Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 14 Vendégek van a témában

petiznet

Idézetet írta: kidface Dátum április 02, 2017, 01:12:31 DÉLUTÁN
Idézetet írta: petiznet Dátum április 02, 2017, 01:05:47 DÉLUTÁN
Ha új kártyákat rakok be a meglévő 3 mellé akkor érdemes ezeket lehúzni és egyesével belőni őket? Vagy ti hogy szoktátok hogy ne legyen kavarodás?
Rendszer válogatja

evko81

#1021
Sziasztok!

Első kártya modolva, 27MH/s felett megy. MSI armor 470 4G
De pár perc után beállt a fotókon látható hőmérsékletre.
Szerintem ez magas.
Mit gondoltok, mit kell még átállítanom, hogy jobb legyen?
Mondjuk látok benne egy 19MH/s körüli értéket.. Miért van ez? Bár lehet azért, mert közben cseszegettem a gépet... :) ?

k3nnykee

Idézetet írta: kidface Dátum április 02, 2017, 01:09:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: k3nnykee Dátum április 02, 2017, 12:06:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 01, 2017, 02:11:13 DÉLUTÁN
Idézetet írta: k3nnykee Dátum április 01, 2017, 12:13:05 DÉLELŐTT
Udv Sracok!

Abba a problemaba utkoztem, hogy nem tudom nagyon surun dobja fel az "opncl error -4 (0) - cannot create dag on gpu" hibauzenetet, es mar nem tudok mit csinalni vele, mert elfogytak a google lehetosegek.

16GB virtualis memoria beallitva.
3db msi rx470 gaming 4gb 1db msi rx480 armor 4gb(ezt most kivettem)
4 giga ram van a gepbe, 4 kartyaval csinalta, egy kartyat kivettem mert kellett, 3 kartyaval is csinalja.
16.9.2 es crimsont hasznalok ezt ajanlottak.
win7, claymore, eth
lattam a claymor startupnal, hogy a 15.12 es verziot ajanlja, de sehol nem talaltam meg...
5-10. claymore inditasra neha ugygondolja magat es elindul rendesen, es azutan mar stabilan megy napokig.
ha barmi info kell meg, akkor adom es az otleteket varom, hogy mi lehet meg.
Koszi  :)
Nemreg nekem is ilyen problemam volt, mikor atepitettem a rig-et az open air fa keretrol egy szerver hazba es pico psu-t akartam hasznakni az alaplaphoz.
Allandoan ezt dobta es egyszeruen nem tudtam elinditani a progit, pedig mar nem vagyok kezdo :)

A lenyeg hogy a pico psu bizonyult gyengenek igy visszaepitettem mindent a jo oreg keretre :) a pico psu-t meg egyenlore hanyagolom.
A lenyeg hogy a tapellatassal volt a gond! Csekkold a tapod hogy minden rendesen erintkezik, eleg-e a teljesitmenye a 4 kartyahoz, es ha Asrock pro BTC lapod van akkor az extra molex csatikatra kosd ra a tapot!

z97 anniversaryt vettem mert nem volt h81, de kozbe kijott az is...
a tap az egy cougar gx 1050w g+80 as
minden csati passzos, nem egeszen tudom mi az a molex sajnos.
https://cdn-enterprise.discourse.org/zcash/uploads/default/original/2X/1/1ebdb445c15232442b46f825b6670132c5682706.jpg ezt a risert hasznalom, minden kabel bedugva.
Ismerosnek van 6kartyas gepe ugyan ezekkel a specifikaciokkal mint nekem, h81 lappal, es neki elviszi a gepet. annyi kulonbseg meg, hogy azthiszem o 006 os risert hasznal, amin meg az ide tapcsatik vannak, de en azt utalom, ugyhogy ez mellett dontottam :)
illetve nekem elindul a progi, sot restartolja magat, vagyis ujrainditja a dolgokat de maga a cmd ablak nem indul ujra, es egy ido utan beall maganak. mintha ido lenne, mig megtalalja a swapot, ha ilyen lehetseges egyaltalan :O
Próbáld ki min 20gb virtuális memóriával vagy tobbel :)
És egy SATA ágon Max 2db riser legyen.
Nem ártana win10-re frissíteni, jobb banyaszashoz mint a 7-es!
Plusz ha van extra risered próbáld egyesével kicserélni őket hátha valamelyik nem működik rendesen!

28gb a swap, kezdettol, semmivel nem fukarkodok.
risereket kicsereltem, semmi.
levettem a kartyakat kulon-kulon sata csatira, semmi.
este veszek egy w10 et es "felpeccselem" remelem az megoldja :(
a helyzet, hogy angliaban elek, de haza akarom kuldeni magyarba, es apameknal lesz a gep, en tudok vele babralni ha leallitom valamiert, es nem indul ujra, de o sajnos nem :(
ja, es minden kartya overclockolva, 27,6mh/s-t hoznak. csatoltam a wattolt.

Székely Vegán

Idézetet írta: evko81 Dátum április 02, 2017, 02:11:39 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Első kártya modolva, 27MH/s felett megy. MSI armor 470 4G
De pár perc után beállt a fotókon látható hőmérsékletre.
Szerintem ez magas.
Mit gondoltok, mit kell még átállítanom, hogy jobb legyen?
Mondjuk látok benne egy 19MH/s körüli értéket.. Miért van ez? Bár lehet azért, mert közben cseszegettem a gépet... :) ?

Fanmax 2500-3000.

***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

kidface


evko81

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum április 02, 2017, 03:05:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: evko81 Dátum április 02, 2017, 02:11:39 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Első kártya modolva, 27MH/s felett megy. MSI armor 470 4G
De pár perc után beállt a fotókon látható hőmérsékletre.
Szerintem ez magas.
Mit gondoltok, mit kell még átállítanom, hogy jobb legyen?
Mondjuk látok benne egy 19MH/s körüli értéket.. Miért van ez? Bár lehet azért, mert közben cseszegettem a gépet... :) ?

Fanmax 2500-3000.

Köszi! A többi ok, nagyjából? Mert akkor nem szórakoznék vele...
Egyébként ha 2500-on fog menni a venti, meddig bírja vajon? Nem adja meg magát 2-3 hónap után?

Ha ez kész és minden beállítás ok, távoli elérés is ok, mit kell még feltennem, hogy lássam mondjuk távolról, hogy megy a gép és fasza minden?

Köszi.  ;)


Wirev

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek, hogy hol lehet a hiba. Összeraktam az első rigemet, és a bányász progi (ETH vagy ZEC) indítása után általában 1 percre kékhalál. Nemtudok rájönni mi lehet a hiba. Riserek plussz árammal ellátottak, virtuális memória 20GB, próbáltam régebbi illetve új AMD drivert is, gpu setx beallitva. Hálás lennék ha tudnátok segítteni.
Win10
Pentium G3260
Asrock BTC Pro 2.0
2+2GB DDR3
3db Asus strix RX470 DirectCU II OC 4GB
Evga 1200W
HDD 750GB

drizzt_do_urden

alaplapi BIOS -ba GEN 1 be van allitva? alaplapi videokartya ki van kapcsolva? modoltad a kartyakat? undervolt vagy valami? kek halal legtobszor riser hiba vagy tulsagos undervoltolas.

petiznet

#1028

Wirev

BIOS-t megnézem majd illetve nem kapcsoltam ki beépített vga-t, nincsen modolas es undervolt gyári beállítások vannak. Lehetséges, hogy valamelyik riser a rossz? Majd kipróbálom másikkal.

drizzt_do_urden

igen a kek halal legtobbszor riser hiba. utana jon az undervoltolas es legrosszabb esetbe a kartya haldoklik...

Sipi

Idézetet írta: Wirev Dátum április 02, 2017, 05:15:14 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek, hogy hol lehet a hiba. Összeraktam az első rigemet, és a bányász progi (ETH vagy ZEC) indítása után általában 1 percre kékhalál. Nemtudok rájönni mi lehet a hiba. Riserek plussz árammal ellátottak, virtuális memória 20GB, próbáltam régebbi illetve új AMD drivert is, gpu setx beallitva. Hálás lennék ha tudnátok segítteni.
Win10
Pentium G3260
Asrock BTC Pro 2.0
2+2GB DDR3
3db Asus strix RX470 DirectCU II OC 4GB
Evga 1200W
HDD 750GB

Szerintem csinálj egy memtesztet  is.

evko81

Sziasztok!

Asrock H81pro btc 2.0

Egy kártyával faszán megy, bár, mondjuk úgy, nem mindig kapcsol be...
Most a 2- kártyával már el sem indul, kiírja, hogy csatlakoztassam a 4pin SPU kábeleket...

Na most, én szerver tápról hajtanám a kártyákat, 1 kártyát az alaplapról.

Attól, hogy az egyik molexet csatlakoztattam, ugyan úgy nem indul el.
Mindenképp kell a molexeket csatlakoztatni, különben nem fog menni semmiképp sem???

Kicsit kezdek ideges lenni... :(

fpeter

Idézetet írta: evko81 Dátum április 02, 2017, 09:52:32 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Asrock H81pro btc 2.0

Egy kártyával faszán megy, bár, mondjuk úgy, nem mindig kapcsol be...
Most a 2- kártyával már el sem indul, kiírja, hogy csatlakoztassam a 4pin SPU kábeleket...

Na most, én szerver tápról hajtanám a kártyákat, 1 kártyát az alaplapról.

Attól, hogy az egyik molexet csatlakoztattam, ugyan úgy nem indul el.
Mindenképp kell a molexeket csatlakoztatni, különben nem fog menni semmiképp sem???

Kicsit kezdek ideges lenni... :(

Nekem is beszólt először a lap hogy nincsenek csatlakoztatva a molexek, pedig bedugtam őket... N betűt kell nyomni és többé nem dünnyög...

Egyik kártya a lapba közvetlenül, de szerver tápról? Ott bajok lesznek, nem szabad közösíteni így hogy a táp felét a lapon keresztül az ATX tápból nyeri, a másik felét meg a szervertápból a 6/8P csatin! Vagy az ATX tápról menjen a lapba dugott kártya teljesen, vagy mind menjen USB riserbe! Az utóbbi tápcsatijába se dugd be véletlenül se az ATX molex/sata csatiját, azt is a szervertápról kell megetetni! Riser függő, a legtöbbnek kell 5V is, ezt a szervertáp 12V ágából külön kis táppal meg kell oldani...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

evko81

Idézetet írta: fpeter Dátum április 02, 2017, 10:25:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: evko81 Dátum április 02, 2017, 09:52:32 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Asrock H81pro btc 2.0

Egy kártyával faszán megy, bár, mondjuk úgy, nem mindig kapcsol be...
Most a 2- kártyával már el sem indul, kiírja, hogy csatlakoztassam a 4pin SPU kábeleket...

Na most, én szerver tápról hajtanám a kártyákat, 1 kártyát az alaplapról.

Attól, hogy az egyik molexet csatlakoztattam, ugyan úgy nem indul el.
Mindenképp kell a molexeket csatlakoztatni, különben nem fog menni semmiképp sem???

Kicsit kezdek ideges lenni... :(

Nekem is beszólt először a lap hogy nincsenek csatlakoztatva a molexek, pedig bedugtam őket... N betűt kell nyomni és többé nem dünnyög...

Egyik kártya a lapba közvetlenül, de szerver tápról? Ott bajok lesznek, nem szabad közösíteni így hogy a táp felét a lapon keresztül az ATX tápból nyeri, a másik felét meg a szervertápból a 6/8P csatin! Vagy az ATX tápról menjen a lapba dugott kártya teljesen, vagy mind menjen USB riserbe! Az utóbbi tápcsatijába se dugd be véletlenül se az ATX molex/sata csatiját, azt is a szervertápról kell megetetni! Riser függő, a legtöbbnek kell 5V is, ezt a szervertáp 12V ágából külön kis táppal meg kell oldani...

Na, most nálam bonyolult picit a helyzet.
Mivel gépből van kivezetve, nem tudok neki adni 2*4pin molexet. De nyilván nem lesz neki jó, így meg kell hekkelnem.
A lényeg, hogy most csak 1 molex van rádugva, de ez neki nem jó, szerintem...

Minden kártya usb riseren keresztül megy! A terv az, hogy az elsődleges kártya az atx tápról megy, a többi pedig már csak a szerver tápról, az atx-ből pedig kivettem az 5V feszt a riserre. Így csak a nulla van közösítve, semmi más.
A riser 12V is és a kártya 12V is a szerver tápból jön, csak egyedül az 5V önmagában jön az atx-ről. Ezt már elosztottam.
De 1 kártyával megy is.
A fő kártyával. Az akkor is jó, ha szerver tápról megy vagy atx tápról is..

Na most, betettem egy másik kártyát, most mindkét kártya szerver tápról megy (csak az 5V jön az atx-ből). De nem indul el az istennek sem, a 4 pineket hiányolja, vagy nem tudom...
Akkor kell neki a 4 pin mindenképp?

Ez így jó, nem? Ahogy leírtam, ha érthető...




k3nnykee

Idézetet írta: k3nnykee Dátum április 02, 2017, 02:13:19 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 02, 2017, 01:09:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: k3nnykee Dátum április 02, 2017, 12:06:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 01, 2017, 02:11:13 DÉLUTÁN
Idézetet írta: k3nnykee Dátum április 01, 2017, 12:13:05 DÉLELŐTT
Udv Sracok!

Abba a problemaba utkoztem, hogy nem tudom nagyon surun dobja fel az "opncl error -4 (0) - cannot create dag on gpu" hibauzenetet, es mar nem tudok mit csinalni vele, mert elfogytak a google lehetosegek.

16GB virtualis memoria beallitva.
3db msi rx470 gaming 4gb 1db msi rx480 armor 4gb(ezt most kivettem)
4 giga ram van a gepbe, 4 kartyaval csinalta, egy kartyat kivettem mert kellett, 3 kartyaval is csinalja.
16.9.2 es crimsont hasznalok ezt ajanlottak.
win7, claymore, eth
lattam a claymor startupnal, hogy a 15.12 es verziot ajanlja, de sehol nem talaltam meg...
5-10. claymore inditasra neha ugygondolja magat es elindul rendesen, es azutan mar stabilan megy napokig.
ha barmi info kell meg, akkor adom es az otleteket varom, hogy mi lehet meg.
Koszi  :)
Nemreg nekem is ilyen problemam volt, mikor atepitettem a rig-et az open air fa keretrol egy szerver hazba es pico psu-t akartam hasznakni az alaplaphoz.
Allandoan ezt dobta es egyszeruen nem tudtam elinditani a progit, pedig mar nem vagyok kezdo :)

A lenyeg hogy a pico psu bizonyult gyengenek igy visszaepitettem mindent a jo oreg keretre :) a pico psu-t meg egyenlore hanyagolom.
A lenyeg hogy a tapellatassal volt a gond! Csekkold a tapod hogy minden rendesen erintkezik, eleg-e a teljesitmenye a 4 kartyahoz, es ha Asrock pro BTC lapod van akkor az extra molex csatikatra kosd ra a tapot!

z97 anniversaryt vettem mert nem volt h81, de kozbe kijott az is...
a tap az egy cougar gx 1050w g+80 as
minden csati passzos, nem egeszen tudom mi az a molex sajnos.
https://cdn-enterprise.discourse.org/zcash/uploads/default/original/2X/1/1ebdb445c15232442b46f825b6670132c5682706.jpg ezt a risert hasznalom, minden kabel bedugva.
Ismerosnek van 6kartyas gepe ugyan ezekkel a specifikaciokkal mint nekem, h81 lappal, es neki elviszi a gepet. annyi kulonbseg meg, hogy azthiszem o 006 os risert hasznal, amin meg az ide tapcsatik vannak, de en azt utalom, ugyhogy ez mellett dontottam :)
illetve nekem elindul a progi, sot restartolja magat, vagyis ujrainditja a dolgokat de maga a cmd ablak nem indul ujra, es egy ido utan beall maganak. mintha ido lenne, mig megtalalja a swapot, ha ilyen lehetseges egyaltalan :O
Próbáld ki min 20gb virtuális memóriával vagy tobbel :)
És egy SATA ágon Max 2db riser legyen.
Nem ártana win10-re frissíteni, jobb banyaszashoz mint a 7-es!
Plusz ha van extra risered próbáld egyesével kicserélni őket hátha valamelyik nem működik rendesen!

28gb a swap, kezdettol, semmivel nem fukarkodok.
risereket kicsereltem, semmi.
levettem a kartyakat kulon-kulon sata csatira, semmi.
este veszek egy w10 et es "felpeccselem" remelem az megoldja :(
a helyzet, hogy angliaban elek, de haza akarom kuldeni magyarba, es apameknal lesz a gep, en tudok vele babralni ha leallitom valamiert, es nem indul ujra, de o sajnos nem :(
ja, es minden kartya overclockolva, 27,6mh/s-t hoznak. csatoltam a wattolt.

Megoldodott, koszi

evko81

Meg egy kerdes.
1 kartya bios mod, watttool beallitva. Berak masik kartya...
Masik kartya telepul, kivancsisagbol minert inditottam.
Watttool gyari ertekekre allt a moddolt kartyanal. Ez miert van?
Mit kell tennem, hogy ne alljon vissza gyari ertekekre?

Koszi. ;)

kidface

Idézetet írta: evko81 Dátum április 03, 2017, 02:45:31 DÉLELŐTT
Meg egy kerdes.
1 kartya bios mod, watttool beallitva. Berak masik kartya...
Masik kartya telepul, kivancsisagbol minert inditottam.
Watttool gyari ertekekre allt a moddolt kartyanal. Ez miert van?
Mit kell tennem, hogy ne alljon vissza gyari ertekekre?

Koszi. ;)
Azért mert beraktal egy új kártyát és a driver telepítés miatt vissza allt minden az alapértelmezett beallításra.
Miután az összes kártyát beraktad és telepítetted a drivert állítsd be a watttool-t. Mindaddig megtarta a beállításokat míg a rendszer le nem fagy v. Az egyik kártya le nem áll és a driver visszaallitja magát alapértelmezett beallitasokra.
Ezért kell minden kártya profilját lemennenk watttoolban és rendszerinditaskor betoltetni azt automatikusan!

raffiakötö

Idézetet írta: kidface Dátum április 03, 2017, 09:48:54 DÉLELŐTT
Idézetet írta: evko81 Dátum április 03, 2017, 02:45:31 DÉLELŐTT
Meg egy kerdes.
1 kartya bios mod, watttool beallitva. Berak masik kartya...
Masik kartya telepul, kivancsisagbol minert inditottam.
Watttool gyari ertekekre allt a moddolt kartyanal. Ez miert van?
Mit kell tennem, hogy ne alljon vissza gyari ertekekre?

Koszi. ;)
Azért mert beraktal egy új kártyát és a driver telepítés miatt vissza allt minden az alapértelmezett beallításra.
Miután az összes kártyát beraktad és telepítetted a drivert állítsd be a watttool-t. Mindaddig megtarta a beállításokat míg a rendszer le nem fagy v. Az egyik kártya le nem áll és a driver visszaallitja magát alapértelmezett beallitasokra.
Ezért kell minden kártya profilját lemennenk watttoolban és rendszerinditaskor betoltetni azt automatikusan!

Nekem csinált olyat a wattol, hogy lefagyás-újraindítás után megcserélgette a kártyák sorrendjét, így más kártyához töltötte be a mentett beállításokat, és kifagyott a miner progi... Volt vagy 2 nemalvós éjszakám mire rájöttem...

messimage

Üdv!


Használom a DevFee-nél a Nofee progit ETH bányászatkor, de valaki el tudja magyarzázni, mi ez a DevFee jelenség? Néha látom, előjön.