Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

VRM homerseklet tapasztalatok

Indította drizzt_do_urden, április 02, 2017, 02:29:02 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

drizzt_do_urden

Na szoval mivel Robi rajott, hogy miert is fustolt el akartya gondoltam itt majd kibeszelhessuk magunkat rola.

az en tapasztatalataim:

MSI RX470 -nel eleg rossz a VRM homerseklet ha 65 fokra van beallitva a target temperature. Olyankor kb 80 - 85 -on van a VRM homerseklet. Levettem a target temperaturet 50 -re es akkor kb 65 fokkon van a VRM.

na es most jon az erdekes dolog es szerintem ezert jobb venni a Gigabyte kartyakat amelyik backplate -el jon, mert a Gigabyte -nal a target temperature 65 -re van allitva es erdekes modon a VRM az 63 vagy maximum 65 -n van. szerintem ez a backplatenek koszonheto na de ki tudja. (Ez ervenyes a Gigabyte RX480 -ra is)

Referencia kartyaknal sajnos a VRM az nagy hofokon megy foleg dualba. Sikitnak a ventilatorok, 72 fokon van a target temperature es a VRM igy kb 85 fok korul mozog. ha engedem a target temperaturet 82 fokra hogy ne sikitsanak a ventilatorok akkor a VRAM kb 95 - 98 korul mozog. na ha valaki okos hozzaszolna akkor ez sok vagy nem? mert en nem birom ezt a ventilator zajt mar :)))))

na johetnek a tapasztalatok, eszmecserek!

boti123

#1
MSI RX 470 GAMING X 4GB - 1400 RPM fixen, 59-68C VRM
Nekem is szált már el kártya VRM miatt 2is. Érdekes módon amit vettem kb fél perc után hibás lett kaptam 1 új kártyát az pedig 2 hónap után ment tönkre.
Utána néztem a dolgoknak van olyan kártya ami gyárilag hibás és x idő után tönkremegy. Ha jól emlékszem az szeptember végétől oktober közepéig gyártot káryák. MSI forumon olvastam pár honapja és csak a Hynix ramosak

kidface

#2
Referencia kartyaknak gyenge a hutese, en nem nyomnam a dualt azokkal!
Sokat szamit a kartyak elhelyezese es a kornyezeti homerseklet! Ha egy jol szellozott szobaban/teremben vannak a rigek, akkor az akar tobb mint 5C kulonmbseget jelent!
Tegnap le is teszteltem. Most a nappaliban van a rig, target temp 65C, az elso kartyae 55C hogy folyamatosan menjen a venti!
Este kiszelloztettem, mert eleg meleget csinalt a rig! (jo a haz szigetelese, mert uj epitesu)
Az osszes kartya le ment 60C-re es az MSI-nak is lekapcsolt a ventije :)
Szoval kell a folyamatos hideg levego hogy aramoljon a benti levego!

Székely Vegán

#3
Ja ref kártyákkal én sem nyomnám dualban.. talán csak télen.

***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

drizzt_do_urden

#4
na ha kieg majd kicserelik :))

Zorg33

#5
Drizzt te az istennek nem akarod megerteni mi az a VRM. Pedig mar Robi is rajott hogy az nem a memoria es el is mondta a videoban. En is mar leirtam itt 25szor, hogy mi az.
Ne kavarjuk mar ossze a dolgokat.

Dual modot max 20as intensityvel es max 950mV tal lehet hosszutavon.

drizzt_do_urden

#6
voltage regulator module. ja most latom mindenhova VRAM ot irtam. tudom en nem memoria. de attol fuggetlenul azt mondjatok hogy mehet 90 + fokon vagy sem? mert ha mehet akkor allitom vissza a referencia kartyimat 80 fok fole mert nem birom a sivitast :))))

az az igazsag Zorg eddig vagy nem lattam a szememtol vagy nem jutottam oda hogy elolvassam mit is irtal a VRM -rol ugyhogy vagy adj egy linket ahol elmagyarazod vagy ird ujbol ide megkerlek. Ehhez tenyleg nem ertek. amugy biztos vagyok benne ha belemerulnek a googlebe hamar felvilagosodne, de ha itt vagy te akkor minek eroltessem en az agyam :))))))))))))))

Zorg33

90 fok alatt kell tartani.

Voltage Regulator Module
Ez allitja elo a tapfeszultseget a 12V bol a GPU, RAM es egyeb vezerlo egysegek szamara.

Minel nagyobb aram folyik at rajta, annal melegebb.

drizzt_do_urden

@Zorg33

ez az amit irtal?

"Érdekes dolog ez a hőfok kérdés is.
Bányászatnál valójában nem a GPU hőfokra kell figyelni, hanem a VRM (feszszab) hőfokra, mert az hamarabb melegszik túl ilyen jellegű terhelésnél.
De mivel a hűtést csak a GPU hőfok függvényében tudjuk állítani, ezért be kell lőni azt a GPU hőfokot target temp-nek, aminél a VRM hőfok 85 C alatt marad stabilan.
A VRM hőfok egy csomó paramétertől függ (fesz -> átfolyó áramtól, légáramtól, a hűtés típusától, és az egyéb komponensek hőfokától)

RX szériánál általánosságban igaz, hogy a szokásos beállításokkal kb 65-70 fokos GPU hőfok mellett 85 fok alatt marad a VRM.
De aki pl gyári feszültséggel hajt egy kártyát annak simán lehet 65 fokos GPU mellett is 95 fok a VRM.
Egyébként a gyártói adatok alapján a VRM komponensek üzemi hőfoka 110-120 fokig van megadva, de 24/7-ben hajtva 90 fok alatt érdemes tartani.

VRM hőfokot a WattTool és a HWINFO progi tudja mutatni."

drizzt_do_urden

#9
na ezt egyszerre irtuk :))

na de peldaul ha maximum 95 fokon megy az baj?

Uhura

Amúgy mit csinálsz ha sem a Watttool sem a HWinfo nem írja ki ? Mert nekem az egyik kártyán minden adat megvan a másikon a VRM-s adatok mind NA val jelöli vagy nem hozza.

kidface

Idézetet írta: Uhura Dátum április 03, 2017, 06:38:47 DÉLUTÁN
Amúgy mit csinálsz ha sem a Watttool sem a HWinfo nem írja ki ? Mert nekem az egyik kártyán minden adat megvan a másikon a VRM-s adatok mind NA val jelöli vagy nem hozza.
Ahogy Zorg is irta, a VRM homerseklet a feszultsegtol fugg!
En ugy vettem eszre (MSI kartya, ETH+PASC dual) hogy 1000mV alatti fesz. eseten a VRM temp. az 10-11C-kal tobb mint a GPU temp.

drizzt_do_urden


drizzt_do_urden

Idézetet írta: kidface Dátum április 03, 2017, 06:48:53 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 03, 2017, 06:38:47 DÉLUTÁN
Amúgy mit csinálsz ha sem a Watttool sem a HWinfo nem írja ki ? Mert nekem az egyik kártyán minden adat megvan a másikon a VRM-s adatok mind NA val jelöli vagy nem hozza.
Ahogy Zorg is irta, a VRM homerseklet a feszultsegtol fugg!
En ugy vettem eszre (MSI kartya) hogy 1000mV alatti fesz. eseten a VRM temp. az 10-11C-kal tobb mint a GPU temp.

nalam 870 -en van a volt es -12 voltage offsettel es megis 20 celsiusal tobb a VRM mint a GPU homerseklet az MSI kartyaimnal!

kidface

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 03, 2017, 06:50:19 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 03, 2017, 06:48:53 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 03, 2017, 06:38:47 DÉLUTÁN
Amúgy mit csinálsz ha sem a Watttool sem a HWinfo nem írja ki ? Mert nekem az egyik kártyán minden adat megvan a másikon a VRM-s adatok mind NA val jelöli vagy nem hozza.
Ahogy Zorg is irta, a VRM homerseklet a feszultsegtol fugg!
En ugy vettem eszre (MSI kartya) hogy 1000mV alatti fesz. eseten a VRM temp. az 10-11C-kal tobb mint a GPU temp.

nalam 870 -en van a volt es -12 voltage offsettel es megis 20 celsiusal tobb a VRM mint a GPU homerseklet az MSI kartyaimnal!
Mennyi a VOUT fesz?

drizzt_do_urden

#15
ht igy fejbol nem tudom meg kene nezzem azt en :)

na de megneztem kozbe

0,794 es 0,835 kozott vannak a VOUT -ok.

hoppus

Atnezegettem en is a kartyaimat.
Azt kell hogy mondjam sajnos az msi armor nagyon rosszul szerepelnek ebben. Ketto darab is van ket kulon rigben. Az egyiknel raadasul teljesen elkulonitve a tobbitol amiknek meg egymashoz kozel is csk 70-80 koruli. A kulonallo armornak meg 95 fok. Megfujatom hatulrol es igy lemegy 80 ala is. A masiknal beallitottam min 1700as rpm et a ventiknek, igy 86 fokon marad.

Tobb armort nem veszek pedig hashbe mod nelkul tudnak nalam annyit mint a referenciak modolva.

Szerintetek a backplate-nek lehet ehhez koze? A topic elejen irta valaki hogy a blackpates kartyaknak jobb ez az erteke. Ket backplates powercolorom van es ott valoban rendben van a vrm annak ellenere hogy eleg kozel vannak egymashoz.

Székely Vegán

Idézetet írta: hoppus Dátum április 03, 2017, 07:31:15 DÉLUTÁN
Atnezegettem en is a kartyaimat.
Azt kell hogy mondjam sajnos az msi armor nagyon rosszul szerepelnek ebben. Ketto darab is van ket kulon rigben. Az egyiknel raadasul teljesen elkulonitve a tobbitol amiknek meg egymashoz kozel is csk 70-80 koruli. A kulonallo armornak meg 95 fok. Megfujatom hatulrol es igy lemegy 80 ala is. A masiknal beallitottam min 1700as rpm et a ventiknek, igy 86 fokon marad.

Tobb armort nem veszek pedig hashbe mod nelkul tudnak nalam annyit mint a referenciak modolva.

Szerintetek a backplate-nek lehet ehhez koze? A topic elejen irta valaki hogy a blackpates kartyaknak jobb ez az erteke. Ket backplates powercolorom van es ott valoban rendben van a vrm annak ellenere hogy eleg kozel vannak egymashoz.

Nyomd fel a ventit min/max 2500-ra.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

hoppus

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum április 03, 2017, 07:36:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: hoppus Dátum április 03, 2017, 07:31:15 DÉLUTÁN
Atnezegettem en is a kartyaimat.
Azt kell hogy mondjam sajnos az msi armor nagyon rosszul szerepelnek ebben. Ketto darab is van ket kulon rigben. Az egyiknel raadasul teljesen elkulonitve a tobbitol amiknek meg egymashoz kozel is csk 70-80 koruli. A kulonallo armornak meg 95 fok. Megfujatom hatulrol es igy lemegy 80 ala is. A masiknal beallitottam min 1700as rpm et a ventiknek, igy 86 fokon marad.

Tobb armort nem veszek pedig hashbe mod nelkul tudnak nalam annyit mint a referenciak modolva.

Szerintetek a backplate-nek lehet ehhez koze? A topic elejen irta valaki hogy a blackpates kartyaknak jobb ez az erteke. Ket backplates powercolorom van es ott valoban rendben van a vrm annak ellenere hogy eleg kozel vannak egymashoz.

Nyomd fel a ventit min/max 2500-ra.

Nem hasznalodnak el a ventik tul hamar ha 0/24ben kimaxolom oket?

kidface

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 03, 2017, 06:54:16 DÉLUTÁN
ht igy fejbol nem tudom meg kene nezzem azt en :)

na de megneztem kozbe

0,794 es 0,835 kozott vannak a VOUT -ok.


Akkor az igen neccesen az also hatar :)