Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 18 Vendégek van a témában

kamfor1

Sziasztok.
Most szeretnék belevágni a bányászatba. körülbelül egy 700-800eFt-om van a rig épitésre.
Segitenétek a tapasztalataitokkal, hogy milyen gépet épitsek, mit érdemes mit nem.
Esetleg, mi a véleményetek a jelenlegi bányászatról, mindig kifizetődő, és hogy mit gondoltok az uj miner cardokról?

RudeX

#2981
Idézetet írta: kamfor1 Dátum augusztus 16, 2017, 06:21:05 DÉLUTÁN
Sziasztok.
Most szeretnék belevágni a bányászatba. körülbelül egy 700-800eFt-om van a rig épitésre.
Segitenétek a tapasztalataitokkal, hogy milyen gépet épitsek, mit érdemes mit nem.
Esetleg, mi a véleményetek a jelenlegi bányászatról, mindig kifizetődő, és hogy mit gondoltok az uj miner cardokról?

800-ból azért már össze lehet rakni egy 7 kártyás 1060-as riget. akár úgy is, hogy használt piacon nézel körül, pár hónapos kártyákat már viszonylag jó áron lehet kapni.
Vagy csak egyszerűen fogod magad, és megveszed az egyik riget, mostanában több eladót is találni. Kérdés, hogy magad szeretnéd-e összerakni, vagy hogy mennyire bízol a használt cuccokban (és eladójukban)

Miner kártyák bullshit az egész, ugyanannyiért kapsz ugyanolyan teljesítményű kártyát, csak épp egy év garival a három helyett, ráadásul ha el akarod adni, elég limitáltak lesznek a lehetőségeid, mivel a többségén nincsen jelkimenet.

Hogy megéri-e? Ameddig többet hoz, mint a villanyszámla, addig mindenképpen. Azt meg mindenkinek saját magának kell tudnia, hogy hiányozni fog e neki a befektetett összeg a későbbiekben, amíg mondjuk nem tudja olyan áron eladni a coinjait, amilyenen szeretné.

bbencee

#2982
Sziasztok!


Megpróbátam felrakni az rx470-re a Win10-64Bit-Crimson-ReLive-Beta-Blockchain-Workloads-Aug11 driver-t, de az eszközkezelő a patch-elés után is 43-as hibát ír ki.


Az után vissza akartam állni egy régebbire (Win10-64Bit-Radeon-Software-Crimson-ReLive-16.12.1-Dec7) de most már azon is 43-ast ír.


Ezeket csináltam:


DDU-val leszedtem a driver-t, Driver feltelepít, újraindít, patchelés, újraindít. Próbáltam még leállítást, és az összes usb eszköz eltávolítását, majd újraindulás után visszadugását.

A windows update se tudja update-lni, ez a második csatolt képen látszik. UPDATE: a windows update feltett egy 2017.04.24-ei drivert de a helyzet még továbbra is a sárgafelkiáltójeles 43-as.


Próbáltam a https://www.youtube.com/watch?v=v3wuxVM-zmo videóban látottakat is, de nekem nincs .PNF file-om csak .INF, innentől megint nem tudom mi a következő lépés..

Van ötletetek mi lehet a gond?

Worlynox

Idézetet írta: bbencee Dátum augusztus 16, 2017, 07:40:13 DÉLUTÁN
Sziasztok!


Megpróbátam felrakni az rx470-re a Win10-64Bit-Crimson-ReLive-Beta-Blockchain-Workloads-Aug11 driver-t, de az eszközkezelő a patch-elés után is 43-as hibát ír ki.


Az után vissza akartam állni egy régebbire (Win10-64Bit-Radeon-Software-Crimson-ReLive-16.12.1-Dec7) de most már azon is 43-ast ír.


Ezeket csináltam:


DDU-val leszedtem a driver-t, Driver feltelepít, újraindít, patchelés, újraindít. Próbáltam még leállítást, és az összes usb eszköz eltávolítását, majd újraindulás után visszadugását.

A windows update se tudja update-lni, ez a második csatolt képen látszik. UPDATE: a windows update feltett egy 2017.04.24-ei drivert de a helyzet még továbbra is a sárgafelkiáltójeles 43-as.


Próbáltam a https://www.youtube.com/watch?v=v3wuxVM-zmo videóban látottakat is, de nekem nincs .PNF file-om csak .INF, innentől megint nem tudom mi a következő lépés..

Van ötletetek mi lehet a gond?


https://www.kriptopenz.info/forum/index.php?topic=4639.0
ATImDAG patcher

bbencee

Idézetet írta: Worlynox Dátum augusztus 16, 2017, 08:19:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bbencee Dátum augusztus 16, 2017, 07:40:13 DÉLUTÁN
Sziasztok!


Megpróbátam felrakni az rx470-re a Win10-64Bit-Crimson-ReLive-Beta-Blockchain-Workloads-Aug11 driver-t, de az eszközkezelő a patch-elés után is 43-as hibát ír ki...


https://www.kriptopenz.info/forum/index.php?topic=4639.0
ATImDAG patcher

riczkoi17

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem van 5 db 1060 asus oc a kártyám és csak 4 megy ha az ötödik rá van dugva gpu hőmérséklet hibát ír a claymore és lefagy! Amik voltak próbálva új windows, új claymore, új vga driver, riserek megcserélgetve, virt memoria állítva többféleképpen, és semmi, 1000 w zalmann táp, a 4 kártya rendszerel 355 watt! Td 65 memori 122 650! Mi lehet a probléma?

RudeX

Idézetet írta: riczkoi17 Dátum augusztus 16, 2017, 09:24:58 DÉLUTÁN
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem van 5 db 1060 asus oc a kártyám és csak 4 megy ha az ötödik rá van dugva gpu hőmérséklet hibát ír a claymore és lefagy! Amik voltak próbálva új windows, új claymore, új vga driver, riserek megcserélgetve, virt memoria állítva többféleképpen, és semmi, 1000 w zalmann táp, a 4 kártya rendszerel 355 watt! Td 65 memori 122 650! Mi lehet a probléma?

milyen alaplap?

riczkoi17


RudeX

Idézetet írta: riczkoi17 Dátum augusztus 16, 2017, 09:49:49 DÉLUTÁN
Asrock btc pro 2.0

és tök mindegy, hogy melyik vga az, amit rádugsz? nem csak az egyikkel csinálja?
bios a legfrissebb az alaplapon?
ha igen, akkor nincs más elképzelésem, mint hogy szar az alaplap.

riczkoi17

Hát igen meg volt cserélve az is meg az sem mindegy neki hogy a satás kábelre hány darab meg milyen sorrendben van rákötve! A bios még nem volt frissítve az még kimaradt.csak mára feladtam mert egész nap szívatott \>:( És mitől lenne szar az alaplap ha a windows felismeri szépen illesztő làtja?

RudeX

Idézetet írta: riczkoi17 Dátum augusztus 16, 2017, 10:12:18 DÉLUTÁN
Hát igen meg volt cserélve az is meg az sem mindegy neki hogy a satás kábelre hány darab meg milyen sorrendben van rákötve! A bios még nem volt frissítve az még kimaradt.csak mára feladtam mert egész nap szívatott \>:( És mitől lenne szar az alaplap ha a windows felismeri szépen illesztő làtja?

nem tudom, csak nem nagyon van más megoldás.
egy sata ágra lehetőleg ne dugjál túl sok eszközt, mert jobb esetben nem működik, rossz esetben leég.
a legjobb az, ha minden sata ágon csak 1 eszköz van (tudtommal 54 watt tud átmenni egy sata csatlakozón, molex talán duplája?). ne oszd őket túl sok felé. úgy alakítsad ki, hogy egyenlően legyen elosztva a terhelés minden ágon!

riczkoi17

Hat egy satan max 2 van! De az ötödik az külön egy darab sata szalon van és úgy se az a leggázabb hogy már ötletem sincs hogy mit nézzek, na mind holnsp kínlódok még azért köszi

kasima

Nekem is ez a probléma egyik kis rignél  3 kártya van benne a középső magától vissza áll alapra beállításokra.
És már esküszöm fogom és ki....om az ablakon :D

Valakinek ötlete? Semmi más program nem fut a háttéreben.

Tepi

Hi

Kis segítséget szeretnék kérni.
Nagy valószínűséggel elszállt az egyik kártyám(1080 ti) és nem igen van tapasztalatom ilyen garanciális ügyintézésnél.
Mondanátok pár jó tanácsot mit mondjak és mit ne mondjak. Garancia a hardverkerhez szól.

kasima

Idézetet írta: Tepi Dátum augusztus 17, 2017, 10:59:13 DÉLELŐTT
Hi

Kis segítséget szeretnék kérni.
Nagy valószínűséggel elszállt az egyik kártyám(1080 ti) és nem igen van tapasztalatom ilyen garanciális ügyintézésnél.
Mondanátok pár jó tanácsot mit mondjak és mit ne mondjak. Garancia a hardverkerhez szól.

Ha bios modoltad és észre veszik b....tod a garit :) (tapasztalat)
De vidd be aztán majd ott úgyis megmondják. Tedd a hülyét h te nem értesz hozzá.
Kamuzz be valamit hogy játszottál egy játékkal és megállt... még véletlenül se mond h játszottál a feszültséggel  stb....

kamfor1

#2995
Sziasztok. Segitséget szeretnék kérni.
Valaki leirná lépésről lépésre, az online bankos dolgokat.
Valamiért nem tiszta: nyilván mert hülye vagyok hozzá.
Szóval: az érdekelne hogy hogy jutok el addig a pontig, hogy a kártyámon legyen a bányászott érték, valós valutában.
Példákkal, ha nem gond. Hol regelni, hol legyen a wallet, pár szót az online trezorokról.
Az foglalkozzon vele akinek nem nagy fáradtság, aki annyit irna, hogy volt róla szó meg keress utána, az kérem ne erőltesse meg magát. Köszönöm. :)
Jelenleg a cryptonia oldalra regisztráltam mert, a poloinex beszart. Van egy exodus program a gépen és a flypoolnál bányászok. Valaki rendbe tenné a fogalmakat bennem?

Dopamin

Olyan kérdésem lenne hogy a "timing" az mit jelöl illetve hol tudom állítani?Core.clock , memory clock,voltage controlt látom az afterburnerbe,.de ezt a.timingot nem.Lehet hogy full hülye a kérdés,de.fontos lenne nekem, mivel a kartya beallitasoknal sokszor látom ezt az erteket,és nem tudom hova rakni. Köszönöm a segítséget.

willow


Idézetet írta: kamfor1 Dátum augusztus 17, 2017, 11:38:05 DÉLELŐTT
Sziasztok. Segitséget szeretnék kérni.
Valaki leirná lépésről lépésre, az online bankos dolgokat.
Valamiért nem tiszta: nyilván mert hülye vagyok hozzá.
Szóval: az érdekelne hogy hogy jutok el addig a pontig, hogy a kártyámon legyen a bányászott érték, valós valutában.
Példákkal, ha nem gond. Hol regelni, hol legyen a wallet, pár szót az online trezorokról.
Az foglalkozzon vele akinek nem nagy fáradtság, aki annyit irna, hogy volt róla szó meg keress utána, az kérem ne erőltesse meg magát. Köszönöm. :)
Jelenleg a cryptonia oldalra regisztráltam mert, a poloinex beszart. Van egy exodus program a gépen és a flypoolnál bányászok. Valaki rendbe tenné a fogalmakat bennem?
Regisztrálsz a Krakenre. Feltöltesz 10 eurót sepával. Feltöltéskor kapsz egy biztonsági kódot. Ezt gondosan megőrzöd. A flypoolon bányászol zcasht a cryptópiás zcash cimre. A kibányászott zcasht átváltos a cryptópián btc-re. A btc-t elküldöd a krakenes btc cimre. A krakenen átváltod a btc-t euróra. Az eurót sepával hazautalod . Kábé ennyi, és ilyen egyszerű. Jó bányászást.

kamfor1

Kösz szépen. Gondolom nincs olyan oldal ahol ezt mind eltudom intézni egYszerre? A krakenre lehet bányászni?
Van ezeknek amugy külön megnevezésük?

willow


Idézetet írta: kamfor1 Dátum augusztus 17, 2017, 06:12:56 DÉLUTÁN
Kösz szépen. Gondolom nincs olyan oldal ahol ezt mind eltudom intézni egYszerre? A krakenre lehet bányászni?
Van ezeknek amugy külön megnevezésük?
Nem tudok róla, :-\ Lehet ;D Nem értem a kérdést :-[