Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 10 Vendégek van a témában

trektomy

Szia

Hasonló volt nekem akkor a shapire trixx-et leszedtem és minden oké lett.


Idézetet írta: Iglu Dátum április 07, 2018, 08:38:20 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Lenne egy kis problémám, van 3db rigem és 2 hétig simán müködött, egyszer sem kellett hozzá nyúlnom. Aztán egyszer ránéztem teamviewerrel az egyik rigre és rá egy napra már offline is lett. A hibát egy windows fagyás okozta. Ahogy elindítom rajta a claymore-t ra nem sokkal lefagy a win. Eddig blockchain drivert használtam szóval most feltettem a legújabb amd adrenaline-t. Ezután ugyan az a jelenség csak nem fagyás hanem kék halál a következő szöveggel: Video TDR Failure (atikmpag.sys)
Próbáltam OC nélkül és ugyan ez történt. Sehogysem tudok rájönni mi lehet a probléma
Rig: 6xRX580 1xRX480
PSU: 1500W

Iglu

Idézetet írta: trektomy Dátum április 07, 2018, 09:15:35 DÉLUTÁN
Szia

Hasonló volt nekem akkor a shapire trixx-et leszedtem és minden oké lett.


Idézetet írta: Iglu Dátum április 07, 2018, 08:38:20 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Lenne egy kis problémám, van 3db rigem és 2 hétig simán müködött, egyszer sem kellett hozzá nyúlnom. Aztán egyszer ránéztem teamviewerrel az egyik rigre és rá egy napra már offline is lett. A hibát egy windows fagyás okozta. Ahogy elindítom rajta a claymore-t ra nem sokkal lefagy a win. Eddig blockchain drivert használtam szóval most feltettem a legújabb amd adrenaline-t. Ezután ugyan az a jelenség csak nem fagyás hanem kék halál a következő szöveggel: Video TDR Failure (atikmpag.sys)
Próbáltam OC nélkül és ugyan ez történt. Sehogysem tudok rájönni mi lehet a probléma
Rig: 6xRX580 1xRX480
PSU: 1500W

Megvan mi a probléma sajnos.
A tápba beleégett/olvadt egy 12v 6os pin és ezért nem volt megfelelő az áram 3db kártya részére.

Rocky

Idézetet írta: Iglu Dátum április 07, 2018, 10:20:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: trektomy Dátum április 07, 2018, 09:15:35 DÉLUTÁN
Szia

Hasonló volt nekem akkor a shapire trixx-et leszedtem és minden oké lett.


Idézetet írta: Iglu Dátum április 07, 2018, 08:38:20 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Lenne egy kis problémám, van 3db rigem és 2 hétig simán müködött, egyszer sem kellett hozzá nyúlnom. Aztán egyszer ránéztem teamviewerrel az egyik rigre és rá egy napra már offline is lett. A hibát egy windows fagyás okozta. Ahogy elindítom rajta a claymore-t ra nem sokkal lefagy a win. Eddig blockchain drivert használtam szóval most feltettem a legújabb amd adrenaline-t. Ezután ugyan az a jelenség csak nem fagyás hanem kék halál a következő szöveggel: Video TDR Failure (atikmpag.sys)
Próbáltam OC nélkül és ugyan ez történt. Sehogysem tudok rájönni mi lehet a probléma
Rig: 6xRX580 1xRX480
PSU: 1500W

Megvan mi a probléma sajnos.
A tápba beleégett/olvadt egy 12v 6os pin és ezért nem volt megfelelő az áram 3db kártya részére.
Tulterhelted a csatlakozot,vagy a tap nem volt minosegi?

varsza

Idézetet írta: Iglu Dátum április 07, 2018, 10:20:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: trektomy Dátum április 07, 2018, 09:15:35 DÉLUTÁN
Szia

Hasonló volt nekem akkor a shapire trixx-et leszedtem és minden oké lett.


Idézetet írta: Iglu Dátum április 07, 2018, 08:38:20 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Lenne egy kis problémám, van 3db rigem és 2 hétig simán müködött, egyszer sem kellett hozzá nyúlnom. Aztán egyszer ránéztem teamviewerrel az egyik rigre és rá egy napra már offline is lett. A hibát egy windows fagyás okozta. Ahogy elindítom rajta a claymore-t ra nem sokkal lefagy a win. Eddig blockchain drivert használtam szóval most feltettem a legújabb amd adrenaline-t. Ezután ugyan az a jelenség csak nem fagyás hanem kék halál a következő szöveggel: Video TDR Failure (atikmpag.sys)
Próbáltam OC nélkül és ugyan ez történt. Sehogysem tudok rájönni mi lehet a probléma
Rig: 6xRX580 1xRX480
PSU: 1500W

Megvan mi a probléma sajnos.
A tápba beleégett/olvadt egy 12v 6os pin és ezért nem volt megfelelő az áram 3db kártya részére.
Milyen táp volt?

varsza

Idézetet írta: varsza Dátum március 20, 2018, 11:46:15 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget. Adott két rx580-as és adott egy rohadt Asrock H81 BTC 2.0 lap. Namost az van, hogy riserről sehogy sem akar indulni a gép. Bekapcsolásnál a proci ventillátora mozdul egyet, aztán se kép se hang. Ha leveszem a riserről a kártyát és berakom a 16-os slotba közvetlenül, akkor megy szépen. De ha mellé dugom riserrel, mindegy melyik slotba a másik kártyát, meg sem mozdul a gép. Sőt ha egy kártya van és azt dugom riserrel a 16-os slotba, akkor se.
Pedig ment már ez a lap több kártyával nemrég ráadásul pont ilyen kártyákkal. Kérdés: A kártyáknak van baja, vagy az alaplap szutyok? Legalább 4 riserrel próbáltam, és minden zsinórt kicseréltem, akkor sem megy riserrel egyik kártya sem.
Van olyan, hogy a kártya egyszerűen "útálja" a risert? (Táp 750W Gold) (Azért holnap megpróbálom egy másik csont ugyanilyen lappal a dolgot)
Előre is köszönöm

A fenti hibára végül nem jöttem rá. Az biztos, hogy az alaplap nem engedte indulni a tápot. A végé úgy sikerült beüzemelni a gépet, hogy kártyák nélkül indítás, utána egy kártyával, utána kettővel, stb. Ha vhol megint megállt a rendszer, akkor előről az egész. A végén csak beindult és megy.

kidface

Idézetet írta: varsza Dátum április 11, 2018, 10:35:16 DÉLELŐTT
Idézetet írta: varsza Dátum március 20, 2018, 11:46:15 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget. Adott két rx580-as és adott egy rohadt Asrock H81 BTC 2.0 lap. Namost az van, hogy riserről sehogy sem akar indulni a gép. Bekapcsolásnál a proci ventillátora mozdul egyet, aztán se kép se hang. Ha leveszem a riserről a kártyát és berakom a 16-os slotba közvetlenül, akkor megy szépen. De ha mellé dugom riserrel, mindegy melyik slotba a másik kártyát, meg sem mozdul a gép. Sőt ha egy kártya van és azt dugom riserrel a 16-os slotba, akkor se.
Pedig ment már ez a lap több kártyával nemrég ráadásul pont ilyen kártyákkal. Kérdés: A kártyáknak van baja, vagy az alaplap szutyok? Legalább 4 riserrel próbáltam, és minden zsinórt kicseréltem, akkor sem megy riserrel egyik kártya sem.
Van olyan, hogy a kártya egyszerűen "útálja" a risert? (Táp 750W Gold) (Azért holnap megpróbálom egy másik csont ugyanilyen lappal a dolgot)
Előre is köszönöm

A fenti hibára végül nem jöttem rá. Az biztos, hogy az alaplap nem engedte indulni a tápot. A végé úgy sikerült beüzemelni a gépet, hogy kártyák nélkül indítás, utána egy kártyával, utána kettővel, stb. Ha vhol megint megállt a rendszer, akkor előről az egész. A végén csak beindult és megy.


Gondolom Windows-t hasznalsz?!  ;)


Nekem a noname kinai 13 kartyas alaplapom ilyen  ;D


HIVE OS-t hasznalok, mert azzal tutin indul mindig!


jelenleg 7 katya van benne, de multkor mikor Raven coin-t banyasztam es nem tudtam rajonni hogyan tuningoljam az AMD kartyakat, vissza akartam allni a Win-re de megint csak nem akart indulni  :(  Hat nem is altam neki megint egyesevel rakosgatni a kartyakat!!  :o


Azota rajottem  8)  de mar vissza alltam ETH-ra.


Szoval nem vagy egyedul!  :)

kidface

Idézetet írta: Iglu Dátum április 07, 2018, 10:20:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: trektomy Dátum április 07, 2018, 09:15:35 DÉLUTÁN
Szia

Hasonló volt nekem akkor a shapire trixx-et leszedtem és minden oké lett.


Idézetet írta: Iglu Dátum április 07, 2018, 08:38:20 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Lenne egy kis problémám, van 3db rigem és 2 hétig simán müködött, egyszer sem kellett hozzá nyúlnom. Aztán egyszer ránéztem teamviewerrel az egyik rigre és rá egy napra már offline is lett. A hibát egy windows fagyás okozta. Ahogy elindítom rajta a claymore-t ra nem sokkal lefagy a win. Eddig blockchain drivert használtam szóval most feltettem a legújabb amd adrenaline-t. Ezután ugyan az a jelenség csak nem fagyás hanem kék halál a következő szöveggel: Video TDR Failure (atikmpag.sys)
Próbáltam OC nélkül és ugyan ez történt. Sehogysem tudok rájönni mi lehet a probléma
Rig: 6xRX580 1xRX480
PSU: 1500W

Megvan mi a probléma sajnos.
A tápba beleégett/olvadt egy 12v 6os pin és ezért nem volt megfelelő az áram 3db kártya részére.


Velem is elofordult mar egy noname 850W-os tap 12V-os aga teljesen kiegett  >:(

kidface

Idézetet írta: matt Dátum március 21, 2018, 12:18:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum március 20, 2018, 03:52:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: matt Dátum március 20, 2018, 03:44:59 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Az mennyire normális, hogy egy thermaltake 80+ 630W táp meghalt egy 3 kártyás rig alatt?
(2x rx470 + 1x rx580 + 3 venti + alaplap, proci, hdd)

Ezt elvileg el kellene bírni, nem?

ha nem jól állítod be a kártyákat simán besokal az a táp


A nem jól állítom be, az mit jelent? Eddig így futottak:
asus 470 / sapphire 470 / sapphire 580
gpu: 1150
mem: 1950/2050/2100
fesz: 950/990/1020


Siman megtortenhet!


a 630W az az ossz. max teljesitmeny!


feltetelezem, hogy csak 1db 12V-os ag van a tapban.


Nem tudom a tap tipusat, de feltetelezem max 50A-rt tud leadni a 12V-os agon azaz max 600W-ot  ha pl 84% a hatekonysaga akkor az durvan nem sokkal tobb mint 500W.


Ezekkel a beallitasokkal siman fogyasztanak 150W-ot a kartyak, ha nem tobbet


Plusz a rendszered is fogyaszt, szoval mar el is ertuk a 500-ot!


Ha 2 12V-os ag van akkor a max teljesitmeny 2 fele oszlik es 2x akkora eselyed van tulterhelni a tapot ha nem figyelsz oda!


Ugyan, ezek a tapok altalaban egy kicsit tul vannak tervezve, ha netalan kifogsz egy silanyabb minosegut, meg is van a baj.


En ajanlom, ha teheted invesztalj bele egy nagyobb teljesitmenyu tapba. Vagy egy Gold v. Platina ~550W-os tap a rendszernek es egy kulon dedikalt tap a kartyaknak es a riser-eknek (ha lehet szerver tap)

Iglu

Idézetet írta: varsza Dátum április 11, 2018, 10:28:08 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Iglu Dátum április 07, 2018, 10:20:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: trektomy Dátum április 07, 2018, 09:15:35 DÉLUTÁN
Szia

Hasonló volt nekem akkor a shapire trixx-et leszedtem és minden oké lett.


Idézetet írta: Iglu Dátum április 07, 2018, 08:38:20 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Lenne egy kis problémám, van 3db rigem és 2 hétig simán müködött, egyszer sem kellett hozzá nyúlnom. Aztán egyszer ránéztem teamviewerrel az egyik rigre és rá egy napra már offline is lett. A hibát egy windows fagyás okozta. Ahogy elindítom rajta a claymore-t ra nem sokkal lefagy a win. Eddig blockchain drivert használtam szóval most feltettem a legújabb amd adrenaline-t. Ezután ugyan az a jelenség csak nem fagyás hanem kék halál a következő szöveggel: Video TDR Failure (atikmpag.sys)
Próbáltam OC nélkül és ugyan ez történt. Sehogysem tudok rájönni mi lehet a probléma
Rig: 6xRX580 1xRX480
PSU: 1500W

Megvan mi a probléma sajnos.
A tápba beleégett/olvadt egy 12v 6os pin és ezért nem volt megfelelő az áram 3db kártya részére.
Milyen táp volt?

SilverStone Strider Gold S 1500W

Til

Cryptonight-heavy algora ,aki mostanában próbálta összehasonlítva a legfrissebb Xmrig ,SRBminer ,XMR-stak -et, az melyiket ajánlja?
Köszönöm!
C:\> del c:\command.com

Teddy___KGB

Sziasztok melyik az utolsó működőképes claymore verzió? A működőképest úgy értem hogy ynme dobál le állandóan és nem 15-es hashel egy 470-es? Van ilyen egyáltalán?

tommy22

Hali

Egy olyan problemam lenne, hogy a rig mukodik rendesen, viszont neha ha pl felkapcsolom a lampat vagy bedugok egy telefntoltot akkor az egyik kartya 511 fokos homersekletet mutat es lefagy a gep.

Talalkozott mar vki hasonloval?
Mi lehet a gond, a kartya vagy esetleg a tapegyseg? Egy tulfeszultsegvedelmmel ellatott hosszabbito megoldana a problemat?

pcguru68

Sziasztok .1060 3 GB-os kártyával Claymore-et-v11.5 és eth bányászokdwarfpool-on,. Szeretnék decredseket termelni mellete. Milyen helyes beállítást kell megadni dual bányászásnál?Simplemining os használok.Ezzel a parancs sorral nem müködik:-wd 1 -r 1 -minspeed 15 -tstop 90 -allpoolok 1 -allcoins 1 -esm 2 -epool stratum+tcp://eth-cn.dwarfpool.com:8008 -ewal 0xc642357c38de8f6a4fa253e3ee5232dcac463c41.banya0  -epsw x -dpool dcr.suprnova.cc:3252 -dwal Dsng7ZZcVhB2Ho34di9XeFZVqXPLpoj3sTq.banya0 -dpsw x   Köszönöm

macsi

Idézetet írta: pcguru68 Dátum május 01, 2018, 10:22:35 DÉLUTÁN
Sziasztok .1060 3 GB-os kártyával Claymore-et-v11.5 és eth bányászokdwarfpool-on,. Szeretnék decredseket termelni mellete. Milyen helyes beállítást kell megadni dual bányászásnál?Simplemining os használok.Ezzel a parancs sorral nem müködik:-wd 1 -r 1 -minspeed 15 -tstop 90 -allpoolok 1 -allcoins 1 -esm 2 -epool stratum+tcp://eth-cn.dwarfpool.com:8008 -ewal 0xc642357c38de8f6a4fa253e3ee5232dcac463c41.banya0  -epsw x -dpool dcr.suprnova.cc:3252 -dwal Dsng7ZZcVhB2Ho34di9XeFZVqXPLpoj3sTq.banya0 -dpsw x   Köszönöm

decredet ne banyassz vga-val, mar asic-os

tothtibor

sziasztok ! Van a gépemben 1 nvidis kártya és 1 Sapphire radeon nitro+ RX580. Elindítom az ATIWinflash-t és azt írja ki hogy :Cannot find discrete ATI Video Card. Márciusban sikerült vele feltöltenem egy másik  kártyára modosított biost azóta nem használtam. miért nem látja az RX580-ast ?

matt

#4415
Sziasztok!


Mennyire mondhatók normálisnak az alábbi értékek és az ingadozás?
(2xRX470 + 1xRX580 + 750W gold)

Teddy___KGB

Sziasztok intel B250 chipset-es alaplapokkal (krait gaming) van valakinek tapasztalata? elvisz 6 kártyát?
Nekem eddig max 3-at ismert föl a 6-ból, de azt is csak véletlenszerűen, aztán ujraindítottam és azóta egyet sem lát, már mindent ujratelepítettem, de nem működik, szar ez az alaplap, vigyem vissza vagy van rá megoldás?

Gyaloggalopp

Idézetet írta: Teddy___KGB Dátum május 13, 2018, 08:14:15 DÉLUTÁN
Sziasztok intel B250 chipset-es alaplapokkal (krait gaming) van valakinek tapasztalata? elvisz 6 kártyát?
Nekem eddig max 3-at ismert föl a 6-ból, de azt is csak véletlenszerűen, aztán ujraindítottam és azóta egyet sem lát, már mindent ujratelepítettem, de nem működik, szar ez az alaplap, vigyem vissza vagy van rá megoldás?

Szia!
Nincs tapasztalatom. De a hibajelenségről van.
Nézz meg pár youtube videót hogyan kell beállítani az alaplap bios-t és menni fog ha a tápod is bírja :)

Gyaloggalopp

Idézetet írta: matt Dátum május 13, 2018, 10:57:50 DÉLELŐTT
Sziasztok!


Mennyire mondhatók normálisnak az alábbi értékek és az ingadozás?
(2xRX470 + 1xRX580 + 750W gold)


Teljesen

Gyaloggalopp

Idézetet írta: Teddy___KGB Dátum április 30, 2018, 06:54:31 DÉLUTÁN
Sziasztok melyik az utolsó működőképes claymore verzió? A működőképest úgy értem hogy ynme dobál le állandóan és nem 15-es hashel egy 470-es? Van ilyen egyáltalán?

Szia!

A claymore jó a hiba a te gépedben-rendszeredben van.