Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 35 Vendégek van a témában

bbarna

ARDOR-NXT POS működését ismerő vájár segítségét kérném....
Feltelepítettem az alkalmazást, majd POLO-ról küldtem 100 ARDR-t, ami a POLO-n "complet", azonban a tárcában nem jelent meg 3 nap után sem.
A google fordító az össz angol tudásom, ám vele nem sikerült megokosodnom.
Mit kellene tenni, hogy élesedjen a tárca?

Balvanylajos

Multibit kliensből utaltam BTC-t reggel és azóta is unconfirmed transaction a blockchainben.
Gondolom valami miatt nagyon kevés lett megadva költségnek és így nem fér bele egyik blokkba sem, mert mindig van nála jövedelmezőbb utalás
Ezt vissza fogom kapni valamikor, van valami time limit, vagy nekem kell érte tenni valamit? A címzettnél jelezzem esetleg, ő tud valamit csinálni vele?
A kliensben nem tudom módosítani a már elküldött utalás tranzakciós díját úgy látom, vagy esetleg van erre valami konzolos megoldás?

Előre is köszönöm a válaszokat!

somogyi betyár

Idézetet írta: Gaabeesz Dátum május 21, 2017, 06:12:17 DÉLUTÁN
Udv.

Nem igazan tudok donteni, hogy milyen rendszert rakjak ossze.
Egy 6 vga-s rig-et szeretnék kezdesnek, ETH banyaszatra.

Elegge keszlethianyosak a VGA-k.
Kb 580 8gb amit viszonylag hamar betudnék szerezni.

Olvastam olyat is, hogy azert nem àrt 16gb ram, olyat is hogy 4gb is eleg.
Ugyanez ssd es hdd teren. Ezt-is azt is olvastam.

Egy asus h170 pro gaming lapot neztem ki. Ez okes lehet?
Cpu mi kellene hozza, hogy a legjobb teljesitmenyt hozza?

Tapot egy Corsair Rm1000i/t szeretnék, ha esetleg kaphato lesz.
Ez igy rendben lehet?

Koszi

4 Gb fizikai, és 16Gb virtuális memória (page file)
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Csyk01

Sziasztok!

Az első rigemet tervezgetem. Adott egy Fujitsu Siemens D1837 alaplap 1 db 16xPCIe és 2 db 1xPCIe csatlakozással, 2 Gb ram, Intel Pentium D cpu 2,66 GHz és egy 350 W-os táp. Ehhez vennék egy VIG-Gigabyte R9 280X OC 3GB PCIE DDR5 videókártyát.

Mit gondoltok erről az összeállításról?
Illetve Win10 32-bites vagy 64-bites verziót tegyek fel és miért?

kolieee

#1924
Szevasztok ujvagyok nem ertek par dolgot epitettem tegnap egy 6 kartyas riget
Asrock z170 extreme 4 motherboard
Pentium g3900 cpu
Evga 1300 w power 80 gold
4gb RAM
6kartya:
2 db asus rx480 8gb oc
2 db power color red dragon rx480 8gb
2 db Visiontek rx 580 8gb
Elinditom a claymoret de csak 3 kartyat erzekel es annyi kezd el dolgozni ket asus  es egy visiontek
Usb risereket hasznalok

Gaabeesz

#1925
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 21, 2017, 09:19:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gaabeesz Dátum május 21, 2017, 06:12:17 DÉLUTÁN
Udv.

Nem igazan tudok donteni, hogy milyen rendszert rakjak ossze.
Egy 6 vga-s rig-et szeretnék kezdesnek, ETH banyaszatra.

Elegge keszlethianyosak a VGA-k.
Kb 580 8gb amit viszonylag hamar betudnék szerezni.

Olvastam olyat is, hogy azert nem àrt 16gb ram, olyat is hogy 4gb is eleg.
Ugyanez ssd es hdd teren. Ezt-is azt is olvastam.

Egy asus h170 pro gaming lapot neztem ki. Ez okes lehet?
Cpu mi kellene hozza, hogy a legjobb teljesitmenyt hozza?

Tapot egy Corsair Rm1000i/t szeretnék, ha esetleg kaphato lesz.
Ez igy rendben lehet?

Koszi

4 Gb fizikai, és 16Gb virtuális memória (page file)

Rendben.

Alaplap akkor jo valasztas?
Cpu jo valami celeron bele? Vagy inkabb i5-i7?
Ssd vagy hdd? Méret?
Rx 580 jo lesz, vagy probaljak beszerezni 570-et?
Ugy tudom nem igazan éri meg az 580 a felárat, nem hashel annyival tobbet.


Még amit nem értek, hogy lehet egy szinte fix bevetelt szamitani, mikor arfolyamfuggo?
Vagy akkora ingadozas nincs benne?

somogyi betyár

Idézetet írta: Csyk01 Dátum május 21, 2017, 10:37:43 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Az első rigemet tervezgetem. Adott egy Fujitsu Siemens D1837 alaplap 1 db 16xPCIe és 2 db 1xPCIe csatlakozással, 2 Gb ram, Intel Pentium D cpu 2,66 GHz és egy 350 W-os táp. Ehhez vennék egy VIG-Gigabyte R9 280X OC 3GB PCIE DDR5 videókártyát.

Mit gondoltok erről az összeállításról?
Illetve Win10 32-bites vagy 64-bites verziót tegyek fel és miért?

Én nem vennék R9280X-et.
3Gb-os, s nem túl jó a hash/Watt aránya.
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

somogyi betyár

#1927
Idézetet írta: Gaabeesz Dátum május 22, 2017, 12:44:11 DÉLELŐTT
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 21, 2017, 09:19:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gaabeesz Dátum május 21, 2017, 06:12:17 DÉLUTÁN
Udv.

Nem igazan tudok donteni, hogy milyen rendszert rakjak ossze.
Egy 6 vga-s rig-et szeretnék kezdesnek, ETH banyaszatra.

Elegge keszlethianyosak a VGA-k.
Kb 580 8gb amit viszonylag hamar betudnék szerezni.

Olvastam olyat is, hogy azert nem àrt 16gb ram, olyat is hogy 4gb is eleg.
Ugyanez ssd es hdd teren. Ezt-is azt is olvastam.

Egy asus h170 pro gaming lapot neztem ki. Ez okes lehet?
Cpu mi kellene hozza, hogy a legjobb teljesitmenyt hozza?

Tapot egy Corsair Rm1000i/t szeretnék, ha esetleg kaphato lesz.
Ez igy rendben lehet?

Koszi

4 Gb fizikai, és 16Gb virtuális memória (page file)

Rendben.

Kap akkor jo valasztas?
Cpu jo valami celeron bele? Vagy inkabb i5-i7?
Ssd vagy hdd? Méret?
Rx 580 jo lesz, vagy probaljak beszerezni 570-et?
Ugy tudom nem igazan éri meg az 580 a felárat, nem hashel annyival tobbet.

Még amit nem értek, hogy lehet egy szinte fix bevetelt szamitani, mikor arfolyamfuggo?
Vagy akkora ingadozas nincs benne?

A lapba csak 4 kártyát tudsz rakni.
Pillanatnyi fixet számolsz.
CPU alap is elég.
SSD, vagy HDD, ami van otthon. Ha nincs, akkor amit olcsón tudsz venni. Ha nem számít a zsé, akkor SSD.
Kb. feléért csinál szervertápból megfelelőt Zorg33, de ha olyant akarsz, ami később esetleg másra is jó, akkor is érdemesebb -és olcsóbb- két kisebb táppal dolgoznod.

Zsírúj, 3 év nagyker gari gyártási szám alapján.
GIGABYTE RX570 4GB DDR5 GV-RX570AORUS-4GD 62999
Asus ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING 91999
Sapphire RX 580 8GB GDDR5 NITRO+ Limited Edition 94999
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Turcy086

Idézetet írta: Gaabeesz Dátum május 21, 2017, 06:12:17 DÉLUTÁN
Udv.

Nem igazan tudok donteni, hogy milyen rendszert rakjak ossze.
Egy 6 vga-s rig-et szeretnék kezdesnek, ETH banyaszatra.

Elegge keszlethianyosak a VGA-k.
Kb 580 8gb amit viszonylag hamar betudnék szerezni.

Olvastam olyat is, hogy azert nem àrt 16gb ram, olyat is hogy 4gb is eleg.
Ugyanez ssd es hdd teren. Ezt-is azt is olvastam.

Egy asus h170 pro gaming lapot neztem ki. Ez okes lehet?
Cpu mi kellene hozza, hogy a legjobb teljesitmenyt hozza?

Tapot egy Corsair Rm1000i/t szeretnék, ha esetleg kaphato lesz.
Ez igy rendben lehet?

Koszi

Szia!
VGA-ra várni kell sajnos. Nekem az összes gépembe 4 giga memória van és faszán megy. Emellette SSD-t választottam, de sima HDD is jó. Alaplapnál pedig figyelj oda milyet veszel! Az, hogy látod rajta a 6-7 pcie portot még nem jelenti azt, hogy egyszerre tudod is használni őket (én pont most futottam rá egy ilyenre, MSI B250 krait)
Tápegység: ha nem zavar, hogy hangos, felesleges xy minősítésű tápot venned 80 ezerért, hanem jobban jársz Zorgtól veszel 35ért + atx elektronikát. Ja és 6 kártyánál én biztos nem vennék 1000w tápot, többen is írták hogy inkább +20%-kal rá kell számolni.

velvet

RX 570 8GB vs RX 580 4GB?

Árban minimális a különbség a kettő között. Melyiket éri meg inkább megvenni ugyanattól a gyártótól?

Gaabeesz

#1930
Koszonom a valaszokat, majd felveszem akkor zorg-al a kapcsolatot.

Alaplapot mit ajanlanatok akkor, ami legjobb ar/ertek es kezeli a 6 karytat?
Z170 PRO Carbon? Azt ajanljak az alaplapos topicban.
Ebbe elvilrg mehet 7 kartya is. Megeri 7 kartyas riget csinalni? Vagy ahhoz kell valami extra még?

Csak a sajat gepembe vannak cuccok, felesleges nincs most semmim.

Tehat mindenkepp vennem kell mindent.
A penz maga annyira nem mervado, leghatekonyabb rendszert szeretnem osszerakni.
Ha sajat szememmel latom, hogy tenyleg hoz profitot, akkor tobb rig-et is ossze epitenék.

Esetleg nincs itt valaki a kozelben, Vp/Fejér megyebol, akivel szemelyesen is lehetne konzultalni?

kezdobanyasz

Sziasztok

Ezeket a számokat hogy kell értelmezni pl az ETH-nál  network hash rate of 29,803 GH/s ??


Köszönöm .

peter1300

Idézetet írta: kezdobanyasz Dátum május 22, 2017, 10:05:50 DÉLELŐTT
Sziasztok

Ezeket a számokat hogy kell értelmezni pl az ETH-nál  network hash rate of 29,803 GH/s ??


Köszönöm .

A pool szummázott (összes) hashrate-e, tehát amekkors sebességet hoznak a poolban szereplő bányászok.  :)

kezdobanyasz

Idézetet írta: peter1300 Dátum május 22, 2017, 10:29:23 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kezdobanyasz Dátum május 22, 2017, 10:05:50 DÉLELŐTT
Sziasztok

Ezeket a számokat hogy kell értelmezni pl az ETH-nál  network hash rate of 29,803 GH/s ??


Köszönöm .

A pool szummázott (összes) hashrate-e, tehát amekkors sebességet hoznak a poolban szereplő bányászok.  :)

Köszönöm :) Minél magasabb annál nehezebb bányászni annál több a bányász ? Annál több erőforrás kell ugyanakkora mennyiség bányászásához ? pl:  ha eddig kibányásztam 2 kártyával 1 ETH-t, ha emelkedik a szám ugyanakkora teljesítménnyel, csak 1.5 ETH-t tudok bányászni ?

Worlynox

Idézetet írta: kezdobanyasz Dátum május 22, 2017, 10:41:30 DÉLELŐTT
Idézetet írta: peter1300 Dátum május 22, 2017, 10:29:23 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kezdobanyasz Dátum május 22, 2017, 10:05:50 DÉLELŐTT
Sziasztok

Ezeket a számokat hogy kell értelmezni pl az ETH-nál  network hash rate of 29,803 GH/s ??


Köszönöm .

A pool szummázott (összes) hashrate-e, tehát amekkors sebességet hoznak a poolban szereplő bányászok.  :)

Köszönöm :) Minél magasabb annál nehezebb bányászni annál több a bányász ? Annál több erőforrás kell ugyanakkora mennyiség bányászásához ? pl:  ha eddig kibányásztam 2 kártyával 1 ETH-t, ha emelkedik a szám ugyanakkora teljesítménnyel, csak 1.5 ETH-t tudok bányászni ?

Nagyjából így van, de inkább a difficulty mutatja ezt.

raptor666

Monero-t milyen programmal tudok bányászni? (videókártyás megoldás érdekelne).

Itt nézném: https://monerohash.com/#getting_started

ccminer (forked by tsiv) <------------------------------------------------- ezt próbáltam, de sajnos hiába állítom be a számlámat meg mindent bezáródik 1mp alatt.

Indító parancs: ccminer -o stratum+tcp://monerohash.com:3333 -u 47sghzufGhJJDQEbScMCwVBimTuq6L5JiRixD8VeGbpjCTA12noXmi4ZyBZLc99e66NtnKff34fHsGRoyZk3ES1s1V4QVcB.1b8bca59068add5dc5d9ee538518b1c423d8fce22cf60e5bda1255b5466901a9 -p x

Vagy nvidia-s program nem jó ha amd-s gpu-m van? Mert még felraknám pár gépemre ahol nvidia van, viszont szeretném előtte bekonfigurálni.

Székely Vegán

Idézetet írta: raptor666 Dátum május 22, 2017, 01:32:20 DÉLUTÁN
Monero-t milyen programmal tudok bányászni? (videókártyás megoldás érdekelne).

Itt nézném: https://monerohash.com/#getting_started

ccminer (forked by tsiv) <------------------------------------------------- ezt próbáltam, de sajnos hiába állítom be a számlámat meg mindent bezáródik 1mp alatt.

Indító parancs: ccminer -o stratum+tcp://monerohash.com:3333 -u 47sghzufGhJJDQEbScMCwVBimTuq6L5JiRixD8VeGbpjCTA12noXmi4ZyBZLc99e66NtnKff34fHsGRoyZk3ES1s1V4QVcB.1b8bca59068add5dc5d9ee538518b1c423d8fce22cf60e5bda1255b5466901a9 -p x

Vagy nvidia-s program nem jó ha amd-s gpu-m van? Mert még felraknám pár gépemre ahol nvidia van, viszont szeretném előtte bekonfigurálni.

Claymore's CryptoNight GPU Miner:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=638915.0
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

willow

Vegán Mester. Az előző kérdésem valószinűleg félre lett értelmezve, de nagyon. Nem azt kértem, hogy ird le a bányászok evangéliumát, hanem csak arra lettem volna kiváncsi, hogy a bányász karriered alatt történtek-e veled hibák, ballépések, amiket a mostani tudásoddal simán elkerülnél. És ha történtek ilyenek, akkor azt megosztanád-e velünk, hogy mi elkerülhessük ezeket a hibákat. Ez is hozzásegitene ahhoz, hogy az indulás ne egyszerre buktatókkal induljon. Természetesen ha ilyenek nem történtek, vagy egyszerűen csak nem osztod meg velünk, mert nem látod értelmét, vagy már megosztottad, csak valahol elkerülte a figyelmemet, akkor kérésemet vedd tárgytalannak. Üdv.

somogyi betyár

Idézetet írta: willow Dátum május 22, 2017, 04:11:43 DÉLUTÁN
Vegán Mester. Az előző kérdésem valószinűleg félre lett értelmezve, de nagyon. Nem azt kértem, hogy ird le a bányászok evangéliumát, hanem csak arra lettem volna kiváncsi, hogy a bányász karriered alatt történtek-e veled hibák, ballépések, amiket a mostani tudásoddal simán elkerülnél. És ha történtek ilyenek, akkor azt megosztanád-e velünk, hogy mi elkerülhessük ezeket a hibákat. Ez is hozzásegitene ahhoz, hogy az indulás ne egyszerre buktatókkal induljon. Természetesen ha ilyenek nem történtek, vagy egyszerűen csak nem osztod meg velünk, mert nem látod értelmét, vagy már megosztottad, csak valahol elkerülte a figyelmemet, akkor kérésemet vedd tárgytalannak. Üdv.

https://www.youtube.com/watch?v=j3UbkzXUXfc ;)
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

willow

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 22, 2017, 06:23:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum május 22, 2017, 04:11:43 DÉLUTÁN
Vegán Mester. Az előző kérdésem valószinűleg félre lett értelmezve, de nagyon. Nem azt kértem, hogy ird le a bányászok evangéliumát, hanem csak arra lettem volna kiváncsi, hogy a bányász karriered alatt történtek-e veled hibák, ballépések, amiket a mostani tudásoddal simán elkerülnél. És ha történtek ilyenek, akkor azt megosztanád-e velünk, hogy mi elkerülhessük ezeket a hibákat. Ez is hozzásegitene ahhoz, hogy az indulás ne egyszerre buktatókkal induljon. Természetesen ha ilyenek nem történtek, vagy egyszerűen csak nem osztod meg velünk, mert nem látod értelmét, vagy már megosztottad, csak valahol elkerülte a figyelmemet, akkor kérésemet vedd tárgytalannak. Üdv.

https://www.youtube.com/watch?v=j3UbkzXUXfc ;)
Ez jó videó. Már láttam. Meg a többit is. De ezek nem adnak választ a kérdésemre. Na de mindeggy. Majd talán idővel.