Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 28 Vendégek van a témában

Uhura

Idézetet írta: willow Dátum április 24, 2017, 06:38:50 DÉLUTÁN
Bármilyen rx-es kártyát állitok be a whattominebe, a calculáció után még hozzátesz 3 db 280x-t. Dögöljek meg, ha értem, hogy ezt miért csinálja. :'(

Kapcsolod ki :) a 3db 280x-et

willow

Idézetet írta: Uhura Dátum április 24, 2017, 06:44:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum április 24, 2017, 06:38:50 DÉLUTÁN
Bármilyen rx-es kártyát állitok be a whattominebe, a calculáció után még hozzátesz 3 db 280x-t. Dögöljek meg, ha értem, hogy ezt miért csinálja. :'(

Kapcsolod ki :) a 3db 280x-et
Kikapcsoltam, de visszarakta. Most meg működik. Végül is ez a lényeg. Hosszú, és fáradtságos út lesz ez, már érzem. ;D

swedman

Idézetet írta: Arkenso Dátum április 24, 2017, 05:46:19 DÉLUTÁN
Nálam ezek mennek:
1x Xenon  X5650 (12 core-ból, 10 nexus-ozik, a másik kettő hajtja a webszervert);
5 x i5-4570 (4/4 core);
1 x i5-2500 (4/3 core);
Nem 100%-os a rendelkezésre állásuk :) Ha véletlenül meglátom, hogy áll valamelyik visszaindítom :)

Van hogy a RIG-ek prociait is bányásztatom félgőzzel, de ahogy észrevettem, ez mintha nem lenne jó hatással a GPU bányászatra (lehet tévedek, de mintha jobban ugrálna a hashrate)

Lassan 1 hónapja gányolok ezzel, olyan 100-120 NEX összejöhet egy hónap alatt.

Nem nagy pénz, de elfér a tárcában.
Aztán ki tudja, hogy idővel hova megy fel/le az ára :)

http://www.nexusminingpool.com/account/2RxqA7GVyvMF78zJMx8dfEh5264p3HmJ1RXaxspyR8V44Lynd1g

Köszönöm szépen :)
Éjszakára benyomva hagytam a i3-asat s 0.1 felett keresett :) Nem sok, de hamarosan belövöm a többi gépet is.

swedman

Idézetet írta: Arkenso Dátum április 24, 2017, 05:46:19 DÉLUTÁN
Van hogy a RIG-ek prociait is bányásztatom félgőzzel, de ahogy észrevettem, ez mintha nem lenne jó hatással a GPU bányászatra (lehet tévedek, de mintha jobban ugrálna a hashrate)


Erre meg egy esetleges megoldás ha Windows-t használsz.
A windows szereti arányosan elosztani a CPU terhelést a szálak között.
Ha van egy (esetemben) 2 magos, 4 szálas cpu-d, amire 3 szálon bányászol, akkor mind a 4 szálat terheli, ezért a feladatkezelőben a cpu bányász programnak le kell tiltani a fentmaradó szálakat, hogy ne terhelje le.
Ha jól emlékszem Fagyi Zoli (https://www.youtube.com/watch?v=QvzILYrYUsM ) videójában kitér erre is a vége fele.
Ezzel talán megoldódik a GPU bányász probléma.

swedman

Idézetet írta: Arkenso Dátum április 25, 2017, 08:48:39 DÉLELŐTT
Nem sértésnek szánom, nem megsértődni!!! :)

Informatikus vagyok és nincs "GPU bányász problémám", a tapasztalataimat írtam le. :)
OFF - (Minden tiszteletem a Fagyi Zolié, de nem ő találta ki azt amit levideózott, hanem csak megosztotta azok számára akik nincsenek ezzel tisztában) - ON

A "Nem szartunk bele a kútba, csak a kávájára, s aztán belelöktük" megoldás jelen eseteben sem hoz jobb eredményt.

Az hogy a Te esetedben mi működik a legjobban, azt te érzed. Ez az állítás szerintem szinte mindenre igaz ebben a bányász témakörben :)

Dehogy sértődök :)
Szimplán csak ilyen vagyok. Ha valaki segít, megpróbálok én is segíteni neki :)

jzsolt

Inkább itt kérdezek, ezért nem kell új téma

Ismer valaki tehetséges android programozót? Vagy tud ajánlani céget, aki nem csillagászati áron ír egyszerűbb programot?

Akarok egy normális android figyelőt, mert ezek az ingyenes szarok pont annyit érnek, mint amennyibe kerülnek...

Azt akarom, hogy
- tudjon futni a háttérben, lehessen beállítani, hogy vagy folyamatosan vagy csak wifi kapcsolat esetén frissítsen automatikusan
- lehessen gombnyomással frissíteni, ha nem automata a frissítés
- lehessen beállítani, hogy hálózati net esetén mennyi időnként frissítsen és wifi esetén mennyi időnként frissítsen
- tudja kiírni a jelenlegi hash-rate-eket / gpu a bányászás alatt levő cuccokra
- mutassa a hőfokot, esetleg vrm hőfokot is ha megvalósítható, fan sebességet
- folyamatosan pingelje a gépet és ha megszakad a kapcsolat akkor csipogjon
- ha csak a bányászás szakad meg akkor is csipogjon de más hangon, hogy lehessen tudni pl vezetés közben is, hogy mivel van a gond
- lehessen beállítani egyedi riasztási hangokat
- ledes jelzés is legyen riasztás esetén
- leszrom a dizájnt, nekem egy sima táblázatban is jó, ha látom amit akarok

Szóval semmi extra csak a legfontosabbak, most így hirtelen ennyi jutott eszembe

peter1300

#1486
Sziasztok!

Előre is köszönöm a segítségeiteket, nagyon sokat olvastam erről az egész bányászatról, mire kezdtem megérteni. Az elején nagyon szkeptikus voltam a témával kapcsolatban, aztán kezdtem rájönni, hogy mi is ez valójában.
Viszont néhány dolog még mindig piszkálja a fantáziámat, ami a következő:

-Szeretnék kitérni első körben a fogyasztásra, nagyok sok topikban írtatok már erről, de végül nem jutott dűlőre a csapat. Mit is fogyaszt egy óránként 1000 W-ot fogyasztó tápegység, a számításaim szerint az E-ON ára ~30 Ft kWh-ként (javítsatok ki, ha tévedek). Ezt számolva egy 1 kWh-s fogyasztó havi 22.000 Ft-ot eszik, ami nem túl kecsegtető. Valakinek esetleg pontos tapasztalat ezzel az 1 kWh-s adattal kapcsolatban a fent említett szolgáltatónál?

-A másik dolog számomra talány, nyilvánvalóan megéri. Ha nem érné meg, senki nem csinálná, viszont a kalkulátoroknak (CoinWarz Mining Calculator) elég nehezen hiszek... "Nagyobb" mennyiségben, teszem azt, ha van a projektre 2 millió Ft-om, ha jól számolom, az alap PC a kártyák mögött ~100e Ft, a kártyák (RX480) 75e Ft = 450.000 Ft/rig, legjobb tudomásom szerint 6x~25 mH/s=150 mH/s Etherium bányászásakor. Az említett összegből kikerül körülbelül 4 rig, ami 24 db kártyát jelent.

-Az előző 2 pont összegeként, illetve a kalkulátor segítségével a 24 db kártyára vetített bevétel szintén a jelenlegi árfolyamon számolva havonta ~290.000 Ft. Ez az összeg körülbelül egyezik Robi által mondott profittal, ha hozzászámoljuk a magyarországi plusz áramköltséget.

Kérlek javítsátok ki a számításaimat, ha nem helytállóak.

-Még egy dolog, amire kíváncsi lennék, ez pedig a difficulty szint. Ha jól értelmezem, az azt jelenti, hogy az adott bányászni valót milyen nehéz kibányászni, szóval egy X hash értékkel folyamatosan csökkenni fog a kibányászott mennyiség. Jól gondolom? Illetve ennek a sebessége altcoinonként más és más? Milyen magas ütemben következik be ez az értékcsökkenés?

-*+még egy kérdés: Sok helyen látom, hogy SSD-t használnak tárhelynek. Miért? Mi szükség van erre? Véleményem szerint mivel nem használja a program jelentős mértékben a tárhelyet, ezért felesleges lehet az SSD.

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeiteket, és a türelmeteket a kérdéseimmel kapcsolatban! :)

Üdv,

Peti

evko81

Sziasztok!

Ethermine.org-on bányászok, poloniex-re.
Már 2X 0,5ETH-t kibányásztam, de még nem látom poloniex-en az 1ETH-t. Mikor, mennyi idő után jelenik ez meg?
Illetve itt csak újabb 1ETH kibányászása után jelenik meg a következő?

Poloniex helyett más ajánlott? Vagy pl az ethermine helyett a nanopool? A nanopool miben jobb, esetleg rosszabb, mint ethermine?

Köszönöm.,  ;)

jzsolt

#1488
Idézetet írta: peter1300 Dátum április 26, 2017, 04:30:49 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Előre is köszönöm a segítségeiteket, nagyon sokat olvastam erről az egész bányászatról, mire kezdtem megérteni. Az elején nagyon szkeptikus voltam a témával kapcsolatban, aztán kezdtem rájönni, hogy mi is ez valójában.
Viszont néhány dolog még mindig piszkálja a fantáziámat, ami a következő:

-Szeretnék kitérni első körben a fogyasztásra, nagyok sok topikban írtatok már erről, de végül nem jutott dűlőre a csapat. Mit is fogyaszt egy óránként 1000 W-ot fogyasztó tápegység, a számításaim szerint az E-ON ára ~30 Ft kWh-ként (javítsatok ki, ha tévedek). Ezt számolva egy 1 kWh-s fogyasztó havi 22.000 Ft-ot eszik, ami nem túl kecsegtető. Valakinek esetleg pontos tapasztalat ezzel az 1 kWh-s adattal kapcsolatban a fent említett szolgáltatónál?

-A másik dolog számomra talány, nyilvánvalóan megéri. Ha nem érné meg, senki nem csinálná, viszont a kalkulátoroknak (CoinWarz Mining Calculator) elég nehezen hiszek... "Nagyobb" mennyiségben, teszem azt, ha van a projektre 2 millió Ft-om, ha jól számolom, az alap PC a kártyák mögött ~100e Ft, a kártyák (RX480) 75e Ft = 450.000 Ft/rig, legjobb tudomásom szerint 6x~25 mH/s=150 mH/s Etherium bányászásakor. Az említett összegből kikerül körülbelül 4 rig, ami 24 db kártyát jelent.

-Az előző 2 pont összegeként, illetve a kalkulátor segítségével a 24 db kártyára vetített bevétel szintén a jelenlegi árfolyamon számolva havonta ~290.000 Ft. Ez az összeg körülbelül egyezik Robi által mondott profittal, ha hozzászámoljuk a magyarországi plusz áramköltséget.

Kérlek javítsátok ki a számításaimat, ha nem helytállóak.

-Még egy dolog, amire kíváncsi lennék, ez pedig a difficulty szint. Ha jól értelmezem, az azt jelenti, hogy az adott bányászni valót milyen nehéz kibányászni, szóval egy X hash értékkel folyamatosan csökkenni fog a kibányászott mennyiség. Jól gondolom? Illetve ennek a sebessége altcoinonként más és más? Milyen magas ütemben következik be ez az értékcsökkenés?

-*+még egy kérdés: Sok helyen látom, hogy SSD-t használnak tárhelynek. Miért? Mi szükség van erre? Véleményem szerint mivel nem használja a program jelentős mértékben a tárhelyet, ezért felesleges lehet az SSD.

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeiteket, és a türelmeteket a kérdéseimmel kapcsolatban! :)

Üdv,

Peti

A 2m inkább csak 3db 6 kártyás gép, a mindenféle kiegészítőkkel meg apróságokkal együtt max 4-5 kártyásból építesz 4-et, úgyhogy számolj 18 kártyával. a 25Mh meg 29-30, ha faszán be van állítva
Az áram inkább 40 mint 30, mármint a sima lakossági
De a kalkulátor profitból ha nem akarsz meglepetést, akkor kapásból levonsz mondjuk 5%-ot, mert az az elméleti maximummal számol
ezen kívül levonhastz nyugodtan havi 10h/rig üzemszünetet, és vonj le az ezután maradt profitból kb 10%-ot pénzügyi sarcnak.

Azért SSD, mert egy mezei vinyó nem 7/24-re van tervezve. Igaz egy mezei SSD se, de mégis inkább ez. Egy szerver vinyó meg túl drága ehhez... inkább SSD 15-20-ért mint szerver vinyó 50-60-ért. Azon kívül kevesebbet is fogyaszt az SSD márpedig majd ha belefogsz, akkor előbb utóbb az utolsó wattot is vissza akarod fogni amit tudsz :D

magician_hu

Idézetet írta: evko81 Dátum április 26, 2017, 04:49:17 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Ethermine.org-on bányászok, poloniex-re.
Már 2X 0,5ETH-t kibányásztam, de még nem látom poloniex-en az 1ETH-t. Mikor, mennyi idő után jelenik ez meg?
Illetve itt csak újabb 1ETH kibányászása után jelenik meg a következő?

Poloniex helyett más ajánlott? Vagy pl az ethermine helyett a nanopool? A nanopool miben jobb, esetleg rosszabb, mint ethermine?

Köszönöm.,  ;)

A poloniexen min 1 ETH a deposit limit. Ez ott is van kiirva mikor nézed az ETH címed. Érkezhet kevesebb, de az addig lóg a levegőbe, ha érkezik rá annyi, hogy 1 legyen akkor megjeleníti. Én 0.4 ETh-t küldtem rá és sokáig(4-5 napig) nem látszott, majd utána küldött a pool 1 ETH-t és utána mutatta az 1.4-et. Én ethermine-on vagyok, eddig nem volt gond.

evko81

#1490
Idézetet írta: magician_hu Dátum április 26, 2017, 05:54:46 DÉLUTÁN
Idézetet írta: evko81 Dátum április 26, 2017, 04:49:17 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Ethermine.org-on bányászok, poloniex-re.
Már 2X 0,5ETH-t kibányásztam, de még nem látom poloniex-en az 1ETH-t. Mikor, mennyi idő után jelenik ez meg?
Illetve itt csak újabb 1ETH kibányászása után jelenik meg a következő?

Poloniex helyett más ajánlott? Vagy pl az ethermine helyett a nanopool? A nanopool miben jobb, esetleg rosszabb, mint ethermine?

Köszönöm.,  ;)

A poloniexen min 1 ETH a deposit limit. Ez ott is van kiirva mikor nézed az ETH címed. Érkezhet kevesebb, de az addig lóg a levegőbe, ha érkezik rá annyi, hogy 1 legyen akkor megjeleníti. Én 0.4 ETh-t küldtem rá és sokáig(4-5 napig) nem látszott, majd utána küldött a pool 1 ETH-t és utána mutatta az 1.4-et. Én ethermine-on vagyok, eddig nem volt gond.

Én értem,én néztem be, mert pont 1ETH alatt van. Azt hittem, van már 1ETH-m.
A polonixre utalásnak nincs több költsége akkor sem, ha én 0,2ETH-nként utalom át, mintha 1ETH-t utalnék?

Köszi. :)

peter1300

Idézetet írta: jzsolt Dátum április 26, 2017, 05:11:12 DÉLUTÁN
Azért SSD, mert egy mezei vinyó nem 7/24-re van tervezve. Igaz egy mezei SSD se, de mégis inkább ez. Egy szerver vinyó meg túl drága ehhez... inkább SSD 15-20-ért mint szerver vinyó 50-60-ért. Azon kívül kevesebbet is fogyaszt az SSD márpedig majd ha belefogsz, akkor előbb utóbb az utolsó wattot is vissza akarod fogni amit tudsz :D
Ez esetben lenne egy észrevételem:

SSD fogyasztása: 5W (5V*1A)
3.5" HDD fogyasztása: ~10,4W (5V*0,65A + 12V*0,6A)
2,5" HDD fogyasztása: 2,75W (5V*0,55A) - Éppen ez került a kezem ügyébe.  ;D

Így tehát laptop HDD-re fel!  8)

peter1300

Még egy kérdésem lenne, a tápok sorba kötését hogyan szoktátok megoldani? Lehet, hogy gazdaságosabb lenne 2 db 500-ast vásárolni első körben, erre gondoltam.  :)

Csyk01

Sziasztok!

Az első rigemhez keresek alaplapot és ezt találtam:
http://compker.hu/termek/27360

7 db PCIe-szel rendelkezik, amiből 4 db 3.0-s és 3 db 2.0 verziójú. A bányászathoz elég a 2.0-s PCIe is vagy az adatátviteli sebesség miatt csak 3.0-s keressek?
A belinkelt alapról mi a véleményetek ezen kívül?

Tiba

Számomra megfejthetetlen dologban kérem a helpet :)

Setup:
6db 470 gmaing +1db 480 gaming X (4gb samsung mindegyik, 1650 timinggal)

fontosabb Beállítások:
1200/950 az összesnél
2000/900 az összesnél
Calymore 9.2 dual ban (eth+dcr)
-ethi 7
-dcri 22

Jelenség:
CSAK a 480as kártyánál fordul elő, ha dualban megy, hogy a wt szerint 1200 mhz-s mag órajel leesik 980-1000 re és instabil lesz a hash rate.
Claymoreon belül a 480as -nál kikapcsolom a decredet, hogy csak eth-t bányásszon, akkor visszaugrik 1200 ra, és teljesen stabilan megy tovább.

Mi lehet a problem?




drizzt_do_urden

ird be ugyanazt az erteket lefele a GPU nal a P6 P5 P4 P3 P2 es akkor nem fog szokdosni. 1200/950 -et

Tiba

Az ölet jó volt, de ugyan azt csinálja (igen a set gombot megnyomtam a wt ban) :)

https://youtu.be/jFLq36zJ4fk

Tiba

Volt már párszor. A probléma sajna maradt. Tanácstalan vagyok, mint egy kisközség... :)

drizzt_do_urden

tedd be az utolsoba is mar akkor. amugy egyszer volt egy ilyen problemam. az oldotta megy hogy a volt offsetnel beirtam -20 ... semmi ertelme tudom. le kellett volna fagyjon a rendszer de nem az lett. hanem egybol beallt a GPU...aztan hogy miert??? en sem ertem. aztan majd lett mas bios irva ra es azota nem csinalja de akkor per pillanat az oldotta meg. egy probat meger!

Mickey

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 24, 2017, 03:26:12 DÉLUTÁN
probald meg ezeket de a fogyasztas az egekbe lesz modolas nelkul. a kabelok is leeghetnek. nagyon vigyazni kell ezekkel a beallitasokkal. kell figyelni a kabelok melegednek-e es mennyire!

Köszönöm drizzt_do_urden! Sokat segítettél!
A küldött beállításokkal valóban meg lett a kívánt 26-27Mhs!
Ma megcsináltam a javasolt bios modding-ot is és  már a 30mhs is megvan.
Még egyszer köszönöm!