Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 37 Vendégek van a témában

Artthur

Idézetet írta: ZserboTe Dátum április 11, 2017, 09:05:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Artthur Dátum április 11, 2017, 08:55:03 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZserboTe Dátum április 11, 2017, 08:46:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 11, 2017, 08:41:31 DÉLUTÁN
Egyszerűen rakosgatom a kábeleket balra jobbra, cserélgetem a kártyákat és egyszercsak pöccröff minden a helyén és napokig/hetekig megy atomstabilan a következő áramszünetig/biztosíték leverésig... Nem értem az okát és bajban is vagyok vele, mert így nem gondolkodhatok szervertermes elhelyezésben... :(

Egyébként ha kizárólag csak a 6dik slotban van egy kártya, azon a monitorral, akkor úgy sem látja? BIOS beállítások? PCIe GEN1, multimonitor letilt, stb...

Nem úgy sem látja.. próbáltam mindent de semmi. Pedig minden be van állítva rendesen

Valamelyik nap csak egy risert cseréltem ugyanolyat ugyanolyanra nem volt vele baj csak azt hittem. Szóval újraindítás után már nem is látta azt a kártyát/vagy valamelyiket mert a monitor arról ment... DDU-val leszedtem a drivert és újat dobtam neki és máris jó lett. Driver installal is próbálkozol?

Összes kártya megy rendesen, csak abba a slotba van gond az összessel mindegy melyiket teszem rá.

Nekem is ment riser csere után 5 kártya rendesen, de nem látta a gép egyáltalán a hatodikat míg driver nem raktam újra. De ha már megtetted a driver installt még1x akkor nincs ötletem..  Nekem az egyik ilyen BTC  alaplap volt memória slot hibás az egyiket nem látta.

Szacsa

Sziasztok nemrég csatlakoztam hozzátok de sok ötlettel vezérelve jöttem. Először is szeretnék egy komolyabb gépet össze állítani. De nem tudom merre induljak. Ezért gondoltam ötletelek is cserébe. A semmiből építkezem de tudásom nincs így egy mentor nem ártana mellém aki tisztában van mindennel. Nem vagyok hálátlan érte. Aki nekem ebben tud segíteni az ide írjon legyen szíves :

szacsa09.szabo@gmail.com

Előre is köszönöm.  ;)

Uhura

Idézetet írta: Artthur Dátum április 11, 2017, 09:14:46 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZserboTe Dátum április 11, 2017, 09:05:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Artthur Dátum április 11, 2017, 08:55:03 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZserboTe Dátum április 11, 2017, 08:46:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 11, 2017, 08:41:31 DÉLUTÁN
Egyszerűen rakosgatom a kábeleket balra jobbra, cserélgetem a kártyákat és egyszercsak pöccröff minden a helyén és napokig/hetekig megy atomstabilan a következő áramszünetig/biztosíték leverésig... Nem értem az okát és bajban is vagyok vele, mert így nem gondolkodhatok szervertermes elhelyezésben... :(

Egyébként ha kizárólag csak a 6dik slotban van egy kártya, azon a monitorral, akkor úgy sem látja? BIOS beállítások? PCIe GEN1, multimonitor letilt, stb...
Probáltál 3 -as elosztóval felrakni a kártyák egy részét hátha úgy működik és így kihagyhatnád a 6 -ik slotott. ?

Nem úgy sem látja.. próbáltam mindent de semmi. Pedig minden be van állítva rendesen

Valamelyik nap csak egy risert cseréltem ugyanolyat ugyanolyanra nem volt vele baj csak azt hittem. Szóval újraindítás után már nem is látta azt a kártyát/vagy valamelyiket mert a monitor arról ment... DDU-val leszedtem a drivert és újat dobtam neki és máris jó lett. Driver installal is próbálkozol?

Összes kártya megy rendesen, csak abba a slotba van gond az összessel mindegy melyiket teszem rá.

Nekem is ment riser csere után 5 kártya rendesen, de nem látta a gép egyáltalán a hatodikat míg driver nem raktam újra. De ha már megtetted a driver installt még1x akkor nincs ötletem..  Nekem az egyik ilyen BTC  alaplap volt memória slot hibás az egyiket nem látta.

fpeter

Idézetet írta: ZserboTe Dátum április 11, 2017, 09:05:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Artthur Dátum április 11, 2017, 08:55:03 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZserboTe Dátum április 11, 2017, 08:46:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 11, 2017, 08:41:31 DÉLUTÁN
Egyszerűen rakosgatom a kábeleket balra jobbra, cserélgetem a kártyákat és egyszercsak pöccröff minden a helyén és napokig/hetekig megy atomstabilan a következő áramszünetig/biztosíték leverésig... Nem értem az okát és bajban is vagyok vele, mert így nem gondolkodhatok szervertermes elhelyezésben... :(

Egyébként ha kizárólag csak a 6dik slotban van egy kártya, azon a monitorral, akkor úgy sem látja? BIOS beállítások? PCIe GEN1, multimonitor letilt, stb...

Nem úgy sem látja.. próbáltam mindent de semmi. Pedig minden be van állítva rendesen

Valamelyik nap csak egy risert cseréltem ugyanolyat ugyanolyanra nem volt vele baj csak azt hittem. Szóval újraindítás után már nem is látta azt a kártyát/vagy valamelyiket mert a monitor arról ment... DDU-val leszedtem a drivert és újat dobtam neki és máris jó lett. Driver installal is próbálkozol?

Összes kártya megy rendesen, csak abba a slotba van gond az összessel mindegy melyiket teszem rá.
Nálam ilyenkor az eszközkezelőben sem látszik - tehát nincsen mit újratelepíteni - illetve már a gép berúgásakor látszik hogy melyik kártya/kártyák nem élednek: azokon a kártyákon nem pörög fel a venti sem csak az alaplap bekapcsolásánál rándulnak egyet, így már előre lehet tudni hogy nem is érdemes megvárni hogy betöltsön a win...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

gerorge

Idézetet írta: ZserboTe Dátum április 11, 2017, 09:05:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Artthur Dátum április 11, 2017, 08:55:03 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZserboTe Dátum április 11, 2017, 08:46:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 11, 2017, 08:41:31 DÉLUTÁN
Egyszerűen rakosgatom a kábeleket balra jobbra, cserélgetem a kártyákat és egyszercsak pöccröff minden a helyén és napokig/hetekig megy atomstabilan a következő áramszünetig/biztosíték leverésig... Nem értem az okát és bajban is vagyok vele, mert így nem gondolkodhatok szervertermes elhelyezésben... :(

Egyébként ha kizárólag csak a 6dik slotban van egy kártya, azon a monitorral, akkor úgy sem látja? BIOS beállítások? PCIe GEN1, multimonitor letilt, stb...

Nem úgy sem látja.. próbáltam mindent de semmi. Pedig minden be van állítva rendesen

Valamelyik nap csak egy risert cseréltem ugyanolyat ugyanolyanra nem volt vele baj csak azt hittem. Szóval újraindítás után már nem is látta azt a kártyát/vagy valamelyiket mert a monitor arról ment... DDU-val leszedtem a drivert és újat dobtam neki és máris jó lett. Driver installal is próbálkozol?

Összes kártya megy rendesen, csak abba a slotba van gond az összessel mindegy melyiket teszem rá.

Nekem egyszer ugyan ez volt, feltelepítettem az alaplap drivereit picit mozgattam a risereken és azóta is megy.
http://www.asrock.com/mb/Intel/H81%20Pro%20BTC%20R2.0/?cat=Download&os=Win1064 INF driver ver:10.1.1.8 , cserélj kábelt a riseren, ha másik kábelell megy és amin cserélted kártya nem akkor lehet annyi a baj.

kidface

Idézetet írta: Szacsa Dátum április 11, 2017, 09:32:00 DÉLUTÁN
Sziasztok nemrég csatlakoztam hozzátok de sok ötlettel vezérelve jöttem. Először is szeretnék egy komolyabb gépet össze állítani. De nem tudom merre induljak. Ezért gondoltam ötletelek is cserébe. A semmiből építkezem de tudásom nincs így egy mentor nem ártana mellém aki tisztában van mindennel. Nem vagyok hálátlan érte. Aki nekem ebben tud segíteni az ide írjon legyen szíves :

szacsa09.szabo@gmail.com

Előre is köszönöm.  ;)

Ez a fórum pont azért van hogy segítsünk egymásnak!

evko81

Sziasztok.

Teamvieeerrel beleptem a rigbe, kesobb banya progi leallt.
Ujra inditottam, ment tovabb.
Mi lehet a gond?
Oo, olyan opcio van claymore-ben, ha nem banyaszik, lefagy, automatikusan induljon ujra?

Koszi.

kidface

Idézetet írta: evko81 Dátum április 12, 2017, 01:02:14 DÉLELŐTT
Sziasztok.

Teamvieeerrel beleptem a rigbe, kesobb banya progi leallt.
Ujra inditottam, ment tovabb.
Mi lehet a gond?
Oo, olyan opcio van claymore-ben, ha nem banyaszik, lefagy, automatikusan induljon ujra?

Koszi.

"-r 1" parancs, de ez csak akkor lep ervenybe ha a kartya mukodese leall es kell egy reboot.bat fajlt csinalnod a mappaba aminek ez a tartalma : "shutdown /r /t 5 /f"

ZserboTe

Idézetet írta: gerorge Dátum április 11, 2017, 10:18:44 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZserboTe Dátum április 11, 2017, 09:05:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Artthur Dátum április 11, 2017, 08:55:03 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZserboTe Dátum április 11, 2017, 08:46:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 11, 2017, 08:41:31 DÉLUTÁN
Egyszerűen rakosgatom a kábeleket balra jobbra, cserélgetem a kártyákat és egyszercsak pöccröff minden a helyén és napokig/hetekig megy atomstabilan a következő áramszünetig/biztosíték leverésig... Nem értem az okát és bajban is vagyok vele, mert így nem gondolkodhatok szervertermes elhelyezésben... :(

Egyébként ha kizárólag csak a 6dik slotban van egy kártya, azon a monitorral, akkor úgy sem látja? BIOS beállítások? PCIe GEN1, multimonitor letilt, stb...

Nem úgy sem látja.. próbáltam mindent de semmi. Pedig minden be van állítva rendesen

Valamelyik nap csak egy risert cseréltem ugyanolyat ugyanolyanra nem volt vele baj csak azt hittem. Szóval újraindítás után már nem is látta azt a kártyát/vagy valamelyiket mert a monitor arról ment... DDU-val leszedtem a drivert és újat dobtam neki és máris jó lett. Driver installal is próbálkozol?

Összes kártya megy rendesen, csak abba a slotba van gond az összessel mindegy melyiket teszem rá.

Nekem egyszer ugyan ez volt, feltelepítettem az alaplap drivereit picit mozgattam a risereken és azóta is megy.
http://www.asrock.com/mb/Intel/H81%20Pro%20BTC%20R2.0/?cat=Download&os=Win1064 INF driver ver:10.1.1.8 , cserélj kábelt a riseren, ha másik kábelell megy és amin cserélted kártya nem akkor lehet annyi a baj.

Igen nálam is ez oldotta meg problémat! Felpakoltam mindent utána újra raktam a drivert és most már látja!
Köszi aki segített! :)

benny

Sziasztok!

H81 pro btc 2.0, 3 karyta csatlakoztatasa eseten indulaskor az alabbi kepernyo fogad. Molex pedig csatlakozva van az alaplapra. Mi lehet az oka?

messimage

Idézetet írta: benny Dátum április 12, 2017, 03:50:03 DÉLUTÁN
Sziasztok!

H81 pro btc 2.0, 3 karyta csatlakoztatasa eseten indulaskor az alabbi kepernyo fogad. Molex pedig csatlakozva van az alaplapra. Mi lehet az oka?


Hisztizik az alaplap, hogy nem tápláltad meg pluszban a pci slotokat, nyomj egy N betűt és nem látod többet. Nem kell vele foglalkozni.

kidface

Idézetet írta: benny Dátum április 12, 2017, 03:50:03 DÉLUTÁN
Sziasztok!

H81 pro btc 2.0, 3 karyta csatlakoztatasa eseten indulaskor az alabbi kepernyo fogad. Molex pedig csatlakozva van az alaplapra. Mi lehet az oka?
4pin-es vagy 4+4pin csatlakozo van a tapon a CPU-nak?

fpeter

Nekem is rinyált hiába volt minden csatlakoztatva, kell egy N betűt nyomni és többé nem szól a következő BIOS resetig...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

benny

Idézetet írta: kidface Dátum április 12, 2017, 03:56:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: benny Dátum április 12, 2017, 03:50:03 DÉLUTÁN
Sziasztok!

H81 pro btc 2.0, 3 karyta csatlakoztatasa eseten indulaskor az alabbi kepernyo fogad. Molex pedig csatlakozva van az alaplapra. Mi lehet az oka?
4pin-es vagy 4+4pin csatlakozo van a tapon a CPU-nak?

Van 2db molex a vganak es 1 8as a cpu nak

evko81

Idézetet írta: kidface Dátum április 12, 2017, 03:59:14 DÉLELŐTT
Idézetet írta: evko81 Dátum április 12, 2017, 01:02:14 DÉLELŐTT
Sziasztok.

Teamvieeerrel beleptem a rigbe, kesobb banya progi leallt.
Ujra inditottam, ment tovabb.
Mi lehet a gond?
Oo, olyan opcio van claymore-ben, ha nem banyaszik, lefagy, automatikusan induljon ujra?

Koszi.

"-r 1" parancs, de ez csak akkor lep ervenybe ha a kartya mukodese leall es kell egy reboot.bat fajlt csinalnod a mappaba aminek ez a tartalma : "shutdown /r /t 5 /f"

Koszi.
Hat, leallt a kartya, mert a venti is leallt rajta, mivel leesett a hofok.
Akkor csinalom a reboot.bat-ot es magatol eletbe lep majd?

Ha be van love a gep normalisra, akkor elvileg hetekig is megy fagyas, minden nelkul?

Vga karryak... Venti fordulaton kivul mitol fugg a homerseklet?
Mem huzassal no, vettem eszre. De egyik kartya magasabb feszen megy, bar csak 1850Mhz memmel (tobbi 1945), es 10 fokkal hidegebb. De van mas 2 kartya kozt is 5-7 fok kulonbseg...?

somogyi betyár

Ebben az undormány Win10-ben hogyan éritek el az automatikus indítás könyvtárat?
...főleg angol Winben?
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Skankhunt42

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 12, 2017, 11:10:17 DÉLUTÁN
Ebben az undormány Win10-ben hogyan éritek el az automatikus indítás könyvtárat?
...főleg angol Winben?
Star menu-> Run oda beirod: shell:startup

petiznet

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 12, 2017, 11:10:17 DÉLUTÁN
Ebben az undormány Win10-ben hogyan éritek el az automatikus indítás könyvtárat?
...főleg angol Winben?
windows+r gomb majd shell:startup azthiszem

somogyi betyár

"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Turcy086

Sziasztok!

Gondoltam, írok egy összefoglalót az elmúlt pár nap tapasztalatairól. Lehet valaki a fejére csap "basszus hát tényleg" :)

Úgy gondoltam, belevágok a rig építésbe (erről majd fotókat később) lényeg, hogy aluvázas ill a vga tartó konzolok 8-as menetes szárral lett rögzítve. Atom stabil, az egész kb 7000 forintból megvan. Igen tudom, van ennyiért cipős szekrény is, de én mégis bütykölni akartam :)

Tehát a rig kész, ráraktam a cuccokat szépen sorba. Alaplapom egy BTC 2.0-ás Asrock, kártyák pedig Gigabyte RX470 gaming. Táp ATX átalakítót Zorgtól vettem, ahogyan a szerver táp is tőle van. Első körbe egy kártyával közvetlen videókártyával az alaplapba próbáltam. Fel is ment a win szép, majd mikor a drivert akarta telepíteni lefagyott, megállt.... Ráment egy teljes napom, rengeteg driver uninstall, próbálgatás stb. Aztán rájöttem, hogy az ATX kütyü sajnos gyenge hozzá. De akkor mi legyen? Rakjunk rá egy egyszerű 400-as tápot. Ezzel tökéletesen ment, felment driver stb. :)

Jött a fekete leves... olvastam hogy azért lát mindent Watttool nullásnak, mert az alaplapi videókártyát tiltani kell ill Gen1-re rakni a PCIe-t. Ez megtörtént, hát se kép, se hang... Újabb hajtépés, bios reset. Újabb win telepítések stb. stb. Ezt persze mindent úgy, hogy VGA nélkül. Aztán megint amikor drivert telepítenék kifagy.... Lényeg, hogy találtam egy másik tápot itthon, immár egy 350-eset. Már az első indítás is sokkal gyorsabb volt, felére ment a boot idő is. Ezzel megy ismét minden.

Tanúság? Egy 5ezres táp 5V oldala ennyit bírt...

Beszereztem egy powered risert aminek 12 voltját a szerver tápról kapja. Láss csodát, megy tökéletesen. Majd jött a második kártya is, ezzel is megy. Hurrá, látja a kártyákat :)

De az eredeti célom nem ez volt, mert a szerver tápról ill az ATX átalakítóval akarom használni az egész riget.
Na akkor vissza az ATX átalakító éééés: megy minden! :)

Viszont most még mindig nullásnak látja a kártyákat a watttool. UEFI-be tiltva az onboard és dsub lehúzva alaplapról. Viszont HDMI csatira monitor rákötve. Beindul, pörög megy minden :)

Tehát jelenleg:
Szerver tápról megy minden, a 12 voltos része a videókártyáknak, a riser kábelek, ill az ATX csati is.