Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 7 Vendégek van a témában

Edyed88

Sziasztok.
R9 290 x nek le lehet valagy vinni a fogyasztását?
300 watt fogyasztás emelkedést mérek falból miután beaktiválom.


Tapatalkkal küldve az én TA-1003 eszközömről


kagabor

Sziasztok!
A keresővel áttúrtam a témákat, de nem találtam választ. Nem bányásztam soha, és a gépemen nem is akarok, csak 1-1 kriptovalutába vásároltam bele eddig. Viszont az electroneumról azt olvastam, hogy mobilon is lehet bányászni. Telepítettem ezt az androidos alkalmazást:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.electroneum.mobile

viszont folyamatosan csak azt az üzenetet kapom, hogy a mobile miner offline, nézzek vissza később. Az alkalmazás értékelései között is van olyan, aki azt írja, hogy folyamatosan offline, de a facebook oldalukon még mai keltezéssel is van olyan komment, hogy béta teszt állapotban van, de ő folyamatosan bányászik vele. Akkor én csinálok valamit rosszul? Tudna valaki segíteni?

Köszönöm szépen előre is!

Franky2Ster

Szerintem egyenlőre a mobil bányászás az Electroneumnál csak bizonyos telefonokkal lehetséges. Régebbi gyengébb telefonokkal nem megy. Legalábbis én így tudom.

Iglu

Sziasztok!

Lenne egy problémám, vettem egy rx480-as riget és a legtöbb kártya hozza a 29mh/s -t de van néhány ami csak 24-et. Ezek a 24 mh/s -es kártyák észrevettem hogy nincsenek húzva, de ha felviszem annyira az órajelet mint a többi jó kártyán egyből 0 mh/s lesz.Mindegyik gpu bios modolt és nem értem miért nem engedi húzni..

Segítségeteket előre is köszönöm!

kagabor

Idézetet írta: Franky2Ster Dátum február 18, 2018, 08:01:00 DÉLELŐTT
Szerintem egyenlőre a mobil bányászás az Electroneumnál csak bizonyos telefonokkal lehetséges. Régebbi gyengébb telefonokkal nem megy. Legalábbis én így tudom.

Köszönöm! Azért is próbálnám ki, mert a mai napig megállja a helyét a telefonom procija. Egy Samsung S7 Edge 32MB-os telefonom van, amit tavaly vettem, és a specifikáció alapján ilyen procija van:
Octa-Core, 2 processors:
2.3Ghz Quad-Core Exynos M1 Mongoose
1.6Ghz Quad-Core ARM Cortex-A53

Szóval kettő 4 magos proci van benne, amik még jók is.

bazsy

Idézetet írta: kagabor Dátum február 18, 2018, 01:10:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Franky2Ster Dátum február 18, 2018, 08:01:00 DÉLELŐTT
Szerintem egyenlőre a mobil bányászás az Electroneumnál csak bizonyos telefonokkal lehetséges. Régebbi gyengébb telefonokkal nem megy. Legalábbis én így tudom.

Köszönöm! Azért is próbálnám ki, mert a mai napig megállja a helyét a telefonom procija. Egy Samsung S7 Edge 32MB-os telefonom van, amit tavaly vettem, és a specifikáció alapján ilyen procija van:
Octa-Core, 2 processors:
2.3Ghz Quad-Core Exynos M1 Mongoose
1.6Ghz Quad-Core ARM Cortex-A53

Szóval kettő 4 magos proci van benne, amik még jók is.


Jó lehet de én nem kínoznék ilyennel egy telefont

kagabor

Idézetet írta: bazsy Dátum február 18, 2018, 01:13:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kagabor Dátum február 18, 2018, 01:10:50 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Franky2Ster Dátum február 18, 2018, 08:01:00 DÉLELŐTT
Szerintem egyenlőre a mobil bányászás az Electroneumnál csak bizonyos telefonokkal lehetséges. Régebbi gyengébb telefonokkal nem megy. Legalábbis én így tudom.

Köszönöm! Azért is próbálnám ki, mert a mai napig megállja a helyét a telefonom procija. Egy Samsung S7 Edge 32MB-os telefonom van, amit tavaly vettem, és a specifikáció alapján ilyen procija van:
Octa-Core, 2 processors:
2.3Ghz Quad-Core Exynos M1 Mongoose
1.6Ghz Quad-Core ARM Cortex-A53

Szóval kettő 4 magos proci van benne, amik még jók is.
Jó lehet de én nem kínoznék ilyennel egy telefont

OFF: Utazáshoz vettem, mivel a tesztek alapján ennek volt a legjobb kamerája, de azóta a számológép meg az ébresztő fut rajt szinte kizárólag, úgyhogy van benne kihasználatlan potenciál... :D

ON: Többen azt írják, hogy az eddigi bányászat csak szimuláció volt, és a kibányászott ETN nem is kerül a pénztárcába. Ha kijön a végleges verzió, akkor válik online státuszuvá a bányászat mobilon, és akkor indul lényegében az egész. Mondjuk a FB oldalukon azért néha posztolhatnának egy-egy választ a rengeteg feltett kérdésre... :/

varsza

Idézetet írta: Iglu Dátum február 18, 2018, 12:53:55 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Lenne egy problémám, vettem egy rx480-as riget és a legtöbb kártya hozza a 29mh/s -t de van néhány ami csak 24-et. Ezek a 24 mh/s -es kártyák észrevettem hogy nincsenek húzva, de ha felviszem annyira az órajelet mint a többi jó kártyán egyből 0 mh/s lesz.Mindegyik gpu bios modolt és nem értem miért nem engedi húzni..

Segítségeteket előre is köszönöm!

Nem minden kártya egyforma, illetőleg ezt értd úgy, hogy minden kártya külömbözik egymástól. Ezt pl le tudod csekkolni gpuz-ben is hogy milyen minőségben készült. Szóval minden kártyát külön érdemes hangolni ezért lehet hogy az egyiknél belefér egy bizonyos húzás, a másiknál már ugynez nem. Akkor is ha uyanazzal a memóriával szereték. Próbáld meg a kérdéses kártyákat kevésbé felhúzni.

Iglu

Idézetet írta: varsza Dátum február 18, 2018, 11:36:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Iglu Dátum február 18, 2018, 12:53:55 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Lenne egy problémám, vettem egy rx480-as riget és a legtöbb kártya hozza a 29mh/s -t de van néhány ami csak 24-et. Ezek a 24 mh/s -es kártyák észrevettem hogy nincsenek húzva, de ha felviszem annyira az órajelet mint a többi jó kártyán egyből 0 mh/s lesz.Mindegyik gpu bios modolt és nem értem miért nem engedi húzni..

Segítségeteket előre is köszönöm!

Nem minden kártya egyforma, illetőleg ezt értd úgy, hogy minden kártya külömbözik egymástól. Ezt pl le tudod csekkolni gpuz-ben is hogy milyen minőségben készült. Szóval minden kártyát külön érdemes hangolni ezért lehet hogy az egyiknél belefér egy bizonyos húzás, a másiknál már ugynez nem. Akkor is ha uyanazzal a memóriával szereték. Próbáld meg a kérdéses kártyákat kevésbé felhúzni.

Értem csak sajnos már +50MHz -nál megadja magat

Gyaloggalopp

Sziasztok!

Nem a fórumba vágó téma, de hátha van itt guru :)

Adott egy samsung smart tv. Ahogy a gyárból kijött.
Folyamatosan ellenőrzi, hogy a legfrissebb szoftver legyen telepítve, ezt meg is teszi.

Sajnos a gyári szoftver lassan kinövi a tv kapacitását, így időnként jelzi, hogy kevés a szabad hely.
Még alkalmazásokat se telepítettem rá emiatt.

Meglehetne-e valahogy mókolni, hogy külső egységről működjön a tv? pl egy 32 gb. pendrive valószínű elegendő lenne erre a célra.

Ötletek? :)

mokus_911

Idézetet írta: trektomy Dátum február 14, 2018, 04:40:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: mokus_911 Dátum február 14, 2018, 02:50:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum február 14, 2018, 08:33:21 DÉLELŐTT
Idézetet írta: mokus_911 Dátum február 13, 2018, 09:11:27 DÉLUTÁN
Idézetet írta: H4ze Dátum február 13, 2018, 07:48:40 DÉLUTÁN
Idézetet írta: mokus_911 Dátum február 13, 2018, 07:44:42 DÉLUTÁN
Hali, amd rx 560 4gb frissen telepitett win 10 asrock AB350 PRO4 alaplap 8Gb ram.
elkezdem csatlakoztatni a kártyákat a lap hoz es a 6 kártyábol csak 2 darabot lát a rendszer azokat fel is ismeri a többi mintha be sem volna csatlakoztatva, driver többször ujra telepitve de semmi... ha be vannak csatlakoztatva a kártyák es ugy kapcsolom a gépet akkor nincs kép ezért csak 1 kártyával indithatok, valami ötlet ?

Arra a kártyára kössed rá a monitort amelyik az x16 slotba van akkor kell hogy képet adjon bármennyi kártya is van rajta. Utólag dugod rá a lapra a többi kártyát mikor már fut a rendszer?

Mind1 mikor hogyan kötöm rá akkor sem mennek..

Nálam pl ASUS B250H alaplapnál, hasonló problémát alaplap Bios default, majd G4 bekapcs, restart és már látott is mindent!

Es tudna nekem valaki ebben segíteni? mert bios hoz nem értek egyátalán :/

Szia

Gyártó oldalán megtalálod a bios és leírást is hogyan kell.
https://www.asrock.com/MB/AMD/AB350%20Pro4/index.asp#Download
https://www.asrock.com/support/BIOSIG.asp?cat=Windows9
Találtam neked ilyeneket is.
https://www.youtube.com/watch?v=RYMRYAFnnKk
https://www.youtube.com/watch?v=Y8KDrDmomEU

udv

na Hali, probáltuk frissiteni a biost de nem sikerült se win modban sem bioson keresztül usb röl ahogy a leirásokban le van irva. rá kötöttem a HDMI kábelt az alaplapra és ugy próbálkozok sikerült eljutnom odáig hogy 4 kártát lát a gép a 6 bol de ugyan ugy restartolgat kék halált dob be ezzel a hibával: Thread Stuck In Device Driver  ötletek ?

elbandi

Kis segitseg kene: vega kartya + linux.

ubuntu 17.10, stock kernellel 4.13.
amdgpu pro 17.40 telepitve, pontosabban ezek a csomagok:

Idézii  amdgpu-pro-core                       17.40-492261                             all          Meta package to uninstall amdgpu Pro components.
ii  amdgpu-pro-dkms                       17.40-492261                             all          amdgpu-pro driver in DKMS format.
ii  clinfo-amdgpu-pro                     17.40-492261                             amd64        AMD OpenCL info utility
ii  hsa-ext-amdgpu-pro-finalize:amd64     1.1.6-492261                             amd64        This package provides the development environment for hsa-rocr extensions.
ii  hsa-ext-amdgpu-pro-image:amd64        1.1.6-492261                             amd64        This package provides the development environment for hsa-rocr extensions.
ii  hsa-runtime-tools-amdgpu-pro:amd64    1.1.6-492261                             amd64        This package provides the development environment for hsa-rocr
ii  ids-amdgpu-pro                        1.0.0-492261                             all          List of AMD/ATI cards' device IDs, revision IDs and marketing names
ii  libdrm-amdgpu-pro-amdgpu1:amd64       1:2.4.82-492261                          amd64        Userspace interface to amdgpu-specific kernel DRM services -- runtime
ii  libdrm2-amdgpu-pro:amd64              1:2.4.82-492261                          amd64        Userspace interface to kernel DRM services -- runtime
ii  libopencl1-amdgpu-pro:amd64           17.40-492261                             amd64        AMD OpenCL ICD Loader library
ii  opencl-amdgpu-pro-icd:amd64           17.40-492261                             amd64        non-free AMD OpenCL ICD Loaders
ii  rocm-amdgpu-pro                       17.40-492261                             amd64        Meta package to install OpenCL/ROCm components
ii  rocm-amdgpu-pro-icd:amd64             17.40-492261                             amd64        non-free AMD OpenCL ICD Loaders
ii  rocm-amdgpu-pro-opencl:amd64          17.40-492261                             amd64        AMD OpenCL ICD Loader library
ii  rocr-amdgpu-pro:amd64                 1.1.6-492261                             amd64        The user-mode API interfaces used to interact with the Boltzmann
ii  roct-amdgpu-pro:amd64                 1.0.6-492261                             amd64        The user-mode API interfaces used to interact with the Boltzmann

lspci latja a kartyat, a clinfo viszont nem. dmesg-ben nem latok semmi gyanusat.

mi lehet a hiba?

bazsy

Idézetet írta: elbandi Dátum február 20, 2018, 04:39:26 DÉLUTÁN
Kis segitseg kene: vega kartya + linux.

ubuntu 17.10, stock kernellel 4.13.
amdgpu pro 17.40 telepitve, pontosabban ezek a csomagok:

Idézii  amdgpu-pro-core                       17.40-492261                             all          Meta package to uninstall amdgpu Pro components.
ii  amdgpu-pro-dkms                       17.40-492261                             all          amdgpu-pro driver in DKMS format.
ii  clinfo-amdgpu-pro                     17.40-492261                             amd64        AMD OpenCL info utility
ii  hsa-ext-amdgpu-pro-finalize:amd64     1.1.6-492261                             amd64        This package provides the development environment for hsa-rocr extensions.
ii  hsa-ext-amdgpu-pro-image:amd64        1.1.6-492261                             amd64        This package provides the development environment for hsa-rocr extensions.
ii  hsa-runtime-tools-amdgpu-pro:amd64    1.1.6-492261                             amd64        This package provides the development environment for hsa-rocr
ii  ids-amdgpu-pro                        1.0.0-492261                             all          List of AMD/ATI cards' device IDs, revision IDs and marketing names
ii  libdrm-amdgpu-pro-amdgpu1:amd64       1:2.4.82-492261                          amd64        Userspace interface to amdgpu-specific kernel DRM services -- runtime
ii  libdrm2-amdgpu-pro:amd64              1:2.4.82-492261                          amd64        Userspace interface to kernel DRM services -- runtime
ii  libopencl1-amdgpu-pro:amd64           17.40-492261                             amd64        AMD OpenCL ICD Loader library
ii  opencl-amdgpu-pro-icd:amd64           17.40-492261                             amd64        non-free AMD OpenCL ICD Loaders
ii  rocm-amdgpu-pro                       17.40-492261                             amd64        Meta package to install OpenCL/ROCm components
ii  rocm-amdgpu-pro-icd:amd64             17.40-492261                             amd64        non-free AMD OpenCL ICD Loaders
ii  rocm-amdgpu-pro-opencl:amd64          17.40-492261                             amd64        AMD OpenCL ICD Loader library
ii  rocr-amdgpu-pro:amd64                 1.1.6-492261                             amd64        The user-mode API interfaces used to interact with the Boltzmann
ii  roct-amdgpu-pro:amd64                 1.0.6-492261                             amd64        The user-mode API interfaces used to interact with the Boltzmann

lspci latja a kartyat, a clinfo viszont nem. dmesg-ben nem latok semmi gyanusat.

mi lehet a hiba?


Próbáld ezt: https://computergraphics.stackexchange.com/questions/1990/opencl-doesnt-detect-gpu

vagy

https://www.google.hu/search?q=clinfo+not+vga&oq=clinfo+not+vga&aqs=chrome..69i57.3532j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Kajo6

Sziasztok!

Bios modolási gondom akadt.
Adott 2 db MSI aero 560 4gb hynix.
Először próbálkoztam anorakról leszedett biosokkal, de felrakás után nem látta a gép a gpu-t. Visszaraktam a gyári romot, ismét jó. Polarisbiossal csináltam a gyáriból egy oneclickes biost. Raknám rá a kártyára de közben elkékhalálozott a gép. Ezután ismét raknám vissza a gyárit és megint kékhalál. újrapróba. origi bios flash, eljutott a successfully ablakhoz, majd puff.. kékhalál. de legalább most rajta van az original bios. mostmár nem merek próbálkozni sem, úgyhogy inkább megkérdezném tapasztalt-e már valaki hasonlót, vagy van-e valakinek bármi ötlete ezzel kapcsolatban. Egyébként a gép teljesen stabil, a kékhalál csak bios mod közben jelentkezik. A kártyák ma érkeztek. eddig nem volt hasonló problémám. Volt már dolgom különböző videókártyák biosmodolásával, de ilyesmit még nem tapasztaltam.

Franky2Ster

Ha valaki üzemelt már be 7 vagy a fölötti kártyát AMD Blockchain driver-re az megírhatná, hogy mi a trükkje. Köszi

Roli

Sziasztok ! Írtam már ide korábban, de még mindig nem oldódott meg a problémám.

Vettem egy dell T3500-at, hozzá rx 460-as kártyákat. Videókártya driver telepítés után mindig hibát tapasztaltam.
1. kártya : elment a kép a monitoron, majd néhány másodperc múlva visszajött. Ezután másik kártyát próbáltam a monitorra kötni.
2. kártya : lefagyott.
3. kártya : hangyásodó képet ad a driver telepítése után. driver nélkül jól működik.
4. kártya : egy régebbi nvidia kártya, ezzel driver telepítés utána már a windows se töltött be.

Ezután vettem szinte mindenből újat, kivéve ram . Így néz ki most :

ASROCK H81 Pro BTC R2.0 alaplap (új)
i3-as proci (új)
750 wattos gold táp (új)
120 gb ssd (új)
és a régi gépből átettem a 2x2 gb ramot.  (régi)

A hiba ugyanaz maradt. Fagy, hangyás stb.
Próbáltam win10-et, win 7-et egyaránt. A a bios a legfrissebb van fenn.

Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném.

Til

Idézetet írta: Roli Dátum február 24, 2018, 03:36:58 DÉLUTÁN
Sziasztok ! Írtam már ide korábban, de még mindig nem oldódott meg a problémám.

Vettem egy dell T3500-at, hozzá rx 460-as kártyákat. Videókártya driver telepítés után mindig hibát tapasztaltam.
1. kártya : elment a kép a monitoron, majd néhány másodperc múlva visszajött. Ezután másik kártyát próbáltam a monitorra kötni.
2. kártya : lefagyott.
3. kártya : hangyásodó képet ad a driver telepítése után. driver nélkül jól működik.
4. kártya : egy régebbi nvidia kártya, ezzel driver telepítés utána már a windows se töltött be.

Ezután vettem szinte mindenből újat, kivéve ram . Így néz ki most :

ASROCK H81 Pro BTC R2.0 alaplap (új)
i3-as proci (új)
750 wattos gold táp (új)
120 gb ssd (új)
és a régi gépből átettem a 2x2 gb ramot.  (régi)

A hiba ugyanaz maradt. Fagy, hangyás stb.
Próbáltam win10-et, win 7-et egyaránt. A a bios a legfrissebb van fenn.

Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném.
Kérlek mindent írj le.Újak e a kártyák vagy használtak, milyen drivert használsz pontosan, mikor jelentkezik a hiba, ha csak 1db rx460 kártya van rádugva akkor is jelentkezik e, stb.?Addig nincs baj, amíg nincs elindítva a miner, milyen miner stb?
C:\> del c:\command.com

Roli

Idézetet írta: Til Dátum február 24, 2018, 04:58:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roli Dátum február 24, 2018, 03:36:58 DÉLUTÁN
Sziasztok ! Írtam már ide korábban, de még mindig nem oldódott meg a problémám.

Vettem egy dell T3500-at, hozzá rx 460-as kártyákat. Videókártya driver telepítés után mindig hibát tapasztaltam.
1. kártya : elment a kép a monitoron, majd néhány másodperc múlva visszajött. Ezután másik kártyát próbáltam a monitorra kötni.
2. kártya : lefagyott.
3. kártya : hangyásodó képet ad a driver telepítése után. driver nélkül jól működik.
4. kártya : egy régebbi nvidia kártya, ezzel driver telepítés utána már a windows se töltött be.

Ezután vettem szinte mindenből újat, kivéve ram . Így néz ki most :

ASROCK H81 Pro BTC R2.0 alaplap (új)
i3-as proci (új)
750 wattos gold táp (új)
120 gb ssd (új)
és a régi gépből átettem a 2x2 gb ramot.  (régi)

A hiba ugyanaz maradt. Fagy, hangyás stb.
Próbáltam win10-et, win 7-et egyaránt. A a bios a legfrissebb van fenn.

Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném.
Kérlek mindent írj le.Újak e a kártyák vagy használtak, milyen drivert használsz pontosan, mikor jelentkezik a hiba, ha csak 1db rx460 kártya van rádugva akkor is jelentkezik e, stb.?Addig nincs baj, amíg nincs elindítva a miner, milyen miner stb?

3 db rx 460-at próbáltam, ezek újak. Először a legújabb AMD driverrel próbálkoztam, később régebbivel. Ezután kértem ismerősömtől egy nvidia kártyát hátha azzal.. nvidiával is próbáltam több drivert is . A hiba a vga driver telepítés után következik be. az MSI márkájú kártya lefagy, ha kicsit jobban van terhelve például ha a minert elindítom, az XFX nem fagy le, az pixelesedő,hangyásodó képet ad, itt viszont elmúlik a hangyásodás, ha elindítom a minert és hallom, hogy jobban pörög a kártya. Most egyszerre egy kártyát használok, így is jelentkezik a hiba.

willow

Idézetet írta: Roli Dátum február 24, 2018, 03:36:58 DÉLUTÁN
Sziasztok ! Írtam már ide korábban, de még mindig nem oldódott meg a problémám.

Vettem egy dell T3500-at, hozzá rx 460-as kártyákat. Videókártya driver telepítés után mindig hibát tapasztaltam.
1. kártya : elment a kép a monitoron, majd néhány másodperc múlva visszajött. Ezután másik kártyát próbáltam a monitorra kötni.
2. kártya : lefagyott.
3. kártya : hangyásodó képet ad a driver telepítése után. driver nélkül jól működik.
4. kártya : egy régebbi nvidia kártya, ezzel driver telepítés utána már a windows se töltött be.

Ezután vettem szinte mindenből újat, kivéve ram . Így néz ki most :

ASROCK H81 Pro BTC R2.0 alaplap (új)
i3-as proci (új)
750 wattos gold táp (új)
120 gb ssd (új)
és a régi gépből átettem a 2x2 gb ramot.  (régi)

A hiba ugyanaz maradt. Fagy, hangyás stb.
Próbáltam win10-et, win 7-et egyaránt. A a bios a legfrissebb van fenn.

Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném.


Minden kompatibilis mindennel? Ezeknek is nézz utána.

Til

Idézetet írta: Roli Dátum február 24, 2018, 06:28:31 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum február 24, 2018, 04:58:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Roli Dátum február 24, 2018, 03:36:58 DÉLUTÁN
Sziasztok ! Írtam már ide korábban, de még mindig nem oldódott meg a problémám.

Vettem egy dell T3500-at, hozzá rx 460-as kártyákat. Videókártya driver telepítés után mindig hibát tapasztaltam.
1. kártya : elment a kép a monitoron, majd néhány másodperc múlva visszajött. Ezután másik kártyát próbáltam a monitorra kötni.
2. kártya : lefagyott.
3. kártya : hangyásodó képet ad a driver telepítése után. driver nélkül jól működik.
4. kártya : egy régebbi nvidia kártya, ezzel driver telepítés utána már a windows se töltött be.

Ezután vettem szinte mindenből újat, kivéve ram . Így néz ki most :

ASROCK H81 Pro BTC R2.0 alaplap (új)
i3-as proci (új)
750 wattos gold táp (új)
120 gb ssd (új)
és a régi gépből átettem a 2x2 gb ramot.  (régi)

A hiba ugyanaz maradt. Fagy, hangyás stb.
Próbáltam win10-et, win 7-et egyaránt. A a bios a legfrissebb van fenn.

Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném.
Kérlek mindent írj le.Újak e a kártyák vagy használtak, milyen drivert használsz pontosan, mikor jelentkezik a hiba, ha csak 1db rx460 kártya van rádugva akkor is jelentkezik e, stb.?Addig nincs baj, amíg nincs elindítva a miner, milyen miner stb?

3 db rx 460-at próbáltam, ezek újak. Először a legújabb AMD driverrel próbálkoztam, később régebbivel. Ezután kértem ismerősömtől egy nvidia kártyát hátha azzal.. nvidiával is próbáltam több drivert is . A hiba a vga driver telepítés után következik be. az MSI márkájú kártya lefagy, ha kicsit jobban van terhelve például ha a minert elindítom, az XFX nem fagy le, az pixelesedő,hangyásodó képet ad, itt viszont elmúlik a hangyásodás, ha elindítom a minert és hallom, hogy jobban pörög a kártya. Most egyszerre egy kártyát használok, így is jelentkezik a hiba.
Az a baj,hogy kissé pongyolán fogalmazol.Sajnos nem derült ki pontosan milyen drivert is használsz.Pontos verziószám.Valamint a windows típusát és verziószámát sem tudjuk.(win 10 x64 1703 stb.)
Tehát , ha jól értelmezem bedugsz 1db rx460 kártyát (sajnos ezt sem tudjuk ,2gb vagy 4gb) az asrock h81 pro btc r2.0 alaplapba az x16-os slotba , majd feltelepíted a win10 x64-et a 4gb ramos (ahol a ramok tuti jók) gépedre és nem kötsz rá semmilyen kártyát főleg nem nvidiat, majd beállítasz 16gb min virtuális memoriát , nem indítasz el semmilyen tuning programot (msi afterburner, watttool, wattman stb) , majd elindítod a minert (amit sajnos megint nem tudtunk meg milyent és pontosan mi szerepel a bat file-ban amivel elindítod) és befagy vagy hangyásodik? 
C:\> del c:\command.com