Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 36 Vendégek van a témában

bazsy

Idézetet írta: elodpal Dátum október 27, 2017, 12:14:06 DÉLUTÁN
Sziasztok, a kovetkezo problemaval kuzdok kb. egy hete es a segitsegeteket szeretnem kerni mert mar tanacstalan vagyok :(

- Van egy 4 kartyas RIG-em amivel eth/pascalt banyaszok es valamiert csak 3 katyat ismer fel a gep a 4bol; elegge osszevissza jelentkezik a problema, nem tudok ra jonni, hogy mi okozhatja, van oylan is hogy a windows is 3kartyat lat, olyan is hogy a windows latja mind a 4et de a claymore csak 3at.
Probalkoztam:
- tobb verzioju driverekkel (legujabbal, legregebbivel, stb.) de hiaba, volt mikor felismerte az osszes kartyat, majd par ora mukodes utan crash-elt a gep (le allt teljesen) es utana csak 3at latott ismet -> ezt kiprobaltam ugy overclocked mint alap beallitasokkal es ugyan az a vegeredmeny;
- ki vettem mindenfele windows virus vedelmet de ugy sem
- op rendszer ujrainstalalas mindent 0-bol ujra tenni de az sem segitett
- ossze csereltem a risereket, ki csereltem oket de az sem segitett


A rig adatai:
Kartyak: 4x - Manli GeForce GTX 1060 BlowerFan 6GB DDR5 192-bit
Alaplap: Biostar TB 250 BTC (multi mining mode enabled)
Tap:  Corsair CX750, 80+ Bronze, 750W
Proci:  Intel Skylake, Celeron Dual-Core G3900 2.80GHz
Ram: 2gb
SSD: Kingston 120gb

Valaki talalkozott meg ilyen jellegu problemaval? esetleg van valami otlete mi lehetne a megoldas? Elore is koszonom a segitseget!


Biosban pcie express gen1 legyen és ha van olyan hogy 4g encoding akkor az legyen enabled
Ha újabb driver van fent akkor patcheld meg persze ha amd-t használsz

00777

Sziasztok! Segítségetekre volna szükségem. Néztem a Vegán videóit és úgy gondoltam, belevágok ebbe a bányász dologba. Először csak kicsibe, hogy egyáltalán belejöjjek, de már az elején elakadtam.  :(
Ezekkel dolgozom, dolgoznék:
alaplap: asrock 960gm-vgs3 fx
ram: 2 gb dd3
videó kari: XFX radeon Rx580 8gb
vinyo: 500 gb.
táp: 600 watt
Problémám : Letöltöttem a claymore programot. Aztán még mielőtt beconfigoltam volna elindítottam. Örültem is neki fut a program semmi probléma felismeri a 8 gigát és már szedte is 22 mh körüli értékkel. Aztán megcsináltam ezt a bat file dolgot amit az egyik videójában mondott. Lefuttattam mindent a videó szerint csináltam. aztán beállítottam szépen a címemet és a poolt. Elindítottam a programot és már csak 3 gigát ismert fel, de mielőtt elkezdte volna szedni kidobta h a et. tralal exe működése leállt. Valakinek volt már hasonló jellegű problémája? Mi az amit ennyire elronthattam? Én a bat filera gyanakszom utána voltak problémák. Hiába töltök le másik verziót ugyan ezt dobja ki. Válaszokat előre is köszönöm.

Franky2Ster


elodpal

Idézetet írta: bazsy Dátum október 27, 2017, 12:20:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: elodpal Dátum október 27, 2017, 12:14:06 DÉLUTÁN
Sziasztok, a kovetkezo problemaval kuzdok kb. egy hete es a segitsegeteket szeretnem kerni mert mar tanacstalan vagyok :(

- Van egy 4 kartyas RIG-em amivel eth/pascalt banyaszok es valamiert csak 3 katyat ismer fel a gep a 4bol; elegge osszevissza jelentkezik a problema, nem tudok ra jonni, hogy mi okozhatja, van oylan is hogy a windows is 3kartyat lat, olyan is hogy a windows latja mind a 4et de a claymore csak 3at.
Probalkoztam:
- tobb verzioju driverekkel (legujabbal, legregebbivel, stb.) de hiaba, volt mikor felismerte az osszes kartyat, majd par ora mukodes utan crash-elt a gep (le allt teljesen) es utana csak 3at latott ismet -> ezt kiprobaltam ugy overclocked mint alap beallitasokkal es ugyan az a vegeredmeny;
- ki vettem mindenfele windows virus vedelmet de ugy sem
- op rendszer ujrainstalalas mindent 0-bol ujra tenni de az sem segitett
- ossze csereltem a risereket, ki csereltem oket de az sem segitett


A rig adatai:
Kartyak: 4x - Manli GeForce GTX 1060 BlowerFan 6GB DDR5 192-bit
Alaplap: Biostar TB 250 BTC (multi mining mode enabled)
Tap:  Corsair CX750, 80+ Bronze, 750W
Proci:  Intel Skylake, Celeron Dual-Core G3900 2.80GHz
Ram: 2gb
SSD: Kingston 120gb

Valaki talalkozott meg ilyen jellegu problemaval? esetleg van valami otlete mi lehetne a megoldas? Elore is koszonom a segitseget!


Biosban pcie express gen1 legyen és ha van olyan hogy 4g encoding akkor az legyen enabled
Ha újabb driver van fent akkor patcheld meg persze ha amd-t használsz

Koszi a valaszod, megnezem lassuk megtalalom-e :)

00777

Idézetet írta: Franky2Ster Dátum október 27, 2017, 05:34:14 DÉLUTÁN
Valamit nem jól állítottál be.Mit bányászol?
Simán ETH t bányásznék először. A pool oldarálól pedig mindent bemásoltam a txt be és átraktam batba, futtattam és utána jelent meg ez a probléma.

willow


Idézetet írta: elodpal Dátum október 27, 2017, 12:14:06 DÉLUTÁN
Sziasztok, a kovetkezo problemaval kuzdok kb. egy hete es a segitsegeteket szeretnem kerni mert mar tanacstalan vagyok :(

- Van egy 4 kartyas RIG-em amivel eth/pascalt banyaszok es valamiert csak 3 katyat ismer fel a gep a 4bol; elegge osszevissza jelentkezik a problema, nem tudok ra jonni, hogy mi okozhatja, van oylan is hogy a windows is 3kartyat lat, olyan is hogy a windows latja mind a 4et de a claymore csak 3at.
Probalkoztam:
- tobb verzioju driverekkel (legujabbal, legregebbivel, stb.) de hiaba, volt mikor felismerte az osszes kartyat, majd par ora mukodes utan crash-elt a gep (le allt teljesen) es utana csak 3at latott ismet -> ezt kiprobaltam ugy overclocked mint alap beallitasokkal es ugyan az a vegeredmeny;
- ki vettem mindenfele windows virus vedelmet de ugy sem
- op rendszer ujrainstalalas mindent 0-bol ujra tenni de az sem segitett
- ossze csereltem a risereket, ki csereltem oket de az sem segitett


A rig adatai:
Kartyak: 4x - Manli GeForce GTX 1060 BlowerFan 6GB DDR5 192-bit
Alaplap: Biostar TB 250 BTC (multi mining mode enabled)
Tap:  Corsair CX750, 80+ Bronze, 750W
Proci:  Intel Skylake, Celeron Dual-Core G3900 2.80GHz
Ram: 2gb
SSD: Kingston 120gb

Valaki talalkozott meg ilyen jellegu problemaval? esetleg van valami otlete mi lehetne a megoldas? Elore is koszonom a segitseget!


Szia. Szerintem kevés a ram, meg a táp sem megfelelő.

Gyaloggalopp

Idézetet írta: willow Dátum október 28, 2017, 06:29:33 DÉLELŐTT

Idézetet írta: elodpal Dátum október 27, 2017, 12:14:06 DÉLUTÁN
Sziasztok, a kovetkezo problemaval kuzdok kb. egy hete es a segitsegeteket szeretnem kerni mert mar tanacstalan vagyok :(

- Van egy 4 kartyas RIG-em amivel eth/pascalt banyaszok es valamiert csak 3 katyat ismer fel a gep a 4bol; elegge osszevissza jelentkezik a problema, nem tudok ra jonni, hogy mi okozhatja, van oylan is hogy a windows is 3kartyat lat, olyan is hogy a windows latja mind a 4et de a claymore csak 3at.
Probalkoztam:
- tobb verzioju driverekkel (legujabbal, legregebbivel, stb.) de hiaba, volt mikor felismerte az osszes kartyat, majd par ora mukodes utan crash-elt a gep (le allt teljesen) es utana csak 3at latott ismet -> ezt kiprobaltam ugy overclocked mint alap beallitasokkal es ugyan az a vegeredmeny;
- ki vettem mindenfele windows virus vedelmet de ugy sem
- op rendszer ujrainstalalas mindent 0-bol ujra tenni de az sem segitett
- ossze csereltem a risereket, ki csereltem oket de az sem segitett


A rig adatai:
Kartyak: 4x - Manli GeForce GTX 1060 BlowerFan 6GB DDR5 192-bit
Alaplap: Biostar TB 250 BTC (multi mining mode enabled)
Tap:  Corsair CX750, 80+ Bronze, 750W
Proci:  Intel Skylake, Celeron Dual-Core G3900 2.80GHz
Ram: 2gb
SSD: Kingston 120gb

Valaki talalkozott meg ilyen jellegu problemaval? esetleg van valami otlete mi lehetne a megoldas? Elore is koszonom a segitseget!


Szia. Szerintem kevés a ram, meg a táp sem megfelelő.


Kevés bizony.
Javaslat. Windows 10 x64 N 1703 verzió.
Minimum 4 giga ram.
Driver ek tepeitese üres vedd le a powert 80% ra akkor talán elég lesz a táp.  De határeset.

Profjohnnie

#3427
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni!
A második 6 kártyás rigemet szeretném összerakni de már napok óta szenvedek vele és nem akar össze jönni... :(
A probléma a következő:
4 kártyáig minden szépen haladt. Az 5.-6. kártyát viszont nem látja az eszközkezelő.
A kártyák/riserek külön ki lettek próbálva és mindegyik hibátlanul működik.
Az alaplap egy Biostar H81A ver:6,1. Ilyen:

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=732#download

Az eredeti biosban nem volt 4G opció, így a biostar oldaláról leszedtem a legújabbat. Ekkor már előkerült a 4G opció. Viszont ha bekapcsolom utána a rendszer elindul ugyan de továbbra sem látja a +2 karit. Valamint a biosba sem tudok belépni mert ha megpróbálom akkor csak egy kék képernyőt kapok a jobb alsó sarokban két betűvel (AB)
Próbáltam úgy is, hogy kiszedtem a risereket és csak az alaplapi vga-használtam, akkor is ugyan ez a végeredmény.

(Win 10 van fent, az alaplapba be van dugva a 2 molex de próbáltam nélkülük is)

------------------------------------------------------------------------------------------------
Megoldódott!
Az legujabb bios fel (a kékhalálos)
x16-os slot gen2
x1-es auto
4G disabled
gép indít
atikmdagpatcher
Restart
kész


willow

Tudna valaki ajánlani cpu menedzseléséhez programot? Amivel tudom nézni a hőfokot, állitani a ventisebességet, meg ilyen. A cpuz-t ismerem. Az nem tudja ezeket. Köszi.

Franky2Ster

Én ezt tudom ajánlani viszont ez GPU cpu hőfokon is néz meg az egész riget.Állítani a venti sebességet azt nem tudod itt.

http://www.monitorig.com/#?panel=home   

willow


Idézetet írta: Franky2Ster Dátum október 28, 2017, 07:03:47 DÉLUTÁN
Én ezt tudom ajánlani viszont ez GPU cpu hőfokon is néz meg az egész riget.Állítani a venti sebességet azt nem tudod itt.

http://www.monitorig.com/#?panel=home   
Köszi, megnézem. :)

Newtnt

#3431
Sziasztok
A minap a zcash4win programban szerettem volna leszinkronizálni a blocklánocot, amikor érdekes hibába futottam. A képen látható hibaüzenet fogadott, majd kidobott. Gondolom újratelepítem, és restoreolom a mentett fájlból. Megnéztem, és a 2 mentésből egy sem volt a mappában :( Tehát újratelepítés nélkül kellene megoldanom. Fórumokon láttam hogy többen küzdenek ilyen problémával, de nem találtam megoldást. Előre is köszi a segítséget. (Fontos lenne, kb a pénzem ötöde van rajta, és nem csak az enyém.) Meghálálom ha lesz megoldás Erről a címről van szó: t1fgz3W3js6HT71jjPbJYGstSpF2tanmjWp
UPDATE: valamiért hiányzik róla 0.08, mert tegnap előtt még 0.255 volt rajta. Fene tudja hogy hova lett, de érdekes...
Ha támogatni szeretnél, bitcoin faucet 1 óránként: https://freebitco.in/?r=7012441
GTX 1070 micron: equihash: alap: 430 h OC: 470 h
ethash alap: 26 mh OC: 31 mh
skunk: 19 mh
zec: t1fgz3W3js6HT71jjPbJYGstSpF2tanmjWp
eth: 0xb6b660f681290154e70dc6a5be613080adf94901

bazsy

Idézetet írta: Newtnt Dátum október 29, 2017, 11:03:44 DÉLUTÁN
Sziasztok
A minap a zcash4win programban szerettem volna leszinkronizálni a blocklánocot, amikor érdekes hibába futottam. A képen látható hibaüzenet fogadott, majd kidobott. Gondolom újratelepítem, és restoreolom a mentett fájlból. Megnéztem, és a 2 mentésből egy sem volt a mappában :( Tehát újratelepítés nélkül kellene megoldanom. Fórumokon láttam hogy többen küzdenek ilyen problémával, de nem találtam megoldást. Előre is köszi a segítséget. (Fontos lenne, kb a pénzem ötöde van rajta, és nem csak az enyém.)


A roaming mappából másold ki a wallet.dat fájlt pl az asztalra utána a roaming mappában ami van zcash mappa azt töröld és utána szinkronizáld le amikor végzett a kimásolt wallet.dat fájlt írd felül az újjal és nem vész el a pénzed

bazsy

Idézetet írta: bazsy Dátum október 29, 2017, 11:06:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Newtnt Dátum október 29, 2017, 11:03:44 DÉLUTÁN
Sziasztok
A minap a zcash4win programban szerettem volna leszinkronizálni a blocklánocot, amikor érdekes hibába futottam. A képen látható hibaüzenet fogadott, majd kidobott. Gondolom újratelepítem, és restoreolom a mentett fájlból. Megnéztem, és a 2 mentésből egy sem volt a mappában :( Tehát újratelepítés nélkül kellene megoldanom. Fórumokon láttam hogy többen küzdenek ilyen problémával, de nem találtam megoldást. Előre is köszi a segítséget. (Fontos lenne, kb a pénzem ötöde van rajta, és nem csak az enyém.)


A roaming mappából másold ki a wallet.dat fájlt pl az asztalra utána a roaming mappában ami van zcash mappa azt töröld és utána szinkronizáld le amikor végzett a kimásolt wallet.dat fájlt írd felül az újjal és nem vész el a pénzed


Bocs ne az újjal a kimásoltal írd felül az új wallet.datot

Newtnt

Idézetet írta: bazsy Dátum október 29, 2017, 11:08:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bazsy Dátum október 29, 2017, 11:06:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Newtnt Dátum október 29, 2017, 11:03:44 DÉLUTÁN
Sziasztok
A minap a zcash4win programban szerettem volna leszinkronizálni a blocklánocot, amikor érdekes hibába futottam. A képen látható hibaüzenet fogadott, majd kidobott. Gondolom újratelepítem, és restoreolom a mentett fájlból. Megnéztem, és a 2 mentésből egy sem volt a mappában :( Tehát újratelepítés nélkül kellene megoldanom. Fórumokon láttam hogy többen küzdenek ilyen problémával, de nem találtam megoldást. Előre is köszi a segítséget. (Fontos lenne, kb a pénzem ötöde van rajta, és nem csak az enyém.)


A roaming mappából másold ki a wallet.dat fájlt pl az asztalra utána a roaming mappában ami van zcash mappa azt töröld és utána szinkronizáld le amikor végzett a kimásolt wallet.dat fájlt írd felül az újjal és nem vész el a pénzed


Bocs ne az újjal a kimásoltal írd felül az új wallet.datot
Köszönöm, megpróbálom. Biztos ami biztos kimentem az egész mappát.
Ha támogatni szeretnél, bitcoin faucet 1 óránként: https://freebitco.in/?r=7012441
GTX 1070 micron: equihash: alap: 430 h OC: 470 h
ethash alap: 26 mh OC: 31 mh
skunk: 19 mh
zec: t1fgz3W3js6HT71jjPbJYGstSpF2tanmjWp
eth: 0xb6b660f681290154e70dc6a5be613080adf94901

Newtnt

Ha támogatni szeretnél, bitcoin faucet 1 óránként: https://freebitco.in/?r=7012441
GTX 1070 micron: equihash: alap: 430 h OC: 470 h
ethash alap: 26 mh OC: 31 mh
skunk: 19 mh
zec: t1fgz3W3js6HT71jjPbJYGstSpF2tanmjWp
eth: 0xb6b660f681290154e70dc6a5be613080adf94901

Raymee

Remélem tudtok segíteni. :D Egy full amatőr kérdésem van hozzátok, vettem egy corsair hx 1200i tápegységet és olyan problémába ütköztem, hogy 6 darab 8 pines csatlakozó van rajta. A videókártyák 8 pinesek plussz a cpu is 8 pines, tehát 5 darab 8 pines csatlakozóm marad, amivel 5 darab vga-t tudok rárakni. Kérdés a következő: átalakítóval a 6 pinesre is rátudom dugni a vgat, de az biztonságos megoldás? vagy inkább cseréljem le a tápot, de akkor melyiket ajánljátok amin van legalább 8 darab 8 pines csati, köszi szépen :D
Donation
Dogecoin: DPcRmAzB99DcXgqB5ALskaVqvrbMgCPKC7

raffiakötö

#3437
Idézetet írta: Raymee Dátum október 30, 2017, 12:27:07 DÉLUTÁN
Remélem tudtok segíteni. :D Egy full amatőr kérdésem van hozzátok, vettem egy corsair hx 1200i tápegységet és olyan problémába ütköztem, hogy 6 darab 8 pines csatlakozó van rajta. A videókártyák 8 pinesek plussz a cpu is 8 pines, tehát 5 darab 8 pines csatlakozóm marad, amivel 5 darab vga-t tudok rárakni. Kérdés a következő: átalakítóval a 6 pinesre is rátudom dugni a vgat, de az biztonságos megoldás? vagy inkább cseréljem le a tápot, de akkor melyiket ajánljátok amin van legalább 8 darab 8 pines csati, köszi szépen :D


A tápon a cpu-hoz való alaplapra dugható csatit én nem dugnám be a vga kártyába. Lehet kapni átalakítót amivel 1 db 6pin-es csatit 2 db 8 pines csatira alakít. Delock márka csak nem találom a linket.
Szerintem használhatod, ha tudod rendszeresen figyelni a kábeleket. De lehet emiatt valaki azt mondja hogy felelőtlen vagyok, de használható. Kb 3 hónapig így használtam, nem volt gond.




Megtaláltam
http://www.easy-shop.hu/delock-cable-pci-express-power-supply-6-pin-female-2-x-8-pin-male.html[size=78%]http://www.easy-shop.hu/delock-cable-pci-express-power-supply-6-pin-female-2-x-8-pin-male.html[/size]

Uhura

Alapjában ha nem jó úgy sem tudod bekötni - érsd beledugni, de azért nem árt a kötést ellenőrizni, hogy minden oda megy ahova hivatalosan menie kéne - de mivel egy cpu átlagosan azért nem eszik annyit mind egy nagyobb gpu, csinmmyán kell vele bánni. Nekem megy cpu.-s csatlakozórol 1060-as de ha nem muszály nem jó. Inkább egy 6/8 pin -> 2db 6-8 pin-r osztóval old meg a  problémát.

Newtnt

Reggel néztem, zárolta a gépet, 30%nál volt. Újra elindul a szinkronizálás, de 50%-nál ugyan az a hiba. Most megint 50-nél van, kíváncsi vagyok mi lesz.
Ha támogatni szeretnél, bitcoin faucet 1 óránként: https://freebitco.in/?r=7012441
GTX 1070 micron: equihash: alap: 430 h OC: 470 h
ethash alap: 26 mh OC: 31 mh
skunk: 19 mh
zec: t1fgz3W3js6HT71jjPbJYGstSpF2tanmjWp
eth: 0xb6b660f681290154e70dc6a5be613080adf94901