Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 17 Vendégek van a témában

videoboy

Idézetet írta: Arkenso Dátum október 21, 2017, 10:50:24 DÉLELŐTT
Idézetet írta: videoboy Dátum október 21, 2017, 02:03:59 DÉLELŐTT
Sziasztok

Láttatok már ilyen rom-ot ?
Sapphire 570 Nitro 4gb

Képtelen vagyok módosítani.
Bármire cseréltem eddig., bekapcsolás után csak pörögtek a ventik, és meg se nyikkant a kártya.
Két ilyen kártyám van., egyiket sem tudom flesselni.
Csak a saját beállításaival hajlandó beindulni.

Ötlet, vélemény ?
Köszönöm.

Itt lent tudod letölteni ->

Próbáld ki ezzel :)

Köszi, holnap megnézem.  :)
Egy sort változtattál benne, jól látom ?

Franky2Ster

Idézetet írta: levi Dátum október 23, 2017, 12:01:33 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Franky2Ster Dátum október 22, 2017, 11:47:45 DÉLUTÁN
500w a két kártyára az kicsit dúrva de elégnek kell lenni a 600w-nak.

Értem, köszönöm, egy kicsit félek, hogy valami baj lesz belőle, hogy majd teljesen ki lesz használva a táp.
Mi lehet a legrosszabb?
Leég az egész?
Vagy csak egyszerűen lekapcsol/nem kapcsol be?
Biztonságosabb lenne vennem még egy tápot(vagy egyáltalán lehet olyat, hogy a második kártyát egy külön táprol kapja az áramot)?
Természetesen 24/7ben járatnám, ezért szeretnék biztonságos megoldást.
Vagy kicsit túlszámoltam azt az 500w-ot a két kártyára?

Szerintem kicsit túlszámoltad a két kártya fogyasztását. Én helyedben vennék egy konnektorba dugható mérőt és le tesztelném ,hogy valóban mennyi a tényleges fogyasztás.

magellan

Idézetet írta: levi Dátum október 23, 2017, 12:01:33 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Franky2Ster Dátum október 22, 2017, 11:47:45 DÉLUTÁN
500w a két kártyára az kicsit dúrva de elégnek kell lenni a 600w-nak.

Értem, köszönöm, egy kicsit félek, hogy valami baj lesz belőle, hogy majd teljesen ki lesz használva a táp.
Mi lehet a legrosszabb?
Leég az egész?
Vagy csak egyszerűen lekapcsol/nem kapcsol be?
Biztonságosabb lenne vennem még egy tápot(vagy egyáltalán lehet olyat, hogy a második kártyát egy külön táprol kapja az áramot)?
Természetesen 24/7ben járatnám, ezért szeretnék biztonságos megoldást.
Vagy kicsit túlszámoltam azt az 500w-ot a két kártyára?
290 w körül fogyaszt falnál az r9, 140 körül a 480, kb. 430W lehet a két kártya.

Tapatalkkal küldve az én SM-N950F eszközömről


Arkenso

Idézetet írta: videoboy Dátum október 23, 2017, 12:41:14 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Arkenso Dátum október 21, 2017, 10:50:24 DÉLELŐTT
Idézetet írta: videoboy Dátum október 21, 2017, 02:03:59 DÉLELŐTT
Sziasztok

Láttatok már ilyen rom-ot ?
Sapphire 570 Nitro 4gb

Képtelen vagyok módosítani.
Bármire cseréltem eddig., bekapcsolás után csak pörögtek a ventik, és meg se nyikkant a kártya.
Két ilyen kártyám van., egyiket sem tudom flesselni.
Csak a saját beállításaival hajlandó beindulni.

Ötlet, vélemény ?
Köszönöm.

Itt lent tudod letölteni ->

Próbáld ki ezzel :)

Köszi, holnap megnézem.  :)
Egy sort változtattál benne, jól látom ?

Változott abban több sor is :)

yoshimurars3

Ha raknék össze egy bányász gépet akkor letudnátok nekem írni
200ra egy konfigot és
300ra egy konfigot
tápegységem van...azt nem kell számolni

littleNorbi

Sziasztok!
Miért van az, hogy a Claymore nem jól írja ki a futtatási időt, van hogy -00:55 percet ír, van hogy 105:00 órát, pedig csak néhány perce fut?

Zoltán

Sziasztok, tanácsot kérnék tőletek, a kártyáim kicsit furcsán hűtik magukat. Gép induláskor felpörögnek normál fordulaton, ok. Win elindul, bejelentkezés előtt valamivel leállnak. Mikor betöltött a win, ismét felpörög normál terheletlen fordulatra, majd ismét megállnak a ventik. El kell indítanom az AB-t, hogy menjenek. Ezt csinálja akkor is, ha hidegek a kártyák, de akkor is, ha üzemi hőfokon (40/45 C) újraindítom a gépet. Semmi bios mod nem volt.
Lap: gigabyte H110 D3A
GPU: XFX RX560 x3
Win7
Crimson 17.10.1
Köszönöm a válaszokat!

Gyjuhi

Idézetet írta: Zoltán Dátum október 23, 2017, 06:09:43 DÉLUTÁN
Sziasztok, tanácsot kérnék tőletek, a kártyáim kicsit furcsán hűtik magukat. Gép induláskor felpörögnek normál fordulaton, ok. Win elindul, bejelentkezés előtt valamivel leállnak. Mikor betöltött a win, ismét felpörög normál terheletlen fordulatra, majd ismét megállnak a ventik. El kell indítanom az AB-t, hogy menjenek. Ezt csinálja akkor is, ha hidegek a kártyák, de akkor is, ha üzemi hőfokon (40/45 C) újraindítom a gépet. Semmi bios mod nem volt.
Lap: gigabyte H110 D3A
GPU: XFX RX560 x3
Win7
Crimson 17.10.1
Köszönöm a válaszokat!

Havernak 1050ti 60 fok alatt meg se mozdul a venti
nálam az xfx 570 60 fok alatt megse mozdul a venti rx550 kis szarosom azon megy a venti de olcsó kártya ne nézzük
általában az újjak 60 fok alatt be se kapcsolnak mert passívban le tudják adni azt a hőmennyiséget szerintem semmi baja nincs
Keresek:
- Asztali 8Gb DDR3 modult 1666Mhz
- AMD rx 550 4gb kártyát


BTC:  19LLChu8WZ7qhoxwXmxzvUWZYTyJjq2Ar7

ETH: 0x6176112Cc342876CE49cD7C931A416cD5067E139


LTC: LcLAtNUvF9TjJBp7VTLZFab3tM78QKLVNC

Zoltán

Idézetet írta: Gyjuhi Dátum október 23, 2017, 06:29:05 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Zoltán Dátum október 23, 2017, 06:09:43 DÉLUTÁN
Sziasztok, tanácsot kérnék tőletek, a kártyáim kicsit furcsán hűtik magukat. Gép induláskor felpörögnek normál fordulaton, ok. Win elindul, bejelentkezés előtt valamivel leállnak. Mikor betöltött a win, ismét felpörög normál terheletlen fordulatra, majd ismét megállnak a ventik. El kell indítanom az AB-t, hogy menjenek. Ezt csinálja akkor is, ha hidegek a kártyák, de akkor is, ha üzemi hőfokon (40/45 C) újraindítom a gépet. Semmi bios mod nem volt.
Lap: gigabyte H110 D3A
GPU: XFX RX560 x3
Win7
Crimson 17.10.1
Köszönöm a válaszokat!

Havernak 1050ti 60 fok alatt meg se mozdul a venti
nálam az xfx 570 60 fok alatt megse mozdul a venti rx550 kis szarosom azon megy a venti de olcsó kártya ne nézzük
általában az újjak 60 fok alatt be se kapcsolnak mert passívban le tudják adni azt a hőmennyiséget szerintem semmi baja nincs
Kipróbáltam, bányászat közben leállítottam az AB-t és valóban, ami 60 alatti volt az megállt, a melegebb az forgott tovább. Eddig ezt nem mertem megtenni, nem akartam megsütni, nem gondoltam volna, hogy hagyja 45-50 fölé engedni, de akkor ez normális működés.
Köszönöm!

Gyjuhi

Idézetet írta: Zoltán Dátum október 23, 2017, 06:47:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gyjuhi Dátum október 23, 2017, 06:29:05 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Zoltán Dátum október 23, 2017, 06:09:43 DÉLUTÁN
Sziasztok, tanácsot kérnék tőletek, a kártyáim kicsit furcsán hűtik magukat. Gép induláskor felpörögnek normál fordulaton, ok. Win elindul, bejelentkezés előtt valamivel leállnak. Mikor betöltött a win, ismét felpörög normál terheletlen fordulatra, majd ismét megállnak a ventik. El kell indítanom az AB-t, hogy menjenek. Ezt csinálja akkor is, ha hidegek a kártyák, de akkor is, ha üzemi hőfokon (40/45 C) újraindítom a gépet. Semmi bios mod nem volt.
Lap: gigabyte H110 D3A
GPU: XFX RX560 x3
Win7
Crimson 17.10.1
Köszönöm a válaszokat!

Havernak 1050ti 60 fok alatt meg se mozdul a venti
nálam az xfx 570 60 fok alatt megse mozdul a venti rx550 kis szarosom azon megy a venti de olcsó kártya ne nézzük
általában az újjak 60 fok alatt be se kapcsolnak mert passívban le tudják adni azt a hőmennyiséget szerintem semmi baja nincs
Kipróbáltam, bányászat közben leállítottam az AB-t és valóban, ami 60 alatti volt az megállt, a melegebb az forgott tovább. Eddig ezt nem mertem megtenni, nem akartam megsütni, nem gondoltam volna, hogy hagyja 45-50 fölé engedni, de akkor ez normális működés.
Köszönöm!

AB-be tudod állítani hol kapcsoljon a venti azzal tudsz esetleg játszani, hogy mindig pörögjön kicsit.
Keresek:
- Asztali 8Gb DDR3 modult 1666Mhz
- AMD rx 550 4gb kártyát


BTC:  19LLChu8WZ7qhoxwXmxzvUWZYTyJjq2Ar7

ETH: 0x6176112Cc342876CE49cD7C931A416cD5067E139


LTC: LcLAtNUvF9TjJBp7VTLZFab3tM78QKLVNC

kryptoman

Idézetet írta: sankoran Dátum október 20, 2017, 09:04:03 DÉLUTÁN
Idézetet írta: berci01 Dátum október 20, 2017, 08:44:21 DÉLUTÁN
Sziasztok,


megörülök. Napok óta nem sikerül megoldanom, hogy a 6. kártya is működjön. Ez a 7. rigem, szóval elvileg tudom, h mit hogy kell összerakni, beállítani, de most elakadtam. A biosban minden ok elvileg, gen 1, stb.

A windowst is újrahúztam már, semmi. Az nvidia driverekből is kipróbáltam már párat, semmi. Fizikai probléma sincs, mert ha kihúzom bármelyik kártyát, a többi szépen megy.

Az eszközkezelő ezt a kódot adja:
"This device cannot find enough free resources that it can use. (Code 12)
If you want to use this device, you will need to disable one of the other devices on this system."

Mit jelent ez? Itt egy kép is róla. Mármint úgy értem, hogy mit ír, csak nem tudom mit lehet vele kezdeni.  :)

Még pár infó:
Kártyák azonosak, mindegyik 1080 ti, evga sc2
Alaplap: Gigabyte H110-D3A (van már 2 másik ilyen kártyám, ott semmi gondom nem volt, megy a 6 gép)
Tápok: 1 db sima 350 wattos táp, amin csak a rendszer van és 2 db 1.000 wattos szerver táp, amin 3-3 kártya lóg.


Meghívom egy sörre, aki megmondja a megoldást.

BIOS-ban pci-e -nél gen1-re van állítva? 4g decoding enabled? Hangkártya, egyéb nem használt portok ki vannak kapcsolva?

Gyári oldalon gen 2-őt írnak a beállításra. Mi a különbség a gen 1 és gen 2 között?

kryptoman

Win10 + TeamViewer + Hamachi triót próbálom beállítani.
Használ valaki ilyet?

Az a gondom hogy a Hamachi telepítés és beállítás után minden működik DE kb 2-3 óra múlva a hash-elés leáll.
Van valami trükk?? Jelenleg kifogytam az ötletekből


Franky2Ster

Idézetet írta: littleNorbi Dátum október 24, 2017, 09:26:10 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Ilyenkor mi a teendő?



Ilyenkor az tudod csinálni,hogy csökkentett mód majd DDU-val driver uninstall. Majd mehet fel a blockchain driver újra.  :)

bazsy

Idézetet írta: Franky2Ster Dátum október 24, 2017, 09:53:56 DÉLELŐTT
Idézetet írta: littleNorbi Dátum október 24, 2017, 09:26:10 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Ilyenkor mi a teendő?



Ilyenkor az tudod csinálni,hogy csökkentett mód majd DDU-val driver uninstall. Majd mehet fel a blockchain driver újra.  :)


Atimdag pather és jó lesz,dduval hiába szeded le és rakod vissza amíg nem patcheled ezt fogja irogatni

yoshimurars3

srácok
szereztem 4db KNC miner neptune bányász gépet
de hiányzik a vezérlő ami ezeket vezérli
valaki nem tud valami ötletet rá?

littleNorbi

Idézetet írta: bazsy Dátum október 24, 2017, 09:56:52 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Franky2Ster Dátum október 24, 2017, 09:53:56 DÉLELŐTT
Idézetet írta: littleNorbi Dátum október 24, 2017, 09:26:10 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Ilyenkor mi a teendő?


Ilyenkor az tudod csinálni,hogy csökkentett mód majd DDU-val driver uninstall. Majd mehet fel a blockchain driver újra.  :)


Atimdag pather és jó lesz,dduval hiába szeded le és rakod vissza amíg nem patcheled ezt fogja irogatni

Másik rignél is volt hasonló problémám, de akkor a DDU-val leszedtem, újraraktam, nem dobott hibát és azután patch-eltem. Most így nem akart sikerülni. Úgy oldottam meg, hogy a telepítővel telepítettem, nem a device manager-ben, most egy jó pár órája működik...

berci01

Idézetet írta: kryptoman Dátum október 24, 2017, 08:51:06 DÉLELŐTT
Idézetet írta: sankoran Dátum október 20, 2017, 09:04:03 DÉLUTÁN
Idézetet írta: berci01 Dátum október 20, 2017, 08:44:21 DÉLUTÁN
Sziasztok,


megörülök. Napok óta nem sikerül megoldanom, hogy a 6. kártya is működjön. Ez a 7. rigem, szóval elvileg tudom, h mit hogy kell összerakni, beállítani, de most elakadtam. A biosban minden ok elvileg, gen 1, stb.

A windowst is újrahúztam már, semmi. Az nvidia driverekből is kipróbáltam már párat, semmi. Fizikai probléma sincs, mert ha kihúzom bármelyik kártyát, a többi szépen megy.

Az eszközkezelő ezt a kódot adja:
"This device cannot find enough free resources that it can use. (Code 12)
If you want to use this device, you will need to disable one of the other devices on this system."

Mit jelent ez? Itt egy kép is róla. Mármint úgy értem, hogy mit ír, csak nem tudom mit lehet vele kezdeni.  :)

Még pár infó:
Kártyák azonosak, mindegyik 1080 ti, evga sc2
Alaplap: Gigabyte H110-D3A (van már 2 másik ilyen kártyám, ott semmi gondom nem volt, megy a 6 gép)
Tápok: 1 db sima 350 wattos táp, amin csak a rendszer van és 2 db 1.000 wattos szerver táp, amin 3-3 kártya lóg.


Meghívom egy sörre, aki megmondja a megoldást.

BIOS-ban pci-e -nél gen1-re van állítva? 4g decoding enabled? Hangkártya, egyéb nem használt portok ki vannak kapcsolva?

Gyári oldalon gen 2-őt írnak a beállításra. Mi a különbség a gen 1 és gen 2 között?


Nem tudom, de alapnól én is azt követtem. Azzal sem ment. Asszem eladok egy kisebb kártyát egy másik rigből és berakom a helyére ezt. Ez meg akkor 5-ös rig marad. :D

Turcy086

Idézetet írta: yoshimurars3 Dátum október 24, 2017, 12:37:41 DÉLUTÁN
srácok
szereztem 4db KNC miner neptune bányász gépet
de hiányzik a vezérlő ami ezeket vezérli
valaki nem tud valami ötletet rá?
Vezérlőt nagyon nehezen fogsz találni... Nekem egy éve volt ilyen gépem, de mire találtam vezérlőt plusz kockákhoz. És akkor is rohadtul feláras volt mert a srác egy működő egységből vette ki

elodpal

Sziasztok, a kovetkezo problemaval kuzdok kb. egy hete es a segitsegeteket szeretnem kerni mert mar tanacstalan vagyok :(

- Van egy 4 kartyas RIG-em amivel eth/pascalt banyaszok es valamiert csak 3 katyat ismer fel a gep a 4bol; elegge osszevissza jelentkezik a problema, nem tudok ra jonni, hogy mi okozhatja, van oylan is hogy a windows is 3kartyat lat, olyan is hogy a windows latja mind a 4et de a claymore csak 3at.
Probalkoztam:
- tobb verzioju driverekkel (legujabbal, legregebbivel, stb.) de hiaba, volt mikor felismerte az osszes kartyat, majd par ora mukodes utan crash-elt a gep (le allt teljesen) es utana csak 3at latott ismet -> ezt kiprobaltam ugy overclocked mint alap beallitasokkal es ugyan az a vegeredmeny;
- ki vettem mindenfele windows virus vedelmet de ugy sem
- op rendszer ujrainstalalas mindent 0-bol ujra tenni de az sem segitett
- ossze csereltem a risereket, ki csereltem oket de az sem segitett


A rig adatai:
Kartyak: 4x - Manli GeForce GTX 1060 BlowerFan 6GB DDR5 192-bit
Alaplap: Biostar TB 250 BTC (multi mining mode enabled)
Tap:  Corsair CX750, 80+ Bronze, 750W
Proci:  Intel Skylake, Celeron Dual-Core G3900 2.80GHz
Ram: 2gb
SSD: Kingston 120gb

Valaki talalkozott meg ilyen jellegu problemaval? esetleg van valami otlete mi lehetne a megoldas? Elore is koszonom a segitseget!