Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 34 Vendégek van a témában

Skullminer

Udv Tudnátok segiteni aorus z270x alaplap beállításában nem tudom elinditani hogy mind a 6 kartya menjen :(

Franky2Ster

Task Host Window hibával találkozott már valaki? A Windows 10 ezzel a sírba kerget!

pube111

Idézetet írta: Hegyes.Attila Dátum december 15, 2017, 02:43:53 DÉLUTÁN
A POLONIEX -en hol tudom megnezni az ETC-cimem azt a sok szamot 0x..........stb amit amit a jegyzettombe kell masoljak?
Balance, Deposit and withdrawals, ETC, Deposit, Deposit address

SgtPista

#3703
Megcsináltam konzolba is így:

"C:\Users\Paks 3\Desktop\Új mappa\bánya\ccminer-cryptonight.exe" -o stratum+tcp://xmrpool.eu:3333 -u 47LnWeCKtVvRCBCFYbYJwqA5kFP2i2kVf8rYZ4Xnk6WsTP3APXLtdeVWbwaVe4vUMveKAzAiA4j8xgUi29TpKXpm3y6FA8V -p x

Fogalmam sincs hogy mi ez jó e de csinálja amikor elindítom :D Minergatetől elvették a kedvem itt ezért megpróbálom így. Nem tudom jó helyen írogatok-e ezzel. 1080 TI-m van és gondoltam csak lehetne valamit kezdeni vele. Van lehetőségem olyan helyen működtetni ahol ingyen van az áram, van ebben lehetőség? Mit éri meg bányászni ami hoz profitot akár ha otthon csinálom a kb 35ft os villany ár mellett?

szabee

Sziasztok

Adott egy 850w evga b3 táp és 3 sapphire rx 580 8gbs kártya.
Szeretném beüzemelni a 4. kártyát, viszont a tápnak már nincs több vga jelölése. Így a kábelátalakítókkal oldanám meg a működését.
A GPUZ 150W fogyasztást ír kártyánként és a kérdésem, hogy a táp bírni fogja a 4. kártyát vagy inkább szerezzek be mellé egy másik tápot is?

köszi
Ha szeretnél ingyen ETH-t gyűjteni: http://ethcombo.com/?i=267266

Ekvapiris

Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 14, 2017, 08:59:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Ekvapiris Dátum december 14, 2017, 07:56:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 14, 2017, 02:44:28 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Ekvapiris Dátum december 14, 2017, 01:35:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 14, 2017, 09:38:16 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Ekvapiris Dátum december 13, 2017, 11:00:40 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Bios módosítást követően meghalt az egyik kártyám. Az eredetijét akartam visszatenni, és tévedésből másik kártya eredetijét tettem rá. Rx 470 mining mindkettő, a samsung memóriásra ráhúztam az  elpida memós biosát.  Már fordítva is megesett a dolog, de abból nem lett baj. Az elpida memós kártya  hasrate-je megnőtt a Samsungos biossal. XR
Ha az elszaródott is be van dugva, akkor szines zizi van csak a képernyőn, mint a tv műsorszünetnél. Ha kihúzom, akkor a másik 3-ommal gond nélkül feláll a rendszer.

Van esélyem helyrehozni vagy csöndesen küszöb alatt bekúszva próbálkozzak a jótállás érvényesítésével?


Próbáld meg hogy a biosba az alaplapi vga-t állítod be alapértelmezetten, hogy ott adjon képet, majd az elqrt kártyát beleteszed a gépbe. Ha sikerül (nekem már sikerült így kártyát menteni.) akkor simán vissza tudod tenni a jó gyári biost.
Ha nem indul el sehogy akkor mehet garba, csak ne azt mond hogy piszkáltam a bios-t.  ;)

Alaplapi VGA az alapértelmezett, így produkálja a színes zizit....


Alaplapra van a monitor dugva, a kártya csak benne van és csak zizis a kép de attól még működik vagy le van fagyva? Nekem is  volt hogy elcsesztem a bios mod-ot, kockás, elcsúszott volt a kép, elég lassan de sikerült megcsinálni...

Jaja, alaplapra dugva monitor. Az első amit látok a zizis kêp. Ami nem elcsúszott, a teljes képernyő színes kis csíkokból áll. Semmit nem látok rajta. Ha hazaérek végre szombaton, akkor még megnézem másik riser kábellel. Bár nem tudom az okozhatja e ezt...


90% hogy valami memória hiba. Ha az alaplapi vga-val kártya nélkül van kép akkor a kártya ludas, azon belül meg a bios mod. Elnézhettél valahol valamit. Ismerős, én is jártam így, több gépben próbáltam ki a kártyát, visszaküldtem garba és cserélték. De ez még a nagy vga miner bomb előtt volt.

Megvan a hiba oka! A riser kábel volt a ludas. Pont egybeesett a bios moddal a meghibásodása, ezért mentem tévútra, de rájöttem végül :)

eReL

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha nem váltón lévő pénztárcára "dolgozom", akkor az offline walletnek mindig fel kell telepítve lennie azon a gépen amin a bányászás zajlik? ETN-t és NXS-t bányászok most így, de lehet be tudnék vonni még egy pár gépet, csak nem tudom, hogy elég-e a bányászprogi vagy a wallet is kell-e.

Köszi szépen!

magellan

Idézetet írta: eReL Dátum december 17, 2017, 04:31:22 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha nem váltón lévő pénztárcára "dolgozom", akkor az offline walletnek mindig fel kell telepítve lennie azon a gépen amin a bányászás zajlik? ETN-t és NXS-t bányászok most így, de lehet be tudnék vonni még egy pár gépet, csak nem tudom, hogy elég-e a bányászprogi vagy a wallet is kell-e.

Köszi szépen!
Sehol sem kell lennie, a fontos, hogy a wallet.dat meglegyen, és ne férjen hozzá más. De csak akkor kell, ha költeni akarsz róla.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


SF

Idézetet írta: eReL Dátum december 17, 2017, 04:31:22 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha nem váltón lévő pénztárcára "dolgozom", akkor az offline walletnek mindig fel kell telepítve lennie azon a gépen amin a bányászás zajlik? ETN-t és NXS-t bányászok most így, de lehet be tudnék vonni még egy pár gépet, csak nem tudom, hogy elég-e a bányászprogi vagy a wallet is kell-e.

Köszi szépen!


Nem kell a wallet a bányászgépen. Csak 1 gépre kell feltenni, nem fontos, hogy az bányásszon. És nem is kell futnia.

eReL

Idézetet írta: SF Dátum december 17, 2017, 04:34:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: eReL Dátum december 17, 2017, 04:31:22 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha nem váltón lévő pénztárcára "dolgozom", akkor az offline walletnek mindig fel kell telepítve lennie azon a gépen amin a bányászás zajlik? ETN-t és NXS-t bányászok most így, de lehet be tudnék vonni még egy pár gépet, csak nem tudom, hogy elég-e a bányászprogi vagy a wallet is kell-e.

Köszi szépen!


Nem kell a wallet a bányászgépen. Csak 1 gépre kell feltenni, nem fontos, hogy az bányásszon. És nem is kell futnia.

Köszönöm, magellan neked is! :)

Mi a helyzet ETN-nél mondjuk a blokklánc frissítéssel? Az is elég, ha mondjuk megvan az otthoni gépemen és ott frissítem, vagy azt mindig vinnem kell arra a gépre amelyiken bányászok?
Sajnos úgy gondolom, hogy igen, ez jelen esetben ~6GB. :/
Vagy szimplán elég a bányászprogi?

SF

Idézetet írta: eReL Dátum december 17, 2017, 04:55:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: SF Dátum december 17, 2017, 04:34:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: eReL Dátum december 17, 2017, 04:31:22 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha nem váltón lévő pénztárcára "dolgozom", akkor az offline walletnek mindig fel kell telepítve lennie azon a gépen amin a bányászás zajlik? ETN-t és NXS-t bányászok most így, de lehet be tudnék vonni még egy pár gépet, csak nem tudom, hogy elég-e a bányászprogi vagy a wallet is kell-e.

Köszi szépen!




Nem kell a wallet a bányászgépen. Csak 1 gépre kell feltenni, nem fontos, hogy az bányásszon. És nem is kell futnia.

Köszönöm, magellan neked is! :)

Mi a helyzet ETN-nél mondjuk a blokklánc frissítéssel? Az is elég, ha mondjuk megvan az otthoni gépemen és ott frissítem, vagy azt mindig vinnem kell arra a gépre amelyiken bányászok?
Sajnos úgy gondolom, hogy igen, ez jelen esetben ~6GB. :/
Vagy szimplán elég a bányászprogi?


Előbb írtam: "Csak 1 gépre kell feltenni, nem fontos, hogy az bányásszon.". Ez nem érthető?

eReL

Idézetet írta: SF Dátum december 17, 2017, 05:02:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: eReL Dátum december 17, 2017, 04:55:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: SF Dátum december 17, 2017, 04:34:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: eReL Dátum december 17, 2017, 04:31:22 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha nem váltón lévő pénztárcára "dolgozom", akkor az offline walletnek mindig fel kell telepítve lennie azon a gépen amin a bányászás zajlik? ETN-t és NXS-t bányászok most így, de lehet be tudnék vonni még egy pár gépet, csak nem tudom, hogy elég-e a bányászprogi vagy a wallet is kell-e.

Köszi szépen!




Nem kell a wallet a bányászgépen. Csak 1 gépre kell feltenni, nem fontos, hogy az bányásszon. És nem is kell futnia.

Köszönöm, magellan neked is! :)

Mi a helyzet ETN-nél mondjuk a blokklánc frissítéssel? Az is elég, ha mondjuk megvan az otthoni gépemen és ott frissítem, vagy azt mindig vinnem kell arra a gépre amelyiken bányászok?
Sajnos úgy gondolom, hogy igen, ez jelen esetben ~6GB. :/
Vagy szimplán elég a bányászprogi?


Előbb írtam: "Csak 1 gépre kell feltenni, nem fontos, hogy az bányásszon.". Ez nem érthető?

Sry, a wallet az ok, azt megértettem, én az electroneumd.exe-re gondolok és az általa generált (nálam: C:\ProgramData\electroneum) mappára. Elméletileg abban tárolja a blokkinfókat. De a legegyszerűbb módja akkor az lesz, ha az itthoni laptopon kipróbálom és meglátom. Köszi!

SF

Idézetet írta: eReL Dátum december 17, 2017, 05:11:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: SF Dátum december 17, 2017, 05:02:39 DÉLUTÁN
Idézetet írta: eReL Dátum december 17, 2017, 04:55:59 DÉLUTÁN
Idézetet írta: SF Dátum december 17, 2017, 04:34:52 DÉLUTÁN
Idézetet írta: eReL Dátum december 17, 2017, 04:31:22 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha nem váltón lévő pénztárcára "dolgozom", akkor az offline walletnek mindig fel kell telepítve lennie azon a gépen amin a bányászás zajlik? ETN-t és NXS-t bányászok most így, de lehet be tudnék vonni még egy pár gépet, csak nem tudom, hogy elég-e a bányászprogi vagy a wallet is kell-e.

Köszi szépen!




Nem kell a wallet a bányászgépen. Csak 1 gépre kell feltenni, nem fontos, hogy az bányásszon. És nem is kell futnia.

Köszönöm, magellan neked is! :)

Mi a helyzet ETN-nél mondjuk a blokklánc frissítéssel? Az is elég, ha mondjuk megvan az otthoni gépemen és ott frissítem, vagy azt mindig vinnem kell arra a gépre amelyiken bányászok?
Sajnos úgy gondolom, hogy igen, ez jelen esetben ~6GB. :/
Vagy szimplán elég a bányászprogi?


Előbb írtam: "Csak 1 gépre kell feltenni, nem fontos, hogy az bányásszon.". Ez nem érthető?

Sry, a wallet az ok, azt megértettem, én az electroneumd.exe-re gondolok és az általa generált (nálam: C:\ProgramData\electroneum) mappára. Elméletileg abban tárolja a blokkinfókat. De a legegyszerűbb módja akkor az lesz, ha az itthoni laptopon kipróbálom és meglátom. Köszi!


Mindegy, hogy melyik gépre teszed a walletet - de csak egyre tegyed. A poolról küldött ETN csak akkor fog megérkezni ha fut a wallet. Amikor nem fut és utal a pool akkor SEM veszik el az utalás. És értelemszerűen váltóra is csak akkor tudsz küldeni ha fut a wallet. :)

Agal1993

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, épitem az első RIGemet, 6 kártyás RX 570 ... . Fából csinálom neki a RIGET, alaplap egy falapon lenne. Közben rájöttem a csökevényes elektronikai ismereteimmre támaszkodva, hogy kéne valami távtartó a falap és az alaplap közé. Tudtok valami ajánlani? Ami viszonylag gyorsan beszerezhető Budapesten?
Továbbá, az videokártyák a "hátsó, alsó sarkukon" lesznek megtámasztva, sejtésem szerint oda is kéne vmi elektromos szigetelő anyag. Tudtok arra is ajánlani valamit?

pube111

Idézetet írta: Agal1993 Dátum december 17, 2017, 05:27:13 DÉLUTÁN
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, épitem az első RIGemet, 6 kártyás RX 570 ... . Fából csinálom neki a RIGET, alaplap egy falapon lenne. Közben rájöttem a csökevényes elektronikai ismereteimmre támaszkodva, hogy kéne valami távtartó a falap és az alaplap közé. Tudtok valami ajánlani? Ami viszonylag gyorsan beszerezhető Budapesten?
Továbbá, az videokártyák a "hátsó, alsó sarkukon" lesznek megtámasztva, sejtésem szerint oda is kéne vmi elektromos szigetelő anyag. Tudtok arra is ajánlani valamit?
A legegyszerűbb távtartó, vastagabb vezetékről lehúzott szigetelés. Azt írtad, fakeretet csinálsz. Arra nem kell semmi szigetelés.

Agal1993

Szóval ha falapra rárakom a videokártyát, full kontakta, akkor nem lesz probléma?:D

pube111

Idézetet írta: Agal1993 Dátum december 17, 2017, 05:53:37 DÉLUTÁN
Szóval ha falapra rárakom a videokártyát, full kontakta, akkor nem lesz probléma? :D
Nem lesz. Kivéve, ha vizes a fa.  ;D

Szegedi

Sziasztok!

RX 570-es 4 GB-os kártya vásárlás előtt állok. Amin vacilálok: ASUS,Sapphire,Gigabyte legyen a választás?

Köszönöm a segítséget :)

Franky2Ster


SF