a wattman ne települjön fel?

A telepítésnél csak a driver vagy csatoló legyen kipipálva, semmi más. Nem kell hdmi audio meg mittom én mi van még ott.
Én még az automatikus frissítést is ki szoktam kapcsolni alul.
Újratelepítésnél meg ott szoktam hagyni a gépet vagy fél órára, hagy telepítgessen. :)

zenetibi

Idézetet írta: DrPascal Dátum december 06, 2016, 04:03:40 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 06, 2016, 03:53:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 06, 2016, 10:16:42 DÉLELŐTT
pedig szerintem ott lesz a hiba, hogy a wattman es wattTool nem akar egyezni! le kell venni a wattmant.

Köszi, akkor ez marad. Mi az az opció, amit ki kell vennem telepítésnél, hogy a wattman ne települjön fel?

A telepítésnél csak a driver vagy csatoló legyen kipipálva, semmi más. Nem kell hdmi audio meg mittom én mi van még ott.
Én még az automatikus frissítést is ki szoktam kapcsolni alul.
Újratelepítésnél meg ott szoktam hagyni a gépet vagy fél órára, hagy telepítgessen. :)
Nem kell újratelepíteni a drivert, bemész a feladatkezelőbe,a folyamatoknál megkeresed a Wattmant és leállítod, azután az inditásnél letiltod és ennyi.

DrPascal

Idézetet írta: zenetibi Dátum december 06, 2016, 04:14:14 DÉLUTÁN
Idézetet írta: DrPascal Dátum december 06, 2016, 04:03:40 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum december 06, 2016, 03:53:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 06, 2016, 10:16:42 DÉLELŐTT
pedig szerintem ott lesz a hiba, hogy a wattman es wattTool nem akar egyezni! le kell venni a wattmant.

Köszi, akkor ez marad. Mi az az opció, amit ki kell vennem telepítésnél, hogy a wattman ne települjön fel?

A telepítésnél csak a driver vagy csatoló legyen kipipálva, semmi más. Nem kell hdmi audio meg mittom én mi van még ott.
Én még az automatikus frissítést is ki szoktam kapcsolni alul.
Újratelepítésnél meg ott szoktam hagyni a gépet vagy fél órára, hagy telepítgessen. :)
Nem kell újratelepíteni a drivert, bemész a feladatkezelőbe,a folyamatoknál megkeresed a Wattmant és leállítod, azután az inditásnél letiltod és ennyi.

Remélem igazad lesz, és nem kell DDU-val letakarítani és újrarakni.

Tanuló

Nem most karácsonykor akarok neki állni összerakni a gépet még várok vele de ha kitudom váltani vele jó dolog lenne ! :)))

isvanyka007

Melyik pool-on érdemes ZCL-t bányászni? Én a coinmine-n próbálkozok de elég keveset ad

drizzt_do_urden

Idézetet írta: isvanyka007 Dátum december 06, 2016, 05:45:49 DÉLUTÁN
Melyik pool-on érdemes ZCL-t bányászni? Én a coinmine-n próbálkozok de elég keveset ad

coinmine jo. gyors is a szerveruk mivel lengyeleknel van. es szerintem jol fizet. legalabbis a tobbihez kepest.