Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 33 Vendégek van a témában

somogyi betyár

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 30, 2017, 05:56:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: laccesonda Dátum április 30, 2017, 10:11:16 DÉLELŐTT
Üdv mindenkinek!

Software gondom van, hátha tud segíteni valaki.

Bytecoin-ról van szó.
win10 64bit
bytecoind letöltve, szinkronizálva, walletben wallet létrehozva, de mikor "start_mining"-olok, hibaüzenet válaszol, valami ilyesmi:
ERROR failed to invoke rpc method http 1 - nagyon tudnék örülni, ha valaki tudna segíteni, mert már jó ideje böngészek és nem találtam megoldást! :(

Ha szoftver gondod van, biztos értesz annyira hozzá, hogy megoldod, de ha gondod van, és nem tudod, mi az oka, csatolj egy printszkrínt, vagy legalább írd le, mégis mi a faxxal bányászól?!?!?!? - Audim van, nem indul, mi lehet az oka?  >:(

Minek jöttem fórumot olvasni reggeli előtt..ááá  >:(
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

laccesonda

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 30, 2017, 05:56:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: laccesonda Dátum április 30, 2017, 10:11:16 DÉLELŐTT
Üdv mindenkinek!

Software gondom van, hátha tud segíteni valaki.

Bytecoin-ról van szó.
win10 64bit
bytecoind letöltve, szinkronizálva, walletben wallet létrehozva, de mikor "start_mining"-olok, hibaüzenet válaszol, valami ilyesmi:
ERROR failed to invoke rpc method http 1 - nagyon tudnék örülni, ha valaki tudna segíteni, mert már jó ideje böngészek és nem találtam megoldást! :(

Ha szoftver gondod van, biztos értesz annyira hozzá, hogy megoldod, de ha gondod van, és nem tudod, mi az oka, csatolj egy printszkrínt, vagy legalább írd le, mégis mi a faxxal bányászól?!?!?!? - Audim van, nem indul, mi lehet az oka?  >:(

Ha ennyiből nem tudod, mi a fxx-t keresel itt, azt hittem itt értelmes, hozzáértő emberek vannak...

Leírom neked, de csakis és kizárólag neked, szájbarágósan:
A bytecoin cryptonote alapú coin, ha láttál már ilyen coin megemlített win10 alatt futó command kezelőfelületű daemon-t és wallet-et, akkor feismered azokat a szavakat, hogy bytecoind és wallet (pontosabban simplewallet) és ismerősnek kell lennie annak az esetünkben wallet-ben kiadott parancsnak is (máshol nem nagyon lehet, max a daemon-ban, de ebben az esetben ott sem), hogy "start_mining" - ebből egyébként egyenesen következik, hogy bytecoin solo mining-ról van szó, ránézésre, ehhez nem kell PrtScr, de te nyilván vizuális típus vagy és képekből értesz, szövegből nem igazán... S esetünkben lényegtelen, hogy mivel bányászok, már ha programra gondoltál, hardware meg szintén lényegtelen megnevezésű, hisz alapjában véve a cryptonote CPU alapú, a wallet-bányászat ezzel összefüggésben szintén az.

S attól, hogy Audid van, még nem kell tudnod, hogy miért nem indul, pláne, ha nem vagy autószerelő...

Röviden és hirtelen felindulásból ennyi.

bosshoss

Sziasztok

Sajnos nekem nem megy a BIOS modolás. 2x próbáltam. A képen is látszik, nálam 4 érték van még az 1500 alatt: -1625 -1750 -1900 -2000
Ebben az esetben is bemásoltam az 1500 as értéket mind a 4 számba de nem jó. Felismeri a videókártyámat de felkiáltó jel van rajta.
Az összes MOD tutoriálba csak 3 szám van 1500 felett.
MSI RX 470 4GB om van.

Előre is köszönöm.

drizzt_do_urden

Idézetet írta: bosshoss Dátum április 30, 2017, 09:30:39 DÉLUTÁN
Sziasztok

Sajnos nekem nem megy a BIOS modolás. 2x próbáltam. A képen is látszik, nálam 4 érték van még az 1500 alatt: -1625 -1750 -1900 -2000
Ebben az esetben is bemásoltam az 1500 as értéket mind a 4 számba de nem jó. Felismeri a videókártyámat de felkiáltó jel van rajta.
Az összes MOD tutoriálba csak 3 szám van 1500 felett.
MSI RX 470 4GB om van.

Előre is köszönöm.

tobb mint valoszinu hogy samsung memoriad van. ott az 1625 ost masolod a tobbibe felfele. es driver csak regit hasznalhatsz. 16.11.5 -ig...

somogyi betyár

Idézetet írta: laccesonda Dátum április 30, 2017, 06:37:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 30, 2017, 05:56:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: laccesonda Dátum április 30, 2017, 10:11:16 DÉLELŐTT
Üdv mindenkinek!

Software gondom van, hátha tud segíteni valaki.

Bytecoin-ról van szó.
win10 64bit
bytecoind letöltve, szinkronizálva, walletben wallet létrehozva, de mikor "start_mining"-olok, hibaüzenet válaszol, valami ilyesmi:
ERROR failed to invoke rpc method http 1 - nagyon tudnék örülni, ha valaki tudna segíteni, mert már jó ideje böngészek és nem találtam megoldást! :(

Ha szoftver gondod van, biztos értesz annyira hozzá, hogy megoldod, de ha gondod van, és nem tudod, mi az oka, csatolj egy printszkrínt, vagy legalább írd le, mégis mi a faxxal bányászól?!?!?!? - Audim van, nem indul, mi lehet az oka?  >:(

Ha ennyiből nem tudod, mi a fxx-t keresel itt, azt hittem itt értelmes, hozzáértő emberek vannak...

Leírom neked, de csakis és kizárólag neked, szájbarágósan:
A bytecoin cryptonote alapú coin, ha láttál már ilyen coin megemlített win10 alatt futó command kezelőfelületű daemon-t és wallet-et, akkor feismered azokat a szavakat, hogy bytecoind és wallet (pontosabban simplewallet) és ismerősnek kell lennie annak az esetünkben wallet-ben kiadott parancsnak is (máshol nem nagyon lehet, max a daemon-ban, de ebben az esetben ott sem), hogy "start_mining" - ebből egyébként egyenesen következik, hogy bytecoin solo mining-ról van szó, ránézésre, ehhez nem kell PrtScr, de te nyilván vizuális típus vagy és képekből értesz, szövegből nem igazán... S esetünkben lényegtelen, hogy mivel bányászok, már ha programra gondoltál, hardware meg szintén lényegtelen megnevezésű, hisz alapjában véve a cryptonote CPU alapú, a wallet-bányászat ezzel összefüggésben szintén az.

S attól, hogy Audid van, még nem kell tudnod, hogy miért nem indul, pláne, ha nem vagy autószerelő...

Röviden és hirtelen felindulásból ennyi.

Trenírozom az idegeim ;)
..s ha ennyit írtál volna problémáról, tán meg lenne már oldva.
"Ahol akarat van, ott mód is akad"


drizzt_do_urden


bosshoss

Sziasztok. a 3-ik rig-el megint meggyűlt a bajom. 6x MSI470 4GB
Mindent ugyan úgy kötöttem be mint eddig de az első kártya folyamatosan kisebb értéken megy mint a többi 5.
Ezen felül a 6 ik kártya meg 5 perc után mindig leesik 0.0 ra és lefagy az egész gép.
Kicseréltem a Risereket a kábeleket is de nem javul.
Bios MOD nincs csak wattTool beállítás.

Előre is köszönöm.

drizzt_do_urden

tul van huzva a kartya valoszinu...es az elos szerintem az a monitore a kartya es az amikor dolgozol rajta szokott szokdosni!

bosshoss

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 01, 2017, 12:45:31 DÉLUTÁN
tul van huzva a kartya valoszinu...es az elos szerintem az a monitore a kartya es az amikor dolgozol rajta szokott szokdosni!

Köszönöm.
A másik 2 rig pontosan ezzel a watttool beállítással megy és ott semmi gond. Pontosan ugyan azok az alkatrészek stb van beszerelve.
Ja még azt is direkt kipróbáltam, hogy alap WATT tool beállítással mi történik de ugyan úgy leáll.

kidface

Idézetet írta: bosshoss Dátum május 01, 2017, 12:56:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 01, 2017, 12:45:31 DÉLUTÁN
tul van huzva a kartya valoszinu...es az elos szerintem az a monitore a kartya es az amikor dolgozol rajta szokott szokdosni!

Köszönöm.
A másik 2 rig pontosan ezzel a watttool beállítással megy és ott semmi gond. Pontosan ugyan azok az alkatrészek stb van beszerelve.
Ja még azt is direkt kipróbáltam, hogy alap WATT tool beállítással mi történik de ugyan úgy leáll.
Ha alap Watttool beállításokkal is leáll akkor valami bibi van azzal a kártyával vagy nem kap stabil áramot!
Csekkold a risert, ha tudod mérd ki a feszt és az ampert a a bemenetnel.

bosshoss

Idézetet írta: kidface Dátum május 01, 2017, 01:07:54 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bosshoss Dátum május 01, 2017, 12:56:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 01, 2017, 12:45:31 DÉLUTÁN
tul van huzva a kartya valoszinu...es az elos szerintem az a monitore a kartya es az amikor dolgozol rajta szokott szokdosni!

Köszönöm.
A másik 2 rig pontosan ezzel a watttool beállítással megy és ott semmi gond. Pontosan ugyan azok az alkatrészek stb van beszerelve.
Ja még azt is direkt kipróbáltam, hogy alap WATT tool beállítással mi történik de ugyan úgy leáll.
Ha alap Watttool beállításokkal is leáll akkor valami bibi van azzal a kártyával vagy nem kap stabil áramot!
Csekkold a risert, ha tudod mérd ki a feszt és az ampert a a bemenetnel.

Van elfekvőben egy MSI RX480 8GB om és kicseréltem arra. De ugyan úgy leáll. Átnézem az összes vezetéket hátha.. Most vettem észre, hogy az egyik kártyámba Hynix memória van. Ez most jó vagy rossz hír :)

drizzt_do_urden

akkor riser hiba lesz. es nem gond a hynix sot!

bosshoss

#1593
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 01, 2017, 01:25:49 DÉLUTÁN
akkor riser hiba lesz. es nem gond a hynix sot!

Adott hiba kódot:

Watch Dog: GPU 5 hangs in Open CL call, exit

A virtuális memóriát korábban megemeltem, nem hiszem hogy az lenne a gond.
Risert már 3 mat is próbáltam vezetékkel együtt  :'(

kidface

Idézetet írta: bosshoss Dátum május 01, 2017, 01:40:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 01, 2017, 01:25:49 DÉLUTÁN
akkor riser hiba lesz. es nem gond a hynix sot!

Adott hiba kódot:

Watch Dog: GPU 5 hangs in Open CL call, exit

A virtuális memóriát korábban megemeltem, nem hiszem hogy az lenne a gond.
Risert már 3 mat is próbáltam vezetékkel együtt  :'(
Probalkozhatsz meg azzal hogy a drivert leszeded a ddu-válasz és újra rakod! Ha nincs BIOS mod akkor mehet az újabb driver is.

bosshoss

Idézetet írta: kidface Dátum május 01, 2017, 02:01:13 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bosshoss Dátum május 01, 2017, 01:40:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 01, 2017, 01:25:49 DÉLUTÁN
akkor riser hiba lesz. es nem gond a hynix sot!

Adott hiba kódot:

Watch Dog: GPU 5 hangs in Open CL call, exit

A virtuális memóriát korábban megemeltem, nem hiszem hogy az lenne a gond.
Risert már 3 mat is próbáltam vezetékkel együtt  :'(
Probalkozhatsz meg azzal hogy a drivert leszeded a ddu-válasz és újra rakod! Ha nincs BIOS mod akkor mehet az újabb driver is.

Nem akarom elkiabálin de már 15 perce stabilan megy. Mi volt a megoldás ?
Gyanús volt, hogy mért pont 10 perc után fagy le mindig. Kikapcsoltam a kijelző pihentetőt ami 10 percre volt beállítva és azóta stabilan megy  :-\

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek :)

drizzt_do_urden

win istall utan az az elso amit kikapcsolsz amugy a pihentetoket :)))

evko81

Sziasztok gyerekek! :)

Gigabyte z97x gaming alaplap jo riget epiteni?
Vagy Gigabyte ga970 ud3p?

Menni fognak veluk a vga-k?

Egy ilyen alaplappal befurodtem: Gigabyte 970A-D3 rev 1.4
Win install ok, rx470 driver (joo driver es meg nem is moddolt bios) install utan csak fekete kep... Szal incompatible...


Koszi, szep delutant. ;)

drizzt_do_urden

Idézetet írta: evko81 Dátum május 01, 2017, 04:07:07 DÉLUTÁN
Sziasztok gyerekek! :)

Gigabyte z97x gaming alaplap jo riget epiteni?
Vagy Gigabyte ga970 ud3p?

Menni fognak veluk a vga-k?

Egy ilyen alaplappal befurodtem: Gigabyte 970A-D3 rev 1.4
Win install ok, rx470 driver (joo driver es meg nem is moddolt bios) install utan csak fekete kep... Szal incompatible...


Koszi, szep delutant. ;)

http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=4448.0

itt van egy par alaplap, de hianyzik is par mi meg mukodne.

Z97 szerintem mukodik. a masikat nem ismerem.

messimage

Idézetet írta: evko81 Dátum május 01, 2017, 04:07:07 DÉLUTÁN
Egy ilyen alaplappal befurodtem: Gigabyte 970A-D3 rev 1.4

Írj rám ha eladó, átvenném:)...Én jól bírom a vizet.