Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 18 Vendégek van a témában

benny

Idézetet írta: Andokaaa Dátum április 06, 2017, 07:09:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: benny Dátum április 06, 2017, 07:02:15 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Új vagyok még ebben a témában, most barátkozom a bányászattal. Elkezdtem építeni egy 6-os riget és már az elején elakadtam. Van 6x MSI Radeon RX 470 GAMING X 4G kártyám, ASRock H81 Pro BTC 2.0 alaplappal, Thermaltake Toughpower 1200W GOLD+ táppal. USB riserekkel használnám, de nem tudom, hogy miként kössem össze a tápegységgel a különböző alkatrészeket.
A tápegység így néz ki:
Tápcsatlakozó ( 20+4 tűs )   1 db
Tápcsatlakozó CPU ( 4+4 tűs )   1 db
Tápcsatlakozó Floppy ( 4 tűs )   2 db
Tápcsatlakozó Molex ( 4 tűs )   8 db
Tápcsatlakozó PCI-E ( 6+2 tűs )   6 db
Tápcsatlakozó SATA   12 db

1-1 molexel összekötöttem az alaplapot a pci-e portoknál. Risereket sata kábellel tápláltam, sata-molex átalakítóval. 6db kártya meg kapja 4db pci-e kábelről közvetlen ebből 1-1 ketté osztva. Alaplap + hdd egyértelmű, azt nem részletezném. Kb 15-20 percet üzemelt a gép és az alábbi eredmény született. Az a kábel olvadt meg, amelyik az alaplapi molexre csatlakozik.
Mi lehetett a gond? Köszönöm segítségeteket!



Nagyon zavarosan írtad le , fogalmazz érthetobben kérlek. Pontról pontra.

Igazad van, elég káosz! :D

Szóval a tápegységhez kaptam 2 db kábelt  4-4 molex csatlakozóval. 3 db kábelt 4-4-4 sata csatlakozóval és van 4db 8pin kábel, végén 2x8pin csatlakozóval.
Én így kötöttem össze:
1. 1db molexes kábellel megtápláltam az alaplapi molex csatlakozókat, ami a pci porton keresztül ad + áramot a kártyáknak elvileg.
2. 2db sata kábelt osztottem a riserekre vagyis, 1db 4-es sata kábelre jutott 3 riser.
3. 4db 8pin kábellel kötöttem a kártyákat közvetlen, 2db 8pinest külön külön kártyákra, másik 2 db pedig 4 kártyára szétosztva

Lényegében ennyi.
Remélem így érthetőbb... :)

ditibo

Idézetet írta: kidface Dátum április 06, 2017, 05:14:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ditibo Dátum április 06, 2017, 05:08:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 05, 2017, 08:17:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ditibo Dátum április 05, 2017, 05:55:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 05, 2017, 01:02:45 DÉLUTÁN
az alaplapra bedugtad a molex csatlakozot? Az alaplapon a videokaertyat allitsd PEG re vagy PCI-E slot 1 -re nem tudom milyen elnevezese lesz a BIOSBA nalad. elmeletileg az alaplapi videot kapcsold ki.
Az alaplapra nem dugtam molexet. Viszont próbáltam riser-rel is és riser kapott tápot. A BIOSBA hol találom a videokártya beállitásokat?
Egyszer már leirtam miket kell beallitani!
Na meg egyszer:
Primary Graphics Adapter legyen - PCIe
PCIE2 Link Speed legyen - GEN1
IGPU Multi-Monitor legyen - Disabled
Deep Sleep - Disabled
AZ audiokat is letilthatod, ha csak banyaszasra hasznalod a gepet!
Restore on AC/Power Loss - Power ON
Mindent beállítottam a leírtak szerint. Az Armor kártya bedugva az x16-ra megtáplálva az alaplapi molex. A monitor a kártyára kötve hdmi-vga redukcióval. Bekapcsolom a gépet megjelenik az Asrock indító ábrája. Lenyomom az F2-t és elsötétül a monitor. De ha nem nyomok semmit úgyszintén fekete lesz a monitor. Ha kiveszem a kártyát az alaplapi VGA-val megy a gép. Ezek szerint az alaplapi VGA még sincs letiltva?  Lehet a kártya lesz hibás? Ha már a BIOS- ba sem enged be csak a kártya lehet rossz mit gondoltok? Lehet rendelek egy másikat s azzal fogom tesztelni. Előbb utóbb úgy is kell vennem másikat.

Vegyel egy masik kartyat, teszteld azzal is, es ha ugyan ezt csinalja akkor alaplap! Ha az uj kartyaval elindul akkor a kartya volt szar es kuldheted vissza cserere!

Ezekkel a beallitasokkal indulnia kellene problema nelkul!
Gyerekek beindult a bányagép. ;D Mégegyszer köszönet a segítségért.

hoppus

Idézetet írta: ditibo Dátum április 06, 2017, 09:34:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 06, 2017, 05:14:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ditibo Dátum április 06, 2017, 05:08:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 05, 2017, 08:17:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ditibo Dátum április 05, 2017, 05:55:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 05, 2017, 01:02:45 DÉLUTÁN
az alaplapra bedugtad a molex csatlakozot? Az alaplapon a videokaertyat allitsd PEG re vagy PCI-E slot 1 -re nem tudom milyen elnevezese lesz a BIOSBA nalad. elmeletileg az alaplapi videot kapcsold ki.
Az alaplapra nem dugtam molexet. Viszont próbáltam riser-rel is és riser kapott tápot. A BIOSBA hol találom a videokártya beállitásokat?
Egyszer már leirtam miket kell beallitani!
Na meg egyszer:
Primary Graphics Adapter legyen - PCIe
PCIE2 Link Speed legyen - GEN1
IGPU Multi-Monitor legyen - Disabled
Deep Sleep - Disabled
AZ audiokat is letilthatod, ha csak banyaszasra hasznalod a gepet!
Restore on AC/Power Loss - Power ON
Mindent beállítottam a leírtak szerint. Az Armor kártya bedugva az x16-ra megtáplálva az alaplapi molex. A monitor a kártyára kötve hdmi-vga redukcióval. Bekapcsolom a gépet megjelenik az Asrock indító ábrája. Lenyomom az F2-t és elsötétül a monitor. De ha nem nyomok semmit úgyszintén fekete lesz a monitor. Ha kiveszem a kártyát az alaplapi VGA-val megy a gép. Ezek szerint az alaplapi VGA még sincs letiltva?  Lehet a kártya lesz hibás? Ha már a BIOS- ba sem enged be csak a kártya lehet rossz mit gondoltok? Lehet rendelek egy másikat s azzal fogom tesztelni. Előbb utóbb úgy is kell vennem másikat.

Vegyel egy masik kartyat, teszteld azzal is, es ha ugyan ezt csinalja akkor alaplap! Ha az uj kartyaval elindul akkor a kartya volt szar es kuldheted vissza cserere!

Ezekkel a beallitasokkal indulnia kellene problema nelkul!
Gyerekek beindult a bányagép. ;D Mégegyszer köszönet a segítségért.

De mi lett a megoldas vegul? :)

messimage

Lehet, hogy hülye kérdés, de tudok 1 riget belül több féle kártyát használni? Pl. 3 MSI RX 470 és 3 ASUS RX 470 működne?

Székely Vegán

Idézetet írta: messimage Dátum április 07, 2017, 12:59:23 DÉLELŐTT
Lehet, hogy hülye kérdés, de tudok 1 riget belül több féle kártyát használni? Pl. 3 MSI RX 470 és 3 ASUS RX 470 működne?

Persze, bármilyen RX470 és RX480 mehet vegyesen, viszont egyforma kártyákat könnyebb hangolni.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

ScubaCrab

Hello!

Légyszi segítsetek gyorsan!
Több hasonlót is olvastam már. Sapphire 4GB RX 480 kártyát bedugom, (benne 6+2pin), hdmivel tv-re dugom, tv-n felvillan hogy érzékeli, de totál fekete kép. Mi lehet a gond?
Ha csak az intel integrált videókártyáját használom (nem dugom a vidikarit be a pcie 16 slotba), akkor minden rendben van. Ha beteszem a videókártyát, bárhova dugom a HDMI-t / VGA-t, fekete kép.

Köszönöm a segítséget

ZsZolee

Idézetet írta: ScubaCrab Dátum április 07, 2017, 02:12:28 DÉLELŐTT
Hello!

Légyszi segítsetek gyorsan!
Több hasonlót is olvastam már. Sapphire 4GB RX 480 kártyát bedugom, (benne 6+2pin), hdmivel tv-re dugom, tv-n felvillan hogy érzékeli, de totál fekete kép. Mi lehet a gond?
Ha csak az intel integrált videókártyáját használom (nem dugom a vidikarit be a pcie 16 slotba), akkor minden rendben van. Ha beteszem a videókártyát, bárhova dugom a HDMI-t / VGA-t, fekete kép.

Köszönöm a segítséget

Nem megy TV-vel, az enyém sem.

drizzt_do_urden

Idézetet írta: ScubaCrab Dátum április 07, 2017, 02:12:28 DÉLELŐTT
Hello!

Légyszi segítsetek gyorsan!
Több hasonlót is olvastam már. Sapphire 4GB RX 480 kártyát bedugom, (benne 6+2pin), hdmivel tv-re dugom, tv-n felvillan hogy érzékeli, de totál fekete kép. Mi lehet a gond?
Ha csak az intel integrált videókártyáját használom (nem dugom a vidikarit be a pcie 16 slotba), akkor minden rendben van. Ha beteszem a videókártyát, bárhova dugom a HDMI-t / VGA-t, fekete kép.

Köszönöm a segítséget

kidface leirta itt valahol a forumon a beallitasokat a biosra azokat kovesd. kene menjen tv -vel is. nekem megy legalabbis amikro hozzacsatoltam regebb. de azota vettem monditort mert tv=t is kell hasznalni nem csak banyaszni :))

vakegér

helló ,én új vagyok ebben a világban (kripto bányászatban)tudnátok-e segiteni megoldani a wattTool beállitását,többször újra indul a gép,5db kártyával bányászom, 1db safir rx480 8gb nitro+,2db safir 480 8gb nitro+,2db rx 480 8gb REFERENS kártyával a mostani beállitásaim  gpu core 1125, memory 2000 core volt -96(afterburner) nincsenek a videó kártyák módositva s egyenlőre nem is szeretném mert garancia alatt vannak,az 5 kártya összesen  608-610 watt/h húz a falból és 1394 sol/s bányászik lehet-e valamilyen jobb beállitást alkalmazni hogy stabilabb s esetleg gyorsabban legyen

mr_nobody

3 db gtx 1070-es  videokártyához milyen tápegységet ajánlotok?

drizzt_do_urden

Idézetet írta: mr_nobody Dátum április 07, 2017, 11:23:07 DÉLELŐTT
3 db gtx 1070-es  videokártyához milyen tápegységet ajánlotok?

1300 -ast, mert ugyis veszel meg majd 3 kartyat ;)

mr_nobody


kidface


ScubaCrab

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 07, 2017, 10:42:47 DÉLELŐTT
Idézetet írta: ScubaCrab Dátum április 07, 2017, 02:12:28 DÉLELŐTT
Hello!

Légyszi segítsetek gyorsan!
Több hasonlót is olvastam már. Sapphire 4GB RX 480 kártyát bedugom, (benne 6+2pin), hdmivel tv-re dugom, tv-n felvillan hogy érzékeli, de totál fekete kép. Mi lehet a gond?
Ha csak az intel integrált videókártyáját használom (nem dugom a vidikarit be a pcie 16 slotba), akkor minden rendben van. Ha beteszem a videókártyát, bárhova dugom a HDMI-t / VGA-t, fekete kép.

Köszönöm a segítséget

kidface leirta itt valahol a forumon a beallitasokat a biosra azokat kovesd. kene menjen tv -vel is. nekem megy legalabbis amikro hozzacsatoltam regebb. de azota vettem monditort mert tv=t is kell hasznalni nem csak banyaszni :))

Azt követtem végig, mindent. Azért nem értettem, de most vettem egy HDMI / VGA átalakitot, bedugtam a régi monitoromba, és pöccre indult! Köszönöm!

Uhura

Egy hülye kérdés de most rakom össze a Asroc-os H81-es rigemet a gyári hűtőhöz az Intel cerka g1840.nél tényleg nem kell hővezető pasztát használni mert ami gyárilag rajta van a hűtő alján az elég ?

drizzt_do_urden

#1095
igen az eleg. pasztat csak akkor kell hasznalni ha majd szet akarod szedni megegyszer es osszerakasnal mar ajanlott, vagy idokozonkent erdemes ujbol kenni a processzort ha magas hofokon dolgozik, kiszarad elobb utobb. de ezek az uj generacios processzorok nem termelnek annyi hot hogy gond legyen. meg ventilator nelkul is elmennenek!

drizzt_do_urden

Idézetet írta: vakegér Dátum április 07, 2017, 11:22:14 DÉLELŐTT
helló ,én új vagyok ebben a világban (kripto bányászatban)tudnátok-e segiteni megoldani a wattTool beállitását,többször újra indul a gép,5db kártyával bányászom, 1db safir rx480 8gb nitro+,2db safir 480 8gb nitro+,2db rx 480 8gb REFERENS kártyával a mostani beállitásaim  gpu core 1125, memory 2000 core volt -96(afterburner) nincsenek a videó kártyák módositva s egyenlőre nem is szeretném mert garancia alatt vannak,az 5 kártya összesen  608-610 watt/h húz a falból és 1394 sol/s bányászik lehet-e valamilyen jobb beállitást alkalmazni hogy stabilabb s esetleg gyorsabban legyen
gyari kartyaknal eleg limitalt amit tudsz tunningolni. Garancia alatt van s akkor mi van? ha kieg a kartya akkor ugyse tudjak vagy fogjak megnezni a biost. ha meg valami mas baja van akkor visszafalsheled az original biost! Habar ha csaj ZEC -et banyaszol akkor menjel a ZEC topicba ott bizots talalsz egy halom wattTool beallitast! de ha ETH -t is akarsz akkor mar erdemes modolni, mert az 5 kartya modolva meg pont egy kartyat tesz ki hashrate-be!

Uhura

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 07, 2017, 12:34:35 DÉLUTÁN
igen az eleg. pasztat csak akkor kell hasznalni ha majd szet akarod szedni megegyszer es osszerakasnal mar ajanlott, vagy idokozonkent erdemes ujbol kenni a processzort ha magas hofokon dolgozik, kiszarad elobb utobb. de ezek az uj generacios processzorok nem termelnek annyi hot hogy gond legyen. meg ventilator nelkul is elmennenek!

oksa köszi.

somogyi betyár

Melyik is az uccsó rx470 win10 driver, ami nem csekkolja a bios modot?
...azaz 1500-as bioszú kártyára is felmegy.
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

kidface

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 07, 2017, 02:15:14 DÉLUTÁN
Melyik is az uccsó rx470 win10 driver, ami nem csekkolja a bios modot?
...azaz 1500-as bioszú kártyára is felmegy.
16.11.5