Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 28 Vendégek van a témában

marshall

Idézetet írta: dioo89 Dátum június 14, 2017, 12:00:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Melinor Dátum június 14, 2017, 11:04:26 DÉLELŐTT
Sziasztok,

segítsetek légyszi, elakadtam. Egy XFX7950, alaplapi 16x-es portba dugva, úgy, hogy semmit nem állítok, 11 Mhs/s-et tud etheren, ez normális?
Másik kérdésem, hogy az  előző kártya mellé szintén alaplapi 16x-es portba tettem egy Gigabyte WF2 460-as karit (kijelző a 7950-en), így csak 2Mhs/s-et tud, viszont ha kijelzőt kötök rá, akkor felmegy 12,1 Mhs/s-re. Ha megjönnek a riser-ek, és több vga kerül a gépbe(szintén 460-asok), akkor mindegyikre kell majd kijelző vagy hdmi dummy? Ez mitől függ?

Köszönöm a válaszokat
Laci
szintugy kezdo vagyok,de azzal tisztaban vagyok h 460asokat nem eri meg venni..esetleg ha 40-50euroert ha adnak....a 460 alapbol is csak 12vel hashel...egyszeruen sima penzkidobas volt...tobbet ertel volna egy olcso 570essel..azok legalabb mennek 26-28 kozott alacsony fogyasztassal...ha valaszthanek 6db 460 es 2-3db 570 kozott akkor az 570.... Bocsanat a beszolasert,csakhat ez a szomoru igazsag..460nak nincs semmi ertelme szerintem...

dehogynem van ertelme csak keveset hoz cserebe keveset fogyaszt..ennyi a keplet..

mikimano

Sziasztok, van nekem egy gepem mar, egy ilyen alaplappal: MSI Z170A Gaming M7 Socket 1151 z170a gaming m7. Vasarolnek bele ket darab ASUS AMD Radeon RX 460 Strix, 4GB GDDR5, 128bit, STRIX-RX460-O4G-GAMING kartyat. Fog ez nekem mukodni? Mert ennek a topiknak az elejen egybol le volt szolva a z170-es alaplap a 460-as kartyaval. A valaszotokat elore is koszonom. Udv.

realjam

Sziasztok!

Valaki kérem magyarázza el vagy, linkelje be, hogy lesz a kibányászott ETH-ból pénz!

Köszi.

Balvanylajos

Idézetet írta: dioo89 Dátum június 14, 2017, 12:00:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Melinor Dátum június 14, 2017, 11:04:26 DÉLELŐTT
Sziasztok,

segítsetek légyszi, elakadtam. Egy XFX7950, alaplapi 16x-es portba dugva, úgy, hogy semmit nem állítok, 11 Mhs/s-et tud etheren, ez normális?
Másik kérdésem, hogy az  előző kártya mellé szintén alaplapi 16x-es portba tettem egy Gigabyte WF2 460-as karit (kijelző a 7950-en), így csak 2Mhs/s-et tud, viszont ha kijelzőt kötök rá, akkor felmegy 12,1 Mhs/s-re. Ha megjönnek a riser-ek, és több vga kerül a gépbe(szintén 460-asok), akkor mindegyikre kell majd kijelző vagy hdmi dummy? Ez mitől függ?

Köszönöm a válaszokat
Laci
szintugy kezdo vagyok,de azzal tisztaban vagyok h 460asokat nem eri meg venni..esetleg ha 40-50euroert ha adnak....a 460 alapbol is csak 12vel hashel...egyszeruen sima penzkidobas volt...tobbet ertel volna egy olcso 570essel..azok legalabb mennek 26-28 kozott alacsony fogyasztassal...ha valaszthanek 6db 460 es 2-3db 570 kozott akkor az 570.... Bocsanat a beszolasert,csakhat ez a szomoru igazsag..460nak nincs semmi ertelme szerintem...

Ja, csak amíg RX570-ből nincsen egy darab sem, vagy 100+ ezerért, addig a felannyit termelő és fogyasztó RX460 38 ezer körül elérhető, igaz korlátozott mennyiségben.

Mi a jobb? Elméletben termelni 100 ezer forintot, vagy gyakorlatban termelni 50 ezret? :)

Torrente

Sziasztok !

Teljesen kezdő vagyok a bányászatban , egy pár dolog még nem teljesen tiszta, ezért keresek valakit aki segítene majd elindítani az első bányagépem. Skype-s segítség kellene, mivel külföldön élek.
Úgy néz ki , hogy a hétvégére már megjön hozzá az összes alkatrész, melyek az alábbiak:

Asus Prime Z270-P Intel LGA 1151 Motherboard
Intel Celeron G3900 2.8GHz LGA 1151 Dual Core Processor
EVGA SuperNova 1300 G2 , 80+GOLD 1300W  ADATA SU800 (128GB) 3D Nand Internal SSD
ADAT Premier 4GB 2133MHz DDR4 Desktop Memory
PCI-E Riser Card 1x to 16x USB 3.0 Cable 60 cm
8 db. Zotac GeForce GTX 1070 8GB GPU

Olvastam, hogy kellhet még hdmi dummy plug is?  Ha igen kérem jelezzétek és akkor veszek még azt is. Hol lehet kapni , ahonnét hamar meg is érkezik?

Válaszokat előre is nagyon köszönöm.


drizzt_do_urden

ha a monitor folytonosan ra van dugva akkor nem kell hdmi dummy plug. persze a monitort kikapcsolhatod :)) csak legyen bedugva.

Torrente


marshall

aziasztok..valakinek meg van olyan gondja hogy claymore uj minerje kifagy??ugyanazok a beallitasok megis fekete kep a miner inditasnal van mikor feher van mikor kek es ennyi volt regebbi verzional nincs ez a gond

varmi2

#2368
Üdv.
A hétvégén szeretnék elindítani egy miner gépet. Egyenlőre egy rx480-al. Ebben kérném a segítségeteket. Mert még nagyon kezdő vagyok. Még sosem csináltam, de gyorsan tanulok. Milyen progik kellenek, win10-en futattnám, és egy am1 konfig+ rx 480 ezek vannak ingyen itthon. Válaszotok előre is kőszönöm

Ja lemaradt, eth-t akarok bányászni.

realjam

#2369
Sziasztok!

Miért van,hogy a .bat fájlt (EthDcrMiner64.exe) futtatva az OpenCL.dll hiányzik hibaüzenetet kapom?

szisa

Sziasztok!

ASUS P6T alaplapba szabad-e 2 vagy akár 3db rx460-as kártyát használni?
Ezekben  a slotokban:
2 x PCIe 2.0 x16 (dual x16, blue)
1 x PCIe 2.0 x16 (x4 mode, white)

Táp szerintem bőven elég lenne Thermaltake Toughpower XT 750W, csak az alaplapban nem vagyok biztos elolvadna-e a gyönyörtől? :)

1-el eddig szépen muzsikál alapbeállításokkal, nemrég üzemeltem be. (Asus AMD Radeon RX 460 ROG STRIX OC VGA 4GB)
11-12 Mh/s

Köszi!

2DA

Hi all.

Arra van valami opcio, hogy ha leáll a claymore akkor kapjak valami figyelmezetést?
Valamiért leállt, és csak 5 óra múlva vettem észre ami igen bosszantó tud lenni.
Thx.

kidface

Idézetet írta: 2DA Dátum június 14, 2017, 10:54:09 DÉLUTÁN
Hi all.

Arra van valami opcio, hogy ha leáll a claymore akkor kapjak valami figyelmezetést?
Valamiért leállt, és csak 5 óra múlva vettem észre ami igen bosszantó tud lenni.
Thx.
Van beépített watchdog funkció a claymore-ban olvasd el a readme fájlt! Az -r parancs az.
Ezzel ha a kártya leáll a Claymore ujrainditja a gépet ha van reboot.bat fájl. Ez a leállások kb 33%-aban segít.
A fagyás utáni ujrainditast hardveres Watchdog megolja minden esetben!

viktorvasko

Sziasztok,

Tegnap vásároltam meg az első gépem. :)
4db MSI GTX 1060 3GB
asrock b250 gaming k4
750W Evga gq táp
4gb ram

3 videókártyával tökéletesen működik minden, viszont ahogy bedugom a negyediket és indítanám a WiN-t ezt írja,
initailaze library fail... és nem bootol, és a bios-ba se tudok belépni :(

Help me!

Köszönöm előre is,

Üdv
VIKTOR

Uhura

Idézetet írta: kidface Dátum június 15, 2017, 02:48:31 DÉLELŐTT
Idézetet írta: 2DA Dátum június 14, 2017, 10:54:09 DÉLUTÁN
Hi all.

Arra van valami opcio, hogy ha leáll a claymore akkor kapjak valami figyelmezetést?
Valamiért leállt, és csak 5 óra múlva vettem észre ami igen bosszantó tud lenni.
Thx.
Van beépített watchdog funkció a claymore-ban olvasd el a readme fájlt! Az -r parancs az.
Ezzel ha a kártya leáll a Claymore ujrainditja a gépet ha van reboot.bat fájl. Ez a leállások kb 33%-aban segít.
A fagyás utáni ujrainditast hardveres Watchdog megolja minden esetben!

Plusz ha nano-ra bányászol ott be lehet állítani az email-es értesítést, ha leállna a bányászat.

bacsoka

Idézetet írta: szisa Dátum június 14, 2017, 09:38:32 DÉLUTÁN
Sziasztok!

ASUS P6T alaplapba szabad-e 2 vagy akár 3db rx460-as kártyát használni?
Ezekben  a slotokban:
2 x PCIe 2.0 x16 (dual x16, blue)
1 x PCIe 2.0 x16 (x4 mode, white)

Táp szerintem bőven elég lenne Thermaltake Toughpower XT 750W, csak az alaplapban nem vagyok biztos elolvadna-e a gyönyörtől? :)

1-el eddig szépen muzsikál alapbeállításokkal, nemrég üzemeltem be. (Asus AMD Radeon RX 460 ROG STRIX OC VGA 4GB)
11-12 Mh/s

Köszi!
Szabadni szabad, csak nem biztos, hogy működni is fog. Ez puding próba. Sajnos a régebbi alaplapokkal mindenki csak magának tudja kipróbálni, hogy működik e egyáltalán az alaplapon lévő x1 x4 x16 portok száma még nem feltétlenül biztos, hogy egyszerre működik is.
Próbáld ki egyesélvel bővítve és meglátod.

peter1300

Sziasztok!

Coinbase-re szeretnék ETH-t bányászni, illetve váltani Coinbase-re. Viszont az ETH címem folyamatosan változik. (Gondolom ez az: Accounts/ETH Wallet - Get Address). Nem mellesleg egész éjjel hasheltem erre a címere, de a kifizetésnél több, mint 100 napot írt az ethermine kalkulátora. Aztán inkább megállítottam, gondoltam megkérdezlek Titeket, hogy mi lehet. :D

...vagy jó ez így?! Ez a 100 nap akkor is fura, mert Poloniexen, amikor abbahagytam, csak 36 nap volt a kifizetési idő.

Köszönöm Urak!  8)

sankoran

Idézetet írta: peter1300 Dátum június 15, 2017, 10:05:20 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Coinbase-re szeretnék ETH-t bányászni, illetve váltani Coinbase-re. Viszont az ETH címem folyamatosan változik. (Gondolom ez az: Accounts/ETH Wallet - Get Address). Nem mellesleg egész éjjel hasheltem erre a címere, de a kifizetésnél több, mint 100 napot írt az ethermine kalkulátora. Aztán inkább megállítottam, gondoltam megkérdezlek Titeket, hogy mi lehet. :D

...vagy jó ez így?! Ez a 100 nap akkor is fura, mert Poloniexen, amikor abbahagytam, csak 36 nap volt a kifizetési idő.

Köszönöm Urak!  8)

Coinbase-ben tools menü - Addresses lenyílómenüben kiválasztod az ETH wallet-et, majd Create new address, és csinálsz fix eth címet.

Milyen kalkulátorral nézted?

peter1300

Idézetet írta: sankoran Dátum június 15, 2017, 10:16:16 DÉLELŐTT
Idézetet írta: peter1300 Dátum június 15, 2017, 10:05:20 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Coinbase-re szeretnék ETH-t bányászni, illetve váltani Coinbase-re. Viszont az ETH címem folyamatosan változik. (Gondolom ez az: Accounts/ETH Wallet - Get Address). Nem mellesleg egész éjjel hasheltem erre a címere, de a kifizetésnél több, mint 100 napot írt az ethermine kalkulátora. Aztán inkább megállítottam, gondoltam megkérdezlek Titeket, hogy mi lehet. :D

...vagy jó ez így?! Ez a 100 nap akkor is fura, mert Poloniexen, amikor abbahagytam, csak 36 nap volt a kifizetési idő.

Köszönöm Urak!  8)

Coinbase-ben tools menü - Addresses lenyílómenüben kiválasztod az ETH wallet-et, majd Create new address, és csinálsz fix eth címet.

Milyen kalkulátorral nézted?

Hálám üldözni fog! :)

Telefonos applikációval néztem a kifizetési ~napot. :)

sankoran

Idézetet írta: peter1300 Dátum június 15, 2017, 10:31:20 DÉLELŐTT
Idézetet írta: sankoran Dátum június 15, 2017, 10:16:16 DÉLELŐTT
Idézetet írta: peter1300 Dátum június 15, 2017, 10:05:20 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Coinbase-re szeretnék ETH-t bányászni, illetve váltani Coinbase-re. Viszont az ETH címem folyamatosan változik. (Gondolom ez az: Accounts/ETH Wallet - Get Address). Nem mellesleg egész éjjel hasheltem erre a címere, de a kifizetésnél több, mint 100 napot írt az ethermine kalkulátora. Aztán inkább megállítottam, gondoltam megkérdezlek Titeket, hogy mi lehet. :D

...vagy jó ez így?! Ez a 100 nap akkor is fura, mert Poloniexen, amikor abbahagytam, csak 36 nap volt a kifizetési idő.

Köszönöm Urak!  8)

Coinbase-ben tools menü - Addresses lenyílómenüben kiválasztod az ETH wallet-et, majd Create new address, és csinálsz fix eth címet.

Milyen kalkulátorral nézted?

Hálám üldözni fog! :)

Telefonos applikációval néztem a kifizetési ~napot. :)

És le is írod mi a neve annak az applikációnak?