Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 33 Vendégek van a témában

zsidoka91

Ezt Hashrate dolgot, hol tudom megnézni kártyáknál, hogy mennyit bír? pl ha VGA-t akarok venni, és neten szörfölgetni? Próba képpen ami a gépembe van egy Sapphire R9 290 4GB-os Zcash bányászatnál (Zecminner)
átlagba 315.113 H/s egyébéként ezt, hogy számolják?
- Meg ha húzok a karin feltudom tornászni, olyan 360-ra is ...
de most nem tudom ez a H/S amit a programba ír az a legalja, mikor Hassel? mert a zcash crypto-n valamikor 470-et is  valamikor 315 stbstb
tudnátok linkelni, vagy valami segítséget kérhetek? :)

kidface

Idézetet írta: hubii Dátum június 08, 2017, 06:42:47 DÉLUTÁN
hello!
Én is ilyen kipróbálás szinten vagyok ezzel a témával nekem egy msi r9 270x-em van 2 gigás és én is hasonló üzit kapok:
Itt egy teljes LOG file lehet hogy így egyszerűbb: http://hubi.uw.hu/1496940232_log.txt

18:31:11:202   1a44   GPU0 - OpenCL error -61 - cannot allocate big buffer for DAG. Check readme.txt for possible solutions.
18:31:14:206   1a44   Set global fail flag, failed GPU0
18:31:14:212   1a44   GPU 0 failed
18:31:14:218   750   Setting DAG epoch #128 for GPU0
18:31:14:225   750   GPU0, OpenCL error -38 - cannot write buffer for DAG

Utánaolvasgattam igaz még nem sokat de ott ajánlottak nagyobb lapozófile-t (16 gigára átállítottam) valahol azt írták hogy a 2giga nem elég máshol meg írták, hogy nincs gond velük mert nekik is megy vele. Ha van valami egyéb ötlet szívesen elfogadom.
Előre is köszi.
2Gb-os kártya már nem jó ETH bányászathoz mert a DAG fájl meghaladja a 2GB-ot!

kidface

Idézetet írta: zsidoka91 Dátum június 08, 2017, 06:56:08 DÉLUTÁN
Ezt Hashrate dolgot, hol tudom megnézni kártyáknál, hogy mennyit bír? pl ha VGA-t akarok venni, és neten szörfölgetni? Próba képpen ami a gépembe van egy Sapphire R9 290 4GB-os Zcash bányászatnál (Zecminner)
átlagba 315.113 H/s egyébéként ezt, hogy számolják?
- Meg ha húzok a karin feltudom tornászni, olyan 360-ra is ...
de most nem tudom ez a H/S amit a programba ír az a legalja, mikor Hassel? mert a zcash crypto-n valamikor 470-et is  valamikor 315 stbstb
tudnátok linkelni, vagy valami segítséget kérhetek? :)
A kártyád annyit Hash-el amennyit a program ír! Neha lejebb esik néha feljebb megy de csak pillanatnyi állapotok ezek.
Ha kártya hashrate adat kell, akkor Google a barátod :)
"Kártya típusa + hashrate " így keress rá.

dioo89

LegysI,valami otlet? Miert mutat 0.00mh/s az egyik kartya? 3megy rendesen.ki kelett huznom az alaplapbol mert mivl nem hashelt leallitotta a claymoret is...3 szepen megy,de kulon ha elinditom a negyediket is akkor meg megy...claymore felismeri mind a negyet....az alaplap fm2a88xpro+ a tobbit feljebb irtam....

Shifty

Az EWBF ZEC miner 0.3.3b egy idő után mindkét kártyára "Looks like GPU0 are stopped. Restart attempt." hibát ír és onnantól nem hashel, nem is indul újra csak folyamatosan ezt a hibát írja.
Beállításom: miner --server eu1-zcash.flypool.org --port 3333 --user t1Mi5poPUqaT6rx3zzUXz2PTEg4npQmo3aS.shifty --pass x

Miért állnak le a kártyák, vagy hogy lehetne módosítani a fájlt, hogy ha hiba van induljon újra a miner?

zsidoka91

Köszönöm "Kidface"   :)
Meglesem hátha találok valamit

kidface

Idézetet írta: dioo89 Dátum június 08, 2017, 10:07:22 DÉLUTÁN
LegysI,valami otlet? Miert mutat 0.00mh/s az egyik kartya? 3megy rendesen.ki kelett huznom az alaplapbol mert mivl nem hashelt leallitotta a claymoret is...3 szepen megy,de kulon ha elinditom a negyediket is akkor meg megy...claymore felismeri mind a negyet....az alaplap fm2a88xpro+ a tobbit feljebb irtam....
Az a kártya amelyik 0Mh-re esik, az nincs jól beállítva. Adj neki plusz 10-10mV az talán megoldva a problemat

Simi

Húztad? Én akkor kaptam ilyet mikor húzás után stabilnak tűnt, de végül mégsem, mert egy idő után beadta a kulcsot. Így inkább visszább vettem és nincs probléma.

dioo89

Idézetet írta: kidface Dátum június 09, 2017, 01:17:32 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dioo89 Dátum június 08, 2017, 10:07:22 DÉLUTÁN
LegysI,valami otlet? Miert mutat 0.00mh/s az egyik kartya? 3megy rendesen.ki kelett huznom az alaplapbol mert mivl nem hashelt leallitotta a claymoret is...3 szepen megy,de kulon ha elinditom a negyediket is akkor meg megy...claymore felismeri mind a negyet....az alaplap fm2a88xpro+ a tobbit feljebb irtam....
Az a kártya amelyik 0Mh-re esik, az nincs jól beállítva. Adj neki plusz 10-10mV az talán megoldva a problemat
trixxel allitgattam.+15% power limit es -156mV van allitva...SRBpolarisal modoltam,ott abban vettem még vissza a cvvd-bol 900mV ra.a kartya asiqja 75,4 vagy 75,7% most nemtudom hirtelen...meg az volt az erdekes h negyedikre modoltam a kartyat.meg alap allapotban tolta 28.2vel..lestem h mi ez...de aztan vegulis modoltam 1625os strap... Es visszesett 24,4 korulre... Reseteltem a trixxet de ugyanugy maradt...aztan ujrainditottam a gepwt es felment 28,3 korulre...1105/1930...ha feljebb tolom lefagy 1940memorianal......de egymagaban ment masfeloran keresztul ezzel az 1105/1930  power limit 15% es -156mV...de amint berakom melle a harom kartyat rogton  0.00mh/s....muszely volt kihuznom h ne alljon le a claymore mert jottem ejjelese..eddig neztem h hogy megy es a 3karya meg a masik rigem amiben 4 van azok mennek rendesen...reggel ahog hazaerek nekiugrom...lesem fekszek addig....

willow

A kérdésem a következő lenne. És csak kíváncsiságból kérdezem, mert 1 kártyával bányászom, és nincs módomban egyenlőre kipróbálni a következőket 2, vagy több kártyával. A tipusa a kártyának nvidia 1080. Ha sikerül vennem még egy kártyát, de csak 1060-ast, akkor. miután beleraktam a gépbe, az msiafterburner egyszerre látja mindkét kártyát? Ha igen, akkor tudom mindkettőt külön állitani? Gondolom más-más beállitás kell a két kártyának. Ha igen, hogyan működik ez a programon belül?  Ezenfelül az új kártyának új meghajtóprogram is kell, vagy a feltelepitettel menni fog.? Olvastam, hogy amd esetében minden egyes kártyát külön-külön kellett feltelepiteni. Gondolom azért, mert azok moddolva vannak. Nvidia esetében ilyen nincs azonban. Ha valaki válaszol, megköszönöm.

dioo89

Egy alaplapra raktam a 7kartyat..felkapcsoltam,driver a helyen,patchlve is van,viszont a 7bol csak 6kartyat lat az eszkozkezelo.....valaki valami otlettel?

auratum

rx 570 aorus hűtésről van valakinek infója? Illetve az is érdekelne hogy ezek a kártyák bármilyen rammal jöhetnek? Melyik ram a jobb és mi a számottevő különbség közöttük?

Simi

Idézetet írta: willow Dátum június 09, 2017, 07:52:42 DÉLELŐTT
1060-ast, akkor. miután beleraktam a gépbe, az msiafterburner egyszerre látja mindkét kártyát? Ha igen, akkor tudom mindkettőt külön állitani? Gondolom más-más beállitás kell a két kártyának. Ha igen, hogyan működik ez a programon belül?  Ezenfelül az új kártyának új meghajtóprogram is kell, vagy a feltelepitettel menni fog.? Olvastam, hogy amd esetében minden egyes kártyát külön-külön kellett feltelepiteni. Gondolom azért, mert azok moddolva vannak. Nvidia esetében ilyen nincs azonban. Ha valaki válaszol, megköszönöm.

Settings->General menüben felül van egy olyan, hogy Synchronize settings for similar graphics processor. Most nem tudom, hogy az 1060 és 1080 neki mennyire lesz similar, ha az lesz akkor egyszerűen vedd ki a pipát és külön állítgathatod őket. De van más mód is,



A sárgával jelölt ikonnal ugyanúgy tudsz váltani, hogy külön illetve egyszerre akarod őket állítani.
A zölddel jelölt ikonra nyomva meg feljönnek az elérhető GPU-k és tudsz váltani köztük.


marshall

Azt mondjak hogy a Hynix illetve a samsungos ram a jo,hogy miert azt meg nem tudom nem neztem utana de azt mondjak hogy ezek a jo ramok,de ha lehet akkor inkabb Hynix

willow

Idézetet írta: Simi Dátum június 09, 2017, 10:46:52 DÉLELŐTT
Idézetet írta: willow Dátum június 09, 2017, 07:52:42 DÉLELŐTT
1060-ast, akkor. miután beleraktam a gépbe, az msiafterburner egyszerre látja mindkét kártyát? Ha igen, akkor tudom mindkettőt külön állitani? Gondolom más-más beállitás kell a két kártyának. Ha igen, hogyan működik ez a programon belül?  Ezenfelül az új kártyának új meghajtóprogram is kell, vagy a feltelepitettel menni fog.? Olvastam, hogy amd esetében minden egyes kártyát külön-külön kellett feltelepiteni. Gondolom azért, mert azok moddolva vannak. Nvidia esetében ilyen nincs azonban. Ha valaki válaszol, megköszönöm.

Settings->General menüben felül van egy olyan, hogy Synchronize settings for similar graphics processor. Most nem tudom, hogy az 1060 és 1080 neki mennyire lesz similar, ha az lesz akkor egyszerűen vedd ki a pipát és külön állítgathatod őket. De van más mód is,



A sárgával jelölt ikonnal ugyanúgy tudsz váltani, hogy külön illetve egyszerre akarod őket állítani.
A zölddel jelölt ikonra nyomva meg feljönnek az elérhető GPU-k és tudsz váltani köztük.

Nálam ezek a funkciók még nem láthatóak. Feltételezem az egy kártya végett. Ha lesz még egy, kipróbálom. Addig is köszönöm a segitséget. ;)

marshall

Sziasztok!Mit tudni a sima nitro kartyarol? sapphire rx 470 nitro 4gb... nem nitro +? Az is jo vagy van vele valami galiba?

porci

Idézetet írta: marshall Dátum június 09, 2017, 03:13:57 DÉLUTÁN
Sziasztok!Mit tudni a sima nitro kartyarol? sapphire rx 470 nitro 4gb... nem nitro +? Az is jo vagy van vele valami galiba?

Teljesen jó, ha olyat tudsz szerezni, akkor meg az a legjobb! :)

marshall

#2277
Idézetet írta: porci Dátum június 09, 2017, 03:21:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: marshall Dátum június 09, 2017, 03:13:57 DÉLUTÁN
Sziasztok!Mit tudni a sima nitro kartyarol? sapphire rx 470 nitro 4gb... nem nitro +? Az is jo vagy van vele valami galiba?

Teljesen jó, ha olyat tudsz szerezni, akkor meg az a legjobb! :)

Van most raktaron nekik 10darab meg,de csak szlovak ceg az a baj!Es koszonom szepen a valaszodat!Most talaltam rola orosz videot 29el megy stabilan es ha minden igaz ezen van bios reset...
Az fog bebaszni ha valami sittes micron memorias lesz... :D

Jtp13

Sziasztok!
Szerelo kerestetik aki beallitja a 2 rigemet. (Rx580 gigabyte )3kartyas es egy 4 kartyasat!
Win10 telepitve. Progik rajta.walket cim megvan. Koszonom ! Bp de mobil vagyok tudom vinni a rigeket.

Simi

Idézetet írta: Jtp13 Dátum június 09, 2017, 03:25:09 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Szerelo kerestetik aki beallitja a 2 rigemet. (Rx580 gigabyte )3kartyas es egy 4 kartyasat!
Win10 telepitve. Progik rajta.walket cim megvan. Koszonom ! Bp de mobil vagyok tudom vinni a rigeket.

Keresd Zorg-ot. Riget nem hinném hogy vinni kell, ha csak beállítani kell:
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=17.msg23516#msg23516