Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 24 Vendégek van a témában

somogyi betyár

Ha jól emlékszem, valamelyik Z-s cshipszet nem tudja egyidejűleg futtatni az összes pci-e portját. Lehet, hogy ez az :) Keress rá a csipszetedre ;)
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

drizzt_do_urden

Idézetet írta: janixwow Dátum május 25, 2017, 11:56:38 DÉLELŐTT
MSI Z170A GAMING PRO CARBON alaplappal akadt olyan gondom, hogy hiába a BIOS frissités és a crypto bányász mód(4G) bekapcsolása 4 GPU-nál többel nem hajlandó elindulni.

Amit eddig probáltam:

- Crypto (4G) üzemód nélkül, elindul de csak 4 kártya elérhető a másik 3 látszik "No free resources available".
- Crypto (4G) üzemód 7 kártya, már a BIOS bootnál sincs kép.
- Crypto (4G) üzemód 0 - 7 kártya, már a BIOS bootnál sincs kép.

A Windows reinstall-on kivül már minden szoftveres és hardveres kombinációt kiprobáltam. Már neki futottam 8-10 alkalommal a végén már az alaphelyzetbe vissza térés a 4 kártya müködése is eredmény volt :)

Intel g4400 CPU
8 Gb ram
120 Gb SSD
és 5 db Rx 570 4g azonos típus ebből megy 4 együtt 5 már nem illetve még 2db Rx 470 4g

Valaki harcolt már ezzel az alaplappal hasonló képpen?

be kell kapcsolni a 4G melett a FASTBOOT opciot es akkor felismeri a 7 kartyat.

janixwow

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 25, 2017, 12:57:48 DÉLUTÁN
Ha jól emlékszem, valamelyik Z-s cshipszet nem tudja egyidejűleg futtatni az összes pci-e portját. Lehet, hogy ez az :) Keress rá a csipszetedre ;)

Igen ezt olvastam én is de ezért jött ki a BIOS update, hogy ezt engedje.
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

janixwow

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 25, 2017, 01:05:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: janixwow Dátum május 25, 2017, 11:56:38 DÉLELŐTT
MSI Z170A GAMING PRO CARBON alaplappal akadt olyan gondom, hogy hiába a BIOS frissités és a crypto bányász mód(4G) bekapcsolása 4 GPU-nál többel nem hajlandó elindulni.

Amit eddig probáltam:

- Crypto (4G) üzemód nélkül, elindul de csak 4 kártya elérhető a másik 3 látszik "No free resources available".
- Crypto (4G) üzemód 7 kártya, már a BIOS bootnál sincs kép.
- Crypto (4G) üzemód 0 - 7 kártya, már a BIOS bootnál sincs kép.

A Windows reinstall-on kivül már minden szoftveres és hardveres kombinációt kiprobáltam. Már neki futottam 8-10 alkalommal a végén már az alaphelyzetbe vissza térés a 4 kártya müködése is eredmény volt :)

Intel g4400 CPU
8 Gb ram
120 Gb SSD
és 5 db Rx 570 4g azonos típus ebből megy 4 együtt 5 már nem illetve még 2db Rx 470 4g

Valaki harcolt már ezzel az alaplappal hasonló képpen?

be kell kapcsolni a 4G melett a FASTBOOT opciot es akkor felismeri a 7 kartyat.

Nézem!
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

Tiba

Én ilyen lapokat használok, semmi gond velük. Win10 uefi módban legyen telepítve, gpt particióra.

janixwow

Okok, jár a sör a UEFI helyet Legacy + UEFI volt Boot-nak megadva az kavart be.

Mostmár jó, illetve sikerült 2 SATA - Molex kábelt elégetnem, 80 fokon mint a takony leolvad róla a szigetelés amint egy kicsit több ampert átszív.

Mindenki vigyázon ezekkel a kínai szar kábelekkel!
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

willow

Idézetet írta: Laca012 Dátum május 24, 2017, 07:24:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum május 24, 2017, 07:18:27 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bbarna Dátum május 24, 2017, 06:51:46 DÉLUTÁN
A bányászathoz elegendő egy 60 Gb-os háttértár (17-20 gb lapozó fjl kell egyes érmékhez + oprendszer)Ha BTC hardwares péztársához kell kb 100 GB-de ez nem kötelező.
A nagy kapacitású háttértár a "storjcoin" kelléke.

Köszönöm. Tehát akkor 120gb eth-ra, és társaira bőven elegendő.

120GB bőven. Nekem 64GB-os ssd-k vannak, itt már "köhög, hogy 10%-nál kevesebb a szabad hely.. az egyiken kicsit több mint 5GB a másikon 6GB hely van (mindkét rig 7 kártyás és 24GB virtuális memória van beállítva.)
Köszönöm a segitséget.

Lukilucsiano

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 25, 2017, 01:05:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: janixwow Dátum május 25, 2017, 11:56:38 DÉLELŐTT
MSI Z170A GAMING PRO CARBON alaplappal akadt olyan gondom, hogy hiába a BIOS frissités és a crypto bányász mód(4G) bekapcsolása 4 GPU-nál többel nem hajlandó elindulni.

Amit eddig probáltam:

- Crypto (4G) üzemód nélkül, elindul de csak 4 kártya elérhető a másik 3 látszik "No free resources available".
- Crypto (4G) üzemód 7 kártya, már a BIOS bootnál sincs kép.
- Crypto (4G) üzemód 0 - 7 kártya, már a BIOS bootnál sincs kép.

A Windows reinstall-on kivül már minden szoftveres és hardveres kombinációt kiprobáltam. Már neki futottam 8-10 alkalommal a végén már az alaphelyzetbe vissza térés a 4 kártya müködése is eredmény volt :)

Intel g4400 CPU
8 Gb ram
120 Gb SSD
és 5 db Rx 570 4g azonos típus ebből megy 4 együtt 5 már nem illetve még 2db Rx 470 4g

Valaki harcolt már ezzel az alaplappal hasonló képpen?

be kell kapcsolni a 4G melett a FASTBOOT opciot es akkor felismeri a 7 kartyat.
sziasztok, olvastam előzményekben hogy más is bajlódik a 4nél több kártya beállításával.
MSI Gaming M+ H270 alaplapom van, 4g enabled, msi fastboot enabled. Aki segit vendégem egy sörre.

drizzt_do_urden

de mi pro carbonrol beszelgettunk. feltetted ra a legujjabb biost? anelkul nem fog menni 100%. Uefi modba kell windowst installalni. a tobbi beallitas hogy van? PEG0 PEG1 be van allitva? ha ezek mind megvannak irjal vissza elmondom en hogy inditottam el a 7 kartya a pro carbonon. de az nem jelenti azt hogy a tieden is ugyanaz mukodik?

Lukilucsiano

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 25, 2017, 06:01:29 DÉLUTÁN
de mi pro carbonrol beszelgettunk. feltetted ra a legujjabb biost? anelkul nem fog menni 100%. Uefi modba kell windowst installalni. a tobbi beallitas hogy van? PEG0 PEG1 be van allitva? ha ezek mind megvannak irjal vissza elmondom en hogy inditottam el a 7 kartya a pro carbonon. de az nem jelenti azt hogy a tieden is ugyanaz mukodik?
ujrateszem uefiben , peg0 peg1 az hol van?biost tettem rá legfrisebbet

drizzt_do_urden

biosba kell beallitani azt is

advanced setting mintha es chipset configuration. valami hasonlo helyen keressed...

Barnabás

Sziasztok!
Új vagyok még a bányászásba,és érdeklődnék,hogy ethereumot vagy zcash-t érné meg bányászni,illetve érdemes lenne egy rx 480-al vagy 1-2db  r9 280x/270x-el elkezdeni a bányászatot?

venndi

#1992
Lehet egy kicsit h*lye kérdés...de van olyan kártya amely rengeteget áramot fogyaszt, viszont sokat is termel, ethereumot vagy bármi mást? Szóval azért nem éri meg az ilyen kártya, mert rengeteg áramot fogyaszt, viszont sokat termel, többet mint az RX470 - RX580.

Simi

Idézetet írta: venndi Dátum május 27, 2017, 12:02:18 DÉLELŐTT
Lehet egy kicsit h*lye kérdés...de van olyan kártya amely rengeteget áramot fogyaszt, viszont sokat is termel, ethereumot vagy bármi mást? Szóval azért nem éri meg az ilyen kártya, mert rengeteg áramot fogyaszt, viszont sokat termel, többet mint az RX470 - RX580?

Idézvagy bármi mást
nVidia-val korlátozotabbak a lehetőségeid, de van sokat fogyasztó kártya pl a GTX 1080 Ti, meg tud enni 300W+ -t falból ha akarod és a számítási sebessége bizonyos coinoknál odaver az AMD-nek.
Javaslom a "minden ami nVidia" topicot.

AMD:
Radeon R9 295X2
Radeon R9 HD 7990

De ezek se nagyon kaphatóak már.

Jönnek majd a Vega kártyák, de egy viszonylag friss cikkben már azt írják nem válik elérhetővé csak legjobb esetben júliusban.
https://www.aqua.hu/hirek/radeon-rx-vega-17-05-22.html

Roller

Sziasztok! Le tudjátok nekem írni azt a képletet légyszi, ami a fogyasztás és ár alapján számolja ki , hogy mennyire éri mega vga? vagy ez csak egy síma osztás?ár/hess?

Laca012

Idézetet írta: Roller Dátum május 27, 2017, 09:19:18 DÉLELŐTT
Sziasztok! Le tudjátok nekem írni azt a képletet légyszi, ami a fogyasztás és ár alapján számolja ki , hogy mennyire éri mega vga? vagy ez csak egy síma osztás?ár/hess?
Igen, ez a keplet engem is erdekelne, legyszi valaki irja le. Please.

cougar99992

Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem. Beszeresztem a 2. kártyám a gépembe. Első karim egy 4GB os smi rx 470 es, a második egy ugyanien kari de 8gb os. Ha elindítom a claymoret egy kis idő után eszt irja ki: algorithm ASM. Valaki megtudná mondani hogy ez miért van, és hogy mit tudok ellene tenni? Válaszotokat előre is köszönöm

venndi

Idézetet írta: Simi Dátum május 27, 2017, 01:40:31 DÉLELŐTT

nVidia-val korlátozotabbak a lehetőségeid, de van sokat fogyasztó kártya pl a GTX 1080 Ti, meg tud enni 300W+ -t falból ha akarod és a számítási sebessége bizonyos coinoknál odaver az AMD-nek.
Javaslom a "minden ami nVidia" topicot.

AMD:
Radeon R9 295X2
Radeon R9 HD 7990

De ezek se nagyon kaphatóak már.

Jönnek majd a Vega kártyák, de egy viszonylag friss cikkben már azt írják nem válik elérhetővé csak legjobb esetben júliusban.
https://www.aqua.hu/hirek/radeon-rx-vega-17-05-22.html

Az R9 295X2 kb 55-60 ethereum hash-t tud, szóval kb 2db RX-nek felel meg. Van valami coin amit sokkal jobban bányászik, mint az RX-ek, és ezért lenne érdemes R9 295X2-őt venni?

Egyébként hogy néz ki egy R9 295X2 rig? Úgyanúgy egy alaplapra rá lehet tenni pl 6db ilyen kártyát, csak itt akkor kellene 3db 1200W-os táp? Mivel ezek kb 500W esznek meg ha jól olvastam

awslazlo

Van arra ötletetek, hogy tudnám kideríteni, hogy a claymore-ban jelzett kártyák (GPU0, GPU1, stb) melyik melyik lehet fizikálisan?

kidface

Idézetet írta: awslazlo Dátum május 27, 2017, 05:13:27 DÉLUTÁN
Van arra ötletetek, hogy tudnám kideríteni, hogy a claymore-ban jelzett kártyák (GPU0, GPU1, stb) melyik melyik lehet fizikálisan?
Pl egyesével kapcsold ki őket és a hőmérséklet valamint a venti fordulatszáma azon a kártyán leesik egy kis idő után.