Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 35 Vendégek van a témában

kidface

Idézetet írta: ScubaCrab Dátum április 09, 2017, 06:20:56 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Kérdés: A kábeleket amik a tápegységből jönnek, érdemes dedikáltan bekötni (egy kábelre egy eszköz), vagy igazából teljesen mindegy?
Értem itt, hogy pl. a videókártya kábelén (6+2pin) nekem 2 is van egy kábelen, vagy a sata kábelen is ugye van egy csomó, ami nálam a riser-be megy.

Köszi

GPU mehet egy ágra 2db de a legidealisabb ha 1-et kötsz.
Riser Max 2db egy molex v. Sata agra

Csongor

Idézetet írta: Laca012 Dátum április 09, 2017, 04:52:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: jzsolt Dátum április 09, 2017, 02:59:46 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Csongor Dátum április 09, 2017, 02:56:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum április 09, 2017, 01:34:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Csongor Dátum április 09, 2017, 12:48:40 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum április 09, 2017, 11:17:49 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Csongor Dátum április 09, 2017, 10:59:52 DÉLELŐTT
Ma ismet megprobaltam modositani a kartyak BIOS-at, feltettem a 16.11.5-os VGA drivert, es ugyanugy 21.1mh/s korul dolgozik a kartya. Nem akartam mindharmat modositani, ameddig nem mukodik egyikkel. Mindent ugy csinaltam, ahogy Robi mutatta a videoban, csak nem CMD-n keresztul tettem fel a kartyara a BIOS-t, hanem az Atiflash-t megnyitva azon keresztul. Mit szurhattam el?
Már közel jársz, csak a gpu frekit vedd le 1150MHz-re a voltot   meg elsőre csak annyira amennyire az előző sorban az 1156MHz-hez írja.
A memória frekit told fel 1900-ra első kanyarban, a voltot meg vedd le 950mV-ra..
Lássuk szereti-e?
Megcsinaltam igy ahogy irtad. 2 kartya 21.6 korul hashel, egyik 22.6 korul, osszesen a 3 kartya 65-66mh/s-ot csinal.

Miután megcsináltad indítsd újra a minert, máskülönben nem érvényesülnek a beállítások..
Igy 22.6 es 22.7 korul mozognak a kartyak. Ket kartyanak be tudom tolteni a watttool profilt a miner inditasa elott, de a harmadikat, amin van a monitor azt csak a miner inditasa utan, maskulonben lefagy. Ha az alaplapba dugom a monitort, akkor watttoolban nem enged profilt betolteni/parametereket atirni.
Alaplapi VGA miért nincs ledurrantva? Minek az oda?
Igen, ez jó kérdés...
Most mar ki van kapcsolva, de ez nem valtoztat semmit, legfeljebb nehany W-al kevesebb fogyasztast.

jzsolt

Idézetet írta: Csongor Dátum április 09, 2017, 07:16:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum április 09, 2017, 04:52:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: jzsolt Dátum április 09, 2017, 02:59:46 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Csongor Dátum április 09, 2017, 02:56:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum április 09, 2017, 01:34:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Csongor Dátum április 09, 2017, 12:48:40 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum április 09, 2017, 11:17:49 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Csongor Dátum április 09, 2017, 10:59:52 DÉLELŐTT
Ma ismet megprobaltam modositani a kartyak BIOS-at, feltettem a 16.11.5-os VGA drivert, es ugyanugy 21.1mh/s korul dolgozik a kartya. Nem akartam mindharmat modositani, ameddig nem mukodik egyikkel. Mindent ugy csinaltam, ahogy Robi mutatta a videoban, csak nem CMD-n keresztul tettem fel a kartyara a BIOS-t, hanem az Atiflash-t megnyitva azon keresztul. Mit szurhattam el?
Már közel jársz, csak a gpu frekit vedd le 1150MHz-re a voltot   meg elsőre csak annyira amennyire az előző sorban az 1156MHz-hez írja.
A memória frekit told fel 1900-ra első kanyarban, a voltot meg vedd le 950mV-ra..
Lássuk szereti-e?
Megcsinaltam igy ahogy irtad. 2 kartya 21.6 korul hashel, egyik 22.6 korul, osszesen a 3 kartya 65-66mh/s-ot csinal.

Miután megcsináltad indítsd újra a minert, máskülönben nem érvényesülnek a beállítások..
Igy 22.6 es 22.7 korul mozognak a kartyak. Ket kartyanak be tudom tolteni a watttool profilt a miner inditasa elott, de a harmadikat, amin van a monitor azt csak a miner inditasa utan, maskulonben lefagy. Ha az alaplapba dugom a monitort, akkor watttoolban nem enged profilt betolteni/parametereket atirni.
Alaplapi VGA miért nincs ledurrantva? Minek az oda?
Igen, ez jó kérdés...
Most mar ki van kapcsolva, de ez nem valtoztat semmit, legfeljebb nehany W-al kevesebb fogyasztast.
De akkor is jobb az úgy kikapcsolva, más miatt is összeakadhat a slotos kártyákkal. És akár ez is lehetett volna a gond, nameg spóroltunk neked pár watt fogyasztást :)

szevasz

Armor samsung memóriával:


28-29 hash.
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum április 09, 2017, 07:48:09 DÉLUTÁN
Lassan 24 oras a banyasz karrierem. :D
De valami meg nem kerek.
https://ethermine.org/miners/312af4e84Ff59Db23b3B7EF69fD6aEb9Bf127219

Ugyfest az ejszak a 3 katya stabilan vitte a 77MH-t.
3x MSI RX470 ARMOR 4GB(Samsung), termeszetesen watttool-lal bohockodtam kicsit.
Namost ez a 77 ugy jo ki hogy mindharom kartya 24-26 korul megy. De csak az egyik BIOS modolt(1500tol felfele kopiztam az ertekeket).
Korabbi forumpostok alapjan ket dolgot nem ertek. A nem BIOS modolt ket kartya hogy vihet 24-26 MH-t, azt olvastam 21-22 az altalanos. A BIOS modolt kartyan mit kene meg felcsavarnom hogy vigye a ~29-et?
Mindekozbenm 490W korul eszik a rendszer amibol a VGA-k nelkul ertek kb 35. Termeszetesen fut a DCR mining is az is stabilan megy 2200MH korul(dcri 25).
(A nullas kartya a modolt)

Elore is koszonom!

ScubaCrab

#1184
Idézetet írta: szevasz Dátum április 09, 2017, 07:57:34 DÉLUTÁN
Armor samsung memóriával:

28-29 hash.
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum április 09, 2017, 07:48:09 DÉLUTÁN
Lassan 24 oras a banyasz karrierem. :D
De valami meg nem kerek.
https://ethermine.org/miners/312af4e84Ff59Db23b3B7EF69fD6aEb9Bf127219

Ugyfest az ejszak a 3 katya stabilan vitte a 77MH-t.
3x MSI RX470 ARMOR 4GB(Samsung), termeszetesen watttool-lal bohockodtam kicsit.
Namost ez a 77 ugy jo ki hogy mindharom kartya 24-26 korul megy. De csak az egyik BIOS modolt(1500tol felfele kopiztam az ertekeket).
Korabbi forumpostok alapjan ket dolgot nem ertek. A nem BIOS modolt ket kartya hogy vihet 24-26 MH-t, azt olvastam 21-22 az altalanos. A BIOS modolt kartyan mit kene meg felcsavarnom hogy vigye a ~29-et?
Mindekozbenm 490W korul eszik a rendszer amibol a VGA-k nelkul ertek kb 35. Termeszetesen fut a DCR mining is az is stabilan megy 2200MH korul(dcri 25).
(A nullas kartya a modolt)

Elore is koszonom!

Ehhez nem értek, de a VRM 85fok nem forró túlságosan?

evko81

#1185
Idézetet írta: kidface Dátum április 08, 2017, 10:54:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: evko81 Dátum április 08, 2017, 09:23:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bazsy Dátum április 08, 2017, 06:40:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: jzsolt Dátum április 08, 2017, 06:26:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: evko81 Dátum április 08, 2017, 05:53:02 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Tudom, senkit nem érdekel a problémám, de írtam fentebb az alaplap hibámmal kapcsolatban. Végül nem alaplap hiba...
Van új alaplapom (H81pro), ugyan azt csinálja.
Bekapcsnál kuss, num lock világít, kifagyva... Reset és elindul. Pár napja még 5 csippanás is volt, ma már nincs.. CPU hiba az 5 csippanás..
Na most, ha a CPU rossz, attól még mehet a gép? :) Érdekes..
De lehet az a szar..
Most tápot cserélek, bár 2 táppal próbáltam már, memóval is 2 tök más fajta rammal...
Szóval tanácstalan vagyok.
Szerintem vagy CPU vagy táp...
Más mi lehetne? :)

Az alaplap leírásában benne van a csippanások kódjai, hány csippanás milyen hiba. Nekem is cpu gyanús. Menni nem fog a gép cpu nélkül, vagy ezt hogy értetted? A csippanást a bios csinálja, az meg a diagnosztikához nem használ cpu-t, sem a ramot, se semmi ilyen egyéb komponenst, csak ellenőrzi, hogy van-e, jó-e. Tápot hiába cserélgeted, ha az lenne, akkor csippanásig sem jutna. CPU próbacserét javasolnék inkább.
Cpu rendesen a helyén van,rendesen le van szorítva?
Vedd ki a cpu-t nézd meg nincs e valamelyik láb kicsit elferdülve a foglalatban,akár egy kisebb szösz vagy valami más is okozhat ilyen hibát!


Sziasztok!

Nos, az van, hogy amíg sípolt az alaplap, addig is elindult néha az egész gép.
A gond az, hogy néha indításnál lefagy.. Már a bootig sem jut el, fekete képernyő és num lock folyamatosan világít. De van, hogy nem is világít. Ha resetet nyomok neki, akkor elindul, lehet csak harmadjára, de elindul. És ha megy, akkor megy, nem áll le.
Na most, vettem egy másik alaplapot, mert azt hittem, az alaplap a szar.. De nem, ugyan az a jelenség...
Szóval, maradt a ram, proci és a táp... VGA kártya már az alaplapi foglalatban, még riser hiba sem lehet...
Ramot is próbáltam másikat.... Tök más típust... és semmi,... ugyanaz.
Így CPU és táp maradt, így gondolom.

A kérdés az lenne, hogy létezik az, hogy valami hiba van a CPU-ban, de mégis elindul a gép? :) :)
Holnap veszek CPU-t is...

Ha nem raksz bele kartyat akkor elindul? vagy akkor is ugyan ezt jatsza?

Tesztelve. Vga nelkul ugy tunik, minden ok. Egy probara sem fagyott. Akkor most hogy is van ez? Mit tegyek?

Mas:
Minert hogyan inditsam, hogy gepem neve latszodjon poolon???
Mert most default v tudom is en mi van ott..

messimage



Tesztelve. Vga nelkul ugy tunik, minden ok. Egy probara sem fagyott. Akkor most hogy is van ez? Mit tegyek?

Mas:
Minert hogyan inditsam, hogy gepem neve latszodjon poolon???
Mert most default v tudom is en mi van ott..
[/quote]


a bat fájlban a címed után írd a nevét a gépnek. Pl: 0x8dfs38382gd8723gdhd327732.gyomorfekely

Mondjuk nem muszáj pont így elnevezned. :)


Skankhunt42

Mondjuk ezen a BIOS settingen nem latszik a lenyeg de feltetelezem a 1750-es frekihez tartozo ertek lett felfele copizva.
Kiprobaltam de igy se megy tobbel mint 25. De leginkabb azt nem ertem hogy a modositatlanok is 25tel mennek. :)

Idézetet írta: szevasz Dátum április 09, 2017, 07:57:34 DÉLUTÁN
Armor samsung memóriával:


28-29 hash.
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum április 09, 2017, 07:48:09 DÉLUTÁN
Lassan 24 oras a banyasz karrierem. :D
De valami meg nem kerek.
https://ethermine.org/miners/312af4e84Ff59Db23b3B7EF69fD6aEb9Bf127219

Ugyfest az ejszak a 3 katya stabilan vitte a 77MH-t.
3x MSI RX470 ARMOR 4GB(Samsung), termeszetesen watttool-lal bohockodtam kicsit.
Namost ez a 77 ugy jo ki hogy mindharom kartya 24-26 korul megy. De csak az egyik BIOS modolt(1500tol felfele kopiztam az ertekeket).
Korabbi forumpostok alapjan ket dolgot nem ertek. A nem BIOS modolt ket kartya hogy vihet 24-26 MH-t, azt olvastam 21-22 az altalanos. A BIOS modolt kartyan mit kene meg felcsavarnom hogy vigye a ~29-et?
Mindekozbenm 490W korul eszik a rendszer amibol a VGA-k nelkul ertek kb 35. Termeszetesen fut a DCR mining is az is stabilan megy 2200MH korul(dcri 25).
(A nullas kartya a modolt)

Elore is koszonom!

somogyi betyár

Samsung memóriás, 1750-es tájming, közvetlenül a PCI-e x16-os slotban, de szerintem még nincs optimalizálva teljesen..

"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Teejay83

Sziasztok
Szeretném kipróbálni az ETH bányászást egy 1Gb-os R7 250-el, de ezt a hibát dobja: OpenCL error -38 - cannot write buffer for DAG

Elég sok mindent kipróbáltam de nem lett jó, valakinek ötlet esetleg, hogy mi lehet a probléma?

köszi

proziroxx

Idézetet írta: Teejay83 Dátum április 10, 2017, 12:35:32 DÉLUTÁN
Sziasztok
Szeretném kipróbálni az ETH bányászást egy 1Gb-os R7 250-el, de ezt a hibát dobja: OpenCL error -38 - cannot write buffer for DAG

Elég sok mindent kipróbáltam de nem lett jó, valakinek ötlet esetleg, hogy mi lehet a probléma?

köszi

Túl kicsi a memóriája a kártyádnak, ha jól tudom, legalább 3GB kell az ETH bányászathoz...

Teejay83

Idézetet írta: proziroxx Dátum április 10, 2017, 12:37:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Teejay83 Dátum április 10, 2017, 12:35:32 DÉLUTÁN
Sziasztok
Szeretném kipróbálni az ETH bányászást egy 1Gb-os R7 250-el, de ezt a hibát dobja: OpenCL error -38 - cannot write buffer for DAG

Elég sok mindent kipróbáltam de nem lett jó, valakinek ötlet esetleg, hogy mi lehet a probléma?

köszi

Túl kicsi a memóriája a kártyádnak, ha jól tudom, legalább 3GB kell az ETH bányászathoz...

Én itt nem ezt látom:
https://ethereum.gitbooks.io/frontier-guide/content/gpu.html

somogyi betyár

Idézetet írta: Teejay83 Dátum április 10, 2017, 01:28:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: proziroxx Dátum április 10, 2017, 12:37:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Teejay83 Dátum április 10, 2017, 12:35:32 DÉLUTÁN
Sziasztok
Szeretném kipróbálni az ETH bányászást egy 1Gb-os R7 250-el, de ezt a hibát dobja: OpenCL error -38 - cannot write buffer for DAG

Elég sok mindent kipróbáltam de nem lett jó, valakinek ötlet esetleg, hogy mi lehet a probléma?

köszi

Túl kicsi a memóriája a kártyádnak, ha jól tudom, legalább 3GB kell az ETH bányászathoz...

Én itt nem ezt látom:
https://ethereum.gitbooks.io/frontier-guide/content/gpu.html

Pedig így van.
"Nem rég" csúsztak ki a 2Gb-os kártyák...
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

petiznet

Volt 1 napja egy kisebb áramszünet, azóta már 24órája megy a gép de ethermine.org-on a Current effective hashrate nem akar felmenni. 6 kártyával 160mh/sem van kb, de az átlag emiatt leragadt 130nál. Várjak még egy napot?

kellybit

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy normális-e, ha egy videókártyánál a Watt, váltakozik. Most vettem észre, ahogy az első msi rx480 8g kártyát állítgatom.
Vissza minden alapra és így is hol 39 és 90 között ugrál.
Hozzáteszem alapból van egy olyan hibajelenség, hogy csak akkor indul el a gép (be sem kapcsol a power gomb-ra), ha a monitorok nincsenek áram alatt. Indítás után mehetnek vissza a monitorok, mert minden szépen működik.
Volt a gép a kereskedőnél teszten, de ott minden jól működött.
Lehetséges az áram hálózattal a hiba, vagy táp, alaplap, kártya...esetleg valami beállítás biosba stb. ? Köszi előre is aki tud segíteni


kidface

Idézetet írta: kellybit Dátum április 10, 2017, 03:21:48 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy normális-e, ha egy videókártyánál a Watt, váltakozik. Most vettem észre, ahogy az első msi rx480 8g kártyát állítgatom.
Vissza minden alapra és így is hol 39 és 90 között ugrál.
Hozzáteszem alapból van egy olyan hibajelenség, hogy csak akkor indul el a gép (be sem kapcsol a power gomb-ra), ha a monitorok nincsenek áram alatt. Indítás után mehetnek vissza a monitorok, mert minden szépen működik.
Volt a gép a kereskedőnél teszten, de ott minden jól működött.
Lehetséges az áram hálózattal a hiba, vagy táp, alaplap, kártya...esetleg valami beállítás biosba stb. ? Köszi előre is aki tud segíteni


Hat ott valami gebasz van!
Szoval ki kell kapcsolnod a monitort es csak akkor indul el a gep??

kellybit

#1196
Idézetet írta: kidface Dátum április 10, 2017, 04:15:05 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kellybit Dátum április 10, 2017, 03:21:48 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy normális-e, ha egy videókártyánál a Watt, váltakozik. Most vettem észre, ahogy az első msi rx480 8g kártyát állítgatom.
Vissza minden alapra és így is hol 39 és 90 között ugrál.
Hozzáteszem alapból van egy olyan hibajelenség, hogy csak akkor indul el a gép (be sem kapcsol a power gomb-ra), ha a monitorok nincsenek áram alatt. Indítás után mehetnek vissza a monitorok, mert minden szépen működik.
Volt a gép a kereskedőnél teszten, de ott minden jól működött.
Lehetséges az áram hálózattal a hiba, vagy táp, alaplap, kártya...esetleg valami beállítás biosba stb. ? Köszi előre is aki tud segíteni


Hat ott valami gebasz van!
Szoval ki kell kapcsolnod a monitort es csak akkor indul el a gep??

Igen. külön hosszabbítóról van a gép és a monitorok. A monitoros elosztót lekapcsolom, akkor indul. Gondoltam valami alaplapos túlfeszgátló, vagy nemtom, lényeg hogy ment. Viszont most látom ezt a watt ugrálást és lehet összefügg.
Egyébként kikapcsolt állapotban néha hallható bippegés a gépből. (nem serceg, inkább valami alaplapi vagy táp bip, elég sűrű jelzés) Na olyankor tuti nem indul.

Csatoltam egy afterburner képet is, ott alul szépen látszik, ahogy cika van.

boti123

Sziasztok 15.12 drivert hogy tudom felrakni? Ha letoltom es telepitem nem teleipiti csak a hank fajt keszletet

drizzt_do_urden

Idézetet írta: boti123 Dátum április 10, 2017, 05:56:06 DÉLUTÁN
Sziasztok 15.12 drivert hogy tudom felrakni? Ha letoltom es telepitem nem teleipiti csak a hank fajt keszletet

a 15.12 driver nem mukodik az RX4XX szeriakkal! csak a regebbi kartyakkal.

jzsolt

Idézetet írta: Teejay83 Dátum április 10, 2017, 01:28:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: proziroxx Dátum április 10, 2017, 12:37:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Teejay83 Dátum április 10, 2017, 12:35:32 DÉLUTÁN
Sziasztok
Szeretném kipróbálni az ETH bányászást egy 1Gb-os R7 250-el, de ezt a hibát dobja: OpenCL error -38 - cannot write buffer for DAG

Elég sok mindent kipróbáltam de nem lett jó, valakinek ötlet esetleg, hogy mi lehet a probléma?

köszi

Túl kicsi a memóriája a kártyádnak, ha jól tudom, legalább 3GB kell az ETH bányászathoz...

Én itt nem ezt látom:
https://ethereum.gitbooks.io/frontier-guide/content/gpu.html

Nekem se ment 2 gigással...