Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 28 Vendégek van a témában

danber

Segítséget szeretnék kérni sehogy sem megy a megoldás de úgy látom más is küzd ezzel a problémával.
Claymore's miner csak 1 kártya hőmérsékletét írja ki, nem találom a crossfire kikapcsolásának lehetőségét sehol (driver: 16.11.5)
Próbáltam -gmap kapcsolót is az sem segítette -di-t is semmi sem segített?

drizzt_do_urden

Idézetet írta: dioo89 Dátum május 31, 2017, 08:39:23 DÉLELŐTT
Hali.tegnap beinditottam a gepet es elment a kep...alapapirol latom a kartyakat,ujra kellett raknom rajuk a drivert .viszont ha bedugom a kabelt a graf kartyaba nem mutat kepet.monitor azt irja h no vga signal....az cpuhoz legkozelebbi x16ban levo kartyaba dugtam a kabelt es semmi...kiprobaltam az osszeset es nincs kep.visszaraktam alaplapra mutatja a kartyakat,driver is fennt van,egyszoval felismeri oket.biosban attalitottam elsodlegesre a pci expresst.ujrainditottam de akkor sem mutat sehogy sem kepet....nem merem letiltani az eszkozkezeloben az alaplapi vgat nemh aztan meg azzal sem lessz semmi kepem....valamit meg kene allitanom biosban? Az a baj h nem emlekszem ra h miket allitottam mikor eloszor ossze raktam a riget.emlekszem akkor is ez volt a baj h nem mutatott semmit kartyarol...valaki esetleg tudna ajanlani valamit?

a monitorbol nem-e csuszott ki a kabel egy picit es nem erintkezik rendesen? komolyan kerdezem...mar jartam en is meg ezzel...szerencsere hamar eszrevettem es nem pakoltam mindent ujbol!

drizzt_do_urden

Idézetet írta: danber Dátum május 31, 2017, 09:28:56 DÉLELŐTT
Segítséget szeretnék kérni sehogy sem megy a megoldás de úgy látom más is küzd ezzel a problémával.
Claymore's miner csak 1 kártya hőmérsékletét írja ki, nem találom a crossfire kikapcsolásának lehetőségét sehol (driver: 16.11.5)
Próbáltam -gmap kapcsolót is az sem segítette -di-t is semmi sem segített?

remote desktopal lepsz be? ha igen akkor az miatt van. ugy tudom ha megvarod mig elindul a minderprogram es csak azutan lepsz be akkor kifogja irni az osszes homersekletet. Vegan is ezzel kuzdott egy darabig. valamelyik videojaba elmagyarazza, hogy kell...

dioo89

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 31, 2017, 09:54:42 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dioo89 Dátum május 31, 2017, 08:39:23 DÉLELŐTT
Hali.tegnap beinditottam a gepet es elment a kep...alapapirol latom a kartyakat,ujra kellett raknom rajuk a drivert .viszont ha bedugom a kabelt a graf kartyaba nem mutat kepet.monitor azt irja h no vga signal....az cpuhoz legkozelebbi x16ban levo kartyaba dugtam a kabelt es semmi...kiprobaltam az osszeset es nincs kep.visszaraktam alaplapra mutatja a kartyakat,driver is fennt van,egyszoval felismeri oket.biosban attalitottam elsodlegesre a pci expresst.ujrainditottam de akkor sem mutat sehogy sem kepet....nem merem letiltani az eszkozkezeloben az alaplapi vgat nemh aztan meg azzal sem lessz semmi kepem....valamit meg kene allitanom biosban? Az a baj h nem emlekszem ra h miket allitottam mikor eloszor ossze raktam a riget.emlekszem akkor is ez volt a baj h nem mutatott semmit kartyarol...valaki esetleg tudna ajanlani valamit?

a monitorbol nem-e csuszott ki a kabel egy picit es nem erintkezik rendesen? komolyan kerdezem...mar jartam en is meg ezzel...szerencsere hamar eszrevettem es nem pakoltam mindent ujbol!
nem csuszott ki...alaplapirol sima vga kabelen megy.de kartyan nincs vga dugo,szoval kartyarol hdmi-vga adapterem van.az nem megy....le kelene tiltanom eloszor az alaplapi vgat a biosban?auton van,es van mg ott olyan h IMMUO vagy IMMUI valami ilyesmi,meloban vagyok,nem emlekszem pontosan,csak annyi h azt ki vagy bekapcsoljam? Kabel jo elvileg mert masik gepen ad kepet...tuti h bios beallitas lessz a bunos....

drizzt_do_urden

en egybol kapcsolom ki az alaplapit. nem bizom az autora!

petiznet

4es és 5ös szériát lehet nyomni egy gépbe?

danber

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 31, 2017, 09:55:48 DÉLELŐTT
Idézetet írta: danber Dátum május 31, 2017, 09:28:56 DÉLELŐTT
Segítséget szeretnék kérni sehogy sem megy a megoldás de úgy látom más is küzd ezzel a problémával.
Claymore's miner csak 1 kártya hőmérsékletét írja ki, nem találom a crossfire kikapcsolásának lehetőségét sehol (driver: 16.11.5)
Próbáltam -gmap kapcsolót is az sem segítette -di-t is semmi sem segített?

remote desktopal lepsz be? ha igen akkor az miatt van. ugy tudom ha megvarod mig elindul a minderprogram es csak azutan lepsz be akkor kifogja irni az osszes homersekletet. Vegan is ezzel kuzdott egy darabig. valamelyik videojaba elmagyarazza, hogy kell...

Hihetetlen, mindenre gondoltam volna erre nem. Sajnos ezt a videóját nem láttam pedig gondoltam az elejétől megnézem őket csak az nem 2 perc lenne.
FagyiZoli is ezzel a problémával küzd, majd továbbítom neki ha nem olvasná a hozzászólásod.
Köszi a segítséget!

Turcy086

Idézetet írta: petiznet Dátum május 31, 2017, 11:43:14 DÉLELŐTT
4es és 5ös szériát lehet nyomni egy gépbe?

Lehet igen, nekem is úgy van. Megy is szépen

marshall

Szia nem nagy dolog,annyi a lenyeg hogy egyszerre 1kartyat modolj es ments el a biztonsagi mentest eloszor hallottam graf kartya bios modrol 10.re sikerult(elozoket azert kurtam el mert nem nyitottam meg 1progit ami a driverrel csinal valamot asszem flasheli)

Filius

Idézetet írta: Filius Dátum május 31, 2017, 08:23:38 DÉLELŐTT
Hali mindenki, nagyon elakadtam... :/

Építettem egy új riget a másodikat.
MSI Z170A Krait gaming 3 alaplap 7 kártyával de nem lát csak 4et néha 6 ot, van valakinek tapasztalata ilyen alaplappal?
A kártyák 7 darab nvidia 1070 8gb.
ETH bányászatra indítottam őket teszt céljából azt a 4-et is ha már egyszer megvannak de ezhermine org-on nem mutatja csak azt hogy 1 workerem van, és a reported hash rate (a zöld vonal) nem megy fentebb csak a kéken látom hogy be dolgozik a gép.

Segítsetek légyszi, nagyon köszönöm! :)  :-\ ??? :-[

meg oldódott a probléma már csak az áll fent problémaként hogy két rig megy de csak 1 workert mutat az ethermine, settings jól be van lőve gépnevek átírva, valaki valami ötlet? :-[

dioo89

Sziasxtok.boghetnekem van....nincs kep a monitoron kartyarol.barmit csinalok egyszeruen semmi.....mar az alaplapra is ratettem a kartyat es akkor is sotetseg van....az elobb attraktam egy masik alaplapba es azon sincs semmi kep.persze nem kapcsoltam fel egybol,hanem hulye fejemmel amint bekapcsolt mentem a biosba,att alitottam gen2re a dolgokat es ahogy kilottem az alap vgat(disable)azota meg az alaplaprol sincs kep.mit csinaljak???????? A kartyak ventije mennek,aramot kap..de kepet nem ad....mar vegem van tole....pls segitsen valaki....barmit....

sankoran

Szia!

Legegyszerűbb megoldás, egy bios resetelés. Ha az után sem megy, akkor lehet aggódni, és próbálgatni az alkatrészeket egy másik gépben, hogy kiderüljön mi okozza a gondot.

spikes


dioo89


sankoran

Idézetet írta: dioo89 Dátum május 31, 2017, 08:37:14 DÉLUTÁN
Idézetet írta: spikes Dátum május 31, 2017, 08:28:01 DÉLUTÁN
És ne legyen riser a lapba!
egy ilyen hulye kerdes...hogy reseteljem a biost?

Alaplapodon van egy olyan jumper, jobb (drágább) lapokon gomb. Azzal, vagy kiveszed az alaplapi elemet. Alaplapi manuálban benne lesz, mit hogy kell csinálnod.

dioo89

Idézetet írta: sankoran Dátum május 31, 2017, 08:46:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dioo89 Dátum május 31, 2017, 08:37:14 DÉLUTÁN
Idézetet írta: spikes Dátum május 31, 2017, 08:28:01 DÉLUTÁN
És ne legyen riser a lapba!
egy ilyen hulye kerdes...hogy reseteljem a biost?

Alaplapodon van egy olyan jumper, jobb (drágább) lapokon gomb. Azzal, vagy kiveszed az alaplapi elemet. Alaplapi manuálban benne lesz, mit hogy kell csinálnod.
meglett..nagyon szepen koszonom!!!! A masik alaplapomon is megcsnalom,viszont ott 3kis lab van es a harom kozul 2jumperel van osszekotve...ott a 3.labat kellene valamivel letestelnem? Asrock alaplap.nos most h megy ez a gigabyte alaplap elmondana valaki h h izzitsam be a kartyakat? Asrockban teljesen mas a bios....ebben gen1 vagy gen2 van utanna meg nem csak siman h primry gpu hanem valami mas....miket kellene allitnom? Esetleg valami kis segitseg ebben?

sankoran

Alaplapi kézikönyvben le van írva, mit kell a 3 tűből rövidre zárni (amúgy valószínűleg át kell rakni a másik tű és a középső tűre a jumpert). A másik kérdésed nem igazán érthető, de arra is megvan a válasz a kézikönyvben.

dioo89

Idézetet írta: sankoran Dátum május 31, 2017, 09:42:45 DÉLUTÁN
Alaplapi kézikönyvben le van írva, mit kell a 3 tűből rövidre zárni (amúgy valószínűleg át kell rakni a másik tű és a középső tűre a jumpert). A másik kérdésed nem igazán érthető, de arra is megvan a válasz a kézikönyvben.
csak annyi h az asrock alaplapban nincs olyan amit att kell allitani gen1re vagy gen2re.asrockban csak belovom h primary gpu-PCIE express,az alaplapi vgat disablera teszem es kesz...ebben a gigabyteban pedig olyan valami van h gfxben kell allitani ezt a gen1-gen2 dolgot meg kulon van pcie beallitas aztan meg az alaplapi vga....amugy meg lett a gond...az adapter ment el tobb mint valoszinu mert az alaplapbol sem ad kepet.csak a sima vga kartya.ez meg hdmi-vga adapter kabel...holnap elugrom kabelt venni es majd kiderul...hulye monitorban csak vga dugo van.semmi mas nincs,meg dvi sincs.a kartyakon meg nincs vga dugo.

Roller

Idézetet írta: Turcy086 Dátum május 30, 2017, 08:22:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roller Dátum május 30, 2017, 08:04:40 DÉLUTÁN
Sziasztok!

A későbbiekben szeretném bővíteni a rig parkot és készítenék egy kis kalkulációt csak nem tudom, mivel számolják. Ha már van 5-8-10 riged azokat switchel össze kell kötni? Vagy valamiféle hálózatot egyáltalán ki kell alakítani? Írt jönnek képbe a HDMI dummyik? Távelérés team viewer?

Kevered a dolgokat :)
Beteszel egy 6 ezres switchet és összekötöd az összes gépet vele, hogy legyen rajta hálózat. De mi köze a dummy-nak? Vagy te HDMI switchre gondolsz?

Nem keverem, azt mondták,  h amelyik gépre nem kötsz monitort, arra tenni kell egy HDMI dummyt. Vagy ez nem így van? A wifis dolgon én is gondolkoztam, de nem nagyobb a meghibásodási lehetőség az adapterekkel, stabilabb egy vezetékes kapcsolat?

matt

Sziasztok!

Tegnap kezdtem el próbálkozni a bányászattal, és szeretnék segítséget kérni.
Van egy Asus RX470 8GB OC kártyám, ami MICRON-os. Jelenleg 24MH/s az ETH, afterburner használatával (mag: 1050, mem: 1750).
Ha jól tudom már egy ideje a MICRON-os karikat is lehet flashelni, csak nem tudom, hogy.
Légyszi segítsetek.

Köszi