Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 16 Vendégek van a témában

wminer

Sziasztok!

Segítségre volna szükségem. 1 hónapja megy egy 4 kártyás rigem.

A vas:

- 4X SAPPHIRE Radeon RX 470 4G ref (Samsung memóriával!)
- Gigabyte H61M-S2V-B3 alaplap
- i3-2100
- 4 GB RAM
- FSP epsilon 1010
- Win 8.1 Pro x64
- 3x külső tápos riser (USB-s) +1x szalagkábeles

A probléma:

Zcash-t bányászok a flypool-on. Claymore 8.0-án minden tökéletesen megy (-i 8-nál). Max 3-5 naponta kilép a program. De 9.0-9.3 nem fut. Minél magasabb verziószámon próbálok indulni annál hamarabb kifagy. A log semmit sem ír. Megáll és ennyi. Próbáltam az intensity-t lejjebb venni, nem használt. Próbáltam a memória feszt csökkenteni: semmi változás. 9.0 max 15 percig fut, a 9.3 már csak 15 másodpercig.  >:(
Próbáltam megfelelő beállításokat találni a fórumokon de a Samsung memóriás RX 470-ről semmi. Az érdekes az, hogy 2 kártyával nincs ez a gond. Ötleteket, segítséget várok. Előre is köszi!

drizzt_do_urden

#421
BIOS -ba GEN1? megvan?
Virtual Memory a Win10 -be be van allitva 16GB vagy meg tobbre?
El se indul egyaltalan a 9.3? vagy valami hibat vet ki?

Samsung memorias modolt bios vagy gyari?

ha modolt akkor a samsung memoriaknak csak az 1750 -es strapet kell atmasolni. jobban megy mint az 1500 -as strappel. lehet azert fagy ki?

wminer

#422
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum január 02, 2017, 01:01:37 DÉLUTÁN
BIOS -ba GEN1? megvan?
Virtual Memory a Win10 -be be van allitva 16GB vagy meg tobbre?
El se indul egyaltalan a 9.3? vagy valami hibat vet ki?

Samsung memorias modolt bios vagy gyari?

ha modolt akkor a samsung memoriaknak csak az 1750 -es strapet kell atmasolni. jobban megy mint az 1500 -as strappel. lehet azert fagy ki?

Nem W10 hanem W8.1 de a Virtual Memory 16GB-re állítva.
A bios modolt. (Nem én csináltam de utána nézek.)
9.0-tól felfelé is elindul de a verziószám növekedésével egyre rövidebb ideig fut majd kifagy. A log semmit sem ír. Megfagy és pont.

A driver 16.11.4

kidface

Idézetet írta: wminer Dátum január 02, 2017, 12:59:53 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Segítségre volna szükségem. 1 hónapja megy egy 4 kártyás rigem.

A vas:

- 4X SAPPHIRE Radeon RX 470 4G ref (Samsung memóriával!)
- Gigabyte H61M-S2V-B3 alaplap
- i3-2100
- 4 GB RAM
- FSP epsilon 1010
- Win 8.1 Pro x64
- 3x külső tápos riser (USB-s) +1x szalagkábeles

A probléma:

Zcash-t bányászok a flypool-on. Claymore 8.0-án minden tökéletesen megy (-i 8-nál). Max 3-5 naponta kilép a program. De 9.0-9.3 nem fut. Minél magasabb verziószámon próbálok indulni annál hamarabb kifagy. A log semmit sem ír. Megáll és ennyi. Próbáltam az intensity-t lejjebb venni, nem használt. Próbáltam a memória feszt csökkenteni: semmi változás. 9.0 max 15 percig fut, a 9.3 már csak 15 másodpercig.  >:(
Próbáltam megfelelő beállításokat találni a fórumokon de a Samsung memóriás RX 470-ről semmi. Az érdekes az, hogy 2 kártyával nincs ez a gond. Ötleteket, segítséget várok. Előre is köszi!

A claymore általában akkor csinálja ezt, ha a táp nem megfelelő és nem tud elég teljesítményt leadni!
Néztem a tápod, elméletben nem rossz és bírnia kellene a 4 kártyát.
Milyen idős a táp?
4 külön 12V-os sávja van, használd ki! Próbáld külön savokra kötni a kártyákat vagy Max 2-öt egy sávra!

Szerintem a 8-as verzióval azért áll meg a gép pár nap után mert túl melegszik a táp! Csekkold a hőmérsékletet 1-2 nap után.
A 9+ verzióval meg az a baj, hogy a program indulasakor hirtelen megnö az aramfelvetel és a táp nem képes stabil teljesítményre ezért lefagy meg 1-es intenzitással is.

Szerintem szerezz egy új, 1000+ W-os 80+ gold v platinum tápot és teszteld azzal is a rendszert!

Vagy ha van egy gyengebb tapod, próbáld ki azt hogy a 4-ik kartyat arról uzemelteted.

wminer

4 külön 12V-os sávja van, külön sávokra vannak köve a kártyák! A táp nem melegszik egyáltalán, még kézmelegre is alig. A hűtőventilátor is gyakran áll rajt: klíma van a helyiségben ahol fut. Az igaz, hogy nem mai darab a táp. (És talán már nem tud annyit, mint újkorában  :o.) Én is arra gondoltam, hogy átállítom dual PSU-ra amíg nem lesz egy megbízhatóbb tápom.

drizzt_do_urden

akkor szerintem 2 dolog lehet.

1. feszultseg nem eleg.

2. modolt bios 1500 strap van bemasolva az 1750 2000 -be es nem birja azt.

wminer

Köszönöm a tippeket. Úgy tűnik a gyanúm helyes volt: az FSP már csak papíron tudja az 1010W-ot. Betettem mellé egy 500W-osat dualban. Az FSP-ről megy 3 kártya +2 rieser. Az 500-asról a lap és 1 kártya +1 rieser, illetve a lapról az egyik kártya kap szalagkábelen. Claymore 9.3 eddig problémamentesen hasít -i 4-el. Később próbálom más beállításokkal is.

NA!KQ

Jól értelmezem?

Claymore a Zchas-re való.

Monero-ra mi kell?
(pl. ha a magyar pool-on akarok bányászni)

/köszi/

bazsy

Idézetet írta: NA!KQ Dátum január 02, 2017, 02:28:07 DÉLUTÁN
Jól értelmezem?

Claymore a Zchas-re való.

Monero-ra mi kell?
(pl. ha a magyar pool-on akarok bányászni)

/köszi/
Claymorenak van cryptonote változata ami monerora jó.
Claymore Cryptonote Gpuminer v9.6 a neve


NA!KQ

Bios cserével 1 kártyánál (RX480) mennyi hash-t nyernék pluszban?
Kb 50 hash-t? (pl. a magyar monero pool-on)

drizzt_do_urden


NA!KQ

#432
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum január 02, 2017, 08:07:30 DÉLUTÁN
mennyi most? 730 at simman tud moddolva

Jelenleg még hangolom a watttool-al.

Most a memoria 2100MHz-en megy 1000mV , feszültséget majd akkor állítom ha megtalálom a stabil beállítást.
Eddig az alap 635 h/s-ről feljöttem 660-ra lassan de még növekszik, jelenleg 670 h/s.

(jelenleg nem külön gépen megy, hanem azon amelyiken nettezek is, és gondolom ez is visszafogja a hash rate-t)

banda

Most készült el a rigem, kitettem riserre azt a kártyát, ami eddig az alaplapban volt. Viszont a hashrate visszaesett kb. 15-20-szal. Elképzelhető, hogy nem kap elég áramot és azért vagy pedig más lehet az oka?
Valaki írta, hogy nem ad külön molexről áramot a riserre. Én próbáltam ezt, de nálam nem működött, az egyik kártya ventillátora pörög szerintem max fordulat közelében.

Most az egyik riser Sata csatlakozóról kap, a másik a perif aljzatba van dugva, a harmadik meg valamelyiken "élősködik", tehát az egyik vezetéken két kártya van.

Mi lehet a gond?

drizzt_do_urden

az alaplapba jobban hashelnek a kartyak. normalis a visszaeses!

banda


zgman

Srácok akinek van ideje Budapesten egy kávéra azt örömmel venném ha személyesen értekezhetnék egy hozzáértővel
Érdekelne a dolog,de nemigen ismerem ezt a területet :-(

dexter

Feltelepitettem a windows 10-et és nincs net at írja a hálózatikártya illesztője kel, új msi z97 gaming 5 alaplap új. Mit tegyek?

fefe

Idézetet írta: zgman Dátum január 02, 2017, 11:34:43 DÉLUTÁN
Srácok akinek van ideje Budapesten egy kávéra azt örömmel venném ha személyesen értekezhetnék egy hozzáértővel
Érdekelne a dolog,de nemigen ismerem ezt a területet :-(
Jó nagy kávé kell mire átrágod magad rajta.. :D
Mondjuk kezd Robi videóival...
Olvass,mert ha elkezded és lesz egy problémád neked kell megoldanod persze itt segítenek de akkor is neked kell megoldani

dexter