Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 33 Vendégek van a témában

zenetibi

Idézetet írta: Laca012 Dátum április 22, 2017, 11:33:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum április 21, 2017, 07:59:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 21, 2017, 04:07:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Worlynox Dátum április 21, 2017, 03:26:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 21, 2017, 02:50:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: petiznet Dátum április 21, 2017, 02:03:00 DÉLUTÁN


Ez normalis?
Ujrainditsam esetleg atrakjam a masik nemet szerverre vagy csak hagyjam igy? 1hete megy mar eddig semmi gond nem volt de most elkezdett zuhanni az atlag

ez normalis.

Biztos ?



mindennkinek igy nez ki!

Már bocs, de hogy néz ki mindenkinek? Mint az első képen, vagy mint a másodikon??

Nekem különben még ennél is érdekesebb:
7kártyás rig  reported 185.9 MH/s average 174.8 MH/s  6% különbség
5kártyás rig  reported 131.6 MH/s average   95.8 MH/s 27%különbség

ha a fő grafikont nézem akkor
reported 318 average 271 tehát 15% a különbség, de lehet látni, hogy a második rig viszi le az egészet.
Minden beállítás és hardver (Tápegység kivételével) ugyan az, csak a másodikból még hiányzik 2 kártya...
(A 7es rignél EVGA 1000GGQ+EVGA550GS az 5ös rignél FSP Aurum 1200, de ha ZEC-en +200-250W-tal magasabb fogyasztással stabil akkor nem hinném a táp lenne a ludas)






Szóval szerintem van akinél ilyen, van akinél nem.. (Nálam meg van ilyen is olyan is...)
De az okát jó lenne kitalálni..
A kártyák nincsenek túlhajtva, HW monitor mindre "0"hibát ír..

Ötletek??   ???

Szoval senkinek semmi otlete, hogy miert ez a bazi nagy kulonbseg a 2 rigem kozott?
Valakinek hasonlo??

Indítsd újra a riget, lehet, hogy nagyon sok az invalid share.

Csongor


messimage

Idézetet írta: Csongor Dátum április 23, 2017, 10:46:02 DÉLELŐTT
Idézetet írta: messimage Dátum április 22, 2017, 10:23:17 DÉLUTÁN
Melyik drivert rakod fel?
16.9.1-es drivert hasznalok, ha tolem kerdezted.

Igen, tőled.

Egy tipp:

Format ssd, friss win 10, csak 1 kártya legyen a riserben. PCI expressen legyen a megjelenítő biosban, chipsetnél a linket állítsd GEN1 re. alaplap drivereket rakd fel, meg a szükséges programokat, és a legfrissebb AMD drivert. Ezután használd ezt: https://www.monitortests.com/forum/Thread-AMD-ATI-Pixel-Clock-Patcher

Utána gép kikapcs, plusz 1 kártya be. Várd meg amíg belép, lehet csak 2. Alkalommmal fog bootolni, asztalra belépve szinten várj amíg villan a kép. Ezután használd megint a letöltött patchert, újraindítás, leállítás, kihúz konnektorbol, +1 új kártya be. Utána megint bekapcs, villanás Megvár, patcher, újraindítás, kikapcsolas +1 kártya es igy tovább.




Csongor

Idézetet írta: messimage Dátum április 23, 2017, 11:38:24 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Csongor Dátum április 23, 2017, 10:46:02 DÉLELŐTT
Idézetet írta: messimage Dátum április 22, 2017, 10:23:17 DÉLUTÁN
Melyik drivert rakod fel?
16.9.1-es drivert hasznalok, ha tolem kerdezted.

Igen, tőled.

Egy tipp:

Format ssd, friss win 10, csak 1 kártya legyen a riserben. PCI expressen legyen a megjelenítő biosban, chipsetnél a linket állítsd GEN1 re. alaplap drivereket rakd fel, meg a szükséges programokat, és a legfrissebb AMD drivert. Ezután használd ezt: https://www.monitortests.com/forum/Thread-AMD-ATI-Pixel-Clock-Patcher

Utána gép kikapcs, plusz 1 kártya be. Várd meg amíg belép, lehet csak 2. Alkalommmal fog bootolni, asztalra belépve szinten várj amíg villan a kép. Ezután használd megint a letöltött patchert, újraindítás, leállítás, kihúz konnektorbol, +1 új kártya be. Utána megint bekapcs, villanás Megvár, patcher, újraindítás, kikapcsolas +1 kártya es igy tovább.
Megprobalom igy.
En ugy tudom, hogy a legfrissebb VGA driverrel nem lehet hasznalni a modolt kartyakat, ezert hasznaltam a 16.9.1-es verziot

messimage

De, modoltam, es direkt ott van a patch. Azt ranyomod es leszarja a modot a driver. Nejem mindegy, hogy kipróbálod vagy sem:)

Laca012

Idézetet írta: zenetibi Dátum április 23, 2017, 10:43:08 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum április 22, 2017, 11:33:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum április 21, 2017, 07:59:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 21, 2017, 04:07:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Worlynox Dátum április 21, 2017, 03:26:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 21, 2017, 02:50:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: petiznet Dátum április 21, 2017, 02:03:00 DÉLUTÁN


Ez normalis?
Ujrainditsam esetleg atrakjam a masik nemet szerverre vagy csak hagyjam igy? 1hete megy mar eddig semmi gond nem volt de most elkezdett zuhanni az atlag

ez normalis.

Biztos ?



mindennkinek igy nez ki!

Már bocs, de hogy néz ki mindenkinek? Mint az első képen, vagy mint a másodikon??

Nekem különben még ennél is érdekesebb:
7kártyás rig  reported 185.9 MH/s average 174.8 MH/s  6% különbség
5kártyás rig  reported 131.6 MH/s average   95.8 MH/s 27%különbség

ha a fő grafikont nézem akkor
reported 318 average 271 tehát 15% a különbség, de lehet látni, hogy a második rig viszi le az egészet.
Minden beállítás és hardver (Tápegység kivételével) ugyan az, csak a másodikból még hiányzik 2 kártya...
(A 7es rignél EVGA 1000GGQ+EVGA550GS az 5ös rignél FSP Aurum 1200, de ha ZEC-en +200-250W-tal magasabb fogyasztással stabil akkor nem hinném a táp lenne a ludas)






Szóval szerintem van akinél ilyen, van akinél nem.. (Nálam meg van ilyen is olyan is...)
De az okát jó lenne kitalálni..
A kártyák nincsenek túlhajtva, HW monitor mindre "0"hibát ír..

Ötletek??   ???

Szoval senkinek semmi otlete, hogy miert ez a bazi nagy kulonbseg a 2 rigem kozott?
Valakinek hasonlo??

Indítsd újra a riget, lehet, hogy nagyon sok az invalid share.

Ott a képen, nincs semmi invalid share..
Minimàlis stale van, de az meg mindegyik rigen, meg annyi mindenkinél van.
Ettől függetlenül újraindítás azóta volt 2-3 szor is, de a szitu ugyan az..

Laca012

Idézetet írta: messimage Dátum április 23, 2017, 12:32:53 DÉLUTÁN
De, modoltam, es direkt ott van a patch. Azt ranyomod es leszarja a modot a driver. Nejem mindegy, hogy kipróbálod vagy sem:)
Srácok, ez nem a társkereső rovat...
Senki sem akarja kipróbálni a másik nejét.. (reméljük)  ;D ;D

Székely Vegán

Idézetet írta: Laca012 Dátum április 23, 2017, 12:51:41 DÉLUTÁN
Idézetet írta: messimage Dátum április 23, 2017, 12:32:53 DÉLUTÁN
De, modoltam, es direkt ott van a patch. Azt ranyomod es leszarja a modot a driver. Nejem mindegy, hogy kipróbálod vagy sem:)
Srácok, ez nem a társkereső rovat...
Senki sem akarja kipróbálni a másik nejét.. (reméljük)  ;D ;D

LOL
"Ne kévánd más fehérnépjét"
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

willow

Srácok, lányok, honnan lehet tudni, hogy melyik kártyával mit lehet bányászni? Biztosan egyszerű a válasz, csak én nem tudom. Ha lehetne, akkor kicsit bővebben, mint, hogy whattominning. Ok. De például azon belül is hol keressem? Köszi.

willow

Köszi. Csak a lényeget nem irtad, hogy hol lehet kiválasztani a kártyát. Közben rájöttem. Az add new dataset rovatban, ha jól sejtem. De egyszerűbb lett volna, ha igy jelzik.  Add new gpu. Igy talán érthetőbb lenne.

willow


Csongor

Idézetet írta: dekboy Dátum április 23, 2017, 11:56:27 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Csongor Dátum április 23, 2017, 11:47:02 DÉLELŐTT
Idézetet írta: messimage Dátum április 23, 2017, 11:38:24 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Csongor Dátum április 23, 2017, 10:46:02 DÉLELŐTT
Idézetet írta: messimage Dátum április 22, 2017, 10:23:17 DÉLUTÁN
Melyik drivert rakod fel?
16.9.1-es drivert hasznalok, ha tolem kerdezted.

Igen, tőled.

Egy tipp:

Format ssd, friss win 10, csak 1 kártya legyen a riserben. PCI expressen legyen a megjelenítő biosban, chipsetnél a linket állítsd GEN1 re. alaplap drivereket rakd fel, meg a szükséges programokat, és a legfrissebb AMD drivert. Ezután használd ezt: https://www.monitortests.com/forum/Thread-AMD-ATI-Pixel-Clock-Patcher

Utána gép kikapcs, plusz 1 kártya be. Várd meg amíg belép, lehet csak 2. Alkalommmal fog bootolni, asztalra belépve szinten várj amíg villan a kép. Ezután használd megint a letöltött patchert, újraindítás, leállítás, kihúz konnektorbol, +1 új kártya be. Utána megint bekapcs, villanás Megvár, patcher, újraindítás, kikapcsolas +1 kártya es igy tovább.
Megprobalom igy.
En ugy tudom, hogy a legfrissebb VGA driverrel nem lehet hasznalni a modolt kartyakat, ezert hasznaltam a 16.9.1-es verziot

16.11.5 az utolsó amivel lehet modolni a kártyákat...ezek szerint messimage nem modolta még...
Sikerult!!  8)
Mindent ugy csinaltam, ahogy mondtal, es jo lett. Vegul 5 riser mukodik.
Az ASUS Kartyakbol 2-t kotottem be, de borzalmasak. A GPU homerseklete 68fok ala nem jon, a ventillatorai 2500 felett porognek, es iszonyat zajosak, meg kicsit tartok, hogy kart tesznek magukban.
Koszi a segitseget!!

drizzt_do_urden

az ASUS az RX470 DUAL OC 8GB? vagy milyen megnevezese van?

Csongor


willow

Azzal csak egy új fület csinálsz,hogy több számítást tudj egyszerre nézni...Ha tényleg rájöttél közben hogyan használd, akkor királyság...ha nem....elmagyarázzuk ne aggódj! :)

No közben megtaláltam a kártyákat is. A kérdés csak az, hogy mindent manuálisan kell beállitani, vagy vannak gyári adatok is?

Uhura

Idézetet írta: Csongor Dátum április 23, 2017, 06:02:05 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dekboy Dátum április 23, 2017, 11:56:27 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Csongor Dátum április 23, 2017, 11:47:02 DÉLELŐTT
Idézetet írta: messimage Dátum április 23, 2017, 11:38:24 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Csongor Dátum április 23, 2017, 10:46:02 DÉLELŐTT
Idézetet írta: messimage Dátum április 22, 2017, 10:23:17 DÉLUTÁN
Melyik drivert rakod fel?
16.9.1-es drivert hasznalok, ha tolem kerdezted.

Igen, tőled.

Egy tipp:

Format ssd, friss win 10, csak 1 kártya legyen a riserben. PCI expressen legyen a megjelenítő biosban, chipsetnél a linket állítsd GEN1 re. alaplap drivereket rakd fel, meg a szükséges programokat, és a legfrissebb AMD drivert. Ezután használd ezt: https://www.monitortests.com/forum/Thread-AMD-ATI-Pixel-Clock-Patcher

Utána gép kikapcs, plusz 1 kártya be. Várd meg amíg belép, lehet csak 2. Alkalommmal fog bootolni, asztalra belépve szinten várj amíg villan a kép. Ezután használd megint a letöltött patchert, újraindítás, leállítás, kihúz konnektorbol, +1 új kártya be. Utána megint bekapcs, villanás Megvár, patcher, újraindítás, kikapcsolas +1 kártya es igy tovább.
Megprobalom igy.
En ugy tudom, hogy a legfrissebb VGA driverrel nem lehet hasznalni a modolt kartyakat, ezert hasznaltam a 16.9.1-es verziot

16.11.5 az utolsó amivel lehet modolni a kártyákat...ezek szerint messimage nem modolta még...
Sikerult!!  8)
Mindent ugy csinaltam, ahogy mondtal, es jo lett. Vegul 5 riser mukodik.
Az ASUS Kartyakbol 2-t kotottem be, de borzalmasak. A GPU homerseklete 68fok ala nem jon, a ventillatorai 2500 felett porognek, es iszonyat zajosak, meg kicsit tartok, hogy kart tesznek magukban.
Koszi a segitseget!!

A következőt javasolnám neked ha veszel egy 800 Ft-s 1.5Wattos Sunon 80x80 mm -es ventit vagy ugyanilyet 92x92mm-esben és ezt a kártya hátlapjára a vrm és/vagy a gpu ra irányítod és működteted akkor kb. 5-10 C lehet lehúzni a kártyán , a fogyasztás sem vészes mint írtam 2W . A merlin hardvernén van 800 Ft-rt a Sunon szerintem ez a best vétel ma. igaz nincs molexes vagy 3 pines csatija ezért kicsit mokolni kell vele. Kicsit hangos de 70-80 m3 nyom vagyis ne valami szar.

reysys

üdv

rx480-ast modolt bios-al( átírt timing) letiltja a win10 (hibaüzenet: A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43) )

köszi a segítséget

Csongor

Idézetet írta: Uhura Dátum április 23, 2017, 08:52:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Csongor Dátum április 23, 2017, 06:02:05 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dekboy Dátum április 23, 2017, 11:56:27 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Csongor Dátum április 23, 2017, 11:47:02 DÉLELŐTT
Idézetet írta: messimage Dátum április 23, 2017, 11:38:24 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Csongor Dátum április 23, 2017, 10:46:02 DÉLELŐTT
Idézetet írta: messimage Dátum április 22, 2017, 10:23:17 DÉLUTÁN
Melyik drivert rakod fel?
16.9.1-es drivert hasznalok, ha tolem kerdezted.

Igen, tőled.

Egy tipp:

Format ssd, friss win 10, csak 1 kártya legyen a riserben. PCI expressen legyen a megjelenítő biosban, chipsetnél a linket állítsd GEN1 re. alaplap drivereket rakd fel, meg a szükséges programokat, és a legfrissebb AMD drivert. Ezután használd ezt: https://www.monitortests.com/forum/Thread-AMD-ATI-Pixel-Clock-Patcher

Utána gép kikapcs, plusz 1 kártya be. Várd meg amíg belép, lehet csak 2. Alkalommmal fog bootolni, asztalra belépve szinten várj amíg villan a kép. Ezután használd megint a letöltött patchert, újraindítás, leállítás, kihúz konnektorbol, +1 új kártya be. Utána megint bekapcs, villanás Megvár, patcher, újraindítás, kikapcsolas +1 kártya es igy tovább.
Megprobalom igy.
En ugy tudom, hogy a legfrissebb VGA driverrel nem lehet hasznalni a modolt kartyakat, ezert hasznaltam a 16.9.1-es verziot

16.11.5 az utolsó amivel lehet modolni a kártyákat...ezek szerint messimage nem modolta még...
Sikerult!!  8)
Mindent ugy csinaltam, ahogy mondtal, es jo lett. Vegul 5 riser mukodik.
Az ASUS Kartyakbol 2-t kotottem be, de borzalmasak. A GPU homerseklete 68fok ala nem jon, a ventillatorai 2500 felett porognek, es iszonyat zajosak, meg kicsit tartok, hogy kart tesznek magukban.
Koszi a segitseget!!

A következőt javasolnám neked ha veszel egy 800 Ft-s 1.5Wattos Sunon 80x80 mm -es ventit vagy ugyanilyet 92x92mm-esben és ezt a kártya hátlapjára a vrm és/vagy a gpu ra irányítod és működteted akkor kb. 5-10 C lehet lehúzni a kártyán , a fogyasztás sem vészes mint írtam 2W . A merlin hardvernén van 800 Ft-rt a Sunon szerintem ez a best vétel ma. igaz nincs molexes vagy 3 pines csatija ezért kicsit mokolni kell vele. Kicsit hangos de 70-80 m3 nyom vagyis ne valami szar.
A ket problemas kartya egymas mellett van, es egy 120mm-es venti van rajtuk, de mintha nem sokat erne. A GPU frekvenciat is lennebb vettem, igy 2-3 fokkal hidegebb.
Igazabol a ventilatorok zaja zavar, lehetetlen toluk aludni, nameg nem merem itthonhagyni holnap egesz nap felugyelet nelkul a gepet.

Uhura

Ne felülről fújd rá hanem a ventri forgás tengelye merőleges legyen a kártya hossz tengelyére és a ventri homlok felülete meg párhuzamos vele. mert így közvetlenül hűti a melegedő részeket. Én ezt használtam és kb. a GPU - VRM hőmérséklet 5 fok közelre tudtam hozni az átlagos 10 c-ről.

Csongor

Idézetet írta: Uhura Dátum április 23, 2017, 10:24:24 DÉLUTÁN
Ne felülről fújd rá hanem a ventri forgás tengelye merőleges legyen a kártya hossz tengelyére és a ventri homlok felülete meg párhuzamos vele. mert így közvetlenül hűti a melegedő részeket. Én ezt használtam és kb. a GPU - VRM hőmérséklet 5 fok közelre tudtam hozni az átlagos 10 c-ről.
Most egyfelekeppen elhelyeztem, 7-8fokkal hidegebb a GPU, VRM homersekletet az ASUS kartyanal nem lehet nezni, remsnykedek csak, hogy az ok.