Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

POS & POW és más elevenünkbe vágó kérdések

Indította dexter, június 02, 2017, 07:03:24 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

Valós veszély-e a ETH POS?

Igen, még ebben az évben!
8 (13.6%)
Igen, de legalább 1 talán még 2 év múlva!
22 (37.3%)
Szerintem nem!
11 (18.6%)
Nem tudom de érdekelne!
18 (30.5%)

Összes szavazó: 59

Szavazás lezárva: június 16, 2017, 12:52:21 DÉLUTÁN

Arkenso


marshall

Nemgond,maradok annál aminél most bányászok és lesz ami lesz alapon majd rakosgatom a rigemet!Ígyis várni kell még a kártyákra tehát egyenlöre marad a termelés ! Azért köszi az infot!

fpeter

Idézetet írta: ZsZolee Dátum június 02, 2017, 03:40:46 DÉLUTÁN...

Ugyanúgy belső forrástól, szöges ellentétét hallottam, mint amit te leírsz. :) a vezetőség érdeke PoS, különben az óriásvállalatok kihátrálnak.

Node dátumot, konkrét lépéseket hallottál? Mert az igényt én sem cáfoltam azzal amit írtam - valóban megvan az érdek mindkettő mögött, és egyszer meg is fog történni. Én csak azt cáfolnám amit itt ott a sajtó emleget, hogy őszre már meg is indulna a folyamat... Ez zőccség a forrásom szerint, mert őket, a fejlesztőket még nem állították rá a feladatra, így nagyjából lehetetlen a tempó.

@Skankhunt42: az ethereum az ethereum, a többi ethash-es az csak copy-paste klón. Ha az eth vezetősége úgy dönt hogy meglépik a váltást, akkor a többi válaszút elé kerül: vagy lemásolják az új kódot is, vagy megmaradnak a PoW vonalon de akkor jelentős helyzeti hátrányba kerülnek a magasabb tranzakciós költségeikkel és a további fejlesztést is nekik kell biztosítaniuk. És ez hosszútávon igaz a többi más algoritmust használó cryptocoinra is...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

menorel

Bocsi, de nem nagyon tudom követni ezt a témát. Mivel ETH-ban nem vagyok érintett, ezért eddig nem nagyon jártam körbe a PoS, PoW vonalat, viszont most, hogy érezhető közelségbe került állítólag annak az esélye, hogy kiéhezett csordaként robban be sok millió ETH miner a többi altcoin piacára, így kicsit utána néztem.

Szóval amit felfogtam alább és kérném, hogy javítsatok, ha valami hülyeséget írok:
Alap esetben ugye van a PoW, ami minden szokásos miner módszer lényege, tehát fix ütemben adják ki a blockokat, amiket a difficulty fényében egyre bonyolultabb matematikia műveletekkel tryolgatnak a minerek. Ez ugye tetemes mennyiségű energiát emészt fel (villany pl), ami nem jó, mert zöldek vagyunk és végjük már a természetetet, ha a szép új digitális világot építjük.

Erre jött a PoS koncepció, ami úgy oldja meg a PoW problémát, hogy emellett a másik nagyon fontos kérdéssel is foglalkozik: Lehetőleg azok legyenek még gazdagabbak akik már amúgy is gazdagok. Mivel az ETH sem rendelkezik központosított felügyelettel, így a blokkok validálása eszenciális kérdés, ha bármilyen okból kifolyólag valaki megszerezné az összes ETH hashing power 51%-át, akkor elvileg szabadon tudna bármilyen blokkot invalidálni, duplán küldeni pénzt, stb.

A PoS mining során nem a hashing power fog számítani, hanem az, hogy a bányász vagy bányás társaság mekkora letétet tud elhelyezni. Minden egyes időszakra lehet licitálni és a licitált éter mennyiség fényében dől el, hogy ki mennyi blokkot kaphat, ezt követően a blokkokat már piszkosul gyorsan ki tudja bányászni a licitet nyerő pályázó. Ami viszont fontos: minél nagyobb tétet teszel annál több blokkot kapsz, amíg az összes blokkot nem bányászod ki, addig a letéti összegedhez nem férhetsz hozzá egy smart contract keretei között. Ez elvileg egy gát arra, hogy aki már amúgy is hatalmas piaci részesedéssel rendelkezik, az még többet szerezzen, hiszen "all-in" esetén olyan hosszú időre köti le a saját pénzés, ami már vállalhatatlan a piaci ingadozások miatt.
--
Variance - Mind the Gap! - ZEC bányász jómunkásember!
http:/variance.hu/category/otc

Uhura

#24
Idézetet írta: menorel Dátum június 03, 2017, 02:11:06 DÉLELŐTT
Bocsi, de nem nagyon tudom követni ezt a témát. Mivel ETH-ban nem vagyok érintett, ezért eddig nem nagyon jártam körbe a PoS, PoW vonalat, viszont most, hogy érezhető közelségbe került állítólag annak az esélye, hogy kiéhezett csordaként robban be sok millió ETH miner a többi altcoin piacára, így kicsit utána néztem.

Szóval amit felfogtam alább és kérném, hogy javítsatok, ha valami hülyeséget írok:
Alap esetben ugye van a PoW, ami minden szokásos miner módszer lényege, tehát fix ütemben adják ki a blockokat, amiket a difficulty fényében egyre bonyolultabb matematikia műveletekkel tryolgatnak a minerek. Ez ugye tetemes mennyiségű energiát emészt fel (villany pl), ami nem jó, mert zöldek vagyunk és végjük már a természetetet, ha a szép új digitális világot építjük.

Erre jött a PoS koncepció, ami úgy oldja meg a PoW problémát, hogy emellett a másik nagyon fontos kérdéssel is foglalkozik: Lehetőleg azok legyenek még gazdagabbak akik már amúgy is gazdagok. Mivel az ETH sem rendelkezik központosított felügyelettel, így a blokkok validálása eszenciális kérdés, ha bármilyen okból kifolyólag valaki megszerezné az összes ETH hashing power 51%-át, akkor elvileg szabadon tudna bármilyen blokkot invalidálni, duplán küldeni pénzt, stb.

A PoS mining során nem a hashing power fog számítani, hanem az, hogy a bányász vagy bányás társaság mekkora letétet tud elhelyezni. Minden egyes időszakra lehet licitálni és a licitált éter mennyiség fényében dől el, hogy ki mennyi blokkot kaphat, ezt követően a blokkokat már piszkosul gyorsan ki tudja bányászni a licitet nyerő pályázó. Ami viszont fontos: minél nagyobb tétet teszel annál több blokkot kapsz, amíg az összes blokkot nem bányászod ki, addig a letéti összegedhez nem férhetsz hozzá egy smart contract keretei között. Ez elvileg egy gát arra, hogy aki már amúgy is hatalmas piaci részesedéssel rendelkezik, az még többet szerezzen, hiszen "all-in" esetén olyan hosszú időre köti le a saját pénzés, ami már vállalhatatlan a piaci ingadozások miatt.

Magyarán a POS-al a etherium olyan cripto pénzé válik melynek kitermelése szabályozott lesz. Ha jól értem. Valami olyasmi mint a kitermelési koncesszió bár érdekes módon ez inkább egy pénz nyomási koncesszió , fix határokkal.

A kérdés csak az, hogy egyszerre hány bányász csoport / befektetői társaság bányászhat ? Mert ahogy én látom ez a koncepció nem jelenti a GPU-s bányászat végét közvetlenül .. max korlátozza a lehetőségeket mert így nagyobb egységbe kell tömörülni az eddig egyéniben - poolokba szerveződve - bányászó bányászoknak. Mert ha nem egy cég bányászhat egyszerre akkor teljesen más a helyzet. És az egész POS koncepció kérdése ezeken a technikai kérdéseken dől el.

A másik kérdés: mit jelent, hogy gyorsan kibányászhatja a megvásárolt "blokkokat" ? 0 diff lesz vagy hogyan oldja meg ezt a rendszer ?

Ahogy én látom ezek alapján a POS akkor fenyegeti az átlag bányászokat ha nem tudnak vagy nem engedik őket szabadon csatlakozni a koncessziót elnyerő társasághoz, és /vagy a kibányászás idő mennyisége annyira lecsökken, hogy a mai vas mennyiség jóval kisebb részével is elvégezhető a feladat.

Az egész kérdés azért is lényeges mert ahogyan én látom a POS alapjában veri keresztbe minden olyan koncepciót ami az alap criptó pénzes ökoszisztéma szent gráljai voltak eddig: a nem központosított, matematikai modelen alapuló bányászati nehézség általi szabályozottság, a kitermelési kapacitás általi mennyiségi korlátok. Ezenfelül a defláció mint valami über fa.. dolog deklarálása.

Így simán átkerülünk a mai pénzvilág problémáinak oldalára mert - persze a POS kialakításától függően - de a koncesszió kibocsáltója simán tudja monetáris eszközökkel a pénz értékét, inflálni tud - ha nagyobb csomagokat, kisebb pénzért ad ki - vagy deflálni tudja - ha 1 évig nem ad ki újabb csomagot - . Vagyis simán tudja befolyásolni a piacot úgy, hogy ezzel simán tud bennfentesen rájátszani  a mozgásokra. Ez pedig minden szempontból ellenkezik az elvekkel.

sebajtóbiás

Idézetet írta: Uhura Dátum június 03, 2017, 07:13:57 DÉLELŐTT
Idézetet írta: menorel Dátum június 03, 2017, 02:11:06 DÉLELŐTT
Bocsi, de nem nagyon tudom követni ezt a témát. Mivel ETH-ban nem vagyok érintett, ezért eddig nem nagyon jártam körbe a PoS, PoW vonalat, viszont most, hogy érezhető közelségbe került állítólag annak az esélye, hogy kiéhezett csordaként robban be sok millió ETH miner a többi altcoin piacára, így kicsit utána néztem.

Szóval amit felfogtam alább és kérném, hogy javítsatok, ha valami hülyeséget írok:
Alap esetben ugye van a PoW, ami minden szokásos miner módszer lényege, tehát fix ütemben adják ki a blockokat, amiket a difficulty fényében egyre bonyolultabb matematikia műveletekkel tryolgatnak a minerek. Ez ugye tetemes mennyiségű energiát emészt fel (villany pl), ami nem jó, mert zöldek vagyunk és végjük már a természetetet, ha a szép új digitális világot építjük.

Erre jött a PoS koncepció, ami úgy oldja meg a PoW problémát, hogy emellett a másik nagyon fontos kérdéssel is foglalkozik: Lehetőleg azok legyenek még gazdagabbak akik már amúgy is gazdagok. Mivel az ETH sem rendelkezik központosított felügyelettel, így a blokkok validálása eszenciális kérdés, ha bármilyen okból kifolyólag valaki megszerezné az összes ETH hashing power 51%-át, akkor elvileg szabadon tudna bármilyen blokkot invalidálni, duplán küldeni pénzt, stb.

A PoS mining során nem a hashing power fog számítani, hanem az, hogy a bányász vagy bányás társaság mekkora letétet tud elhelyezni. Minden egyes időszakra lehet licitálni és a licitált éter mennyiség fényében dől el, hogy ki mennyi blokkot kaphat, ezt követően a blokkokat már piszkosul gyorsan ki tudja bányászni a licitet nyerő pályázó. Ami viszont fontos: minél nagyobb tétet teszel annál több blokkot kapsz, amíg az összes blokkot nem bányászod ki, addig a letéti összegedhez nem férhetsz hozzá egy smart contract keretei között. Ez elvileg egy gát arra, hogy aki már amúgy is hatalmas piaci részesedéssel rendelkezik, az még többet szerezzen, hiszen "all-in" esetén olyan hosszú időre köti le a saját pénzés, ami már vállalhatatlan a piaci ingadozások miatt.

Magyarán a POS-al a etherium olyan cripto pénzé válik melynek kitermelése szabályozott lesz. Ha jól értem. Valami olyasmi mint a kitermelési koncesszió bár érdekes módon ez inkább egy pénz nyomási koncesszió , fix határokkal.

A kérdés csak az, hogy egyszerre hány bányász csoport / befektetői társaság bányászhat ? Mert ahogy én látom ez a koncepció nem jelenti a GPU-s bányászat végét közvetlenül .. max korlátozza a lehetőségeket mert így nagyobb egységbe kell tömörülni az eddig egyéniben - poolokba szerveződve - bányászó bányászoknak. Mert ha nem egy cég bányászhat egyszerre akkor teljesen más a helyzet. És az egész POS koncepció kérdése ezeken a technikai kérdéseken dől el.

A másik kérdés: mit jelent, hogy gyorsan kibányászhatja a megvásárolt "blokkokat" ? 0 diff lesz vagy hogyan oldja meg ezt a rendszer ?

Ahogy én látom ezek alapján a POS akkor fenyegeti az átlag bányászokat ha nem tudnak vagy nem engedik őket szabadon csatlakozni a koncessziót elnyerő társasághoz, és /vagy a kibányászás idő mennyisége annyira lecsökken, hogy a mai vas mennyiség jóval kisebb részével is elvégezhető a feladat.

Az egész kérdés azért is lényeges mert ahogyan én látom a POS alapjában veri keresztbe minden olyan koncepciót ami az alap criptó pénzes ökoszisztéma szent gráljai voltak eddig: a nem központosított, matematikai modelen alapuló bányászati nehézség általi szabályozottság, a kitermelési kapacitás általi mennyiségi korlátok. Ezenfelül a defláció mint valami über fa.. dolog deklarálása.

Így simán átkerülünk a mai pénzvilág problémáinak oldalára mert - persze a POS kialakításától függően - de a koncesszió kibocsáltója simán tudja monetáris eszközökkel a pénz értékét, inflálni tud - ha nagyobb csomagokat, kisebb pénzért ad ki - vagy deflálni tudja - ha 1 évig nem ad ki újabb csomagot - . Vagyis simán tudja befolyásolni a piacot úgy, hogy ezzel simán tud bennfentesen rájátszani  a mozgásokra. Ez pedig minden szempontból ellenkezik az elvekkel.

Nem tudom jól értem-e, de a "kitermelési kapacitás" és hasonlókból nekem az jön le, hogy te a "kibányászott" coinok számát az aktuális PoW hashpowertől teszed függővé (vagyis hogy ha minél többen bányásznak, annál gyorsabban keletkeznek az etherek). Ez nem így van, a coinok előre meghatározott sebességgel jelennek meg, jelenleg kb. 5 ETH 15 másodpercenként.

PoS-nál már nem igazán lesz "klasszikus" (PoW/GPU) bányászat, legalábbis fokozatosan ki lesz vezetve ha jól értem (az egyik opció az, hogy exponenciálisan növelik majd a difficultyt). A bányászok helyett "validátorok" lesznek, akik a jutalmat a tranzakciós díjakból kapják és nem lesz block reward. Én úgy tudom, az inflációval kapcsolatban a részletek még nincsenek eldöntve, de a coinok kibocsátása lassul majd, legalábbis Buterin ezt írta pár hónapja:

PoS is likely to lead to quite low issuance rates; I am not comfortable promising zero, but if it is not much less than the current PoW then there is little point in making the switch in any case.


Uhura

Akkor magyarán szólva a POS-al a block reward helyett csak validációs számításokat végzel. De ebben az esetben technikailag akár úgyis is meg lehet oldani, hogy a gpu-s bányászok maradnak csak nem blokkokat bányásznak hanem validációt végeznek. Igaz ebben az esetben ha jól értem nem kell annyi vas és számítási teljesítmény .. habár amennyiben nő a tranzakciók száma növekdni kellene a validációs kéréseknek és ezzel összefüggő számításoknak is.

Ebben az esetben pedig simán meg lehetne csinálni, hogy a bányászok előre vásárolnak koncessziót és a gépek futnak ha pedig beérkezik egy validációs kérés akkor azt számítja és igazol. Ebben az esetben szerintem van olyan mód, hogy a kis bányászok maradjanak max nem ETH fúrnak hanem más coinokat csak a validációs kérés beérkezése esetén a számítási kapacitás egy részét vagy egészét a validálásra fordítja. Ezért kap pénzt. Szerintem igazából ez lehetne az igazán jó út mert ezzel kb. megvalósítaná a dual vagy trial miningot , jobban kihasználná az erőforrásokat, olcsón kapna infrastruktúrát a validáláshoz és megmaradna a dizerzifikáció, ami lényeges mert így az 51%-os határt soha nem tudná túllépni hiszen nem poolokkal vagy konglomerátumokkal szerződik hanem kis egyéni bányászokkal. Ez talán azért is lenne jó mert kiszámíthatóvá tenné nem csak a bányászatot gazdaságilag hanem a költségeket is mélyen tudná tartani hiszen nem kéne mindenkinek mindenféle marzsokat kifizetni.

És magvalósulna az igazi "kánoán" és minden háztartásban otthon duruzsolna egy VVB - Vegaminer Validációs BOX - ami nem sokat de hozna a konyhára miközben a közzöséget szolgálná a munkájával. A fölös zöld energia diverzifikált felhasználása pedig elérhető és értelmes cél lehetne.

menorel

Idézetet írta: Uhura Dátum június 03, 2017, 07:34:50 DÉLUTÁN
Akkor magyarán szólva a POS-al a block reward helyett csak validációs számításokat végzel. De ebben az esetben technikailag akár úgyis is meg lehet oldani, hogy a gpu-s bányászok maradnak csak nem blokkokat bányásznak hanem validációt végeznek. Igaz ebben az esetben ha jól értem nem kell annyi vas és számítási teljesítmény .. habár amennyiben nő a tranzakciók száma növekdni kellene a validációs kéréseknek és ezzel összefüggő számításoknak is.

Ebben az esetben pedig simán meg lehetne csinálni, hogy a bányászok előre vásárolnak koncessziót és a gépek futnak ha pedig beérkezik egy validációs kérés akkor azt számítja és igazol. Ebben az esetben szerintem van olyan mód, hogy a kis bányászok maradjanak max nem ETH fúrnak hanem más coinokat csak a validációs kérés beérkezése esetén a számítási kapacitás egy részét vagy egészét a validálásra fordítja. Ezért kap pénzt. Szerintem igazából ez lehetne az igazán jó út mert ezzel kb. megvalósítaná a dual vagy trial miningot , jobban kihasználná az erőforrásokat, olcsón kapna infrastruktúrát a validáláshoz és megmaradna a dizerzifikáció, ami lényeges mert így az 51%-os határt soha nem tudná túllépni hiszen nem poolokkal vagy konglomerátumokkal szerződik hanem kis egyéni bányászokkal. Ez talán azért is lenne jó mert kiszámíthatóvá tenné nem csak a bányászatot gazdaságilag hanem a költségeket is mélyen tudná tartani hiszen nem kéne mindenkinek mindenféle marzsokat kifizetni.

És magvalósulna az igazi "kánoán" és minden háztartásban otthon duruzsolna egy VVB - Vegaminer Validációs BOX - ami nem sokat de hozna a konyhára miközben a közzöséget szolgálná a munkájával. A fölös zöld energia diverzifikált felhasználása pedig elérhető és értelmes cél lehetne.

Ez mind nagyon jól hangzik, csak kimaradt a képletetből a letét. (Power of Stake). Az addig oké, hogy megmaradnak a nagy bányatársaságok (jelenlegi poolok), de ezen poolok egy részének semmi szüksége nem lesz az egyszeri GPU bányászokra, hiszen saját erőforrásokkal rendelkeznek. (lásd genesis mining, stb.).
Mi marad? A hoppon maradt bányászok saját közösségi poolokat alapítanak. Na itt jön a csavar. Ahhoz, hogy bejelentkezz a validációba letétet kell adnod, méghozzá akkorát amekkorát a nagyok is adnak, ahhoz hogy kapj is valamit. El tudod képzelni azt a közösségi pool-t, ahol te fixen ott tartasz néhány 10 vagy akár 100 Ether-t csak azért, hogy legyen elég letétje a poolnak?

Egyedül azt tudom elképzelni, hogy létre fog jönni erre is egy ICO, hasonló amilyen anno a "DAO company" volt, tehát belapátoljátok a megtakarítási Étereiteket egy smart contracton keresztül amit folyamatosan letétként kezel a közösség ICO pool, majd ha úgy döntesz, ha exitelni akarsz, akkor kezdeményezel egy leválást a poolról és 1-2 héten belül mire végig fut a contractod már meg is kapod az addig ott tartott éteredet.

Ehhez persze kell csinálni egy jó ICO-t és egy jó smart contract kódot, ami lehetőleg ne legyen olyan bugos mint amilyen a "DAO corp" volt, amikor is ugye lerabolta valaki az összes piaci Ethereum mérhető részét. Majd ugye jött a helyesbítő hardfork, amiből kialakult a ma ismert ETH és ETC mint két független crypto currency :)
--
Variance - Mind the Gap! - ZEC bányász jómunkásember!
http:/variance.hu/category/otc

sebajtóbiás

A validációhoz szükséges számítási teljesítmény elhanyagolható. Egy átlagos gép átlagos CPU-ja elvégzi vígan, szóval ehhez semmi szükség GPU-kra.

Amivel PoW bányászatban a gépeket izzasztjuk, az csak egy mesterségesen hozzáadott nehezítés, egyfajta külön rejtvény megoldása. A gyakori "a bányagépek bonyolult matematikai számításokat végeznek" csak egy ilyen nagyon leegyszerűsített válasz, mert valójában brute force módszert alkalmaznak, ami nem is túl bonyolult, mivel csak egy értéket növelgetnek nulláról felfele (nonce), azt behelyettesítgetik, kiszámolják a hasht és megnézik beleesik-e az adott tartományba. Még csak nem is valami matematikai értelemben vett "szép" dolog ez. És csak ahhoz kell, hogy a bányász "bizonyítsa", hogy mennyi hashpowere van; a blokklánc konkrét fűzéséhez és ellenőrzéséhez semmi szükség rá.

Uhura amit te írsz, az lehet hogy egy szép idealisztikus elképzelés, de szerintem pont hiányzik belőle az 51% elleni védelem, mivel ha közel "ingyen" lehet valaki bányász, akkor nem probléma a támadónak millió virtuális bányász- (mit is? egységet? mert ha már se gpu, se rig, se pool, se hashpower, akkor mi lesz az alapegység? egy konkrét ember az ujjlenyomatával? vagy az IP cím? pont ez a gond, hogy nincs mérőeszköz...) boxot létrehozni és elérni az 51%-ot.

Mind a PoW mind a PoS módszérnél az adja a védelmet, hogy túl drága lenne az 51% megszerzése, többe kerülne, mint a megszerezhető haszon; előbbi esetében HW+áram, utóbbi esetében a letéti pénz biztosítja ezt. Sőt, PoS-nél még ott a "bünti", ha kiderül hogy valamelyik validátor csal, az nem kapja vissza a letéti pénzét (leegyszerűsítve).

kidface

Szerintem lesz olyan pool ami egyesíteni tudja majd a néhai banyaszokat és be tudod rakni majd a keveske Ethereum-odat majd arányosan vissza osztja a POS jutalékot mindenkinek a befektetése arányában.
Szóval lehet majd tovább is profitalni csak más formában.

marshall


menorel

Idézetet írta: kidface Dátum június 04, 2017, 12:57:06 DÉLUTÁN
Szerintem lesz olyan pool ami egyesíteni tudja majd a néhai banyaszokat és be tudod rakni majd a keveske Ethereum-odat majd arányosan vissza osztja a POS jutalékot mindenkinek a befektetése arányában.
Szóval lehet majd tovább is profitalni csak más formában.

Pontosan ez a lényeg, amit itt leírtál. És igen, biztos vagyok abban, hogy lesz ilyen pool, ahogy sajnos abban is, hogy biztosan lesz egy csomó scam is ami csak erre fog ráállni (lenyúlni a néhai bányászok letétét).

Ami viszont még ennél is biztosabb: a PoS valamilyen szinten meg fogja ölni a daytradet is. Hiszen most azért van folyamatos forgalom az összes trader platformon, mert a bányászok egy része szinte gondolkodás nélkül eladja azt amit megtermelt, csakhogy garantálja a profitot, megtérülést. Ezzel kéretlenül is hullámoztatják az árfolyamot. Kíváncsi leszek, hogy miként fog alakulni az összkép, ha a bányászatból bejövő extra kibocsátás nem sokmillió kis bányásznál landol, hanem 5-10 nagyvállalat mellett elenyésző számban 1-2 olyan közösségi poolnak akik ezt leosztják a komolyabb letéttel rendelkező néhai bányászoknak. Érdekes jövőkép.
--
Variance - Mind the Gap! - ZEC bányász jómunkásember!
http:/variance.hu/category/otc

rx470

Még ha nem is most jön a pos a az ice age már közeledik (ez a bele van kódolva csak hardforkal lehet kivenni úgy tudom) csak nézzétek meg a block timeot már 16 sec körül van a target. Azt olvastam valahol, hogy ha kiveszik a difficulty bombot a block rewardot felezni fogják.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1735119.0
https://btcmanager.com/ethereum-ice-age-approaches-community-vote-on-mining-reward-cut/

rx470

Valamint régebben volt pos-ról szó, hogy a stakinghez min. 1000ETH kell. És ha otthon akarnál pos miningolni az nagyon rossz ötlet mert ha valamiért nem online a nodeod amikor kiválasszák a ticketed akkor buktad az stake összeget. Decred nél van pos mining akit érdekel ott utána tud nézni, hogy is működik ez.

Uhura

Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum június 04, 2017, 11:55:56 DÉLELŐTT
Uhura amit te írsz, az lehet hogy egy szép idealisztikus elképzelés, de szerintem pont hiányzik belőle az 51% elleni védelem, mivel ha közel "ingyen" lehet valaki bányász, akkor nem probléma a támadónak millió virtuális bányász- (mit is? egységet? mert ha már se gpu, se rig, se pool, se hashpower, akkor mi lesz az alapegység? egy konkrét ember az ujjlenyomatával? vagy az IP cím? pont ez a gond, hogy nincs mérőeszköz...) boxot létrehozni és elérni az 51%-ot.

Nem alapból simán elég ha a pénztárcád adatait bekérik mint azonosítod és már meg is van oldva a kérdés. Max annyi kitétel kell, hogy nem lehet fiatalabb mint 1 év és over ... igazából az egész rendszer ma arra van felépítve, hogy az adott coin kitermelése és az 51% elérése  drágább legyen mint az elérhető csalás haszna, ezért kell a POS is mert az 51% elérésének vas ért fizetett anyagi  vonzata már lassan kisebb mint az elérhető csalással szerezhető haszon. Mint a lottónál ha az összes variációra kitöltött szelvények ára kisebb mint a nyerhető nyeremény akkor bedől a bolt :) mert 100%-os biztonságra lehet menni a nyerésben.

Ha nem lehetne megoldani az azonosítást - nagy biztonsággal - akkor az egész rendszer döglik meg, én ezért mondom , hogy a criptó pénz világában - bányászati szempontból - végigkövethető minden és nincs anonimitás.

Amúgy a bányászat ezért energia pazarlás, simán egy vagon olyan számítást végzel ami teljesen "felesleges". Az igaz megoldás talán az lenne, ha a "fölös" számítási teljesítményt amit ma "kidobunk" az ablakon csak azért, hogy biztonságban legyen a pénz - mert a matematikailag előállított nehézség adja ezt -  , inkább olyan célokra kellene fordítani ami köz érdek, SETI, orvosi fotóelemzés, adat elemzések ... . Persze igaz ebben az esetben is csak 50%-alatti lenne a közcélú hatékonyság hiszen a kiszámolandó adatokat is valamilyen formában be kéne "csomagolni" ami újabb energia.

Bár ez már egy másfajta cripto pénz modell lenne, ahol van egy bankjegy nyomó oldal - adatok becsomagolása - és van egy bányászati oldal mi akik kibányásszuk a hasznos tartalmat amiért pénzt kapunk. Ez annyiból lenne jobb, hogy az eddig költség igényes elemzések elvégzése nem csak viruális hasznot hanem valós hasznot is létrehozna.

rx470

Idézetet írta: Uhura Dátum június 04, 2017, 10:12:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum június 04, 2017, 11:55:56 DÉLELŐTT
Uhura amit te írsz, az lehet hogy egy szép idealisztikus elképzelés, de szerintem pont hiányzik belőle az 51% elleni védelem, mivel ha közel "ingyen" lehet valaki bányász, akkor nem probléma a támadónak millió virtuális bányász- (mit is? egységet? mert ha már se gpu, se rig, se pool, se hashpower, akkor mi lesz az alapegység? egy konkrét ember az ujjlenyomatával? vagy az IP cím? pont ez a gond, hogy nincs mérőeszköz...) boxot létrehozni és elérni az 51%-ot.

Nem alapból simán elég ha a pénztárcád adatait bekérik mint azonosítod és már meg is van oldva a kérdés. Max annyi kitétel kell, hogy nem lehet fiatalabb mint 1 év és over ... igazából az egész rendszer ma arra van felépítve, hogy az adott coin kitermelése és az 51% elérése  drágább legyen mint az elérhető csalás haszna, ezért kell a POS is mert az 51% elérésének vas ért fizetett anyagi  vonzata már lassan kisebb mint az elérhető csalással szerezhető haszon. Mint a lottónál ha az összes variációra kitöltött szelvények ára kisebb mint a nyerhető nyeremény akkor bedől a bolt :) mert 100%-os biztonságra lehet menni a nyerésben.

Ha nem lehetne megoldani az azonosítást - nagy biztonsággal - akkor az egész rendszer döglik meg, én ezért mondom , hogy a criptó pénz világában - bányászati szempontból - végigkövethető minden és nincs anonimitás.

Amúgy a bányászat ezért energia pazarlás, simán egy vagon olyan számítást végzel ami teljesen "felesleges". Az igaz megoldás talán az lenne, ha a "fölös" számítási teljesítményt amit ma "kidobunk" az ablakon csak azért, hogy biztonságban legyen a pénz - mert a matematikailag előállított nehézség adja ezt -  , inkább olyan célokra kellene fordítani ami köz érdek, SETI, orvosi fotóelemzés, adat elemzések ... . Persze igaz ebben az esetben is csak 50%-alatti lenne a közcélú hatékonyság hiszen a kiszámolandó adatokat is valamilyen formában be kéne "csomagolni" ami újabb energia.

Bár ez már egy másfajta cripto pénz modell lenne, ahol van egy bankjegy nyomó oldal - adatok becsomagolása - és van egy bányászati oldal mi akik kibányásszuk a hasznos tartalmat amiért pénzt kapunk. Ez annyiból lenne jobb, hogy az eddig költség igényes elemzések elvégzése nem csak viruális hasznot hanem valós hasznot is létrehozna.

Már van ilyen az a neve, hogy gridcoin  :D

kidface


sebajtóbiás

Idézetet írta: Uhura Dátum június 04, 2017, 10:12:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum június 04, 2017, 11:55:56 DÉLELŐTT
Uhura amit te írsz, az lehet hogy egy szép idealisztikus elképzelés, de szerintem pont hiányzik belőle az 51% elleni védelem, mivel ha közel "ingyen" lehet valaki bányász, akkor nem probléma a támadónak millió virtuális bányász- (mit is? egységet? mert ha már se gpu, se rig, se pool, se hashpower, akkor mi lesz az alapegység? egy konkrét ember az ujjlenyomatával? vagy az IP cím? pont ez a gond, hogy nincs mérőeszköz...) boxot létrehozni és elérni az 51%-ot.

Nem alapból simán elég ha a pénztárcád adatait bekérik mint azonosítod és már meg is van oldva a kérdés. Max annyi kitétel kell, hogy nem lehet fiatalabb mint 1 év és over ...

És mi gátol meg valakit abban, hogy létrehozzon egymillió walletet, aztán egy év múlva támadjon? Amúgy szerintem az egy éves kitétel se valami jó ötlet, ha a cél a boxokat minél több háztartásban elterjeszteni. Ki foglalkozna olyasmivel, amit most kell megrendelni, és egy év múlva használhatja? A mai világban, amikor mindenki az instant megoldásokhoz van szokva és ha valami csak holnap lesz meg, már késő?...

dexter

A POS-ra való átállás fokozatos lesz, és a difficulty bomb hatását érezve egyre inkább át fognak állni az emberek másra. A POS mellett a POW-ot ki sem fogják szedni amúgy, csak már olyan hosszú lesz egy POW-os block idő, hogy eszébe sem fog jutni senkinek azt bányászni. Szóval semmi képpen ne valami hirtelen dolgot képzelj el. Kövesd a fejleményeket és tudni fogod mit éri meg mikor :)

Uhura

Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum június 05, 2017, 12:14:07 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum június 04, 2017, 10:12:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum június 04, 2017, 11:55:56 DÉLELŐTT
Uhura amit te írsz, az lehet hogy egy szép idealisztikus elképzelés, de szerintem pont hiányzik belőle az 51% elleni védelem, mivel ha közel "ingyen" lehet valaki bányász, akkor nem probléma a támadónak millió virtuális bányász- (mit is? egységet? mert ha már se gpu, se rig, se pool, se hashpower, akkor mi lesz az alapegység? egy konkrét ember az ujjlenyomatával? vagy az IP cím? pont ez a gond, hogy nincs mérőeszköz...) boxot létrehozni és elérni az 51%-ot.

Nem alapból simán elég ha a pénztárcád adatait bekérik mint azonosítod és már meg is van oldva a kérdés. Max annyi kitétel kell, hogy nem lehet fiatalabb mint 1 év és over ...

És mi gátol meg valakit abban, hogy létrehozzon egymillió walletet, aztán egy év múlva támadjon? Amúgy szerintem az egy éves kitétel se valami jó ötlet, ha a cél a boxokat minél több háztartásban elterjeszteni. Ki foglalkozna olyasmivel, amit most kell megrendelni, és egy év múlva használhatja? A mai világban, amikor mindenki az instant megoldásokhoz van szokva és ha valami csak holnap lesz meg, már késő?...

Azon azért elgondolkoztál ha van egy rendszerben mondjuk 1 millió független entitás aminek az 51%-a 510.000 entitás akkor ha valaki át akarja venni a hatalmat ahoz minimum az átvételhez szükséges mennyiségű + az átvételhez szükséges entitások 51%-kniyi új entitáls kell legenerálnia és élesítenie és a rendszerbe juttatnia.

Amúgy a POS az ETH szemszögéből szerintem oltári luft rugás lesz és szerintem a Putyin"ka" féle találkozó után elég sok nyugati és ázsiai vállalt kezd el gondolkodni , hogy biztos olyan jó ötlete-e az ETH-s POS támogatása ? Főleg a mostani orosz dezinformációs háborút látva.