Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 34 Vendégek van a témában

CryptoP

Csak annyi, hogy indítsd el a HWinfo-t, és nézd meg egy 10 perc múlva, hogy mennyi a memory errorok száma. :)
CryptoP - Egy bányász csatorna (YouTube Chanel) /Kripto bányászat az elejétől a végéig/

help_PLS

Idézetet írta: help_PLS Dátum július 03, 2017, 12:35:53 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CryptoP Dátum július 03, 2017, 08:23:31 DÉLELŐTT
Idézetet írta: help_PLS Dátum július 03, 2017, 03:50:03 DÉLELŐTT
Sziasztok,


Adott egy D2618-c14 fuji alaplap, viszont sehogy nem bírom működésre bírni, nyilván nem újonnan vásároltam, szóval nem vagyok róla meggyőződve, hogy 100% állapotban van.
A probléma a következő, berakom a kártyákat elindítom a gépet, eszközkezelőben látja is, Claymoreban is látja, majd mikor elindulna a hashelés, akkor kékhalál VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR hibaüzenettel megáll a gép.
Legújabb driver van fent mind a kártyák, mind az alaplapi vezérlőkhöz. Igazából 2 napja próbálok rájönni, hogy mi lehet a gond, de hiába. Legtöbb helyen a drivereket írják neten, de az nem segített, chkdsk sem talált semmit.


Bármilyen ötletet szívesen veszek! Köszi előre is!

Szia!

Minden driver fent van a gépen?
Valószínűleg leggyorsabb esetben egy újratelepítés meg fogja oldani a problémádat.
Illetve egy memtestet a biztonság kedvéért lefuttatnék a helyedben, hátha a RAM miatt crashelnek a driverek.


Igen fent van minden driver, újra raktam már 2x de a probléma továbbra is fent áll. Cseréltem közben HDDt is.
Memtestet futtatok mindjárt.


Lefuttattam a memtestet, de nincs hiba, minden driver a legújabb ami lehet, egyéb ötlet?

Uhura


help_PLS

Azzal még nem, mennyire régebbivel? Lehet az megoldja?

help_PLS

Régebbi driverrel úgy néz ki, hogy talán elindul. Viszont az egyik kártya nem akar normálisan hashelni, csak 4.175MH. Azt olvastam, hogy dummy meg tudja ezt oldani, rádugtam egy másik monitort, így az elkezdett működni, viszont egy másik leállt. Ezt szoftveresen lehet valahogy manipulálni? Vagy csak dummy?

Harcos1981

Idézetet írta: bazsy Dátum június 30, 2017, 08:38:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Harcos1981 Dátum június 30, 2017, 01:47:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bazsy Dátum június 30, 2017, 01:40:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Harcos1981 Dátum június 30, 2017, 01:38:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bazsy Dátum június 30, 2017, 01:29:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Harcos1981 Dátum június 30, 2017, 01:22:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: sankoran Dátum június 30, 2017, 01:17:18 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Harcos1981 Dátum június 30, 2017, 01:14:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: sankoran Dátum június 30, 2017, 01:01:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Harcos1981 Dátum június 30, 2017, 12:58:01 DÉLUTÁN
Sziasztok.
Tegnap kezdtem bányászni. A problémám az lenne, hogy nem tudok duálban bányászni, mert az ETH megy szépen, de a Pascal helyett minden áron DCR-t akar bányászni a claymore 9.6. Fagyizoli és persze vagány Vegán videókat is néztem :) , de ők régebbi claymore progikat használtak. A kérdésem az lenne, hogy a start.bat file-t hogyan kell beállítani másodlagos bányászáshoz az esetemben?

A segítséget előre is köszönöm.
Üdv: Jani

-dpool pascalos poolcím
-dwal pascalos walletcím

Köszönöm, ezt meg csináltam természetesen. :) Úgy fogalmaznék inkább, hogy elméletileg helyesen kitöltöttem amit kell, de mégsem azt csinálja amit kellene. Ahogy a poolok írják, hogy hogyan is nézzen ki a start úgy csináltam.

Másold már be ide a start.bat tartalmát.
setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
EthDcrMiner64.exe -epool eu2.ethermine.org:4444 -ewal 0x4b5c54920a929eda23efe3173450ed34d838e0a7.Melos1 -epsw x -dpool stratum+tcp://   
pasc-eu2.nanopool.org:15555 -dwal 86646-64.81472948769ba217.Melos1 -dpsw x -dcoin pasc -ftime 10

Csak a pascal rész nem működik.
-allcoins 1 -allpools 1 -mode 0
Erre mit mond?
Az úgy magában semmit nem csinál, mert kell hozzá a config tex is. az meg így néz ki nekem. Bár lényegében ugyan az mint a start.bat de enélkül nem indul el a dual, viszont így is dcr-t akar bányászni. :(
# WARNING! Remove "#" characters to enable lines, with "#" they are disabled and will be ignored by miner! Check README for details.
# WARNING! Miner loads options from this file only if there are not any options in the command line!

-epool eu2.ethermine.org:4444
-ewal 0x4b5c54920a929eda23efe3173450ed34d838e0a7.Melos1
-epsw x
-dpool stratum+tcp://pasc-eu2.nanopool.org:15555
-dwal 86646-64.81472948769ba217.Melos1
-dpsw x
#-esm 1
#-mode 0
-tt 70
#-asm 0
Ami a .bat-ban van azt tedd be a config fájlba meg amit még leírtam és ments rá utána próbáld az exe-vel indítani lám arra mit mond
pascalnal az eu1 szervert nem próbáltad lehet most halott az eu2
Úgy csak piros hibákat dobál, köszönöm egyenlőre a segítséget most mennem kell. Hagyom cak eteriumon, majd később még kérdezgetek.
Próbáld így a pasc címet
-dwal 86646.81472948769ba217.Melos1
Köszi a segítséget, tegnap megoldottam a rejtélyt. Annyi volt a titok, hogy a configot kell szerkeszteni nem a start.bat-ot.
# WARNING! Remove "#" characters to enable lines, with "#" they are disabled and will be ignored by miner! Check README for details.
# WARNING! Miner loads options from this file only if there are not any options in the command line!

-epool eu2.ethermine.org:4444
-ewal 0x4b5c54920a929eda23efe3173450ed34d838e0a7.Melos1
-epsw x
-dpool stratum+tcp://pasc-eu2.nanopool.org:15555
-dwal 86646-64.81472948769ba217.Melos1
-dpsw x
#-esm 1
-mode 0
-tt 70
#-asm 0
-dcoin pasc
-ethi 12
-dcri 8

Így működik a dolog, persze le is tiltottam, mert nagyon melegszik a kártya duálban.

sankoran

Start.bat-ba ezeket szépen beírod egymás után, ugyanúgy kellene működnie.

Uhura

Mondjuk azt nem nézted hogy ha levesze az ethi-it 11-re talán nem lesz hash rate esés de valamennyivel kisebb lesz a torpikus beütése a kártyának?

Roller

Idézetet írta: CryptoP Dátum július 03, 2017, 12:38:20 DÉLUTÁN
Csak annyi, hogy indítsd el a HWinfo-t, és nézd meg egy 10 perc múlva, hogy mennyi a memory errorok száma. :)


A HWinfó szerint minden fasza, egyik gpu-nál sem volt memory error. mostmár egyáltalán nem értem mi történik. Ha átpakolom egy másik rigbe, gond nélkül megy, ebben valamit nem szeret, csak egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mi a baj

Kristof_Szoboszlai

Igazából nem tudom hol osszam meg, ezért ide írom, egy kis érdekességnek...
Van egy elég vacak kis laptopom, anno elég drága volt, és ráadásul még játszani se tudtam rajta... Erre most előkaparom, mondom hátha jó bányászni... Claymore fel, nem megy az Ether, kevés a kártya ram-ja. Mondom elvileg 8 giga van benne. Nézem neten, 8 giga, magonként 1. Mondom jó, nézzük a csak Pascal minert. elindítom, hagytam két órát, ránézek, mondom tuti rossz. Hagyom még egy órát, még mindig ugyanaz. Jelenleg 174 Mh/s a 6 órás átlagja, de volt már 200 körül is. És sehol a világon nem találok használtan ilyen laptopot, mert sajna nagyon keveset gyártottak akkor :/

CryptoP

Idézetet írta: Kristof_Szoboszlai Dátum július 03, 2017, 05:34:17 DÉLUTÁN
Igazából nem tudom hol osszam meg, ezért ide írom, egy kis érdekességnek...
Van egy elég vacak kis laptopom, anno elég drága volt, és ráadásul még játszani se tudtam rajta... Erre most előkaparom, mondom hátha jó bányászni... Claymore fel, nem megy az Ether, kevés a kártya ram-ja. Mondom elvileg 8 giga van benne. Nézem neten, 8 giga, magonként 1. Mondom jó, nézzük a csak Pascal minert. elindítom, hagytam két órát, ránézek, mondom tuti rossz. Hagyom még egy órát, még mindig ugyanaz. Jelenleg 174 Mh/s a 6 órás átlagja, de volt már 200 körül is. És sehol a világon nem találok használtan ilyen laptopot, mert sajna nagyon keveset gyártottak akkor :/

Persze, van kártya, ami tudja a 170Mh-s, gyakorlatilag szerintem egy integrált 1060 is képes rá, de még mindig olcsóbb megvenni egy 1060 szintű kártyát, mint egy komplett laptopot.  ::)
CryptoP - Egy bányász csatorna (YouTube Chanel) /Kripto bányászat az elejétől a végéig/

Roller

Idézetet írta: Roller Dátum július 03, 2017, 04:23:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: CryptoP Dátum július 03, 2017, 12:38:20 DÉLUTÁN
Csak annyi, hogy indítsd el a HWinfo-t, és nézd meg egy 10 perc múlva, hogy mennyi a memory errorok száma. :)


A HWinfó szerint minden fasza, egyik gpu-nál sem volt memory error. mostmár egyáltalán nem értem mi történik. Ha átpakolom egy másik rigbe, gond nélkül megy, ebben valamit nem szeret, csak egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mi a baj


A mai nap a driver piszkálással telt. Végső elkeseredésemben még a windows-t is újra telepítettem :D
A játék a következő volt, a frissen telepített windowa 10-re feltelepítettem a crimson 16.12.2-őt. Csak a 3 db 480-ast ismerte fel, a két 580-as nem dolgozott, ahogy elindítottam a bányaprogit. Két óra tesztüzem után, már majdnem azt gondoltam, hogy a probléma megszűnt, de ahogy ezt kigondoltam, már restartolt is a rendszer. Lelülök és mit látok, a 2 db 580-as bányászik és a 3 480-ast nem ismeri fel :D

Következő lépésként arra gondoltam, hogy ddu-val leszedem ezt a drivert és felrakom a 17.5.1-est, az már elvileg 580-at kezeli és hátha nem kresselbe be később.

Lenard

Sziasztok!

Olastam itt olyasmit, hogy Z170 alaplap nem támogat egyszerre több kártyát (legalábbis 4-nél többet nem). Nekem van egy Z170K-m a PC-ben, aminek 4 PCI-e slotja van. Ebbe szeretnék venni 3db. GTX 1070-et és ezt a számítógépet így univerzálisan használni PC-ként és bányászásra amíg lesznek (pl. bányász) kártyák és össze tudok állítani egy rig-et olcsóbb kártyákból.  A kérdésem az, hogy a 3 kártya fog-e működni ezzel az alaplappal és hogy szerintetek jó ötlet-e így 3 kártyával és univerzális PC-vel beindulni amíg jönnek az új kártyák? Esetleg jó ötlet-e a PC-t is kihasználni és bevonni a játékba rig-ek mellé?

CryptoP

Idézetet írta: Lenard Dátum július 03, 2017, 09:06:49 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Olastam itt olyasmit, hogy Z170 alaplap nem támogat egyszerre több kártyát (legalábbis 4-nél többet nem). Nekem van egy Z170K-m a PC-ben, aminek 4 PCI-e slotja van. Ebbe szeretnék venni 3db. GTX 1070-et és ezt a számítógépet így univerzálisan használni PC-ként és bányászásra amíg lesznek (pl. bányász) kártyák és össze tudok állítani egy rig-et olcsóbb kártyákból.  A kérdésem az, hogy a 3 kártya fog-e működni ezzel az alaplappal és hogy szerintetek jó ötlet-e így 3 kártyával és univerzális PC-vel beindulni amíg jönnek az új kártyák? Esetleg jó ötlet-e a PC-t is kihasználni és bevonni a játékba rig-ek mellé?

Szia Lenard!

Mivel a GPU-kat valószínűleg overclockolni fogod negatív, illetve pozitív irányba, nem mellesleg Te fogod megadni neki a feszültségszabályzását is, így azt játékra ilyen körülmények között alapból butaság lenne használni, mivel nem teljesítene úgy, ahogy kell neki. A bányászat optimalizálásakor igyekszel majd a legjobb számítási teljesítményt kihozni a kártyákból, ezzel limitálva az egyéb dolgok iránti hasznosságát.
/Illetve egyébként sem tudnád használni, mivel (a valószínűsíthető lefagyások mellett) ha játszanál melletti, akkor a bányászási teljesítmény szinte, vagy talán a 0-ra is csökkenne.

A lap a chipsetből kiindulva valószínűleg támogatni fogja a 4 kártyát, sőt. Nem lehet, hogy egy BIOS beállítás miatt nem működtek a slotok?!
Nem hinném, hogy egy Z170-es lap ne támogatna legalább 6 kártyát.
4-et biztosan vinni fog, ezen ne aggódj!
CryptoP - Egy bányász csatorna (YouTube Chanel) /Kripto bányászat az elejétől a végéig/

Lenard

#2714
Idézetet írta: CryptoP Dátum július 03, 2017, 09:23:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Lenard Dátum július 03, 2017, 09:06:49 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Olastam itt olyasmit, hogy Z170 alaplap nem támogat egyszerre több kártyát (legalábbis 4-nél többet nem). Nekem van egy Z170K-m a PC-ben, aminek 4 PCI-e slotja van. Ebbe szeretnék venni 3db. GTX 1070-et és ezt a számítógépet így univerzálisan használni PC-ként és bányászásra amíg lesznek (pl. bányász) kártyák és össze tudok állítani egy rig-et olcsóbb kártyákból.  A kérdésem az, hogy a 3 kártya fog-e működni ezzel az alaplappal és hogy szerintetek jó ötlet-e így 3 kártyával és univerzális PC-vel beindulni amíg jönnek az új kártyák? Esetleg jó ötlet-e a PC-t is kihasználni és bevonni a játékba rig-ek mellé?

Szia Lenard!

Mivel a GPU-kat valószínűleg overclockolni fogod negatív, illetve pozitív irányba, nem mellesleg Te fogod megadni neki a feszültségszabályzását is, így azt játékra ilyen körülmények között alapból butaság lenne használni, mivel nem teljesítene úgy, ahogy kell neki. A bányászat optimalizálásakor igyekszel majd a legjobb számítási teljesítményt kihozni a kártyákból, ezzel limitálva az egyéb dolgok iránti hasznosságát.
/Illetve egyébként sem tudnád használni, mivel (a valószínűsíthető lefagyások mellett) ha játszanál melletti, akkor a bányászási teljesítmény szinte, vagy talán a 0-ra is csökkenne.

A lap a chipsetből kiindulva valószínűleg támogatni fogja a 4 kártyát, sőt. Nem lehet, hogy egy BIOS beállítás miatt nem működtek a slotok?!
Nem hinném, hogy egy Z170-es lap ne támogatna legalább 6 kártyát.
4-et biztosan vinni fog, ezen ne aggódj!


Köszi a gyors választ! Elfelejtettem írni, hogy a PC-t játékra egyáltalán nem használom, főként CPU-t és memóriát igénylő számításoknak van kitéve (i5 6600k, 8GB DDR4), a videókártyákat kizárólag bányászásra szerelném be. Monitor is maradna az integrált GPU-n.

Egyébként itt írják az első bejegyzésekben, hogy "Z170 alaplapot ne vegyel mert azok nem tudjak egyszerre hasznalni az osszes PCI lanet! ". Végülis nekem ha 3-at tud egyszerre használni az már okés. Grafikára nem használom a gépet, ezért gondoltam, hogy beraknék 3 karit és küldeném bányába ezt is, ha már bányászásba kezdek ne maradjon kihasználatlanul... 

Fecca

Nekem is z170 es alaplapom van de sehogy se tudtam elérni hogy 3 kartya zavartalanul mukodhessen.  :( Valamiert random time ujraindul a gép 3 kartyaval van hogy bir egy orat van hogy 5 percenkent restartol. Tap rendben windowst 2x raktam ujra kartyakombinaciokkal varialtam. BIOS kalandolasok is megvoltak mar mar kezdem feladni.

Lenard

Idézetet írta: Fecca Dátum július 03, 2017, 10:22:06 DÉLUTÁN
Nekem is z170 es alaplapom van de sehogy se tudtam elérni hogy 3 kartya zavartalanul mukodhessen.  :( Valamiert random time ujraindul a gép 3 kartyaval van hogy bir egy orat van hogy 5 percenkent restartol. Tap rendben windowst 2x raktam ujra kartyakombinaciokkal varialtam. BIOS kalandolasok is megvoltak mar mar kezdem feladni.

Hmm, ez nem túl bíztató, de szerintem kell lennie valami megoldásnak. Próbáltad csak 2 vagy 1 kártyával, úgy működik?

Fecca

Ja ket kartya stabilan megy. en egy 970 1060 1080TI t szeretnek rajta uzemeltetni. Barmilyen kombinacioban megy kettovel de amint radugom a harmadikat jon a restart random idokozonkent.

CryptoP

Idézetet írta: Fecca Dátum július 03, 2017, 10:32:00 DÉLUTÁN
Ja ket kartya stabilan megy. en egy 970 1060 1080TI t szeretnek rajta uzemeltetni. Barmilyen kombinacioban megy kettovel de amint radugom a harmadikat jon a restart random idokozonkent.

Csak fagy, vagy újra is indul? Mert ha újraindul, akkor be kell tenni a .bat-et startupba és ki van küszöbölve a probléma. :D (Futtatás ->shell:startup)
CryptoP - Egy bányász csatorna (YouTube Chanel) /Kripto bányászat az elejétől a végéig/

Fecca

Nem fagy le és ezért nem értem. olyan mintha egyszer csak áramszünete lenne, de rögtön újra is indul. Tápot néztem semmi baja. kártyáknak szintúgy memória rendbe proci nem melegszik. Szval az alaplapra gyanakszok.