Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 32 Vendégek van a témában

Skankhunt42

Idézetet írta: Decline Dátum június 11, 2017, 02:37:37 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Most készülök én is megvásárolni az első bányám viszont szeretném kikérni a véleményetek illetve lenne 1-2 kérdésem.
Elöször is ezek az alkatrészek azok amiket kinéztem magamnak:
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00HEUIS2G/ref=ox_sc_act_title_4?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00K5OJ0TS/ref=ox_sc_act_title_3?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00J8E8Z06/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01ERV456M/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1
https://www.amazon.co.uk/XFX-RX-470P4LDB6-Radeon-Polaris-Graphics/dp/B01JM2DFLC/ref=sr_1_9?s=computers&ie=UTF8&qid=1497140930&sr=1-9&keywords=rx+570

Videókártya azért xfx mert azt tudom most beszerezni nagyobb mennyiségben és viszonylag jó áron.(Amazonba dolgozok van kedvezményem)

Szerintetek ezzel a táppal amit kinéztem hány kártyát érdemes futtatni úgy hogy lehetöleg ne haljon bele 2 hét alatt?

Ezek tokeletes alkatreszek, mar csak az eredkelne hogy tudod beszerezni oket. :) Masnak is tudsz szerezni beloluk? :D
Erdekelne a VGA. :D
Az hogy hany kartyat bir el a tap csak toled fugg es a kartyatol, hogy mennyire sikerul leszoritani a vga-k fogyasztasat, tehat ha mondjuk 80%-ig akarod terhelni a tapot az 1050W. Abba 7db 470-es dualminingban is jellemzoen belefer.

Székely Vegán

Idézetet írta: Decline Dátum június 11, 2017, 02:37:37 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Most készülök én is megvásárolni az első bányám viszont szeretném kikérni a véleményetek illetve lenne 1-2 kérdésem.
Elöször is ezek az alkatrészek azok amiket kinéztem magamnak:
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00HEUIS2G/ref=ox_sc_act_title_4?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00K5OJ0TS/ref=ox_sc_act_title_3?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00J8E8Z06/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01ERV456M/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3P5ROKL5A1OLE&psc=1
https://www.amazon.co.uk/XFX-RX-470P4LDB6-Radeon-Polaris-Graphics/dp/B01JM2DFLC/ref=sr_1_9?s=computers&ie=UTF8&qid=1497140930&sr=1-9&keywords=rx+570

Videókártya azért xfx mert azt tudom most beszerezni nagyobb mennyiségben és viszonylag jó áron.(Amazonba dolgozok van kedvezményem)

Szerintetek ezzel a táppal amit kinéztem hány kártyát érdemes futtatni úgy hogy lehetöleg ne haljon bele 2 hét alatt?

Alaplap és RX470 OUT OF STOCK.
1300W táp király, 7 kártyát is elvisz DE 1-2 HÓNAP SHIPPING vsz jobban jársz 2x650w-ossal.
RX400/500 kártyát nem lehet kapni világszerte, vagy csak nagyon magas áron és ez nem hiszem változni fog amíg a profit ilyen nagy.
GTX 1060/1070-t lehet kapni. Még..
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Székely Vegán

Idézetet írta: tomek1995 Dátum június 11, 2017, 02:03:41 DÉLELŐTT
Sziasztok..kezdő vagyok.. Nemrégkezdtem el a bányászást nemrég jött meg az uj kártyám.. Riserel beletettem minr a két kártyámat a gépbe... Egy napig nyönyörűen ment aztán lefagyott a gép.. Újraindítás után rendszer hibát dobott folyamatosan... Ujra tettem a win 10 et...  feltettem a drivert...stb... De ujrainditásnal csak egy kártyám működik... A ventillátor forog de nem áll meg...  Előre is köszönöm a válaszokat

A Device Manager hány kártyát mutat?
Van-e citrom vagyis sárga felkiájtó jeles device?
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

petiznet

Masodjara csinalja ezt 10napon belul, eddig hetekig nem volt vele semmi gond. Otletek? 6x rx470 solo ethereum

tomek1995

Szia hát beléptem az ezközkezelőbe.. És az egyéb eszközöknél van egy ismeretlen eszköz mellette pedig sárga felkiálltó jel.

Mate.coola

Sziasztok!

Sapphire RX480 Nitro+ 4Gb kártyám szeretném bios módosítani! A Polaris Bios Editor programban a memória időzítésnél van 1:... és 2:... verzió is. Melyiknél kellene átírni az 1500-as memória időzítést, hogy ne rontsam el a kártyát? Vagy mindkettőnél kellene?
Valamint a kártyán van egy kis kapcsoló, azt bios flashelés előtt át kell kapcsolni a másik állásába?

Üdv, Máté.

Ateszz

Sziasztok!

Úgy döntöttem elkezdek bányászni, próbaképp csak 1 kártyát veszek, ez egy 1060 6GB-os lesz. Ezt beleteszem a jelenlegi gépembe és megnézem, hogy mennyire megy a dolog. Ha minden ok, akkor majd építek egy rendes rig-et.
Kérdésem, mit és hogy érdemes bányásznom?
Belenéztem a tutorial részbe, de nincs semmi leírás.
Annyi megvan, hogy altcoin-t kell, azt átváltani bitcoin-ra, azt egy elektronikus pénztárcába gyűjteni és azt majd át tudom váltani valós pénzre.

akos127

Sziasztok!

Segítságet szeretnék kérni ahhoz hogy hogyan kell elkezdeni bányászni, egy gyors átfogó leírásba.
Az a helyzet hogy fogalmam sincs hogy hogyan kell, elkezdtem videókat nézni róla, de még mindig nem találtam egy olyan egyszerű és átfogó leírást, amivel egy VALÓBAN kezdő ember is tud valamit kezdeni magával.Linkek ide vagy oda semmi nincs arról hova tegyem mért úgy működik mik az alapok stb stb... Ha valki tudna egy leírást készíteni annak nagyon nagy respect.

Jelenlegi gépem:

Motherboard : MSI X99S Gaming 9 ACK
Processor : Intel Core i7-5820K Core 6 3.30 Mhz
Videocard : Asus R9 290X 4GB DDR5 MATRIX-R9290X-P-4GD5
Memory : Kingston 4x8GB 3000MHz HX430C15PBK4/32 DDR4

Érdemes ezzel nekivágni? Mennyi bevételre számíthatok mennyi idő alatt stb egy becslést
Előre is köszi a válaszokat! ;)

bbarna

Idézetet írta: akos127 Dátum június 11, 2017, 03:22:14 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Segítságet szeretnék kérni ahhoz hogy hogyan kell elkezdeni bányászni, egy gyors átfogó leírásba.
Az a helyzet hogy fogalmam sincs hogy hogyan kell, elkezdtem videókat nézni róla, de még mindig nem találtam egy olyan egyszerű és átfogó leírást, amivel egy VALÓBAN kezdő ember is tud valamit kezdeni magával.Linkek ide vagy oda semmi nincs arról hova tegyem mért úgy működik mik az alapok stb stb... Ha valki tudna egy leírást készíteni annak nagyon nagy respect.

Jelenlegi gépem:

Motherboard : MSI X99S Gaming 9 ACK
Processor : Intel Core i7-5820K Core 6 3.30 Mhz
Videocard : Asus R9 290X 4GB DDR5 MATRIX-R9290X-P-4GD5
Memory : Kingston 4x8GB 3000MHz HX430C15PBK4/32 DDR4

Érdemes ezzel nekivágni? Mennyi bevételre számíthatok mennyi idő alatt stb egy becslést
Előre is köszi a válaszokat! ;)
A legegyszerűbb, ha letöltöd innen a bányász programot és futtatod a tesztet belőle, ami megmutatja, hogy mit tud a géped. A teszt közben mérd a gép konnektorból felvett teljesítményét!Ez kb. fél óra.     https://github.com/nicehash/NiceHashMiner/releases
Ha úgy látod, hogy megéri, akkor kell egy wallet valamelyik váltón ahova bányászhatsz. A nicehash progiban megadod a wallet címed, a többit automatikusan intézi a nicehash!

kolieee

Szepnapot
Van egy  6 rigem xfx rx 570 4gb
Mobo gigabyte z270p d3
Ram 4gb
Olcso intel proci 1151
6 riser
120gb ssd
Evga 1000 watt 80 plus gold
Az istenek se akar menni  egyesevel bedugdostam a kartyakat  2 nem akart mukodni riser csere megvolt azota jok de ha 6 kartyat osszerakom jon a kaosz  .
Most lecserelem az osszes risert es minden kartyat egyesevel radugdosok kevancsi vagyok hogy igy jo oessz e
Kerdes lehet hogy keves az 1000 watos tap ?
Vagy a riserek baszakodnak
Elvileg a driverek jok legfrissebb mind  egyesevel vegigneztem.
Vagy az alaplap baszakszik a 6 kartyaval bar van egy masik rigemamiben ez a lap van az megy 6 kartyaval igaz vegyesen rx 580 rx 480 kal.
Vagy csak szimplan szar az egesz rx 500 szeria   :D


kolieee

Idézetet írta: kolieee Dátum június 11, 2017, 05:59:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kolieee Dátum június 11, 2017, 05:57:05 DÉLUTÁN
Szepnapot
Van egy  6 rigem xfx rx 570 4gb
Mobo gigabyte z270p d3
Ram 4gb
Olcso intel proci 1151
6 riser
120gb ssd
Evga 1000 watt 80 plus gold
Az istenek se akar menni  egyesevel bedugdostam a kartyakat  2 nem akart mukodni riser csere megvolt azota jok de ha 6 kartyat osszerakom jon a kaosz  .
Most lecserelem az osszes risert es minden kartyat egyesevel radugdosok kevancsi vagyok hogy igy jo oessz e
Kerdes lehet hogy keves az 1000 watos tap ? Van tartalekban ket 750 tapom  ha masnem.majd azzal megnezem
Vagy a riserek baszakodnak
Elvileg a driverek jok legfrissebb mind  egyesevel vegigneztem.
Vagy az alaplap baszakszik a 6 kartyaval bar van egy masik rigemamiben ez a lap van az megy 6 kartyaval igaz vegyesen rx 580 rx 480 kal.
Vagy csak szimplan szar az egesz rx 500 szeria   :D
Na addig jutottam hogy riserek kicserelve  minden kartya mukodik
De csak 5 kartyat megy egyszerre  a 6ha belerakom kesz vege kek kepernyo problemat eszlel  ramegyek a diagnosztikara de semmi automatikus javitas nem csinal semmit
Biztos hogy mukodik az osszes kartya csak valamiert a 6 egyutt nem  olvastam valahol hogy az 500 szerianal ez lehetseges

Merderion

Sziasztok!
AMD + Nvidia egy rigben? (rx470 + gtx 1050ti)
Tapasztalatok, segitség? :)
Jakab Gábor ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(Igen én vagyok a kis képen)

hoppus

Idézetet írta: kolieee Dátum június 11, 2017, 07:47:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kolieee Dátum június 11, 2017, 05:59:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kolieee Dátum június 11, 2017, 05:57:05 DÉLUTÁN
Szepnapot
Van egy  6 rigem xfx rx 570 4gb
Mobo gigabyte z270p d3
Ram 4gb
Olcso intel proci 1151
6 riser
120gb ssd
Evga 1000 watt 80 plus gold
Az istenek se akar menni  egyesevel bedugdostam a kartyakat  2 nem akart mukodni riser csere megvolt azota jok de ha 6 kartyat osszerakom jon a kaosz  .
Most lecserelem az osszes risert es minden kartyat egyesevel radugdosok kevancsi vagyok hogy igy jo oessz e
Kerdes lehet hogy keves az 1000 watos tap ? Van tartalekban ket 750 tapom  ha masnem.majd azzal megnezem
Vagy a riserek baszakodnak
Elvileg a driverek jok legfrissebb mind  egyesevel vegigneztem.
Vagy az alaplap baszakszik a 6 kartyaval bar van egy masik rigemamiben ez a lap van az megy 6 kartyaval igaz vegyesen rx 580 rx 480 kal.
Vagy csak szimplan szar az egesz rx 500 szeria   :D
Na addig jutottam hogy riserek kicserelve  minden kartya mukodik
De csak 5 kartyat megy egyszerre  a 6ha belerakom kesz vege kek kepernyo problemat eszlel  ramegyek a diagnosztikara de semmi automatikus javitas nem csinal semmit
Biztos hogy mukodik az osszes kartya csak valamiert a 6 egyutt nem  olvastam valahol hogy az 500 szerianal ez lehetseges

combined drivert rakd fel a crimsonból

kolieee

Idézetet írta: hoppus Dátum június 11, 2017, 08:57:05 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kolieee Dátum június 11, 2017, 07:47:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kolieee Dátum június 11, 2017, 05:59:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kolieee Dátum június 11, 2017, 05:57:05 DÉLUTÁN
Szepnapot
Van egy  6 rigem xfx rx 570 4gb
Mobo gigabyte z270p d3
Ram 4gb
Olcso intel proci 1151
6 riser
120gb ssd
Evga 1000 watt 80 plus gold
Az istenek se akar menni  egyesevel bedugdostam a kartyakat  2 nem akart mukodni riser csere megvolt azota jok de ha 6 kartyat osszerakom jon a kaosz  .
Most lecserelem az osszes risert es minden kartyat egyesevel radugdosok kevancsi vagyok hogy igy jo oessz e
Kerdes lehet hogy keves az 1000 watos tap ? Van tartalekban ket 750 tapom  ha masnem.majd azzal megnezem
Vagy a riserek baszakodnak
Elvileg a driverek jok legfrissebb mind  egyesevel vegigneztem.
Vagy az alaplap baszakszik a 6 kartyaval bar van egy masik rigemamiben ez a lap van az megy 6 kartyaval igaz vegyesen rx 580 rx 480 kal.
Vagy csak szimplan szar az egesz rx 500 szeria   :D
Na addig jutottam hogy riserek kicserelve  minden kartya mukodik
De csak 5 kartyat megy egyszerre  a 6ha belerakom kesz vege kek kepernyo problemat eszlel  ramegyek a diagnosztikara de semmi automatikus javitas nem csinal semmit
Biztos hogy mukodik az osszes kartya csak valamiert a 6 egyutt nem  olvastam valahol hogy az 500 szerianal ez lehetseges

combined drivert rakd fel a crimsonból
Ha ezt kovetem akkor jo lessz ?
http://1stminingrig.com/run-6-rx-570-rx-580-gpus-windows-10/

valuoli

Sziasztok!

Most készülök belevágni a bányászatba. Pár dolgot azonban nem teljesen értek és remélem tudtok segíteni.
Próbálom pontokba szedni és a lényeget aláhúzni, ezzel remélve, hogy könnyebben meg tudjátok válaszolni. :)

1.a sol/s mit mutat meg és mi köze van a MH/s-hez?
2. a hash/s(ill. prefixumai: mega,giga,terra) az adott kriptopénz kitermelési sebességét hivatott mutatni, de ez az érték nem változik a difficulty arányában?
3.mi alapján tudom számolni azt, hogy ha egy 3GB-os (ill. 4GB-os) kártya meddig lesz használható?

Köszönöm a válaszaitokat előre is! :)

Dzsenő

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 11, 2017, 09:00:24 DÉLELŐTT
Idézetet írta: tomek1995 Dátum június 11, 2017, 02:03:41 DÉLELŐTT
Sziasztok..kezdő vagyok.. Nemrégkezdtem el a bányászást nemrég jött meg az uj kártyám.. Riserel beletettem minr a két kártyámat a gépbe... Egy napig nyönyörűen ment aztán lefagyott a gép.. Újraindítás után rendszer hibát dobott folyamatosan... Ujra tettem a win 10 et...  feltettem a drivert...stb... De ujrainditásnal csak egy kártyám működik... A ventillátor forog de nem áll meg...  Előre is köszönöm a válaszokat

A Device Manager hány kártyát mutat?
Van-e citrom vagyis sárga felkiájtó jeles device?

Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43) 
  Ez a hibát kapom a második kártyára s nagyon bepörgött a venti neki asus gtx 1070 dual (nem megy még a claymore)

trebor27

#2316
Adott egy 2 kártyás tesztgép, viszont nem értem mit jelent az ha a reported hashrate-nél 48.9MH/s-et ír a Claymore, nyilván ezt az ethermine.org-on megnézve is jelzi, viszont a current hashrate-re csak 10.7 MH/s volt? Kis idő elteltével most felment 15.6 MH/s-re.
Ez mitől függ? Tehát a kártyák effektíve mégsem tudják csak az 1/3-át teljesíteni? Semmiféle módosítás nincs a két kártyán.

ETC-re indítottam a Claymore-t, de nem Dualban, és az ethermine pool van beállítva. Pool hiba lenne? Vagy csak stabilizálódni kell a történetnek, mert közben most is felugrott és már 20.7 MH/s-t ír currentre.
45 perc alatt így azt írja, hogy 0.00458 ETC-m van az unpaid balancnél, ami mondjuk elég csekély... de most csak ilyen tesztfázisban vagyok, tehát nincs ezzel gond, csak ezt a reported/current dolgot nem tudom hová tenni.

porci

Idézetet írta: trebor27 Dátum június 12, 2017, 11:12:58 DÉLELŐTT
Adott egy 2 kártyás tesztgép, viszont nem értem mit jelent az ha a reported hashrate-nél 48.9MH/s-et ír a Claymore, nyilván ezt az ethermine.org-on megnézve is jelzi, viszont a current hashrate-re csak 10.7 MH/s volt? Kis idő elteltével most felment 15.6 MH/s-re.
Ez mitől függ? Tehát a kártyák effektíve mégsem tudják csak az 1/3-át teljesíteni? Semmiféle módosítás nincs a két kártyán.

ETC-re indítottam a Claymore-t, de nem Dualban, és az ethermine pool van beállítva. Pool hiba lenne? Vagy csak stabilizálódni kell a történetnek, mert közben most is felugrott és már 20.7 MH/s-t ír currentre.
45 perc alatt így azt írja, hogy 0.00458 ETC-m van az unpaid balancnél, ami mondjuk elég csekély... de most csak ilyen tesztfázisban vagyok, tehát nincs ezzel gond, csak ezt a reported/current dolgot nem tudom hová tenni.

A Current Effective Hashrate, tehát a kék vonal az függ a szerencsétől is. Majd egy huzamosabb bányászat után(~24 óra) beáll az átlagod, aztán kész. Ezzel ne foglalkozz, ez így normális.

trebor27

Idézetet írta: porci Dátum június 12, 2017, 11:50:54 DÉLELŐTT
Idézetet írta: trebor27 Dátum június 12, 2017, 11:12:58 DÉLELŐTT
Adott egy 2 kártyás tesztgép, viszont nem értem mit jelent az ha a reported hashrate-nél 48.9MH/s-et ír a Claymore, nyilván ezt az ethermine.org-on megnézve is jelzi, viszont a current hashrate-re csak 10.7 MH/s volt? Kis idő elteltével most felment 15.6 MH/s-re.
Ez mitől függ? Tehát a kártyák effektíve mégsem tudják csak az 1/3-át teljesíteni? Semmiféle módosítás nincs a két kártyán.

ETC-re indítottam a Claymore-t, de nem Dualban, és az ethermine pool van beállítva. Pool hiba lenne? Vagy csak stabilizálódni kell a történetnek, mert közben most is felugrott és már 20.7 MH/s-t ír currentre.
45 perc alatt így azt írja, hogy 0.00458 ETC-m van az unpaid balancnél, ami mondjuk elég csekély... de most csak ilyen tesztfázisban vagyok, tehát nincs ezzel gond, csak ezt a reported/current dolgot nem tudom hová tenni.

A Current Effective Hashrate, tehát a kék vonal az függ a szerencsétől is. Majd egy huzamosabb bányászat után(~24 óra) beáll az átlagod, aztán kész. Ezzel ne foglalkozz, ez így normális.

Rendben, köszönöm. Közben már olvasgattam erről máshol is, és valóban, egyelőre stabilizálódni látszik ez az érték.

Bios modot nem mertem még csinálni, viszont az órajeleket piszkálgatom... a fogyasztásmérőm csak szerdán érkezik meg addig maximum a GPU-Z progin belüli fogyira tudok csak hagyatkozni, amin azért látom a lényeget, hogy emelkedik vagy csökken az adott GPU fogyasztása egy kis órajelmódosításnál, tehát a célnak egyelőre az is megteszi. Viszont a hűtést nem tudom miként célszerű belőni, ugyanis ennél a kártyánál nincs VRM monitor, tehát azt nem tudom hány fokos. Claymore-on belül mindkét GPU-ra 51 fokot ír, és a venti 56%-on pörög. Ezt hogy célszerű állítani, milyen skálázást ajánlanátok rá?
Mondjuk az 56%-ot sem értem mert MSI afterburnerrel teljesen mást állítottam be, a képen is látható a skála, pl 60 fok / 50% rpm.

siriq

Hello!

Nalam is friss ez az egesz dolog.
Szoval a myetherwallet-nel meg van a cimem. Megy a banyaszas a sajat cimemre, az ethermine.org-n szepen latom is mennyit banyasztam. . Ha az uquid-re akarok kuldeni eth-t , akkor hogyan lehet megcsinalni(vagy barmi hasonlo oldalra amit ajanlotok)?

Elore is koszi a segitseget!