Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 21 Vendégek van a témában

Szori

#3160
Valaki tudna abban segiteni hogy 5kartyaval miert nincs kep a monitoron ? 4kqrtyaval siman megy, shogy hozzadugok egyet ugy nincs kep es nem ad jelet. Ekozben a gep beindul, es hallom is hogy dolgozik. De a monitoron a led csak villog. Minden kartya, minden riser mukodik. Minden jo helyre van dugva ! :)

Asrock h270 pro4 a lap, van 3db 1060 6gb es 2db rx 460 rog 4gb. Igazabol tokmindegy melyik kartya marad kint a korbol, a darabszam valamiert nrm stimmel neki :/

sanyi570

ASROCK H81 Pro BTC R2.0 alaplapnál ha usb risereket használok akkor is kell az alaplapnak a 2db molex-el plusz áramot adni vagy nélküle is jó? (Az usb riserek áramot a sata csatlakozón keresztül kapnak, így gondolom az alaplapról nem táplálkoznak...)

Szori

Idézetet írta: sanyi570 Dátum szeptember 13, 2017, 09:06:47 DÉLUTÁN
ASROCK H81 Pro BTC R2.0 alaplapnál ha usb risereket használok akkor is kell az alaplapnak a 2db molex-el plusz áramot adni vagy nélküle is jó? (Az usb riserek áramot a sata csatlakozón keresztül kapnak, így gondolom az alaplapról nem táplálkoznak...)

Nem kell kell ra plusz aram ! :)

sanyi570

Köszönöm, akkor máris felszabadult 2 molex csatim!

Ventiket honnan érdemes rendelni a keretre? Illetve ha simpleminingOS-t teszek fel akkor is kell egy hdmi dummy vagy monitor a gépre (vagy nélküle is üzemel )?

Bob

Idézetet írta: sanyi570 Dátum szeptember 13, 2017, 10:23:01 DÉLUTÁN
Köszönöm, akkor máris felszabadult 2 molex csatim!

Ventiket honnan érdemes rendelni a keretre? Illetve ha simpleminingOS-t teszek fel akkor is kell egy hdmi dummy vagy monitor a gépre (vagy nélküle is üzemel )?
Úgy tudom, hogy az augusztus 23-i bányászoknak készített driverrel win10-nél sem kell dummy az AMD kártyára. Linuxnál meg a korábbi drivereknél sem kellett.

GepyMiner

Idézetet írta: sanyi570 Dátum szeptember 13, 2017, 10:23:01 DÉLUTÁN
Ventiket honnan érdemes rendelni a keretre? Illetve ha simpleminingOS-t teszek fel akkor is kell egy hdmi dummy vagy monitor a gépre (vagy nélküle is üzemel )?
Én gagyi 1500 Ft-os (elég nagy) usb-s ventit vettem, amit ki-be kapcsolhatok meg úgy helyezek ahogy akarok. Egy elég a vége fele levő kártyáktól elfújni a meleget (a legelső kártya az totál hűvős, a legmelegebb az utolsó), ha kell 2 ilyen is rádugható, de ha a rig körül nagyon megállt a meleg levegő, akkor érdemes normál ventit venni és azzal küldeni távolról a rigre a levegőt. Elvileg 80-at is birnak a kártyák de én próbálom 65 alatt tartani őket, az utolsó kártyát kevésbé hajtom, az elsőt meg túlhajtom a többihez képest.

IceMan

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani Decred, és Pascal kitermeléshez wallet-et, ami megbízható is. Poloniex-en kívül!

Köszi!!!

Newtnt

Wallet vagy exchange? Exchange pascalra csak a polo, decredre bittrex.
Ha támogatni szeretnél, bitcoin faucet 1 óránként: https://freebitco.in/?r=7012441
GTX 1070 micron: equihash: alap: 430 h OC: 470 h
ethash alap: 26 mh OC: 31 mh
skunk: 19 mh
zec: t1fgz3W3js6HT71jjPbJYGstSpF2tanmjWp
eth: 0xb6b660f681290154e70dc6a5be613080adf94901

mogyikrisz

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy az MSI RX 580 8GB Gaming X kártyák mellé betettem egy ugyan ilyen kártyát csak 480-at.

Felraktam rá egy fórumban talált BIOS-t és flash is megvolt. (Természetesen a folyamat végrehajtása közben az 580-ok nem voltak rádugva a lapra.)  Önmagában szépen ment is 30mhs-az eth bányászás illetve az afterburner is szépne engedett mindent állítani. Bodottá volt minden, úgyhogy visszaraktam az 580-okat is és indítottam a systemet.

Afterburnerbe belépve szépen látta mindegyik kártyát, azonban a 480-ast amikor kiválasztottam az afterburner mindne értéke 0-án állt és nem engedett semmit állítani és egyik bányászprogi se látta.

Ez a probléma gyári bios esetén nem állt fent. Tehát Gyári biossal szépen működik minden viszont cska 26 mhs-el.


Találkozott már valaki ilyen problémával? ha igen mi volt a megoldása? Esetleg el tudná nekem küldeni a vga biosa-t hátha amit én töltöttem le az volt a rossz?

Nagyon SZépen köszönöm előre is.

haberenyi55

sziasztok tudna valaki segitni abban hogy coinbasen hogyan tudnám az ETH-mat BTCre váltani?

Heno1974

Sziasztok!

Összeraktam 1 riget 2 Db 1070 s 1 db 1050 TI vel. 3 órát szenvedtem mire látta a 3 karit.
Megy de a FLYpool szerver szaggat s kb 10-25 percenként megáll a miner mert nem látja a szervert. 1-2 perc s elindul.
A szerver a rossz vagy valamit én szurok el?
Igy nem took ZEC et csákányolni.

magellan

Idézetet írta: haberenyi55 Dátum szeptember 18, 2017, 04:46:14 DÉLUTÁN
sziasztok tudna valaki segitni abban hogy coinbasen hogyan tudnám az ETH-mat BTCre váltani?
Gdax.com a coinbase váltója. Beléphetsz a coinbase azonosítóddal, ingyen és azonnal át- és visszatölt coinbase-ről, ha limittel váltasz, akkor még fee sincs.

Tapatalkkal küldve az én SM-N920G eszközömről


IceMan

Sziasztok!

Még nagyon kezdő vagyok a bányászatban egy, és egy kis segítségre lenne szükségem!
Adott egy MSI Radeon RX 570 GAMING X 4GB (hynix) Afterburner-el próbáltam egy kicsit többet kihozni belőle, de semmi.:((
Van mellette egy ASUS ROG Strix RX 570 4G OC (elpida), ebből sikerült kisajtolni közel 2 Ms pluszt.

Mi lehet az oka?

Köszi a segítséget!

Balvanylajos

Idézetet írta: IceMan Dátum szeptember 21, 2017, 09:21:34 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Még nagyon kezdő vagyok a bányászatban egy, és egy kis segítségre lenne szükségem!
Adott egy MSI Radeon RX 570 GAMING X 4GB (hynix) Afterburner-el próbáltam egy kicsit többet kihozni belőle, de semmi. :( (
Van mellette egy ASUS ROG Strix RX 570 4G OC (elpida), ebből sikerült kisajtolni közel 2 Ms pluszt.

Mi lehet az oka?

Köszi a segítséget!


Milyen amd drivert használsz? firmware mod megtörtént már? Mennyi az az annyi, mennyi a hash?

Balvanylajos

Idézetet írta: Heno1974 Dátum szeptember 18, 2017, 06:09:18 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Összeraktam 1 riget 2 Db 1070 s 1 db 1050 TI vel. 3 órát szenvedtem mire látta a 3 karit.
Megy de a FLYpool szerver szaggat s kb 10-25 percenként megáll a miner mert nem látja a szervert. 1-2 perc s elindul.
A szerver a rossz vagy valamit én szurok el?
Igy nem took ZEC et csákányolni.


miféle internetkapcsolata van a gépnek? Minden leáll, mikor elveszíti a szerverrel a kapcsolatot, vagy csak a bányaprogram nem látja? Cleymore a bányászprogram?

Balvanylajos

Idézetet írta: Szori Dátum szeptember 13, 2017, 05:17:45 DÉLUTÁN
Valaki tudna abban segiteni hogy 5kartyaval miert nincs kep a monitoron ? 4kqrtyaval siman megy, shogy hozzadugok egyet ugy nincs kep es nem ad jelet. Ekozben a gep beindul, es hallom is hogy dolgozik. De a monitoron a led csak villog. Minden kartya, minden riser mukodik. Minden jo helyre van dugva ! :)

Asrock h270 pro4 a lap, van 3db 1060 6gb es 2db rx 460 rog 4gb. Igazabol tokmindegy melyik kartya marad kint a korbol, a darabszam valamiert nrm stimmel neki :/


bios-ban beállítva a force gen1 pcie sebesség és a 4g encoding?


IceMan

Idézetet írta: Balvanylajos Dátum szeptember 21, 2017, 09:24:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: IceMan Dátum szeptember 21, 2017, 09:21:34 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Még nagyon kezdő vagyok a bányászatban egy, és egy kis segítségre lenne szükségem!
Adott egy MSI Radeon RX 570 GAMING X 4GB (hynix) Afterburner-el próbáltam egy kicsit többet kihozni belőle, de semmi. :( (
Van mellette egy ASUS ROG Strix RX 570 4G OC (elpida), ebből sikerült kisajtolni közel 2 Ms pluszt.

Mi lehet az oka?

Köszi a segítséget!


Milyen amd drivert használsz? firmware mod megtörtént már? Mennyi az az annyi, mennyi a hash?


Crimson 17.30.1029 beta, nincs modolva. 21.3 Mh. a memória feszültségét próbáltam kicsit húzni, de a hash nem változott. Az asus nál igen.


bazsy

Idézetet írta: IceMan Dátum szeptember 21, 2017, 10:12:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Balvanylajos Dátum szeptember 21, 2017, 09:24:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: IceMan Dátum szeptember 21, 2017, 09:21:34 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Még nagyon kezdő vagyok a bányászatban egy, és egy kis segítségre lenne szükségem!
Adott egy MSI Radeon RX 570 GAMING X 4GB (hynix) Afterburner-el próbáltam egy kicsit többet kihozni belőle, de semmi. :( (
Van mellette egy ASUS ROG Strix RX 570 4G OC (elpida), ebből sikerült kisajtolni közel 2 Ms pluszt.

Mi lehet az oka?

Köszi a segítséget!


Milyen amd drivert használsz? firmware mod megtörtént már? Mennyi az az annyi, mennyi a hash?


Crimson 17.30.1029 beta, nincs modolva. 21.3 Mh. a memória feszültségét próbáltam kicsit húzni, de a hash nem változott. Az asus nál igen.


Ha nem modolod a biosát nem fog megmozdulni a hashrate,mivel hynixes az 1500-as timingot masold feljebb a biosba 1625-1750-2000-es értékek helyére

Heno1974

Idézetet írta: Balvanylajos Dátum szeptember 21, 2017, 09:25:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Heno1974 Dátum szeptember 18, 2017, 06:09:18 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Összeraktam 1 riget 2 Db 1070 s 1 db 1050 TI vel. 3 órát szenvedtem mire látta a 3 karit.
Megy de a FLYpool szerver szaggat s kb 10-25 percenként megáll a miner mert nem látja a szervert. 1-2 perc s elindul.
A szerver a rossz vagy valamit én szurok el?
Igy nem took ZEC et csákányolni.



csak  a miner s ujra kapcsolodik. Kábellel megy a routerbe a net
miféle internetkapcsolata van a gépnek? Minden leáll, mikor elveszíti a szerverrel a kapcsolatot, vagy csak a bányaprogram nem látja? Cleymore a bányászprogram?

Szori

Halihoo! Tudom nem idevalo de nem talaltam hozza semmit! Ma vettem nagyon jo aron egy 480at 4gb nitro+ -t 2 ev garival (78eft) 24mhs volt az alapja, megcsinaltm rajta a bios flasht (1500at masoltam mindent felfele) minden sikerult, de nem megy fontebb a hash 25,5-tol. Samsung ramos, de ezzel a rammal is mindenki 28-30on megy. Valami rosszat csinaltam, vagy hol hibaztam ? Afterburnerben a memory clockot nem tudom fontebb huzni 1800nal. Olvastam hogy 2200on jaratjak, de azonnal kifagy a gepem. Elore is koszonom szepen a segitseget !