Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 33 Vendégek van a témában

DanielMiner5555

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 06, 2017, 03:53:19 DÉLUTÁN
Idézetet írta: marshall Dátum június 06, 2017, 12:42:31 DÉLUTÁN
Sziasztok,mit lehet tudni a : PowerColor Red Dragon Radeon™ RX 470 4GB GDDR5, DL DVI-D/ HDMI/ DisplayPort x3 kartyarol? Jol hashel? Lehet modolni a biost? milyen memoria van benne? Megeri-e kb 60.000FT-ert vasarolni? Gondolom ez 2ventis!


Edit. Ez az egy ventis valtozat(25.-re felvettek a telot XD) de viszont kellene egy informacio hogy kb mennyit birna ETH-n?

Bármelyik 470 jó és hoz legalább 24-26-ot, a jobbak 27-28-at is. Vegyed meg gyorsan mert 400-500-as RX széria ki van fogyva világszerte.

Én már sajnos nem is találtam, vadászni kell rájuk annyira ritka számba mennek.

spikes


ironsnowman

Reggel egy uzletben kb. 9 korul volt meg 10+ darab a Zotac 1070-esbol. Mondom raer othon delutan megrendelni. 11 korul raneztem az oldalra es mar nem is volt stockon. Nem lessz jovege ennek a nagy felvasarlasnak, nagyon hamar felmegy igy a nehezseg.

marshall

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 06, 2017, 03:53:19 DÉLUTÁN
Idézetet írta: marshall Dátum június 06, 2017, 12:42:31 DÉLUTÁN
Sziasztok,mit lehet tudni a : PowerColor Red Dragon Radeon™ RX 470 4GB GDDR5, DL DVI-D/ HDMI/ DisplayPort x3 kartyarol? Jol hashel? Lehet modolni a biost? milyen memoria van benne? Megeri-e kb 60.000FT-ert vasarolni? Gondolom ez 2ventis!


Edit. Ez az egy ventis valtozat(25.-re felvettek a telot XD) de viszont kellene egy informacio hogy kb mennyit birna ETH-n?

Bármelyik 470 jó és hoz legalább 24-26-ot, a jobbak 27-28-at is. Vegyed meg gyorsan mert 400-500-as RX széria ki van fogyva világszerte.

Köszönöm a valaszt Robert!Vettem is meg igaz 2drb volt de ez van!Reggel volt stock-on 25drb 580MSI kibontott de 1oraba sem telt es mar nem volt nekik!Lassan kuldik vissza a kartyakat gondolom a VEGA kartyak miatt!Erdemes nezegetni a boltokat!Hasznalt kartyakra is adnak garanciat!

Mr Brown

Idézetet írta: ironsnowman Dátum június 06, 2017, 05:27:54 DÉLUTÁN
Reggel egy uzletben kb. 9 korul volt meg 10+ darab a Zotac 1070-esbol. Mondom raer othon delutan megrendelni. 11 korul raneztem az oldalra es mar nem is volt stockon. Nem lessz jovege ennek a nagy felvasarlasnak, nagyon hamar felmegy igy a nehezseg.
Én is jártam már így. Azóta ha lelek kártyát azonnal lecsapok. Olyan is volt, hogy kivettem munkából egy óra szabadot, hogy elfussak egy üzletbe megvenni egy kártyát mikor jött az értesítés, hogy van raktárkészlet.

ironsnowman


marshall

Idézetet írta: Mr Brown Dátum június 06, 2017, 07:30:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ironsnowman Dátum június 06, 2017, 05:27:54 DÉLUTÁN
Reggel egy uzletben kb. 9 korul volt meg 10+ darab a Zotac 1070-esbol. Mondom raer othon delutan megrendelni. 11 korul raneztem az oldalra es mar nem is volt stockon. Nem lessz jovege ennek a nagy felvasarlasnak, nagyon hamar felmegy igy a nehezseg.
Én is jártam már így. Azóta ha lelek kártyát azonnal lecsapok. Olyan is volt, hogy kivettem munkából egy óra szabadot, hogy elfussak egy üzletbe megvenni egy kártyát mikor jött az értesítés, hogy van raktárkészlet.

Nalam a munka nem okozna akadalyt csak eppen penzem nagyon nincs mar :D De megoldom! :D

KorbenPapa

Sziasztok!

Teljesen újak vagyunk a bányászatban (kérlek legyetek türelemmel) és elakadtunk. Összedobtunk egy 6 kártyás riget, de a claymore indításkor hibával leáll. Egy napja keressük a hiba leírását googleben, másnak is volt ilyen, állítólag driver gond. Mellékelek egy képet - amennyiben ránéznétek és tanácsot adnátok, azt előre is köszönöm! :)


porci

#2228
Milyen kártyák, melyik driver? Van elég virtuális memória beállítva?(Nem tudom, h akkor is van-e ez a probléma ha nincs, csak ez most eszembe jutott :) )

KorbenPapa

Idézetet írta: porci Dátum június 07, 2017, 11:28:26 DÉLELŐTT
Milyen kártyák, melyik driver? Van elég virtuális memória beállítva?(Nem tudom, h akkor is van-e ez a probléma ha nincs, csak ez most eszembe jutott :) )

6 db Gigabyte rx460 2 Gb, 17.5.2-es radeon crimson driver (legújabb), virtuális memória 30 Gb.

porci

#2230
Idézetet írta: KorbenPapa Dátum június 07, 2017, 11:33:41 DÉLELŐTT
Idézetet írta: porci Dátum június 07, 2017, 11:28:26 DÉLELŐTT
Milyen kártyák, melyik driver? Van elég virtuális memória beállítva?(Nem tudom, h akkor is van-e ez a probléma ha nincs, csak ez most eszembe jutott :) )

6 db Gigabyte rx460 2 Gb, 17.5.2-es radeon crimson driver (legújabb), virtuális memória 30 Gb.

ETH-ra már a 2gb kevés sajnos, szerintem.

sankoran

Idézetet írta: KorbenPapa Dátum június 07, 2017, 11:19:42 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Teljesen újak vagyunk a bányászatban (kérlek legyetek türelemmel) és elakadtunk. Összedobtunk egy 6 kártyás riget, de a claymore indításkor hibával leáll. Egy napja keressük a hiba leírását googleben, másnak is volt ilyen, állítólag driver gond. Mellékelek egy képet - amennyiben ránéznétek és tanácsot adnátok, azt előre is köszönöm! :)

TROUBLESHOOTING

1. Install Catalyst v15.12 (for AMD cards).
2. Disable overclocking.
3. Set environment variables as described above.
4. Set Virtual Memory 16 GB.
5. Reboot computer.
6. Check hardware, risers.
7. Set some timeout in .bat file before starting miner at system startup (30sec or even a minute), and try "-ethi 4" to check if it is more stable. It can help if miner is not stable on some system.

-mode 1 kapcsolót is megpróbálhatod, ha nem akarsz dualban bányászni, ahogy látom nem úgy próbáltál.

Milyen windowsod van?

Székely Vegán

Idézetet írta: KorbenPapa Dátum június 07, 2017, 11:33:41 DÉLELŐTT
Idézetet írta: porci Dátum június 07, 2017, 11:28:26 DÉLELŐTT
Milyen kártyák, melyik driver? Van elég virtuális memória beállítva?(Nem tudom, h akkor is van-e ez a probléma ha nincs, csak ez most eszembe jutott :) )

6 db Gigabyte rx460 2 Gb, 17.5.2-es radeon crimson driver (legújabb), virtuális memória 30 Gb.

Minimum 3GB-s kártya kell ha ETH-t akarsz bányászni.. próbálj valami mást.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

sankoran

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 07, 2017, 12:22:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: KorbenPapa Dátum június 07, 2017, 11:33:41 DÉLELŐTT
Idézetet írta: porci Dátum június 07, 2017, 11:28:26 DÉLELŐTT
Milyen kártyák, melyik driver? Van elég virtuális memória beállítva?(Nem tudom, h akkor is van-e ez a probléma ha nincs, csak ez most eszembe jutott :) )

6 db Gigabyte rx460 2 Gb, 17.5.2-es radeon crimson driver (legújabb), virtuális memória 30 Gb.

Minimum 3GB-s kártya kell ha ETH-t akarsz bányászni.. próbálj valami mást.

De attól nem kellene kifagynia a programnak. Hanem ilyesmi hibát kellene jeleznie.

http://cryptomining-blog.com/tag/ethminer-2gb-gpu/

petiznet

6db 1070es kártya egy MSI Z170 lapban csak ritkán kapcsol be. Nyomom a gombot és semmi, világítanak minden és furcsán remegnek a ventilátorok folyamatosan, mintha indulni akarnának de egyből megtorpan. Proci hűtő is néha fordul 1et de ennyi. Van hogy bekapcsol és jól működik, de inkább a nem kapcsol be van többségben. Ötletek? 1200w-os táp, 940et mértünk falon tehát annak bírnia kellene.

DrPascal

Idézetet írta: petiznet Dátum június 07, 2017, 10:08:47 DÉLUTÁN
6db 1070es kártya egy MSI Z170 lapban csak ritkán kapcsol be. Nyomom a gombot és semmi, világítanak minden és furcsán remegnek a ventilátorok folyamatosan, mintha indulni akarnának de egyből megtorpan. Proci hűtő is néha fordul 1et de ennyi. Van hogy bekapcsol és jól működik, de inkább a nem kapcsol be van többségben. Ötletek? 1200w-os táp, 940et mértünk falon tehát annak bírnia kellene.

Én akkor is a tápra gyanakodnék, vagy a csatlakozásokra. Milyen táp, riser?

Ha lehúzol egy kártyát akkor indul?

petiznet

Idézetet írta: DrPascal Dátum június 07, 2017, 10:31:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: petiznet Dátum június 07, 2017, 10:08:47 DÉLUTÁN
6db 1070es kártya egy MSI Z170 lapban csak ritkán kapcsol be. Nyomom a gombot és semmi, világítanak minden és furcsán remegnek a ventilátorok folyamatosan, mintha indulni akarnának de egyből megtorpan. Proci hűtő is néha fordul 1et de ennyi. Van hogy bekapcsol és jól működik, de inkább a nem kapcsol be van többségben. Ötletek? 1200w-os táp, 940et mértünk falon tehát annak bírnia kellene.

Én akkor is a tápra gyanakodnék, vagy a csatlakozásokra. Milyen táp, riser?

Zorg tap, van hogy igen de van hogy akkorsem

Ha lehúzol egy kártyát akkor indul?

pck

Sziasztok
Mivel nagy a kartyahiany az lenne a kerdesem, hogy kulonbozo kartyakat lehet e hasznalni egy alaplapban?
Pl: 470/570/580
Koszi

Gaabeesz

#2238
üdv

a 2. rigem beüzemelésével akadtak most gondjaim.

Egyszerűen az egyik kártya nagyon nem hozza a várhatót.

Ugyanolyan típus az összes:
Gigabyte 1080Ti Gaming OC

Temp: GPU0: 47C GPU1: 50C GPU2: 45C GPU3: 49C
GPU0: 682 Sol/s GPU1: 661 Sol/s GPU2: 279 Sol/s GPU3: 710 Sol/s
Total speed: 2332 Sol/s
+-----+-------------+--------------+
| GPU | Power usage |  Effecincy   |
+-----+-------------+--------------+
|  0  |    222W     |  3.07 Sol/W  |
|  1  |    218W     |  3.03 Sol/W  |
|  2  |    144W     |  1.94 Sol/W  |
|  3  |    226W     |  3.14 Sol/W  |

nem is vesz fel annyi áramot mint kellene.
Hol lehet a hiba?
Gondoltam a riserre. de ha az rossz lenne, el sem indulna a kártya, vagy tévedek?
Sajnos most nincs másik riserem, amit betudnék tenni a helyére.

Néztem másik tápcsatlakozóval a kártyát, így is ezt hozza sajnos.
Természetesen nincs lekorlátozva a kártya TDP-je.


Update:

annak a kártyának az áramfelvétele durván ingadozik.
100W eltérést is mutat egy-egy frissitésnél.
150-250W-ig ugrál.

A memoryClock is ugrál 1780-1970ig folyamatosan

DrPascal

Idézetet írta: Gaabeesz Dátum június 08, 2017, 08:42:26 DÉLELŐTT
üdv

a 2. rigem beüzemelésével akadtak most gondjaim.

Egyszerűen az egyik kártya nagyon nem hozza a várhatót.

Ugyanolyan típus az összes:
Gigabyte 1080Ti Gaming OC

Temp: GPU0: 47C GPU1: 50C GPU2: 45C GPU3: 49C
GPU0: 682 Sol/s GPU1: 661 Sol/s GPU2: 279 Sol/s GPU3: 710 Sol/s
Total speed: 2332 Sol/s
+-----+-------------+--------------+
| GPU | Power usage |  Effecincy   |
+-----+-------------+--------------+
|  0  |    222W     |  3.07 Sol/W  |
|  1  |    218W     |  3.03 Sol/W  |
|  2  |    144W     |  1.94 Sol/W  |
|  3  |    226W     |  3.14 Sol/W  |

nem is vesz fel annyi áramot mint kellene.
Hol lehet a hiba?
Gondoltam a riserre. de ha az rossz lenne, el sem indulna a kártya, vagy tévedek?
Sajnos most nincs másik riserem, amit betudnék tenni a helyére.

Néztem másik tápcsatlakozóval a kártyát, így is ezt hozza sajnos.
Természetesen nincs lekorlátozva a kártya TDP-je.


Update:

annak a kártyának az áramfelvétele durván ingadozik.
100W eltérést is mutat egy-egy frissitésnél.
150-250W-ig ugrál.

A memoryClock is ugrál 1780-1970ig folyamatosan

3 dolgot megpróbálnék:
1 - lehúzni egy jól működő kártyát, hogy úgy is csinálja-e? (tápellátás, kábelek)
2 - áttenném a risert másik kártya alá, hogy a hiba is költözik-e? (riser hiba, kicsi-nagy részét külön mozgatni)
3 - csak a gyanús kártyát bedugnám az alaplapba, ott is csinálja-e? (kártya hiba)

Ezzel igen jól le lehet szűkíteni a hiba okát.