Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 37 Vendégek van a témában

bbencee

Hali, mostanában egyre gyakrabban dobja a dual eth miner (9.6) hogy "Miner thread hangs, needs to Restart".


Ez mitől lehet? Már visszavettem a mem overclock-ot, hőmérsékletek 80 fok alatt vannak, feszültség 1.0V körül. Van amikor órákig elmegy, de van hogy 5 perc után már ezt dobja.


A válaszokat előre is köszönöm!

somogyi betyár

Mit kell írni az AUTOSTART.BAT-ba, hogy bizonyos időnként újraindítsa a windózt?
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

tiburka

Hogyan tudnám a munkahelyemről mobilon felébreszteni alvóból a gépet? Ez azért lenne fontos, mert a zasszony később megy el otthonról, de amíg nem vagyok otthon, had dolgozzon a kicsike. Van erre egyszerű megoldás? :D
ASUS DUAL GTX 1060 O3G /Samsung/
Ethash - 26 MHS
Equihash 310 sol/s

bazsy

Idézetet írta: tiburka Dátum június 29, 2017, 02:48:39 DÉLUTÁN
Hogyan tudnám a munkahelyemről mobilon felébreszteni alvóból a gépet? Ez azért lenne fontos, mert a zasszony később megy el otthonról, de amíg nem vagyok otthon, had dolgozzon a kicsike. Van erre egyszerű megoldás? :D
Ki kell kapcsolni az alvás engedélyezést

tiburka

Idézetet írta: bazsy Dátum június 29, 2017, 05:43:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: tiburka Dátum június 29, 2017, 02:48:39 DÉLUTÁN
Hogyan tudnám a munkahelyemről mobilon felébreszteni alvóból a gépet? Ez azért lenne fontos, mert a zasszony később megy el otthonról, de amíg nem vagyok otthon, had dolgozzon a kicsike. Van erre egyszerű megoldás? :D
Ki kell kapcsolni az alvás engedélyezést

Igen, bár 40-45 db mellett nehéz aludni.
ASUS DUAL GTX 1060 O3G /Samsung/
Ethash - 26 MHS
Equihash 310 sol/s

bazsy

Idézetet írta: tiburka Dátum június 29, 2017, 05:52:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bazsy Dátum június 29, 2017, 05:43:06 DÉLUTÁN
Idézetet írta: tiburka Dátum június 29, 2017, 02:48:39 DÉLUTÁN
Hogyan tudnám a munkahelyemről mobilon felébreszteni alvóból a gépet? Ez azért lenne fontos, mert a zasszony később megy el otthonról, de amíg nem vagyok otthon, had dolgozzon a kicsike. Van erre egyszerű megoldás? :D
Ki kell kapcsolni az alvás engedélyezést

Igen, bár 40-45 db mellett nehéz aludni.
Akkor helyezd át őket,így áll a bánya amíg alszik a gép

Lubimov

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hoyg ma összeállítottam egy kis RIG-et két RX460-as kártyával és az egyik kártya ilyen csiga tempóban 2MH/s-cel megy a másik meg a normális 12MH/s Ez miért lehet?

Átnéztem a fórumot és olyan topikot ami ezzel foglalkozik nem találtam. Ha mégis volt már ilyen téma akkor elnézést kérek.

matezie

heló, sziasztok
olyan kérdésem lenne, hogy mennyi áramot lehet felvenni egy pcie 4x-es sloton keresztül, mert egy rx550-et szeretnék direktbe a lapra dugni

porci

Idézetet írta: Lubimov Dátum június 29, 2017, 08:19:35 DÉLUTÁN
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hoyg ma összeállítottam egy kis RIG-et két RX460-as kártyával és az egyik kártya ilyen csiga tempóban 2MH/s-cel megy a másik meg a normális 12MH/s Ez miért lehet?

Átnéztem a fórumot és olyan topikot ami ezzel foglalkozik nem találtam. Ha mégis volt már ilyen téma akkor elnézést kérek.


Ha erre a kártyára raksz egy monitort, nem segít?

Lubimov

Idézetet írta: porci Dátum június 29, 2017, 09:16:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Lubimov Dátum június 29, 2017, 08:19:35 DÉLUTÁN
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hoyg ma összeállítottam egy kis RIG-et két RX460-as kártyával és az egyik kártya ilyen csiga tempóban 2MH/s-cel megy a másik meg a normális 12MH/s Ez miért lehet?

Átnéztem a fórumot és olyan topikot ami ezzel foglalkozik nem találtam. Ha mégis volt már ilyen téma akkor elnézést kérek.


Ha erre a kártyára raksz egy monitort, nem segít?

De igen segített. Köszönöm szépen.
Még az érdekelne, hogy ha riser-ekkel fogom a kártyákat az alaplapra kötni, mert most direktbe vannak rádugva. Akkor nem lesznek ilyen problémák?

Roller

#2630
Sziasztok!
[/size] Elindultam eth+pasc dual miningon viszont pár perc után befagyok, miért lehet ez? Minden hardver elég a művelethez, 480 és 580 vgak, 2*750 táp

dioo89

Idézetet írta: Roller Dátum június 30, 2017, 08:09:03 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Elindultam eth+pasc dual miningon viszont pár perc után befagyok, miért lehet ez? Minden hardver elég a művelethez, 480 és 580 vgak, 2*750 táp
a kartya orajele....avegett fagyhat be. Mennyire van allitva a kartyak frekvenciai? Core clock es memory clock...szerintem kb. Az atlag: Core 1100 es mem clock 1950 -2100 kozott..kinek milyen kartyaja van mennyit birnak...mennyivel hashelnek mikor mennek?

bbencee

Sziasztok,


ez a "miner thread hangs, needs to restart the miner" probléma kezd az agyamra menni. Watchdog nem segít, -rr kapcsoló sem, csak ha rányomok az "s" betűre a billentyűzeten. Mitől lehet ez? Van rá megoldás?
Nincs overclock, a hőmérsékletek 75 fok körül. OS: win10, dual eth miner 9.6

dioo89

#2633
Idézetet írta: bbencee Dátum június 30, 2017, 08:24:55 DÉLELŐTT
Sziasztok,


ez a "miner thread hangs, needs to restart the miner" probléma kezd az agyamra menni. Watchdog nem segít, -rr kapcsoló sem, csak ha rányomok az "s" betűre a billentyűzeten. Mitől lehet ez? Van rá megoldás?
Nincs overclock, a hőmérsékletek 75 fok körül. OS: win10, dual eth miner 9.6
eloszor is csinaltal reboot.bat fajlt? Aztan a parancsok a kovetkezok: -r 1 -wd 1
A reboot.bat-jobb egergomb/uj/szoveges dokum. A paracssor amit be kell irni az hirtelen nem jut eszembe,de a claymore readme faljban ott van h mit kell beirni a reboot.bat fajlba....utanna mentes maskent es a nev utan odairod h .bat . Ja es a win+r billentyu/shell;startup - ide kell berakni a start.bat fajl parancsikonjat h (jobb klikk/parancsikon letrehozasa)elinduljon miutan felkapcsol a gep.esetleg masold be h mik vannak a start.bat fajlban h tisztabban lassuk a dolgokat.kozben megvan a reboot.bat parancssor: shutdown /r /t 5 /f ezt csak siman masol bele es kesz...

bbencee

Idézetet írta: dioo89 Dátum június 30, 2017, 08:34:14 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bbencee Dátum június 30, 2017, 08:24:55 DÉLELŐTT
Sziasztok,


ez a "miner thread hangs, needs to restart the miner" probléma kezd az agyamra menni. Watchdog nem segít, -rr kapcsoló sem, csak ha rányomok az "s" betűre a billentyűzeten. Mitől lehet ez? Van rá megoldás?
Nincs overclock, a hőmérsékletek 75 fok körül. OS: win10, dual eth miner 9.6
eloszor is csinaltal reboot.bat fajlt? Aztan a parancsok a kovetkezok: -r 1 -wd 1
A reboot.bat-jobb egergomb/uj/szoveges dokum. A paracssor amit be kell irni az hirtelen nem jut eszembe,de a claymore readme faljban ott van h mit kell beirni a reboot.bat fajlba....utanna mentes maskent es a nev utan odairod h .bat . Ja es a win+r billentyu/shell;startup - ide kell berakni a start.bat fajl parancsikonjat h (jobb klikk/parancsikon letrehozasa)elinduljon miutan felkapcsol a gep.esetleg masold be h mik vannak a start.bat fajlban h tisztabban lassuk a dolgokat.kozben megvan a reboot.bat parancssor: shutdown /r /t 5 /f ezt csak siman masol bele es kesz...


Köszi, még a reboot.bat-ot nem próbáltam, bár titkon reméltem hogy meg lehet úszni reboot nélkül, ha már egyszer az "s" is megoldja.. Lehet be fogok rakni egy automatikus "s" nyomogató script-et majd valahogy, mert a restart nem túl gyors, régi a hdd..

dioo89

Idézetet írta: bbencee Dátum június 30, 2017, 08:58:00 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dioo89 Dátum június 30, 2017, 08:34:14 DÉLELŐTT
Idézetet írta: bbencee Dátum június 30, 2017, 08:24:55 DÉLELŐTT
Sziasztok,


ez a "miner thread hangs, needs to restart the miner" probléma kezd az agyamra menni. Watchdog nem segít, -rr kapcsoló sem, csak ha rányomok az "s" betűre a billentyűzeten. Mitől lehet ez? Van rá megoldás?
Nincs overclock, a hőmérsékletek 75 fok körül. OS: win10, dual eth miner 9.6
eloszor is csinaltal reboot.bat fajlt? Aztan a parancsok a kovetkezok: -r 1 -wd 1
A reboot.bat-jobb egergomb/uj/szoveges dokum. A paracssor amit be kell irni az hirtelen nem jut eszembe,de a claymore readme faljban ott van h mit kell beirni a reboot.bat fajlba....utanna mentes maskent es a nev utan odairod h .bat . Ja es a win+r billentyu/shell;startup - ide kell berakni a start.bat fajl parancsikonjat h (jobb klikk/parancsikon letrehozasa)elinduljon miutan felkapcsol a gep.esetleg masold be h mik vannak a start.bat fajlban h tisztabban lassuk a dolgokat.kozben megvan a reboot.bat parancssor: shutdown /r /t 5 /f ezt csak siman masol bele es kesz...


Köszi, még a reboot.bat-ot nem próbáltam, bár titkon reméltem hogy meg lehet úszni reboot nélkül, ha már egyszer az "s" is megoldja.. Lehet be fogok rakni egy automatikus "s" nyomogató script-et majd valahogy, mert a restart nem túl gyors, régi a hdd..
amugy a kerdesnel csak veletlenul irtad h -rr vagy az is van a start.bat fajlban megadva.mert a helyes a -r 1.... Esetleg nezz korul a neten...olvasgattam h valakinek a vurusirtoja vegwtt csinalta vagy a windows tuzfal nem engedte att a programot... "google a baratunk" :D

bbencee

#2636
csak véletlen írtam rr-t, -r 10-re volt állítva, hogy 10 percenként ha leáll egy kártya akkor induljon újra a miner.. de nem indult. Amúgy nincs vírusírtó ami okozhatná.. Miután kipucoltam a kártyákat, utána kezdte el csinálni.. előtte ment 1 hónapig stabilan.

dioo89

Idézetet írta: bbencee Dátum június 30, 2017, 09:17:58 DÉLELŐTT
csak véletlen írtam rr-t, -r 10-re volt állítva, hogy 10 percenként ha leáll egy kártya akkor induljon újra a miner.. de nem indult. Amúgy nincs vírusírtó ami okozhatná.. Miután kipucoltam a kártyákat, utána kezdte el csinálni.. előtte ment 1 hónapig stabilan.
ertem...hat akkor nemtudom..max kapd szett megint es rakd ossze ujra....

Harcos1981

#2638
Sziasztok.
Tegnap kezdtem bányászni. A problémám az lenne, hogy nem tudok duálban bányászni, mert az ETH megy szépen, de a Pascal helyett minden áron DCR-t akar bányászni a claymore 9.6. Fagyizoli és persze vagány Vegán videókat is néztem :) , de ők régebbi claymore progikat használtak. A kérdésem az lenne, hogy a start.bat file-t hogyan kell beállítani másodlagos bányászáshoz az esetemben? ETH-t ethermine.org-on bányászom, a pascalt pedig a nanopoolról szerettem volna. Lehet hogy az email címem is be kell rakni a parancssorba? Vegánnak meg Zolinak tök könnyen megy, engem meg szívat a cucc. :)

A segítséget előre is köszönöm.
Üdv: Jani

sankoran

Idézetet írta: Harcos1981 Dátum június 30, 2017, 12:58:01 DÉLUTÁN
Sziasztok.
Tegnap kezdtem bányászni. A problémám az lenne, hogy nem tudok duálban bányászni, mert az ETH megy szépen, de a Pascal helyett minden áron DCR-t akar bányászni a claymore 9.6. Fagyizoli és persze vagány Vegán videókat is néztem :) , de ők régebbi claymore progikat használtak. A kérdésem az lenne, hogy a start.bat file-t hogyan kell beállítani másodlagos bányászáshoz az esetemben?

A segítséget előre is köszönöm.
Üdv: Jani

-dpool pascalos poolcím
-dwal pascalos walletcím