Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 30 Vendégek van a témában

bbencee

Idézetet írta: peter1300 Dátum július 01, 2017, 12:52:05 DÉLUTÁN
Állítólag valakinek a vírusirtó kikapcsolása oldotta meg.  ;D


nem volt vírusírtóm, és nem is lesz. 12 éves koromtól írtom manuálisan a vírust, már ha egyáltalán bekap a gép egyet...

Arkenso

Idézetet írta: bbencee Dátum július 01, 2017, 02:13:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: peter1300 Dátum július 01, 2017, 12:52:05 DÉLUTÁN
Állítólag valakinek a vírusirtó kikapcsolása oldotta meg.  ;D


nem volt vírusírtóm, és nem is lesz. 12 éves koromtól írtom manuálisan a vírust, már ha egyáltalán bekap a gép egyet...

no comment :)

bbencee

Idézetet írta: Arkenso Dátum július 01, 2017, 02:35:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bbencee Dátum július 01, 2017, 02:13:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: peter1300 Dátum július 01, 2017, 12:52:05 DÉLUTÁN
Állítólag valakinek a vírusirtó kikapcsolása oldotta meg.  ;D


nem volt vírusírtóm, és nem is lesz. 12 éves koromtól írtom manuálisan a vírust, már ha egyáltalán bekap a gép egyet...

no comment :)


a vírusírtó kikapcsolása is no comment, már aki hisz a vírusírtókban.

Profjohnnie

Valaki súgja meg, hogy mit nem veszek észre!!!

Adott egy Asus strix RX 470 4GB hynix ramos kártya.
Alap BIOS semmi nyulkapiszka 20 hesh
Az alaplapra van dugva (nincs riser és csak ez az 1 kari van a gépben)
Amint moddolom a kártyát (1500 memori timing felmásolva 2000-ig) utána a claymore nem ismeri fel.
Azt írja, hogy no card detected és kilép.

Az eredeti biosszal megy csak.

bazsy

Idézetet írta: Profjohnnie Dátum július 01, 2017, 08:41:14 DÉLUTÁN
Valaki súgja meg, hogy mit nem veszek észre!!!

Adott egy Asus strix RX 470 4GB hynix ramos kártya.
Alap BIOS semmi nyulkapiszka 20 hesh
Az alaplapra van dugva (nincs riser és csak ez az 1 kari van a gépben)
Amint moddolom a kártyát (1500 memori timing felmásolva 2000-ig) utána a claymore nem ismeri fel.
Azt írja, hogy no card detected és kilép.

Az eredeti biosszal megy csak.
Driver milyen van fent?

Fuusmile

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék vásárolni pár gpu-t ahogy láttam az rx 480 lenne a legjobb (Ethereum bányászásra), de túl nagy rá a kereslet és nem vásárolható meg sehol. Ha most akarnám elkezdeni, akár más kriptopénzel milyen videókártyákat lenne érdemes vásárolnom?
Keretem a gpu-kra : 800e

Profjohnnie

Idézetet írta: bazsy Dátum július 01, 2017, 08:50:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Profjohnnie Dátum július 01, 2017, 08:41:14 DÉLUTÁN
Valaki súgja meg, hogy mit nem veszek észre!!!

Adott egy Asus strix RX 470 4GB hynix ramos kártya.
Alap BIOS semmi nyulkapiszka 20 hesh
Az alaplapra van dugva (nincs riser és csak ez az 1 kari van a gépben)
Amint moddolom a kártyát (1500 memori timing felmásolva 2000-ig) utána a claymore nem ismeri fel.
Azt írja, hogy no card detected és kilép.

Az eredeti biosszal megy csak.
Driver milyen van fent?

Crimson 17.4.4

bazsy

Idézetet írta: Profjohnnie Dátum július 01, 2017, 09:07:05 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bazsy Dátum július 01, 2017, 08:50:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Profjohnnie Dátum július 01, 2017, 08:41:14 DÉLUTÁN
Valaki súgja meg, hogy mit nem veszek észre!!!

Adott egy Asus strix RX 470 4GB hynix ramos kártya.
Alap BIOS semmi nyulkapiszka 20 hesh
Az alaplapra van dugva (nincs riser és csak ez az 1 kari van a gépben)
Amint moddolom a kártyát (1500 memori timing felmásolva 2000-ig) utána a claymore nem ismeri fel.
Azt írja, hogy no card detected és kilép.

Az eredeti biosszal megy csak.
Driver milyen van fent?

Crimson 17.4.4
Azért lép ki a claymore patcheld a drivert vagy szedd le ddu-val és tedd fel a 16.11.5 drivert az még támogatja a modolt kártyákat

Profjohnnie

Idézetet írta: bazsy Dátum július 01, 2017, 09:08:46 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Profjohnnie Dátum július 01, 2017, 09:07:05 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bazsy Dátum július 01, 2017, 08:50:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Profjohnnie Dátum július 01, 2017, 08:41:14 DÉLUTÁN
Valaki súgja meg, hogy mit nem veszek észre!!!

Adott egy Asus strix RX 470 4GB hynix ramos kártya.
Alap BIOS semmi nyulkapiszka 20 hesh
Az alaplapra van dugva (nincs riser és csak ez az 1 kari van a gépben)
Amint moddolom a kártyát (1500 memori timing felmásolva 2000-ig) utána a claymore nem ismeri fel.
Azt írja, hogy no card detected és kilép.

Az eredeti biosszal megy csak.
Driver milyen van fent?

Crimson 17.4.4
Azért lép ki a claymore patcheld a drivert vagy szedd le ddu-val és tedd fel a 16.11.5 drivert az még támogatja a modolt kártyákat

Köszi!
Kipróbálom... Csak valahol azt olvastam, hogy már az új driverek is jók...  :-\

Antidope

Keszitettem egy fa keretet a rignek ma. Osszeraktam kis muanyag csobol levagott darabokat raktam a fa es az alaplap koze es azon keresztul mennek a facsavarok amikkel rogzitettem az egeszet. Az a bajom, hogy ha beinditom a gepet csavarhuzoval, akkor par masodperc utan leall, aztan be sem indul csak egy ido utan, de akkor szinten leall egy kis ido mulva. Szerintem valami a foldelessel nem oke? Lehetseges ez? Nem minden lyukba van csavar. Ez baj lehet? Nem kell osszekotni valamit a tappal? Segitsetek legyszi mert most teljesen elakadtam


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Worlynox

Idézetet írta: Antidope Dátum július 01, 2017, 10:16:11 DÉLUTÁN
Keszitettem egy fa keretet a rignek ma. Osszeraktam kis muanyag csobol levagott darabokat raktam a fa es az alaplap koze es azon keresztul mennek a facsavarok amikkel rogzitettem az egeszet. Az a bajom, hogy ha beinditom a gepet csavarhuzoval, akkor par masodperc utan leall, aztan be sem indul csak egy ido utan, de akkor szinten leall egy kis ido mulva. Szerintem valami a foldelessel nem oke? Lehetseges ez? Nem minden lyukba van csavar. Ez baj lehet? Nem kell osszekotni valamit a tappal? Segitsetek legyszi mert most teljesen elakadtam


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Dugd be a cpu tápkábelét is az alaplapba.

Antidope

Idézetet írta: Worlynox Dátum július 01, 2017, 10:30:20 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Antidope Dátum július 01, 2017, 10:16:11 DÉLUTÁN
Keszitettem egy fa keretet a rignek ma. Osszeraktam kis muanyag csobol levagott darabokat raktam a fa es az alaplap koze es azon keresztul mennek a facsavarok amikkel rogzitettem az egeszet. Az a bajom, hogy ha beinditom a gepet csavarhuzoval, akkor par masodperc utan leall, aztan be sem indul csak egy ido utan, de akkor szinten leall egy kis ido mulva. Szerintem valami a foldelessel nem oke? Lehetseges ez? Nem minden lyukba van csavar. Ez baj lehet? Nem kell osszekotni valamit a tappal? Segitsetek legyszi mert most teljesen elakadtam


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Dugd be a cpu tápkábelét is az alaplapba.

Be van dugva az is, fel is porog a cpu, de 5-10 mp utan leall.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Roller

Idézetet írta: dioo89 Dátum június 30, 2017, 08:22:41 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Roller Dátum június 30, 2017, 08:09:03 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Elindultam eth+pasc dual miningon viszont pár perc után befagyok, miért lehet ez? Minden hardver elég a művelethez, 480 és 580 vgak, 2*750 táp
a kartya orajele....avegett fagyhat be. Mennyire van allitva a kartyak frekvenciai? Core clock es memory clock...szerintem kb. Az atlag: Core 1100 es mem clock 1950 -2100 kozott..kinek milyen kartyaja van mennyit birnak...mennyivel hashelnek mikor mennek?


Ez az egyik 480 e gigásom alap állapotban, bios moddolás után

Roller

Na így, hogy az 5. kártya is bent van, mostmár teljes a káosz. :D
Mostmár a zec miner is megáll kb 1 óra munka után.  Kifagyo és kell neki egy ujraindítás. Ha hazaértem, megprobálom a drivert újra tenni, hátha az megoldja a problémát, mas ötletem egyenlőre nincs. Tegnap tettem fel a win 10-et Vegan video alapjan, ami meg is oldotta az 5. kartya problemat, viszont a reégi hiba megjavult, de lett helyette egy uj :D  Tudtok valamit javasolni?

Dehogyis

Sziasztok!


Több helyről is próbálom összevadászni a szükséges infokat. A kérdésem az hogy jól látom-e a folyamatot:


1, Bányász gép építés
2, Valamelyik bányász poolhoz csatlakozás (flypool pl)
3, Bányászprogram (pl claymore) beállítása, hogy lássa hogy melyik poolban vagyok, illetve hogy melyik accountra utolja a kibányászott coin share-t.
4, Választani egy oldalt, hogy hová akarok bányászni (pl poloniex, vagy coinbase vagy kraken)
5, Ha valamelyik tőzsdére mely a bányászott coin, akkor onnan átküldeni az online pénztárcámba (pl coinbase)


Itt ha jól értem kettéválik a dolog


(a)6 coinbaseen átváltani euroba a coint majd ugyanerről az oldalról át lehet utalni SEPA utalással bármelyik (legtöbb) bankszámlára (csak ha jól értem itt vizsgálódni fog a bank hogy ki utalgat neked pénzeket külföldről??)


VAGY
(b)6 készíteni egy debit cardot (pl xapo), és coinbaseről erre utalni a bitcoint, és ezzel néhány helyen (pl 220 volt) tudok fizetni és elkülteni a ráküldött összeget


(vagy készíteni egy offline usb-s pénztárcát (trezor) és erre utalni a coint)


Van még valamilyen lépés közben ami elkerülte a figyelmem? Vagy esetleg máshogyan van a teljes folyamat?


Előre is nagyon köszönöm a választ.

Roller

Idézetet írta: Dehogyis Dátum július 02, 2017, 12:59:53 DÉLUTÁN
Sziasztok!


Több helyről is próbálom összevadászni a szükséges infokat. A kérdésem az hogy jól látom-e a folyamatot:


1, Bányász gép építés
2, Valamelyik bányász poolhoz csatlakozás (flypool pl)
3, Bányászprogram (pl claymore) beállítása, hogy lássa hogy melyik poolban vagyok, illetve hogy melyik accountra utolja a kibányászott coin share-t.
4, Választani egy oldalt, hogy hová akarok bányászni (pl poloniex, vagy coinbase vagy kraken)
5, Ha valamelyik tőzsdére mely a bányászott coin, akkor onnan átküldeni az online pénztárcámba (pl coinbase)


Itt ha jól értem kettéválik a dolog


(a)6 coinbaseen átváltani euroba a coint majd ugyanerről az oldalról át lehet utalni SEPA utalással bármelyik (legtöbb) bankszámlára (csak ha jól értem itt vizsgálódni fog a bank hogy ki utalgat neked pénzeket külföldről??)


VAGY
(b)6 készíteni egy debit cardot (pl xapo), és coinbaseről erre utalni a bitcoint, és ezzel néhány helyen (pl 220 volt) tudok fizetni és elkülteni a ráküldött összeget


(vagy készíteni egy offline usb-s pénztárcát (trezor) és erre utalni a coint)


Van még valamilyen lépés közben ami elkerülte a figyelmem? Vagy esetleg máshogyan van a teljes folyamat?


Előre is nagyon köszönöm a választ.


A tőzsdéken is tudod tárolni a kibányászott coinokat. Biztonság szempontjából viszont az ilyen trezor un cold storage talán az egyik legbiztonsagosabb.


Én uquid debit kártyára küldöm a poloniexről a btc-t v zec-et és onnan veszem le atm-nél

Roller

Idézetet írta: Roller Dátum július 02, 2017, 10:29:50 DÉLELŐTT
Na így, hogy az 5. kártya is bent van, mostmár teljes a káosz. :D
Mostmár a zec miner is megáll kb 1 óra munka után.  Kifagyo és kell neki egy ujraindítás. Ha hazaértem, megprobálom a drivert újra tenni, hátha az megoldja a problémát, mas ötletem egyenlőre nincs. Tegnap tettem fel a win 10-et Vegan video alapjan, ami meg is oldotta az 5. kartya problemat, viszont a reégi hiba megjavult, de lett helyette egy uj :D  Tudtok valamit javasolni?


Kis bóklászás után 3+1 lehetséges okot találtam, túl unedr v overvolt, kevés táp, riser problem illetve a plusz egy, az szoftveres gond, ott
sok minden van, claymore, crimson mahinálás...

Eddig a 4 kártya szépen dolgozott, az első két okot kizártam, ránézek a riserre, ha ez sem oldja meg a problémát, csak utána fogok belepiszkálni a szoftverbe.

Hibakizárás:
-túlvoltolás: a bios mod után az összes kártya beállítása a gyarin fut.
-kevés táp: 2 db 750-es 80+ goldos táp, ha minden megy 1005 W-ot eszik 2x rx 480 4gb + 1x rx 480 8gb + 2 rx 580 8 gb, ennek úgy gondolom, csak elégnek kéne lennie.
-riser probléma: már cserélem is ki, megnézzük mi lesz.

Elnézést, ha valakit untatok a pofázássommal, de lehet jól jön egy ilyen troubleshooting valakinek valamikor. Vagyis remélem :))

Ha esetleg valakinek van valami más ötlete, szóljatok. Esetleg vga hiba is okozhatja ezt?

Roller

Idézetet írta: Roller Dátum július 02, 2017, 04:05:05 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roller Dátum július 02, 2017, 10:29:50 DÉLELŐTT
Na így, hogy az 5. kártya is bent van, mostmár teljes a káosz. :D
Mostmár a zec miner is megáll kb 1 óra munka után.  Kifagyo és kell neki egy ujraindítás. Ha hazaértem, megprobálom a drivert újra tenni, hátha az megoldja a problémát, mas ötletem egyenlőre nincs. Tegnap tettem fel a win 10-et Vegan video alapjan, ami meg is oldotta az 5. kartya problemat, viszont a reégi hiba megjavult, de lett helyette egy uj :D  Tudtok valamit javasolni?


Kis bóklászás után 3+1 lehetséges okot találtam, túl unedr v overvolt, kevés táp, riser problem illetve a plusz egy, az szoftveres gond, ott
sok minden van, claymore, crimson mahinálás...

Eddig a 4 kártya szépen dolgozott, az első két okot kizártam, ránézek a riserre, ha ez sem oldja meg a problémát, csak utána fogok belepiszkálni a szoftverbe.

Hibakizárás:
-túlvoltolás: a bios mod után az összes kártya beállítása a gyarin fut.
-kevés táp: 2 db 750-es 80+ goldos táp, ha minden megy 1005 W-ot eszik 2x rx 480 4gb + 1x rx 480 8gb + 2 rx 580 8 gb, ennek úgy gondolom, csak elégnek kéne lennie.
-riser probléma: már cserélem is ki, megnézzük mi lesz.

Elnézést, ha valakit untatok a pofázássommal, de lehet jól jön egy ilyen troubleshooting valakinek valamikor. Vagyis remélem

Ha esetleg valakinek van valami más ötlete, szóljatok. Esetleg vga hiba is okozhatja ezt?


Illetve még túlmelegedést látok itt most, de nekem jelzi a claymoore,hogy a beállított 65 környékén futnak a kártyák, az nem túl hideg, nem túl meleg, ahogy eddig találtam. Igaz az, hogy egy kártyának kb ez a 65-70 fok kell? A szobában jó idő van, még így nyáron is, jól tartja a beállított hőfokot.

atti123456

Sziasztok,
en meg nagyon kezdo vagyok,egy msi r9290x 8gb kartyaval probalkozom,a problemam az hogy a claymore zcash v12.5 progival szepen dolgozik de a dual verzio v9.6 szeretnek eht es decredet banyaszni de meg csam el sem indul a progi fel villan aztan semmi,az eth a ethermine.org alittotam a dec pedig a supernova accountom.a bat  ugy csinaltam meg ahogy az oldalakon kertek megsem indul.koszonom

Roller

Idézetet írta: atti123456 Dátum július 02, 2017, 04:44:20 DÉLUTÁN
Sziasztok,
en meg nagyon kezdo vagyok,egy msi r9290x 8gb kartyaval probalkozom,a problemam az hogy a claymore zcash v12.5 progival szepen dolgozik de a dual verzio v9.6 szeretnek eht es decredet banyaszni de meg csam el sem indul a progi fel villan aztan semmi,az eth a ethermine.org alittotam a dec pedig a supernova accountom.a bat  ugy csinaltam meg ahogy az oldalakon kertek megsem indul.koszonom


Driverek rendben vannak? Ha moddolt a kártya, akkor meg van peccselve a crimson?