Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 34 Vendégek van a témában

macsi

Idézetet írta: szabee Dátum január 08, 2018, 05:02:27 DÉLUTÁN
Hali

Célszerű a rig CPUját befogni cpu bányászatba? Várható valamekkora lassulás?

Köszi

100%-on fogja tekerni a procit, cserebe szinte semmit nem fog hozni. a cpu mining kb 2012-ig volt meno :(

Pr0xy28

GTX 1050 TI Zcasht bányàszva mennyi fogyasztàst produkál? lemèrni sajnos nem tudom.

noel89

Sziasztok!
Két kártyás gépben (rx470, r580) az egyik alaplapban van  másik riseren, az alaplapitfelismeri a riseren lévőt nem, viszont forog a ventije egyfolytában és világit is tehát áramot kap, mi lehet a baj ?

Sfintu

Sziasztok!

Van egy kezdetleges RIG-em 1 hete üzemel:

2 db ASUS RX 580 8GB GAMING HYNIX (MOD)(az egyik T8G, a másik sima 8G)
AMD ATHLON II X2 250 Prc. 3Gb
alaplap : ACER régi típ. 2 db PCIe csatival (16x+1x)
Mem: 4GB
SATA HDD: 250 GB.
Viruális MEM: 20 GB
Táp: CORSAIR RM 750x
OPrsz: WIN 10 Pro. 64bit
ETH: 25+27 (MH/s)


Előbb utóbb mikor gazdaságosan megéri beszerezni cserélném az alaplapot illetve a tápot 1200W-ra, vagy 2 db 750-re(még nem döntöttem el).

A problémám pont az alaplap, hogy nem találok most jót, viszont van ez az un. PCIe elosztó.
Úgy gondolom, hogy most az lenne a gazdaságos, hogy ilyen elosztókból vennék 3db-ot amiket egymás után fűzve tennék az alaplapon lévő csatlakozókba (2+1-et).


  • Szerintetek meg lehet-e oldani üzembiztosan,
  • és a rendszer tudná-e kezelni ezt?
Csak azért gondolkodom ilyen elosztók beszerzésében és kipróbálásában, mert később szerintem kellhet még másik RIG-be...

Köszönöm
JÓ SZERENCSÉT !

Sfintu

Idézetet írta: noel89 Dátum január 09, 2018, 10:31:01 DÉLELŐTT
Sziasztok!
Két kártyás gépben (rx470, r580) az egyik alaplapban van  másik riseren, az alaplapitfelismeri a riseren lévőt nem, viszont forog a ventije egyfolytában és világit is tehát áramot kap, mi lehet a baj ?

Szia!

Nálam is ez volt a probléma, 2 db-ból egyik csinálta ezt a hibát. Az RISER csatija ami az alaplaphoz megy az egyik oldalán a NYÁKLAP hülyén volt vágva és az érintkezője nem ért az alaplapi csatlakozóban a "tüskéhez". Kicsit oldalasan dugva, majd visszajátszva az eredeti pozícióba a RISERT,  PCIe csatin lévő tű is elmozdult és működik (7 db tű mozdult mikor jó volt). Amint megjön Kínából a csomag, dobom ki, mert lehet így sem tökéletes...

JÓ SZERENCSÉT !

Szegedi

Sziasztok!
Kapcsolhat ki attól a táp, hogy GPU-z be a gpu only power draw 139-140, néha felmegy 169w ra is?
Húzott rx 570 ről van szó.

Franky2Ster


Szegedi

Idézetet írta: Franky2Ster Dátum január 09, 2018, 02:15:29 DÉLUTÁN
Elméletileg nem.
És attól hogy dupla táp van és a riser egyikbe van a kártya 8 pines tápcsatlakozoja ellenkező táp hoz?

sifti85

Sziasztok! Lenne egy elég érdekes problema egy rx480 4gb-os kártyával. Ha claymore programmal bányàszok elinditja a dagot és ezt irja: got incorrect share. If you see this warning often, make sure you did not overclock it too much! Nem indul be folyamatosan jön az üzenet. Nincsen oczva a kártya.
Ha ethermine programmal bányászok ethereumot 27Mh-el hashel, de az online felületen 4-5 MH-t ir.
Ha  nicehash programot inditok, claymoreon alapszik, azzal elindul minden baba, hash minden fasza, ez mitől lehet?

Franky2Ster

Lehet kevés a virtuális memória.Ugyan annyi virtuális memóriát hozzál létre mint amennyi Gb-os a kártyapl. ha van 4db 4Gb-os kártyád az 16Gb vagyis akkor 16Gb virtuális memóriára is szükség van.

sifti85

Idézetet írta: Franky2Ster Dátum január 10, 2018, 11:59:09 DÉLELŐTT
Lehet kevés a virtuális memória.Ugyan annyi virtuális memóriát hozzál létre mint amennyi Gb-os a kártyapl. ha van 4db 4Gb-os kártyád az 16Gb vagyis akkor 16Gb virtuális memóriára is szükség van.
egyetlen kártyára is be kell állitanom virtualis memoriat, ha igen ezt hol tudom beallitani?

Norex

#3891
Sziasztok! Nem tudok sajna választani a videókártyák között. A 580-s 8GB MSI ARMOR OC változatai és a 560-s 4GB OC között gondolkozom. Az alaplapom 19 hely van, nos 5 db vidin gondolkozok először ha 580 és 12 db ha 560-s OC-n. Az 560-n(12 db) eléhető a 15 MH/s(180 MH/s) tuningolva és persze raktáron, ami 5db 580(145 MH/s)MSI ARMOR OC árából ki is jön. Az 580(8GB)-s nál eléggé sok változat van Strix(ROG), Armor, Dual, NITRO közöttük annyira nem tudom eldönteni mi is a jó. A nitrossal elérhető elvileg akár a 32 MH/s is és valamivel halkabb és jobb a hűtése. A sima 580 AMOR(29 MH/s)-nál árazásnál lecsaptam egy webáruházban 5 db, ami 103 ezer / db kb 15 nap szállítással, lehet azért mert kifutó darab?
560=2893 FT - MH/s
580 AMOR=3558 Ft - MH/s
ASUS RX 580 8GB DUAL=4065 Ft - MH/s
Az igaz, hogy a 560-s sok helyet fogok feláldozni, de ha számolunk még éppen nyerünk is vele.
Bocsi ha nagyon kalkulálok, de számomra igy érthető.
2 rig ára 560 36 db: 1,901 Milió = 570 MH/s (benne már alaplap+proci ram stb)
1 rig ára 580 19 db: 2,087 Milió = 551 MH/s (benne már alaplap+proci ram stb)
560=43200 Ft;
580=103.000 Ft (Ha még találok ennyiért az 5 db kivül) ;
Fogyasztásban elvileg egyforma, meg nálam 16 Ft/kilowatt;
Köszi ha segítetek!

Til

Idézetet írta: Norex Dátum január 10, 2018, 03:48:09 DÉLUTÁN
Sziasztok! Nem tudok sajna választani a videókártyák között. A 580-s 8GB MSI ARMOR OC változatai és a 560-s 4GB OC között gondolkozom. Az alaplapom 19 hely van, nos 5 db vidin gondolkozok először ha 580 és 12 db ha 560-s OC-n. Az 560-n(12 db) eléhető a 15 MH/s(180 MH/s) tuningolva és persze raktáron, ami 5db 580(145 MH/s)MSI ARMOR OC árából ki is jön. Az 580(8GB)-s nál eléggé sok változat van Strix(ROG), Armor, Dual, NITRO közöttük annyira nem tudom eldönteni mi is a jó. A nitrossal elérhető elvileg akár a 32 MH/s is és valamivel halkabb és jobb a hűtése. A sima 580 AMOR(29 MH/s)-nál árazásnál lecsaptam egy webáruházban 5 db, ami 103 ezer / db kb 15 nap szállítással, lehet azért mert kifutó darab?
560=2893 FT - MH/s
580 AMOR=3558 Ft - MH/s
ASUS RX 580 8GB DUAL=4065 Ft - MH/s
Az igaz, hogy a 560-s sok helyet fogok feláldozni, de ha számolunk még éppen nyerünk is vele.
Bocsi ha nagyon kalkulálok, de számomra igy érthető.
2 rig ára 560 36 db: 1,901 Milió = 570 MH/s (benne már alaplap+proci ram stb)
1 rig ára 580 19 db: 2,087 Milió = 551 MH/s (benne már alaplap+proci ram stb)
560=43200 Ft;
580=103.000 Ft (Ha még találok ennyiért az 5 db kivül) ;
Fogyasztásban elvileg egyforma, meg nálam 16 Ft/kilowatt;
Köszi ha segítetek!
Ha ezzel megkönnyítem a döntésed, akkor azok az 560-asok nem hiszem ,hogy 14-nél többet hashalnének ethash-en.
A kártyáknál pedig orosz rulett, hogy milyen rammal kapod.A ramok márkája pedig akár döntő is lehet.
Az meg miféle áram ami 16Ft/Kw megkérdezhetem, ha nem vagyok tolakodó?
C:\> del c:\command.com

Norex

#3893
Szia! Csak nem moderálnak miatta, de már ez a második alkalalom, hogy megkérdezik én meg válaszolok ;), de Kárpátalján, de ennyi erővel a 580-sal(Ram) is befürödhetek nem?itt pedig 36 hónap a gari csak addig kijön rajta ha baja van?Melyik a jó ram ha rákérdezek az eladónál? és melyik a rossz?14 MH/s is bejebb vagyok. Köszi, hogy azért válaszoltál ;)

raffiakötö

Idézetet írta: Norex Dátum január 10, 2018, 05:40:52 DÉLUTÁN
Szia! Csak nem moderálnak miatta, de már ez a második alkalalom, hogy megkérdezik én meg válaszolok ;) , de Kárpátalján, de ennyi erővel a 580-sal(Ram) is befürödhetek nem?itt pedig 36 hónap a gari csak addig kijön rajta ha baja van?Melyik a jó ram ha rákérdezek az eladónál? és melyik a rossz?14 MH/s is bejebb vagyok. Köszi, hogy azért válaszoltál ;)


Van némi difi a vga ramjai között nekem van mindegyikből és minddel lehet lehet bányászni. Max a micron ramosnak nem tudod addig húzni a szemét mint egy samsung ramosnak. Minden féle ramhoz lehet találni/venni stabil ramot ha nem elég neked az alap 1500 timing mod.
A vga ram fajtája meg csak beüzemelés után derül ki pl a gpu-z progival.


danje

 Sziasztok srácok!
A kovetkezo dolog merult fel bennem...
Coinbase wallet számlák - van BTC,ETH,LTV és BCH-Bitcash - namármost a nicehash elfogadja a BCH wallet-et amit beadok bányászáskor szóval kozvetlenl oda bányászok,de ha jól tudom a Nicehash BTC-ben fizet.
A kérdés - ha BCH-t bányászok kozvetlenul a Coinbase-s számlámra,mukodni fog ,vagy mindenképp BTC-t kuld vagy át sem megy?
Koszonom mindenkinek aki szán eg kis idot a megválaszolásra! ;)

Norex

Idézetet írta: raffiakötö Dátum január 10, 2018, 06:01:14 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Norex Dátum január 10, 2018, 05:40:52 DÉLUTÁN
Szia! Csak nem moderálnak miatta, de már ez a második alkalalom, hogy megkérdezik én meg válaszolok ;) , de Kárpátalján, de ennyi erővel a 580-sal(Ram) is befürödhetek nem?itt pedig 36 hónap a gari csak addig kijön rajta ha baja van?Melyik a jó ram ha rákérdezek az eladónál? és melyik a rossz?14 MH/s is bejebb vagyok. Köszi, hogy azért válaszoltál ;)


Van némi difi a vga ramjai között nekem van mindegyikből és minddel lehet lehet bányászni. Max a micron ramosnak nem tudod addig húzni a szemét mint egy samsung ramosnak. Minden féle ramhoz lehet találni/venni stabil ramot ha nem elég neked az alap 1500 timing mod.
A vga ram fajtája meg csak beüzemelés után derül ki pl a gpu-z progival.
Értem, köszönöm a választ! Akkor a boltot ne is zaklassam, hogy milyen ram van benne :), de a 580-nál is lehet ilyen difi?

matrix81


Arkenso

Idézetet írta: matrix81 Dátum január 10, 2018, 07:00:14 DÉLUTÁN
Bolt se fogja tudni,  csak ha haza viszed.

Sorozatszám alapján simán beazonosítható a memória típusa a legtöbb kártya esetében.

matrix81

De ezt a bolt nem fogja megmondani.... vidd haza nezd meg otthon.....