Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 30 Vendégek van a témában

bodega2

#4260
Sziasztok. Vagy egy nagy problémám. Tudnátok segíteni?


Van egy: Asrock h81 pro btc r2.0 alaplapom
               CPU i5
                1  Kingston 4GB  ram
                3 db GTX 1060 6 GB
                 1 DB 750 TÁP
Össze rakom ahogy kell be kapcsolom de nincs kép és magától újra indul. Mi lehet az oka?

Franky2Ster

Biosban állítsd be az alaplapi VGA-t.Ha a Bios sem jön be áramtalanította le egy pár percre. Meg vedd ki az ellemet.

bodega2

Az a baj h nincs kép nem tudok be lépni a biosba.
Az elemet is ki vettem s vissza tettem de semmi valami más ötlet?

szabee

Idézetet írta: bodega2 Dátum február 25, 2018, 12:03:33 DÉLUTÁN
Az a baj h nincs kép nem tudok be lépni a biosba.
Az elemet is ki vettem s vissza tettem de semmi valami más ötlet?

Ha nincs benne egy vga kártya úgy elindul? (integrált vga-ra kötve a monitor)
Ha szeretnél ingyen ETH-t gyűjteni: http://ethcombo.com/?i=267266

bodega2

Sajnos nem úgy sem CPU cooler forog de annyi.
Most Ramot  cserélek hát ha az a baj de ha nem akkor nem tudom hogy mi a gond.  :-\


bodega2


bodega2

Halló
Szerintetek miért van hogy az ASROCK H81 Pro BTC R2.0 csak az elsődleges kártyát ismeri fel és a többit nem.

Biosba kellene valamit állítani?

Mackoka

Sziasztok!

Egy egyszerű kérdésem van:
PCIe riser elosztót csak a nagy 16X be lehet dugni, vagy működik a kicsikben is?

Coinmuki

Igen lehet, a kérdés hogy az alaplap  tudja-e kezelni.
Nálam a betápos pcie osztó működött https://www.gearbest.com/pci-cards/pp_772966.html

Til

Idézetet írta: Mackoka Dátum február 26, 2018, 10:16:15 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Egy egyszerű kérdésem van:
PCIe riser elosztót csak a nagy 16X be lehet dugni, vagy működik a kicsikben is?
X16-ba nem dugnék pcie elosztót, mivel az x16 tapasztalataim szerint a legjobban az elsődlegesnek szánt videókártyát szereti.
Ettől függetlenül működni fog az x16-os slotban is , de közel sem biztos, hogy minden a lehető legstabilabb lesz.
C:\> del c:\command.com

Mackoka

Köszi a gyors választ.

Inkább az volt a kérdés, hogy van-e megkötés, h melyikbe dugom, vagy mindegyikben működnie kell?

Azt hittem a 16X jelölés azt jelenti, h az a slot 16-ot tud lekezelni, az 1X pedig egyet, igy abba nem lehet elosztót dugni.
Ha jól értem akkor ez nem igy van és a picikben is működik az elosztó.

Til

Idézetet írta: Mackoka Dátum február 26, 2018, 11:07:04 DÉLELŐTT
Köszi a gyors választ.

Inkább az volt a kérdés, hogy van-e megkötés, h melyikbe dugom, vagy mindegyikben működnie kell?

Azt hittem a 16X jelölés azt jelenti, h az a slot 16-ot tud lekezelni, az 1X pedig egyet, igy abba nem lehet elosztót dugni.
Ha jól értem akkor ez nem igy van és a picikben is működik az elosztó.
Persze a piciben is működik.
C:\> del c:\command.com

kasima

Idézetet írta: Mackoka Dátum február 26, 2018, 10:16:15 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Egy egyszerű kérdésem van:
PCIe riser elosztót csak a nagy 16X be lehet dugni, vagy működik a kicsikben is?

Mindent lehet dugni mindenhova de ebben az esetben nem biztos egyáltalán működni fog vagy ha igen akkor stabil lesz e...

Coinmuki



Denes550

Sziasztok!
Tud valaki olyan oldalt vagy leírást ahol az algoritmusok közti különbség van leírva? Mindenhol Ethashre való gépbelövéseket látok, viszont úgy tudom, hogy CryptoNightnál meg pont az 1:1500 timingolás nem ad ideális értéket. Kíváncsi lennék NeoScrypt-nél és Equihash algókon is mik lennének azok a biosz időzítések amin jól teljesítenek pl az rx570/580-as kártyáknál. A mem frekvenciát mindenhol a hibahatár elé kell húzni? A GPU és a feszültség van befolyással valamelyik algonál?  1150mhz/-100mv alatt szoktam észrevenni etánál hogy csökken a hash, kb ez a határ, indokolt e valamelyik algonál magasabb GPU-t használni? Jelenleg az ETH-t 31Mhs/kártyával hasítjuk, de a dualbios másik oldalát CryptoNightra szeretném belőni. Köszönöm a válaszokat előre is!

Rocky

Idézetet írta: Denes550 Dátum február 26, 2018, 12:09:13 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Tud valaki olyan oldalt vagy leírást ahol az algoritmusok közti különbség van leírva? Mindenhol Ethashre való gépbelövéseket látok, viszont úgy tudom, hogy CryptoNightnál meg pont az 1:1500 timingolás nem ad ideális értéket. Kíváncsi lennék NeoScrypt-nél és Equihash algókon is mik lennének azok a biosz időzítések amin jól teljesítenek pl az rx570/580-as kártyáknál. A mem frekvenciát mindenhol a hibahatár elé kell húzni? A GPU és a feszültség van befolyással valamelyik algonál?  1150mhz/-100mv alatt szoktam észrevenni etánál hogy csökken a hash, kb ez a határ, indokolt e valamelyik algonál magasabb GPU-t használni? Jelenleg az ETH-t 31Mhs/kártyával hasítjuk, de a dualbios másik oldalát CryptoNightra szeretném belőni. Köszönöm a válaszokat előre is!
Ezen gondolkodtam enis de mindig moddolod majd a biost?Mi van ha hetfon meg az Eth a legjobb,kedden meg az Xmr,akkor mindennap modositod a biosod?

neoBp

#4277
Sziasztok,
Sikeresen modoltam a két kártyámat ami most a rigben van. Működött is rendesen 29 és 27 Mh/s-al hiba nélkül. De sajnos mikor a 3-ik kártyát is hozzádugtam a windows nem látja a kártyát.
Mi lehet a gond, hogy nem ismeri fel a 3ik kártyát a második RX 580-ast ?
Rendszerem a következö:
Gigabyte H110
Celeron 3930
4gb DDR4
Evga Supernova 1200W
1.)Gigabyte aorus Rx 570 4gb
2.)Asus dual Rx 580 oc 4gb
3.)Asus dual Rx 580 oc 4gb

Köszönöm szépen a segítséget !

pcguru68

Sziasztok.Egy nagyon furcsa dologgal találkoztam.
Felraktam  egy USB stickre a simplemining os bányász programot.Egy asus rog strix b250h gaming alaplapra dugva nem akar be indulni mert a bios nem látja a pendrive-t mint meghajtó.De ha rá dugok egy mondjuk 160gb merevlemezt akkor már látja az usb kulcsot..Mi a hiba?Ha lehúzom a vinyot következő indulásnál már nem látja a pendrivot megint.Miért nem látja csak a pendrivot  ha egyedül van bent .Vinyo csak feleslegesen fogyassza az áramot ,mert a simplemining os nem használja.Ki próbáltam a cowry io-t is de ott is ugyan az.Mit nem állítottam be a biosban?

tibomiky

Sziasztok.! kezdő vagyok és egyenlőre tanulgatáshoz szeretnék 4vga-val összerakni egy régebbialaplapos gépet.! Kérdésem az lenne hogy HD5970 ekkel érdemes lenne neki fogjak? egyáltalán lehet-e?!