Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 21 Vendégek van a témában

awslazlo

Idézetet írta: kidface Dátum május 27, 2017, 05:16:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: awslazlo Dátum május 27, 2017, 05:13:27 DÉLUTÁN
Van arra ötletetek, hogy tudnám kideríteni, hogy a claymore-ban jelzett kártyák (GPU0, GPU1, stb) melyik melyik lehet fizikálisan?
Pl egyesével kapcsold ki őket és a hőmérséklet valamint a venti fordulatszáma azon a kártyán leesik egy kis idő után.

Jó ötlet, köszönöm!

kezdobanyasz

Sziasztok

Szeretnék venni 2 kártyát, rx 470,480 eléggé drága  :-\ Az anyagiak mostanság elég szűkre szabottak. Tudnátok helyette ajánlani valami hasonló teljesítményű és fogyasztású kártyát ? Vagy mindenki 470, 480-ast használ ? :)
Köszönöm

Artthur

Idézetet írta: kezdobanyasz Dátum május 27, 2017, 05:52:53 DÉLUTÁN
Sziasztok

Szeretnék venni 2 kártyát, rx 470,480 eléggé drága  :-\ Az anyagiak mostanság elég szűkre szabottak. Tudnátok helyette ajánlani valami hasonló teljesítményű és fogyasztású kártyát ? Vagy mindenki 470, 480-ast használ ? :)
Köszönöm
Micsoda? Melyik orszagban van meg rx470 480? Ulok kocsiba es megyek ertuk :)
Amugy nincs otletem annal jobb most nincs...

willow

Kérdezném, hogy használt-e valaki 2 magos nvidia kártyát, csak kipróbálásra, hogy egyáltalán elindul-e vele a bányászás? Nálam egyáltalán nem akar működni. Pedig gyakorlásnak nagyon kellene.

marshall

Idézetet írta: willow Dátum május 27, 2017, 07:31:28 DÉLUTÁN
Kérdezném, hogy használt-e valaki 2 magos nvidia kártyát, csak kipróbálásra, hogy egyáltalán elindul-e vele a bányászás? Nálam egyáltalán nem akar működni. Pedig gyakorlásnak nagyon kellene.


2magos? nem 2gb-s? és mi a kártya típusa?

silverx

Sziasztok!

Most próbálok beállítani egy Sapphire rx 470 Nitro(4G) videókarit, de az a helyzet, hogy a wattool is 0 értéket hoz mindenhez és a trixx is... Ez mi a jó élettől lehet? Öteltem sincs...:( A driver 16.11.2. Tapasztalt már bárki is ilyet?

willow

Idézetet írta: marshall Dátum május 27, 2017, 08:55:17 DÉLUTÁN
Idézetet írta: willow Dátum május 27, 2017, 07:31:28 DÉLUTÁN
Kérdezném, hogy használt-e valaki 2 magos nvidia kártyát, csak kipróbálásra, hogy egyáltalán elindul-e vele a bányászás? Nálam egyáltalán nem akar működni. Pedig gyakorlásnak nagyon kellene.


2magos? nem 2gb-s? és mi a kártya típusa?
Bakker, persze hogy 2 gb-os. :D  Gt 730. Nos használ valaki bányászásra ilyen kaliberű kártyát? Tudom, hogy nem, mert nem éri meg, csak arra lennék kiváncsi, hogy elindult-e a bányászprogi, vagy sem.

kezdobanyasz

Helló .. 

Ilyen kártyát használ valaki bányászni ? ETH  20 Mh/s alapból gondolom egy kis tuning után 23-24 Mh/s . Fogyaszás 200w körül. 20.000 Ft/db  használt de jó állapotú. Rx 470-480 alternatívaként.Most erre lenne lehetőségem.

Sapphire Radeon HD 7950 3GB DDR5 HDMI / DVI-I / Dual Mini DP with Boost PCI-Express Graphics Card
https://www.amazon.com/Sapphire-Radeon-PCI-Express-Graphics-11196-16-20G/dp/B0098HW1HG

peter1300

Idézetet írta: kezdobanyasz Dátum május 28, 2017, 08:33:28 DÉLELŐTT
Helló .. 

Ilyen kártyát használ valaki bányászni ? ETH  20 Mh/s alapból gondolom egy kis tuning után 23-24 Mh/s . Fogyaszás 200w körül. 20.000 Ft/db  használt de jó állapotú. Rx 470-480 alternatívaként.Most erre lenne lehetőségem.

Sapphire Radeon HD 7950 3GB DDR5 HDMI / DVI-I / Dual Mini DP with Boost PCI-Express Graphics Card
https://www.amazon.com/Sapphire-Radeon-PCI-Express-Graphics-11196-16-20G/dp/B0098HW1HG

Szerintem kártya téren ne próbáljunk meg reformokat teremteni, több tízezer tapasztalt bányász van a világon, ha megérné, biztosan bányászna ezzel a kártyával valaki. :) 

kezdobanyasz

Idézetet írta: peter1300 Dátum május 28, 2017, 09:10:55 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kezdobanyasz Dátum május 28, 2017, 08:33:28 DÉLELŐTT
Helló .. 

Ilyen kártyát használ valaki bányászni ? ETH  20 Mh/s alapból gondolom egy kis tuning után 23-24 Mh/s . Fogyaszás 200w körül. 20.000 Ft/db  használt de jó állapotú. Rx 470-480 alternatívaként.Most erre lenne lehetőségem.

Sapphire Radeon HD 7950 3GB DDR5 HDMI / DVI-I / Dual Mini DP with Boost PCI-Express Graphics Card
https://www.amazon.com/Sapphire-Radeon-PCI-Express-Graphics-11196-16-20G/dp/B0098HW1HG

Szerintem kártya téren ne próbáljunk meg reformokat teremteni, több tízezer tapasztalt bányász van a világon, ha megérné, biztosan bányászna ezzel a kártyával valaki. :)

Helló .. Nem reform hanem most erre van lehetőség egyenlőre aztán jöhetnek a jól bevált kártyák :)

csoroka

#2010
Sziasztok, akadt egy kis problemam a mai napokban, 4db gigabyte 470 4gb kartyam, alaplapom asrock h81 pro btc es windows 10 fut rajta es azt a problemat csinalja hogy megy egy 2 orat vagy akar 5 percet is es akkor a banyasz progi leall es a win kiirja hogy problema megoldast keres vagy akar van olyan is hogy urja indul de semmi hibat nem ir ki, szerintetek mi lehet a problema en mar tobb mindent kiprobaltam amit tudtam de ugyan azt csinalja :) koszi elore is ha valaki valami tippet tud adni!

Simi

Korábban jól működött 4 kártyával és csak most kezdte, vagy nemrég raktad össze?
Milyen tápod van?
Mikkel próbálkoztál pontosabban? Driverek? Beállítások?

csoroka

Idézetet írta: Simi Dátum május 28, 2017, 12:35:21 DÉLUTÁN
Korábban jól működött 4 kártyával és csak most kezdte, vagy nemrég raktad össze?
Milyen tápod van?
Mikkel próbálkoztál pontosabban? Driverek? Beállítások?

Idaig minden mukodott, es most kezdett el szorakozi.

peter1300

Idézetet írta: csoroka Dátum május 28, 2017, 11:37:54 DÉLELŐTT
Sziasztok, akadt egy kis problemam a mai napokban, 4db gigabyte 470 4gb kartyam, alaplapom asrock h81 pro btc es windows 10 fut rajta es azt a problemat csinalja hogy megy egy 2 orat vagy akar 5 percet is es akkor a banyasz progi leall es a win kiirja hogy problema megoldast keres vagy akar van olyan is hogy urja indul de semmi hibat nem ir ki, szerintetek mi lehet a problema en mar tobb mindent kiprobaltam amit tudtam de ugyan azt csinalja :) koszi elore is ha valaki valami tippet tud adni!

Szia!

Azért a biztonság kedvéért megkérdezném, 64 bites rendszer van a gépeden?

csoroka

Idézetet írta: peter1300 Dátum május 28, 2017, 12:46:05 DÉLUTÁN
Idézetet írta: csoroka Dátum május 28, 2017, 11:37:54 DÉLELŐTT
Sziasztok, akadt egy kis problemam a mai napokban, 4db gigabyte 470 4gb kartyam, alaplapom asrock h81 pro btc es windows 10 fut rajta es azt a problemat csinalja hogy megy egy 2 orat vagy akar 5 percet is es akkor a banyasz progi leall es a win kiirja hogy problema megoldast keres vagy akar van olyan is hogy urja indul de semmi hibat nem ir ki, szerintetek mi lehet a problema en mar tobb mindent kiprobaltam amit tudtam de ugyan azt csinalja :) koszi elore is ha valaki valami tippet tud adni!

Szia!

Azért a biztonság kedvéért megkérdezném, 64 bites rendszer van a gépeden?

Igen 64bit. :)

kidface

Idézetet írta: csoroka Dátum május 28, 2017, 11:37:54 DÉLELŐTT
Sziasztok, akadt egy kis problemam a mai napokban, 4db gigabyte 470 4gb kartyam, alaplapom asrock h81 pro btc es windows 10 fut rajta es azt a problemat csinalja hogy megy egy 2 orat vagy akar 5 percet is es akkor a banyasz progi leall es a win kiirja hogy problema megoldast keres vagy akar van olyan is hogy urja indul de semmi hibat nem ir ki, szerintetek mi lehet a problema en mar tobb mindent kiprobaltam amit tudtam de ugyan azt csinalja :) koszi elore is ha valaki valami tippet tud adni!
Kartyak beállításával lesz gond. Sokszor ha új epoch van egy kicsit módosítani kell a feszt. Főleg ha a gép újraindul és a Dag fájlt újra kell generálni.
Vagy emeld meg a kártyák fesz.et 10mV-al vagy a Claymore config file-ba rakd be a -gser és -lidag parancsokat. A readme fájlban meg tudod nézni a leírásokat.

csoroka

Idézetet írta: kidface Dátum május 28, 2017, 12:59:19 DÉLUTÁN
Idézetet írta: csoroka Dátum május 28, 2017, 11:37:54 DÉLELŐTT
Sziasztok, akadt egy kis problemam a mai napokban, 4db gigabyte 470 4gb kartyam, alaplapom asrock h81 pro btc es windows 10 fut rajta es azt a problemat csinalja hogy megy egy 2 orat vagy akar 5 percet is es akkor a banyasz progi leall es a win kiirja hogy problema megoldast keres vagy akar van olyan is hogy urja indul de semmi hibat nem ir ki, szerintetek mi lehet a problema en mar tobb mindent kiprobaltam amit tudtam de ugyan azt csinalja :) koszi elore is ha valaki valami tippet tud adni!
Kartyak beállításával lesz gond. Sokszor ha új epoch van egy kicsit módosítani kell a feszt. Főleg ha a gép újraindul és a Dag fájlt újra kell generálni.
Vagy emeld meg a kártyák fesz.et 10mV-al vagy a Claymore config file-ba rakd be a -gser és -lidag parancsokat. A readme fájlban meg tudod nézni a leírásokat.


Koszi, megprobalom remelem sikerrel jarok fogalmam sincs mi tortent meg a tegnap nem volt gond.

xXFelaXx

#2017
Üdv!
Olyan kérdésem van, hogy ha a 6 kártyából 1 kártya túl van hajtva azt, hogy találom meg a RIG-ben? Ugye a Claymore GPU #0-5-ig írja de ebből még nem tudom meg melyik a 4-es GPU ami jelen esetben nálam a probléma forrása...watttool-ban meg teljesen más számokkal jelzi a kártyákat... valami egyszerű megoldás van erre? :)

UPDATE: A HWinfo progiban is GPU #0-5-ig írja... ott egyezik a claymore-éval? ki mit tud erről? Mert akkor egyszerű lenne a dolog. Csak változtatnék pl GPU frekit és lecsekkolnám a HWinfo-ban és meg is lenne a bibis kártya.

peter1300

Idézetet írta: xXFelaXx Dátum május 28, 2017, 07:04:32 DÉLUTÁN
Üdv!
Olyan kérdésem van, hogy ha a 6 kártyából 1 kártya túl van hajtva azt, hogy találom meg a RIG-ben? Ugye a Claymore GPU 0-5-ig írja de ebből még nem tudom meg melyik a 4-es GPU ami jelen esetben nálam a probléma forrása...watttool-ban meg teljesen más számokkal jelzi a kártyákat... valami egyszerű megoldás van erre? :)

A legegyszerűbb, ha lehúzod a kieg. tápot a kártyákról szépen sorban, újraindítgatással jár, de 5 perc alatt megtalálod. :)

xXFelaXx

Idézetet írta: peter1300 Dátum május 28, 2017, 07:08:19 DÉLUTÁN
A legegyszerűbb, ha lehúzod a kieg. tápot a kártyákról szépen sorban, újraindítgatással jár, de 5 perc alatt megtalálod. :)

A "kieg. táp" az ami a tápból jön? tehát itt nekem az MSI RX470 GamingX-ek esetében a 6 tűs tápcsati?