Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 14 Vendégek van a témában

Artthur

Idézetet írta: porci Dátum április 18, 2017, 01:00:30 DÉLUTÁN
A rig elhelyezés szempontjából mennyire jó az, hogyha a helységben 0-5 fok környékén mozog a levegő hőmérséklete?
Van egy olyan "sufni", ami egy teljesen zárt helység, viszont télen 5 foknál nincs bent több(nincs fagyás, azért 0+ mindig megvan :D), ez mennyire lenne jó rig/ek elhelyezésére? Gond az, hogy ennyire hideg van, vagy teljesen mindegy?
Ez a figura -5 fokon kinnt hagyta az udvaron egy éjszakára:
https://www.youtube.com/watch?v=Jvh86kmRCZE&t=251s

nem lett baja :)

fpeter

Idézetet írta: porci Dátum április 18, 2017, 01:00:30 DÉLUTÁN
A rig elhelyezés szempontjából mennyire jó az, hogyha a helységben 0-5 fok környékén mozog a levegő hőmérséklete?
Van egy olyan "sufni", ami egy teljesen zárt helység, viszont télen 5 foknál nincs bent több(nincs fagyás, azért 0+ mindig megvan :D), ez mennyire lenne jó rig/ek elhelyezésére? Gond az, hogy ennyire hideg van, vagy teljesen mindegy?

Szerintem tökéletes neki, csak arra vigyázz hogyha a kikapcsolt áthült gépet beviszed lakótérbe akkor lecsapódik rá a víz, tehát hagyd akklimatizálódni, száradni!

Régebben carpc-vel is foglalkoztam és a kisebb minuszokban pöccre indult a rendszer normál vinyóval - ugyan léteztek már ssd-k de még irtó drágán 30-60 giga úgyhogy inkább egy  750 gigás asztali vinyót építettem a rendszerbe. Az LCD is picit vontatottan, képhúzósan viselkedett az első pár percben. Gond csak az igen masszív -15-20 fokos hajnalokon volt - nem indult el elsőre a vinyó, nem talált boot eszközt az alaplap. Ilyenkor hagytam pár percig így majd nyomtam egy resetet és utána már stabilan tette a dolgát...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

Zorg33

#1342
Felsorolok kapásból legalább 5 embert azok közül, akikkel beszéltem mostanában, akinek ha 10-szer elmondom, hogy kell beállítani a kártyákat, akkor se fogja tudni soha megcsinálni, mert nincs ilyen jellegű affinitása.
Ezen nem kell megsértődni, hanem van aki ehhez ért, van aki máshoz.
Én pl kurva béna vagyok szövésben betonozásban.


Worlynox

Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 18, 2017, 04:28:56 DÉLUTÁN
Felsorolok kapásból legalább 5 embert, akinek ha 10 szer elmondom, hogy kell beállítani a kártyákat, akkor se fogja tudni soha megcsinálni.
Ezen nem kell megsértődni, hanem van aki ehhez ért, van aki máshoz.
Én pl kurva béna vagyok szövésben.

Kivéve, ha tápegységbe kell kábeleket szőni  ;D

Uhura

Átnéztem de nem találtam meg, úgy hogy elnézést de nem tudja valaki a megoldást MSI gaming-ekhez, hogyan lehet beállítani, hogy ne álljon folyamatosan le majd pörögjön fel a ventri, marha idegesítő meg hullámzik a hőfok rendesen.

Zorg33

Idézetet írta: Uhura Dátum április 18, 2017, 04:58:13 DÉLUTÁN
Átnéztem de nem találtam meg, úgy hogy elnézést de nem tudja valaki a megoldást MSI gaming-ekhez, hogyan lehet beállítani, hogy ne álljon folyamatosan le majd pörögjön fel a ventri, marha idegesítő meg hullámzik a hőfok rendesen.

Ezt próbáld meg:

target temp:65
max temp: 65
min rpm 1000
max rpm 2500

kidface

Idézetet írta: Uhura Dátum április 18, 2017, 04:58:13 DÉLUTÁN
Átnéztem de nem találtam meg, úgy hogy elnézést de nem tudja valaki a megoldást MSI gaming-ekhez, hogyan lehet beállítani, hogy ne álljon folyamatosan le majd pörögjön fel a ventri, marha idegesítő meg hullámzik a hőfok rendesen.

vedd le a target temp-et 40-45C-re, igy mindig porogni fog a venti, nem all le.

ZsZolee

Mi a baj azzal, hogy leáll és felpörög? Van valami tanulmány arról, hogy ettől el kell romlania vagy ez csak feltételezés?

kidface

Idézetet írta: ZsZolee Dátum április 18, 2017, 05:19:35 DÉLUTÁN
Mi a baj azzal, hogy leáll és felpörög? Van valami tanulmány arról, hogy ettől el kell romlania vagy ez csak feltételezés?

Ez is olyan dolog mint a hoingadozas. Jobb ha egyenletes.

Dàvid

Nekem se sikerült még beállítani hogy ne álljanak le a ventik. 1000rpm/2500rpm nél még a 40 fokos targetet is eléri és megáll...
Jó lenne egy olyan funkció, hogy a minimum értéket mindig figyelembe vegye és ne csak akkor mikor egyébként is elindulna.

fpeter

Idézetet írta: ZsZolee Dátum április 18, 2017, 05:19:35 DÉLUTÁN
Mi a baj azzal, hogy leáll és felpörög? Van valami tanulmány arról, hogy ettől el kell romlania vagy ez csak feltételezés?

Ha olyan helyen van elhelyezve hogy hallani lehet, akkor baromira idegesítő ha ingadozik a fordulatszám/hangja, akkor már az is jobb ha konstans közepesen örökké tolja
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

Uhura

#1351
Idézetet írta: kidface Dátum április 18, 2017, 05:28:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZsZolee Dátum április 18, 2017, 05:19:35 DÉLUTÁN
Mi a baj azzal, hogy leáll és felpörög? Van valami tanulmány arról, hogy ettől el kell romlania vagy ez csak feltételezés?

Ez is olyan dolog mint a hoingadozas. Jobb ha egyenletes.

Az a gond, hogy 60 és 70 c között ingadozik a vrm hőfoka miközben a gpu is 55-65 között libikokázik. Ez pedig nem jó ha 1-2 fok az oké de sem a ventrinek nem jó a leáll, felpörög , leáll. Sem pedig az összes többi alkatrésznek mert gyorsan elhasználódik az egész.

Zorg, Kidface: köszi, megpróbálom.

Megpróbáltam sikerált Zorg nyert :D a 45-fokos beállásnál ugyanúgy libikokázott már 60 fok volt  a gpu és nem ment a ventri aztán gondolt egyet és 2500 belefakított majd 30 sec múlva újra leállt.

Amúgy ma majdnem frászt kaptam az első GPU-z-s eredményem az új kártyával: Micron memória , ASIC érték : 100% ... a következő indításnál már rendben volt minden : samsung 66.1%


Til

Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 18, 2017, 04:59:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 18, 2017, 04:58:13 DÉLUTÁN
Átnéztem de nem találtam meg, úgy hogy elnézést de nem tudja valaki a megoldást MSI gaming-ekhez, hogyan lehet beállítani, hogy ne álljon folyamatosan le majd pörögjön fel a ventri, marha idegesítő meg hullámzik a hőfok rendesen.

Ezt próbáld meg:

target temp:65
max temp: 65t
min rpm 1000
max rpm 2500
Zorg!
Szerinted mi a jobb,ha folyamatosan porog a venti?
C:\> del c:\command.com

Uhura

#1353
Annál mindenképpen hogy felforjon a vrm meg a proci aztán lehűljön. Amúgy megérzésem szerint a szar sensor elhelyezés lehet az oka a ventri szarakodásának meg ez az extrém modón nyitott ház. A sapphirekkel semmi gond nincs ott az hőmérsékleti adatok jók.  Mert elkezdetem megfújni a kártyát kívülről erre leállt a kártya ventrije amikor még mindig a target felett volt a hömréséklet. :( kész röhej.

lukacsa82

Van valakinek MSI Z97 Gaming 5 alaplap 7 kártyával? Nekem jelenleg csak 6 kártyá megy, mert van egy olyan gondom, hogy ha a PCIE-4-be berakom a kártyát akkor a biosban mutatja de a windows nem látja. Lehet valami bios beállítás lenne a gond (pl: le kellene tiltanom valamit..)?

Most így nem merek venni egy 7.-kártyát. :(

messimage

Hogy oldjátok meg, hogy a rigek monitor nélkül is bootoljanak?

Mindenképp meg kell venni ezt? Nincs valami megoldás? Magyarban lehet ezt kapni?

Köszi.

http://www.ebay.ca/itm/HDMI-dummy-plug-4K-EDID-emulator-monitor-for-mining-rigs-and-other-/232295788667?hash=item3615e8707b:g:jTsAAOSwhQhY5P0g

Zorg33

Idézetet írta: Til Dátum április 18, 2017, 07:11:33 DÉLUTÁN
Zorg!
Szerinted mi a jobb,ha folyamatosan porog a venti?

Igen az a jó, ah pörög a venti folyamatosan.
Az a lényeg, hogy a hőingadozás minimális legyen.

Turcy086

Idézetet írta: messimage Dátum április 19, 2017, 12:02:44 DÉLELŐTT
Hogy oldjátok meg, hogy a rigek monitor nélkül is bootoljanak?

Mindenképp meg kell venni ezt? Nincs valami megoldás? Magyarban lehet ezt kapni?

Köszi.

http://www.ebay.ca/itm/HDMI-dummy-plug-4K-EDID-emulator-monitor-for-mining-rigs-and-other-/232295788667?hash=item3615e8707b:g:jTsAAOSwhQhY5P0g
Rákötsz egy HDMI monitort, elindítod és ha bebootol lehúzod.
Állítólag vannak megoldások, hogy HDMI-Dsub átalakító végére ellenállást teszel és monitorként látja. De jobb a hdmi dummy szerintem.

Uhura

Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 19, 2017, 01:12:22 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum április 18, 2017, 07:11:33 DÉLUTÁN
Zorg!
Szerinted mi a jobb,ha folyamatosan porog a venti?

Igen az a jó, ah pörög a venti folyamatosan.
Az a lényeg, hogy a hőingadozás minimális legyen.

A végén nem sikerült rábírni, hogy folyamatosan mennyen. Tiszta hülye ez az MSI kártya , maradt a kezes lábas megoldás SpeedFan , fixre húztam a ventriket 45%-körül és kész így gond nlkül megy az egész.

A vicces az, volt, hogy amikor írtad, beállítottam ment, a következő kikapcsolásnál és újra indításnál megint meghülyült, felpörgött majd leállt .... és már a hőmérséklet sem volt lényeg 59C-n volt a gPU és így sem tudtam rávenni, hogy fixen mennyen.

somogyi betyár

Idézetet írta: Uhura Dátum április 19, 2017, 09:21:10 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 19, 2017, 01:12:22 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum április 18, 2017, 07:11:33 DÉLUTÁN
Zorg!
Szerinted mi a jobb,ha folyamatosan porog a venti?

Igen az a jó, ah pörög a venti folyamatosan.
Az a lényeg, hogy a hőingadozás minimális legyen.

A végén nem sikerült rábírni, hogy folyamatosan mennyen. Tiszta hülye ez az MSI kártya , maradt a kezes lábas megoldás SpeedFan , fixre húztam a ventriket 45%-körül és kész így gond nlkül megy az egész.

A vicces az, volt, hogy amikor írtad, beállítottam ment, a következő kikapcsolásnál és újra indításnál megint meghülyült, felpörgött majd leállt .... és már a hőmérséklet sem volt lényeg 59C-n volt a gPU és így sem tudtam rávenni, hogy fixen mennyen.

Ha kijön a jóidő, ne felejtsd csekkolni, nehogy úgy járjon, mint...derekek :)
"Ahol akarat van, ott mód is akad"