Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

RX 460/ RX 550 / RX 560

Indította Andokaaa, június 14, 2017, 06:59:37 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 8 Vendégek van a témában

sanzi

A gép kb. 30 perc bányászás után le is fagyott...

Este megpróbálom amit javasoltál, köszi!

sanzi

Milyen memóriával van szerelve az ASUS ROG-STRIX-RX560-O4G-GAMING VGA-d? Ha jól értem ilyennel hozol stabil 400 H/s-t.

Köszi!

sanzi

Megcsináltam amit javasoltál a Polaris Bios Editor 1.6.3-mas verziójával, és lassan alakulnak a dolgok:



Mindezt a gyári órajelen (1250/1750). Amint beadom neki a -cvddc 850 -mvddc 850 paramétereket, csontra fagy az egész Windows, így ezt is kihagytam. Ha ennyit tud stabilan (kb 15 perce megy eddig) akkor nem piszkálom, ez kb. amit vártam.
50%-os ventilátorral 47 fokos a GPU egy nyitott rig keretben.

kasima

#343
Idézetet írta: sanzi Dátum november 20, 2017, 04:22:06 DÉLUTÁN
Megcsináltam amit javasoltál a Polaris Bios Editor 1.6.3-mas verziójával, és lassan alakulnak a dolgok:



Mindezt a gyári órajelen (1250/1750). Amint beadom neki a -cvddc 850 -mvddc 850 paramétereket, csontra fagy az egész Windows, így ezt is kihagytam. Ha ennyit tud stabilan (kb 15 perce megy eddig) akkor nem piszkálom, ez kb. amit vártam.
50%-os ventilátorral 47 fokos a GPU egy nyitott rig keretben.

Ha nem számít a fogyasztás akkor hagyd így a gyári óra jelen de így zabál a kártya mint állat ha ingyen lenne az áram nekem szerintem kitudnám hozni belőle közel 500h/s is.... de sajna nincsen :D 
Azért írtam le a beállításokat 1100/2000  850/850   itt 42 wattot eszik az én kártyám.
Nem kell neki az 50% venti sem, nekem automatán mennek és van mikor meg is állnak 52 fokosak..
Wattmanba állítottam be. Mondjuk a tiednek más a hűtése.

Ha cryptonioghtban gondolkozol monero, electroneum stb
Akkor vegyél Vega kártyát az enyém Vega 56 ami 1950h/s  130-140w fogyasztás mellett kurva jó. 
De ha érdekel eladóak  RX 560-ak 4GB  35eFT / db   Micron memóriásak az Asus rog strixeim.
Van belőle 3db Garisak.

sanzi

Egyelőre örülök, ha stabilan fut, a finomhangolással majd később foglalkozom.

A segítségedet nagyon köszönöm! Még jelentkezek, ha véglegesek lesznek a beállítások.

sanzi

#345
Úgy tűnik beállt a kártya, 1 napja fut stabilan a következő beállításokkal: Core: 1350 Memory: 1950
Érdekes, hogy a memória órajel további emelésének hatására csökken a hashrate, a core további emelésére pedig semmit sem változik. Így hoz stabilan 490 H/s-t a 38k-s Gigayte RX560 Gaming 2GB, ez ebben a pillanatban 36 dollár havonta! A fogyasztás másodlagos jelenleg, így szerintem elég jól kapar ez a kis kártya.
A rig alapját egy kallódó régi konfig képezi egy Gigabyte P31-ES3G személyében, szóval rendelek még három ilyen VGA-t és lesz végre egy kis rigem, amihez csak VGA-kat kellett venni.

kasima

Idézetet írta: sanzi Dátum november 22, 2017, 07:56:33 DÉLELŐTT
Úgy tűnik beállt a kártya, 1 napja fut stabilan a következő beállításokkal: Core: 1350 Memory: 1950
Érdekes, hogy a memória órajel további emelésének hatására csökken a hashrate, a core további emelésére pedig semmit sem változik. Így hoz stabilan 490 H/s-t a 38k-s Gigayte RX560 Gaming 2GB, ez ebben a pillanatban 36 dollár havonta! A fogyasztás másodlagos jelenleg, így szerintem elég jól kapar ez a kis kártya.
A rig alapját egy kallódó régi konfig képezi egy Gigabyte EP31-DS3L személyében, szóval rendelek még három ilyen VGA-t és lesz végre egy kis rigem, amihez csak VGA-kat kellett venni.

Hát ha a fogyasztás nálad mellékes  örülök neki, de én nem tudnék örülni annak hogy szarrá van húzva a gpu és hogy megeszi a profitot a kártyám :D
1350 en kb a tripláját zabáltatod fel vele... De te tudod :)

sanzi

Jelenleg a kártya nem az én profitomat eszi. :)
Ha áthelyezésre kerül, akkor majd felülbírálom az értékeket.

pcguru68

Sziasztok. Videokártyákat szeretnék vásárolni. A pénz miatt 2 fajta kártyából kell választanom, ebben kérem a segítségeteket. Gtx 1060 3gb-os vagy rx 560 4gb-os éri meg jobban? Fogyasztás, hash melyiknek mennyi. Előre is köszönöm

sanzi

#349
Idézetet írta: sanzi Dátum november 22, 2017, 07:56:33 DÉLELŐTT
Úgy tűnik beállt a kártya, 1 napja fut stabilan a következő beállításokkal: Core: 1350 Memory: 1950
Érdekes, hogy a memória órajel további emelésének hatására csökken a hashrate, a core további emelésére pedig semmit sem változik. Így hoz stabilan 490 H/s-t a 38k-s Gigayte RX560 Gaming 2GB, ez ebben a pillanatban 36 dollár havonta! A fogyasztás másodlagos jelenleg, így szerintem elég jól kapar ez a kis kártya.
A rig alapját egy kallódó régi konfig képezi egy Gigabyte P31-ES3G személyében, szóval rendelek még három ilyen VGA-t és lesz végre egy kis rigem, amihez csak VGA-kat kellett venni.

Azóta alakultak kicsit a dolgok. Összesen 7 darab Gigabyte GV-RX560GAMING OC-2GD v1.0 kapar, mindegyik Elpida ramos, BIOS mod után 1300/1950-es hajtva őket 490 h/s-t tudnak. Ugye a 4GB-os v2.0-át direkt elkúrta a Gigabyte, de használtan be tudtam szerezni két darab GV-RX560GAMING OC-4GD v1.0 kártyát, ezek Micron ramosak. Namost, ezek BIOS moddal és hiábavaló tuninggal nem mennek 370 h/s fölé. A furcsa, hogy ezt az értéket hozzák BIOS mod nélkül is. Mi lehet a gond a 4GB-os kártyákkal? Kb. melegedni is alig melegednek a 2GB-oshoz képest. Mi lehet a gond?

Turcy086

Hello bányásztársak!
Orosz fórumos rx550-500hash modról tud valaki valamit? Próbáltátok?
Én megtaláltam a fórumot, de sajnos micronos az 550-em, hiába moddoltam de ugyanannyit csákányolok

sanzi

Idézetet írta: sanzi Dátum december 28, 2017, 11:17:52 DÉLELŐTT
Idézetet írta: sanzi Dátum november 22, 2017, 07:56:33 DÉLELŐTT
Úgy tűnik beállt a kártya, 1 napja fut stabilan a következő beállításokkal: Core: 1350 Memory: 1950
Érdekes, hogy a memória órajel további emelésének hatására csökken a hashrate, a core további emelésére pedig semmit sem változik. Így hoz stabilan 490 H/s-t a 38k-s Gigayte RX560 Gaming 2GB, ez ebben a pillanatban 36 dollár havonta! A fogyasztás másodlagos jelenleg, így szerintem elég jól kapar ez a kis kártya.
A rig alapját egy kallódó régi konfig képezi egy Gigabyte P31-ES3G személyében, szóval rendelek még három ilyen VGA-t és lesz végre egy kis rigem, amihez csak VGA-kat kellett venni.

Azóta alakultak kicsit a dolgok. Összesen 7 darab Gigabyte GV-RX560GAMING OC-2GD v1.0 kapar, mindegyik Elpida ramos, BIOS mod után 1300/1950-es hajtva őket 490 h/s-t tudnak. Ugye a 4GB-os v2.0-át direkt elkúrta a Gigabyte, de használtan be tudtam szerezni két darab GV-RX560GAMING OC-4GD v1.0 kártyát, ezek Micron ramosak. Namost, ezek BIOS moddal és hiábavaló tuninggal nem mennek 370 h/s fölé. A furcsa, hogy ezt az értéket hozzák BIOS mod nélkül is. Mi lehet a gond a 4GB-os kártyákkal? Kb. melegedni is alig melegednek a 2GB-oshoz képest. Mi lehet a gond?

Csak, hogy meglegyen az utókornak. A lényeg annyi volt, hogy nem annyi a BIOS mod, hogy az 1500-as időzítéseket átmásolom mindenhova, mert az Micron memória esetén nem vezetett semmilyen hashrate növekedéshez. Innen kellett kimásolni a Performance Timings értékeket, és ezzel módosítani a BIOS-t. Így most a Gigabyte RX560 Gaming 4GB rev 1.0 (Micron) VGA kerek 500 h/s-t hoz Claymore 10.02-vel 1300/2050 értékekkel. Fontos, hogy ez a módszer csak erre a VGA-ra vonatkozik, mert pl. a 2GB-os verziónál az 1500-as időzítések átmásolása hozz eredményt.

Antidope

Sziasztok!
Van egy kis rigem 4db Gigabyte rx460 4gb-al, 500W-os táppal. Nem rég felraktam a DAG hibát megoldó drivert, és azóta a gép rendszeresen újraindul. Van hogy megy fél órát, aztán leáll és újraindul. Már afterburnerben visszahúztam mindent a gyári beállításokra nehogy az legyen, hogy túl sokat eszik, de hát fél évig kutya baja nem volt. Szerintetek mi lehet a gond? Egy teljes újratelepítés megoldhatja a problémát?

Mar2004

Idézetet írta: sanzi Dátum december 30, 2017, 10:00:45 DÉLUTÁN

Csak, hogy meglegyen az utókornak. A lényeg annyi volt, hogy nem annyi a BIOS mod, hogy az 1500-as időzítéseket átmásolom mindenhova, mert az Micron memória esetén nem vezetett semmilyen hashrate növekedéshez. Innen kellett kimásolni a Performance Timings értékeket, és ezzel módosítani a BIOS-t. Így most a Gigabyte RX560 Gaming 4GB rev 1.0 (Micron) VGA kerek 500 h/s-t hoz Claymore 10.02-vel 1300/2050 értékekkel. Fontos, hogy ez a módszer csak erre a VGA-ra vonatkozik, mert pl. a 2GB-os verziónál az 1500-as időzítések átmásolása hozz eredményt.

Így van, hozzátéve, hogy a legtöbb kártyánál nem hozza ki a lehetséges maximumot az 1500-as érték átmásolása. 

Pontosan melyik micron timing-ot használtad?

krekk1820

Nekem az amit ott írnak a micron-ra az a gigabyte-ban és az asus kártyán is pontosan az 1625-ös strap.

Soma0520

Hello.
Azt szeretném kerdezni hogy, ETH bányaszathoz milyen kartyakat ajánlatok? Rx 570 4gb os elég hozza?

exertech001

Idézetet írta: Soma0520 Dátum január 07, 2018, 10:02:54 DÉLELŐTT
Hello.
Azt szeretném kerdezni hogy, ETH bányaszathoz milyen kartyakat ajánlatok? Rx 570 4gb os elég hozza?
Utoljára belinkelem, tessék:

https://investoon.com/tools/dag_size

trektomy

Sziasztok

Shapire Radeon rx 550 videokártyához melyik programot kell letölteni amivel látom a fogyasztást?
Illetve van valakinek tapasztalata vele én nem találok olyan beállítást ahol tudom állítgatni(mint pl a nvidiánál, játék mód, egyedi mód stb...)?

Köszönöm

Franky2Ster

Idézetet írta: trektomy Dátum január 10, 2018, 07:52:00 DÉLUTÁN
Sziasztok

Shapire Radeon rx 550 videokártyához melyik programot kell letölteni amivel látom a fogyasztást?
Illetve van valakinek tapasztalata vele én nem találok olyan beállítást ahol tudom állítgatni(mint pl a nvidiánál, játék mód, egyedi mód stb...)?

Köszönöm

Ha normálisan szeretnéd látni a tényleges fogyasztást akkor felejtsd el a szoftveres megoldást.Vegyél inkább konektorba dugható fogyasztásmérőt.

husosfagyi

A kartya fogyasztasa eth-t banyaszva 60-65w, cryptonight algon 40 w.