Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

POS & POW és más elevenünkbe vágó kérdések

Indította dexter, június 02, 2017, 07:03:24 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Valós veszély-e a ETH POS?

Igen, még ebben az évben!
8 (13.6%)
Igen, de legalább 1 talán még 2 év múlva!
22 (37.3%)
Szerintem nem!
11 (18.6%)
Nem tudom de érdekelne!
18 (30.5%)

Összes szavazó: 59

Szavazás lezárva: június 16, 2017, 12:52:21 DÉLUTÁN

dexter

A témát leválasztottam a VGA kártyás topicról kérek mindenkit itt folytassa. A téma lényeges kérdéseket feszeget és mindenki elevenébe vág ezért lett leválasztva. A topicban mind az ETH-s POS vagy más criptó pénzeket jelentősen befolyásoló kérdések megbeszélésre lett leválasztva. . by Uhura


Ez már köztudott, hogy ősszel az ETh bányászat megszűnik tehet az összes gép a többi coinra áll át és a nehézségi fokot megemelik, így  minimális haszon lesz rajta és sokan piacra dobják majd az amd kártyájukat, teljesen jól gondolkozol.

olajos

Idézetet írta: dexter Dátum június 02, 2017, 07:03:24 DÉLELŐTT
Ez már köztudott, hogy ősszel az ETh bányászat megszűnik tehet az összes gép a többi coinra áll át és a nehézségi fokot megemelik, így  minimális haszon lesz rajta és sokan piacra dobják majd az amd kártyájukat, teljesen jól gondolkozol.
En mar sok mindent olvastam ezzel a banyaszat megszunos dologgal kapcsolatban(POS-ra atallas). Tavaly Januarban azt mondtak 2016 szeptember. Iden azt mondjak 2017 szeptember. de olyant is olvastam hogy 2018 sot 2020-at is. Sot egy olyant is olvastam hogy meg sem fog szunni... Akkor most talaljuk ki mi az igazsag. Majd ha eljon az ideje aminek el kell jonnie akkor meglassuk. 2015 ben szinte egesz evben nagyon szarul ment a banyaszat. volt olyan amikor annyi volt a havi kereset mint az aram szamla, sot meg kevesebb is. Akkor volt igen olcso grafikus :D. Az AMD r9 280X-eket hasznaltan 110 es 150 euro kozti aron lehetett eladni, az ujnak az ara 250 volt. KB mint most ahogy mennek a 570-580 asok.

hoppus

nem tudom miből gondoljátok, hogy megszünik a bányászat. ha megszünne akkor mi adná a vasat a tranzakciokhoz? ha nem is ETH-t de szerintem mindig lesz mit bányászni

Worlynox

Idézetet írta: hoppus Dátum június 02, 2017, 09:15:48 DÉLELŐTT
nem tudom miből gondoljátok, hogy megszünik a bányászat. ha megszünne akkor mi adná a vasat a tranzakciokhoz? ha nem is ETH-t de szerintem mindig lesz mit bányászni

+1

Legyetek előrelátóak és előzzétek meg a bajt, adjátok el a VGA-kat.
Privátba várom az ajánlatokat.

dexter

#4
bányászni lesz mit de hogy lesz-e elég profit az  itt a kérdés.Az este kiírtam a facéra a bányászok oldalára akik a kártyákat árulják ezt, hogy megszünik az eth bányászat 10 perc múlva törölték a beírásomat akkor ők már tudnak valamit sőt floridába vegán is mert az első nvidia kártyáját mutatja vajon miért?

Worlynox

Idézetet írta: dexter Dátum június 02, 2017, 10:52:12 DÉLELŐTT
bányászni lesz mit de hogy lesz-e elég profit az  itt a kérdés.Az este kiírtam a facéra a bányászok oldalára akik a kártyákat árulják ezt, hogy megszünik az eth bányászat 10 perc múlva törölték a beírásomat akkor ők már tudnak valamit sőt floridába vegán is mert az első nvidia kártyáját mutatja vajon miért?

Azért vett nvidia -t, mert nincs más. De ha végignézed a videot elmondja, hogy 470/480 -akat venne használtan.

Sipi

Idézetet írta: dexter Dátum június 02, 2017, 10:52:12 DÉLELŐTT
bányászni lesz mit de hogy lesz-e elég profit az  itt a kérdés.Az este kiírtam a facéra a bányászok oldalára akik a kártyákat árulják ezt, hogy megszünik az eth bányászat 10 perc múlva törölték a beírásomat akkor ők már tudnak valamit sőt floridába vegán is mert az első nvidia kártyáját mutatja vajon miért?

Szerintem azért mert most nem lehet kapni normális amd vga-t se újat se használtat. A nagykerek folyamatosan visszadobják a rendeléseket mert ők sem tudnak szerezni. Sőt az nvidia-t is nehezebb már venni.

dexter

Én eladtam mindent  befektetés visszajött + 3 misi ;D

hoppus


dexter

Azt nem mondom hogy vége van, az a felszerelés már nem kell, másik felszerelést veszek.

sankoran

Idézetet írta: dexter Dátum június 02, 2017, 11:34:43 DÉLELŐTT
Azt nem mondom hogy vége van, az a felszerelés már nem kell, másik felszerelést veszek.

Ilyesmire gondoltam én is, vagy nagyon kellett valamire a pénz.

Milyen konfigot, vga-kat cseréltél le, és mire fogod cserélni? Csak hogy maradjunk a témánál.

fpeter

Idézetet írta: dexter Dátum június 02, 2017, 10:52:12 DÉLELŐTT
bányászni lesz mit de hogy lesz-e elég profit az  itt a kérdés.Az este kiírtam a facéra a bányászok oldalára akik a kártyákat árulják ezt, hogy megszünik az eth bányászat 10 perc múlva törölték a beírásomat akkor ők már tudnak valamit sőt floridába vegán is mert az első nvidia kártyáját mutatja vajon miért?

Belső infóra alapozva, még sehol nem tart az az ETH váltás! Még az elméleti tervezés sincsne kiadva, nemhogy a programozói, tesztelői feladat... Ha holnapra megszületne a döntés, akkor is 1+ év mire bármit érzékelünk belőle, de lehet abból 2-3-4 is, és akkor se egyik napról a másikra lesz vége a bányászatnak, csak a PoS rendszer alacsonyabb tranzakciós költsége idővel majd leépíti a PoW rendszert - ott is lehetnek még rosszabb és jobb időszakok, amikor sokan kimenekülnek és fellélegzik a rendszer, viszont a "pénznyomda" szűkülése miatt meg várhatóan meredeken felfelé indulnak az árfolyamok... Mindenesetre most biztos nem adnám el a technikát mert addig még a sokszorosát behozhatják...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

dexter

#12
Ennyi erővel vehetnél tippmixet ;D   Itt a nyár irány a tengerpart  ;D    https://www.youtube.com/watch?v=H2JknCB8azY
vegán a videóban mondja lehet az ötös szériát visszaküldi, ti meg vennétek  ;D

marshall

De senki sem tud egy linket nyomni hogy hová van ez leírva? :D

dexter

A tőzsdén is megírják előre, hogy shortba vagy longba kell lenned igaz  ;D

marshall

Hát már nemazért,de itt nyomatod hogy lesz valami és az olyan ember mint én aki még csak 2hónapja van benne a dologban nagyjából,nem tudja miröl van szó rákérdez és ilyen magas szinvonalú választ kap? Remek! Ha annyira tudod hogy mi fog történni akkor gondolom csak olvastad valahol(igen lehet találni a neten millió posztot de te konkrétumokkal játszol szóval konkrétan tudod akkor csak olvastad valahol) de akkor miért nem írod le hogy hol?  ;)

Vagy csak a találgatás megy a te részedröl is?

fpeter

Az a baj a leírtakkal - sajtó, youtube vlogok, stb - hogy egyrészt ők is csak totózgatnak mások írásai alapján, másrészt esetleg tudatosan manipulálnak.

Nyilván utóbbi rám is állhat :) de közeli, számomra megbízható belső fejlesztői információforrás szerint továbbra is csak az igény van meg bizonyos oldalról a PoS-ra váltásra, de ugyanúgy megvannak az érdekek a PoW melletti minél hosszabb megmaradás mellett is, és egyelőre nem született döntés, nem nyomták meg a piros gombot.

Ha ez megtörténik holnap, akkor is több hónap elméleti tervezés, mégtöbb hónap programozói szakasz, utána háttér tesztelés következik - legkorábbi időpontnak is 1+ évet merne tippelni, még akkor is ha holnap kiadják az ukázt fentről! De akár még évekig is elhúzódhat az egész. Másrészt maga az átállás sem úgy lesz hogy másnaptól nincsen bányászat, csak az új rendszernek a töredék energiaigénye miatt lecsökken a tranzakciós költsége - kevesebb share-t is ad majd - és ezért idővel a használói mind átpártolnak a PoS oldalra. De valószínűleg itt is lesznek jobb és rosszabb időszakok - sokan az első hírre bepánikolnak és eladják az eszközeiket - a global hashrate megtorpan/csökken, és lehet jön még egy szakasznyi jóvilág, de utána megint ahogy nő a diff, esik a profit idővel sorban kiszálnak a játékból, de ez ismét adhat egy kis haladékot a bentmaradóknak. Így hullámozva akár hosszú hónapokig, egy évig is eltarthat a lefelé ág, mire eléri azt a szintet hogy a profit már a villanyszámlára se elég. De ha közben a drasztikusan lecsökkenő pénznyomtatás megdobja az árfolyamokat - ugye a sok bányász most eladja amit termel, de ha ez elapad akkor hiány keletkezik a piacon, a smartcontract rendszer éledése pedig a vásárlási igényt sokszorosára tornázhatja, ez pedig felverheti az árfolyamot nagyon durván, és lehet még a tizedére/századára eső ETH profit is többet ér majd, mint a mostani. Ez az utóbbi nyilván nagyon optimista, de ebben a világban erre is szükség van, különben el se kezdtük volna :)
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

Skankhunt42

Nalam inkabb az a kerdes hogy hogyan fogjak megvalositani a POS-ra valo atallast. Mert mivan ha ETH vs. ETH classic jellegu vita lesz belole, amikor a fejlesztok egy resze PoS-t akar a masik maradna a PoW-nal. Lesz egy ujabb hardfork? Lesz 3 ethereum? Melyik lesz a befuto? Mennyire zavarjak majd egymast? Mennyire szipkazzak el egy mas elol a befektetoket ezzel gatolvan az ar emelkedeset? Engem inkabb ez zavar, mert hosszutavra tervezek es egyelore tartom az ETH-mat bizva abban hogy egyszer majd sokat er.

olajos

ha vannak itt oreg banyaszok akkor tudjak hogy voltak eros coinok meg lesznek is mindig. ott a nagy pelda a MAX coin :)

ZsZolee

Idézetet írta: fpeter Dátum június 02, 2017, 01:31:48 DÉLUTÁN
Az a baj a leírtakkal - sajtó, youtube vlogok, stb - hogy egyrészt ők is csak totózgatnak mások írásai alapján, másrészt esetleg tudatosan manipulálnak.

Nyilván utóbbi rám is állhat :) de közeli, számomra megbízható belső fejlesztői információforrás szerint továbbra is csak az igény van meg bizonyos oldalról a PoS-ra váltásra, de ugyanúgy megvannak az érdekek a PoW melletti minél hosszabb megmaradás mellett is, és egyelőre nem született döntés, nem nyomták meg a piros gombot.

Ha ez megtörténik holnap, akkor is több hónap elméleti tervezés, mégtöbb hónap programozói szakasz, utána háttér tesztelés következik - legkorábbi időpontnak is 1+ évet merne tippelni, még akkor is ha holnap kiadják az ukázt fentről! De akár még évekig is elhúzódhat az egész. Másrészt maga az átállás sem úgy lesz hogy másnaptól nincsen bányászat, csak az új rendszernek a töredék energiaigénye miatt lecsökken a tranzakciós költsége - kevesebb share-t is ad majd - és ezért idővel a használói mind átpártolnak a PoS oldalra. De valószínűleg itt is lesznek jobb és rosszabb időszakok - sokan az első hírre bepánikolnak és eladják az eszközeiket - a global hashrate megtorpan/csökken, és lehet jön még egy szakasznyi jóvilág, de utána megint ahogy nő a diff, esik a profit idővel sorban kiszálnak a játékból, de ez ismét adhat egy kis haladékot a bentmaradóknak. Így hullámozva akár hosszú hónapokig, egy évig is eltarthat a lefelé ág, mire eléri azt a szintet hogy a profit már a villanyszámlára se elég. De ha közben a drasztikusan lecsökkenő pénznyomtatás megdobja az árfolyamokat - ugye a sok bányász most eladja amit termel, de ha ez elapad akkor hiány keletkezik a piacon, a smartcontract rendszer éledése pedig a vásárlási igényt sokszorosára tornázhatja, ez pedig felverheti az árfolyamot nagyon durván, és lehet még a tizedére/századára eső ETH profit is többet ér majd, mint a mostani. Ez az utóbbi nyilván nagyon optimista, de ebben a világban erre is szükség van, különben el se kezdtük volna :)

Ugyanúgy belső forrástól, szöges ellentétét hallottam, mint amit te leírsz. :) a vezetőség érdeke PoS, különben az óriásvállalatok kihátrálnak.