Kriptovaluta tőzsdei kereskedés

Indította lakat, január 05, 2017, 09:02:41 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 10 Vendégek van a témában

kmisi94

#860
Sziasztok, szeretnék ebbe a tőzsdésébe belekóstolni. Alapból érdekel a téma és ez amolyan kutató munka.

Nyilván sok munka és tudást kell bele feccölni, de mégis érdekelne, hogy hány hét/hónap tőzsdei tanulmányozás kell, hogy belejöjjön az ember és kezdje érten és érezni a dolgokat, hogy mikor érdemes cselekedni?  Illetve mennyit kell vele foglalkozni?
Kezdőknek van valami ajánlott olvasmány? Akár weblap ami kezdetnek segít?

Mennyi kezdő tőkével érdemes kezdeni? Én így amatőrként úgy gondolom ~10 000Ft ot rakok bele. Ezzel lehet játszadozni, gazdag nem leszek, de nem betegszem bele ha elbukom az kezdőkénti bénázások miatt. Utána jöhetnek a nagyobb összegek.

Szóval nyilván nem várok el senkitől egy oktató kurzust itt a fórumon inkább segítséget, olvasmányokat kérek az elkezdéshez.

Köszi a válaszokat előre is!

Karcsi papa

Idézetet írta: kmisi94 Dátum május 25, 2017, 12:02:01 DÉLUTÁN
Sziasztok, szeretnék ebbe a tőzsdésébe belekóstolni. Alapból érdekel a téma és ez amolyan kutató munka.

Nyilván sok munka és tudást kell bele feccölni, de mégis érdekelne, hogy hány hét/hónap tőzsdei tanulmányozás kell, hogy belejöjjön az ember és kezdje érten és érezni a dolgokat, hogy mikor érdemes cselekedni?  Illetve mennyit kell vele foglalkozni?
Kezdőknek van valami ajánlott olvasmány? Akár weblap ami kezdetnek segít?

Mennyi kezdő tőkével érdemes kezdeni? Én így amatőrként úgy gondolom ~10 000Ft ot rakok bele. Ezzel lehet játszadozni, gazdag nem leszek, de nem betegszem bele ha elbukom az kezdőkénti bénázások miatt. Utána jöhetnek a nagyobb összegek.

Szóval nyilván nem várok el senkitől egy oktató kurzust itt a fórumon inkább segítséget, olvasmányokat kérek az elkezdéshez.

Köszi a válaszokat előre is!

Én az első 2 évben nagyon csapongtam és a tanulópénzt is megfizettem pár 100 dollárt. 3. év eltelt 4. benn kezdtem komolyabban venni és kb most vagyok biztos a dolgomban de a tanulás mindennapos. Az alapokat google, youtube simán szorgalommal el lehet tanulni ha napi minimum 1-2 órát rászánsz. 50$-al már talán el lehet kezdeni de ha full kezdő vagy akkor inkább egy demó számlát ajánlanák.
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

kmisi94

Idézetet írta: Karcsi papa Dátum május 25, 2017, 12:50:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kmisi94 Dátum május 25, 2017, 12:02:01 DÉLUTÁN
Sziasztok, szeretnék ebbe a tőzsdésébe belekóstolni. Alapból érdekel a téma és ez amolyan kutató munka.

Nyilván sok munka és tudást kell bele feccölni, de mégis érdekelne, hogy hány hét/hónap tőzsdei tanulmányozás kell, hogy belejöjjön az ember és kezdje érten és érezni a dolgokat, hogy mikor érdemes cselekedni?  Illetve mennyit kell vele foglalkozni?
Kezdőknek van valami ajánlott olvasmány? Akár weblap ami kezdetnek segít?

Mennyi kezdő tőkével érdemes kezdeni? Én így amatőrként úgy gondolom ~10 000Ft ot rakok bele. Ezzel lehet játszadozni, gazdag nem leszek, de nem betegszem bele ha elbukom az kezdőkénti bénázások miatt. Utána jöhetnek a nagyobb összegek.

Szóval nyilván nem várok el senkitől egy oktató kurzust itt a fórumon inkább segítséget, olvasmányokat kérek az elkezdéshez.

Köszi a válaszokat előre is!

Én az első 2 évben nagyon csapongtam és a tanulópénzt is megfizettem pár 100 dollárt. 3. év eltelt 4. benn kezdtem komolyabban venni és kb most vagyok biztos a dolgomban de a tanulás mindennapos. Az alapokat google, youtube simán szorgalommal el lehet tanulni ha napi minimum 1-2 órát rászánsz. 50$-al már talán el lehet kezdeni de ha full kezdő vagy akkor inkább egy demó számlát ajánlanák.


Hoppá ez a demó számla tök jó ötlet. Na majd akkor youtube on lehet kicsit rá akaszkodok a dolgokra, hátha lesz valami jó. Gondolom ez is olyan mint világ tőzsde, hogy a nagy társadalmi események is befolyásolják az árfolyamot.

Egyébkénzt, azért átlagban ki lehet vele jönni jól ha ért hozzá az ember? Csak mert ha olyan mint a tipp mix ami vagy bejön vagy nem akkro nem is érdekel. Nekem olyan kell amibe a befektett energia és tanulás nagy valószínűséggel hasznot is hoz.

dexter

Valaki tudna segíteni nekem, hogy a privát üzeneteimet amit én küldtem visszatudom-e nézni, mert amit nekem küldtek azt visszatudom nézni.

drizzt_do_urden

Idézetet írta: dexter Dátum május 25, 2017, 01:10:54 DÉLUTÁN
Valaki tudna segíteni nekem, hogy a privát üzeneteimet amit én küldtem visszatudom-e nézni, mert amit nekem küldtek azt visszatudom nézni.

ott van egymas mellett mind a ketto. csak at kell valtsal az kuldott uzenetekre...

Gaabeesz

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 25, 2017, 01:17:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: dexter Dátum május 25, 2017, 01:10:54 DÉLUTÁN
Valaki tudna segíteni nekem, hogy a privát üzeneteimet amit én küldtem visszatudom-e nézni, mert amit nekem küldtek azt visszatudom nézni.

ott van egymas mellett mind a ketto. csak at kell valtsal az kuldott uzenetekre...

Azt elobb be kell allitani, hogy mentse a kimeno uzeneteket.

dexter


bbarna

#867
Idézetet írta: kmisi94 Dátum május 25, 2017, 01:09:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum május 25, 2017, 12:50:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kmisi94 Dátum május 25, 2017, 12:02:01 DÉLUTÁN
Sziasztok, szeretnék ebbe a tőzsdésébe belekóstolni. Alapból érdekel a téma és ez amolyan kutató munka.

Nyilván sok munka és tudást kell bele feccölni, de mégis érdekelne, hogy hány hét/hónap tőzsdei tanulmányozás kell, hogy belejöjjön az ember és kezdje érten és érezni a dolgokat, hogy mikor érdemes cselekedni?  Illetve mennyit kell vele foglalkozni?
Kezdőknek van valami ajánlott olvasmány? Akár weblap ami kezdetnek segít?

Mennyi kezdő tőkével érdemes kezdeni? Én így amatőrként úgy gondolom ~10 000Ft ot rakok bele. Ezzel lehet játszadozni, gazdag nem leszek, de nem betegszem bele ha elbukom az kezdőkénti bénázások miatt. Utána jöhetnek a nagyobb összegek.

Szóval nyilván nem várok el senkitől egy oktató kurzust itt a fórumon inkább segítséget, olvasmányokat kérek az elkezdéshez.

Köszi a válaszokat előre is!

Én az első 2 évben nagyon csapongtam és a tanulópénzt is megfizettem pár 100 dollárt. 3. év eltelt 4. benn kezdtem komolyabban venni és kb most vagyok biztos a dolgomban de a tanulás mindennapos. Az alapokat google, youtube simán szorgalommal el lehet tanulni ha napi minimum 1-2 órát rászánsz. 50$-al már talán el lehet kezdeni de ha full kezdő vagy akkor inkább egy demó számlát ajánlanák.


Hoppá ez a demó számla tök jó ötlet. Na majd akkor youtube on lehet kicsit rá akaszkodok a dolgokra, hátha lesz valami jó. Gondolom ez is olyan mint világ tőzsde, hogy a nagy társadalmi események is befolyásolják az árfolyamot.

Egyébkénzt, azért átlagban ki lehet vele jönni jól ha ért hozzá az ember? Csak mert ha olyan mint a tipp mix ami vagy bejön vagy nem akkro nem is érdekel. Nekem olyan kell amibe a befektett energia és tanulás nagy valószínűséggel hasznot is hoz.

Sose tőzsdéztem, február végén kezdtem cryptoval. Az eredmény kb. 2,5x-os, de BTC-ben($´-ban több), laikusként.
De ha ott is kapkodsz, mint itt az írással, veszteség lehet belőle  :'(


Karcsi papa

Idézetet írta: Karcsi papa Dátum május 24, 2017, 11:19:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum május 24, 2017, 03:10:48 DÉLUTÁN
ETHUSDT 200 felett nemsokára! Konkrétan 201.67 dolláros célár a célkeresztben nézd a chartot az RSI-nél pedig majd a keresztezést ami azt is mutatja majd hogy akár 202 fölé is megy e az ár!

https://www.tradingview.com/chart/ETHUSDT/I6XAVzbV-ETH-USDT/

Határesetnél az ár nyúlik mint a rétes de talán az RSI amit mutat tehát hogy 25 alatt van és épp fordulást jelez az elérhetővé teszi a jelzett célárat.

Jók voltak a reggeli gondolatok megérkeztünk az indikátorok által jelzett célig. Lehet még van benne lehetőség de ez már biztos, majd korrekció után keresünk új lehetőségeket.
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Karcsi papa

Elvesztem az üzeneteim között :D :o Volt egy BTCUSDT előrejelzésem ami szintén célba ért nem tudom kinek írtam de az lényeg, sikeres a zárás.

https://www.tradingview.com/chart/BTCUSDT/sAFXMO0S-BTC-USDT/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

venndi

Szevasztok!

Most kezdenék tőzsdézni. A kérdés is kezdő jellegű :D
Szerintetek most is érdemes BTC-t vásárolni? 500 euróért vennék.

proziroxx

Mitől esik most így le a BTC árfolyama? Mi történt?

Karcsi papa

Idézetet írta: proziroxx Dátum május 25, 2017, 07:32:59 DÉLUTÁN
Mitől esik most így le a BTC árfolyama? Mi történt?

Szép lufi volt csak az a gáz visz magával mindent... :( Itt egy oldal ami állítólag valós időben az mutatja mennyi bitcoint vesznek világszerte.

http://fiatleak.com/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

andysk

Idézetet írta: dexter Dátum május 25, 2017, 01:10:54 DÉLUTÁN
Valaki tudna segíteni nekem, hogy a privát üzeneteimet amit én küldtem visszatudom-e nézni, mert amit nekem küldtek azt visszatudom nézni.
Hát attól függ hogy elküldés előtt bejelölted-e a másolat készítését. Ha nem akkor sajna....

Larry

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, kezdő noob vagyok, és rám férne, ha valaki bizonyos dolgokat tisztába tenne a fejemben.
A helyzet az, hogy sokat olvasgattam a fórumot, de a konkrét kérdéseimre nem találtam választ, így úgy éreztem, hogy ezeket most összefűzöm. Talán így másnak is segíthet majd. Hosszú lesz, ezért előre is elnézést.

Kiindulási helyzet:
A különböző altcoinokkal szeretnék kereskedni. Ezeket úgy általánosságban a coinmarketcap.com-on figyelem. (ez megbízható forrásnak számít?)
A kereskedéshez a poloniex és a yobit felületére gondoltam. A yobit-en sok kisebb és újabb coinnal lehet kereskedni, ezért szimpatizálok vele. (valakinek vélemény?)
Adott még a történetbe, hogy van a saját nevemre szóló dombornyomott mastercardom.

A probléma: Hogyan tudok a bankkártyámról tölteni ezekre az oldalakra?
Ha jól gondolom szükségem lesz egy "online pénztárcára". Ezek közül néztem az advcash-t, de itt elég összetett a validációs folyamat. A mastercardon kívül van neteller és moneybookers kártyám, és paypal számlám, tehát ha nem muszáj, akkor nem csinálnék végig még egy olyan validációs folyamatot, ami 5-7 napot vesz igénybe. Ráadásul a saját nevemre szóló, 3 hónapnál nem régebbi számlával szintén elakadnék az advcash-nél. Azt persze tudom, hogy kifizetés esetén, pénzfelvételkor jól jönnek ezek a kártyák, de én egyenlőre a befizetésnél tartok :)

Az elsődleges kérdésem tehát az lenne, hogy van-e esetleg olyan "pénztárca", ahol egyszerűbb a regisztráció és a validáció? (Régebben létezett olyan, hogy a kártyámról egy minimális összeget beutalok, és így ellenőrzik, hogy én rendelkezek a bankszámla felett.)
Ezzel kapcsolatban a második kérdésem, hogy a Yobit-en a következő USD befizetési lehetőségek szerepelnek:

OkPay (Free)
Payeer (2%)
AdvCash (Free)
PerfectMoney (Free)
Capitalist (Free)

Ez azt jelenti, hogy ezen pénztárcák közül kell valamelyikkel rendelkeznem, ahhoz, hogy befizethessek Yobitre? Másról nem is fogok tudni ide tölteni? Vagy ezt kerüljem ki úgy, hogy máshol veszek bitcoint, és már csak azt küldöm yobit-re?

A következő kérdésem már kicsit előre megy, de tételezzük fel, hogy sikeresen létrehozok egy ilyen tárcát. A tárca egyenlegét feltöltöm a bankkártyámról, majd ezután átküldöm a kereskedő oldalon található (poloniex, yobit) profilomnak az USD-t. És aztán poloniexen, vagy yobit-en tudok belőle Bitcoint venni, ha nem tévedek. Szóval, hogyha én altcoinokkal szeretnék kereskedni, akkor szükségem lesz Bitcoinra, mert a legtöbb esetben ezzel áll párban az adott coin, nem pedig USD-vel. A Bitcoin ára viszont most magas, jelen pillanatban 2460$ környékén mozog. Kérdés, hogy okos dolog-e ilyen áron vásárolni belőle a kereskedés elkezdéséhez? Persze tudom, hogy azt senki nem tudja megmondani, hogy mi lesz fél óra múlva, vagy holnap, tehát ugyanúgy lehet jó döntés venni belőle, mint rossz. Viszont ha a bitcoin teljes chart-ját veszem szemügyre, akkor mégiscsak azt látom, hogy akkor akarnék ebből vásárolni, amikor szinte történelmi csúcs közelében az árfolyam.
Illetve ide kapcsolódik, hogy mi történik akkor, ha rövid távon, akár napon belül szeretne valaki altcoinokkal kereskedni. Mennyire kivitelzhető ez? Mennyire kell félni attól, hogy az átváltások költségei felzabálják az esetleges nyereséget? Ti milyen kereskedő felületet ajánlatok?

Minden segítséget, választ, ötletet infót előre is nagyon- nagyon köszönök.
Üdv: Larry








sebajtóbiás

#875
Larry, ne bonyolítsd túl :)

1. Találj egy neked megfelelő helyet, ahol BTC-t tudsz venni fiatért. Bankkártyával talán a coinbase-en lehet, paypal-el pedig a localbitcoins-en. Én Kraken-en vettem, SEPA utalással küldtem oda EUR-t, nekem így volt kényelmes és olcsó, illetve havi $10000 utalás alatt nem kér ID-s regisztrációt. A Kraken-en többféle coin-t is vehetsz, a Coinbase-en asszem BTC/ETH/LTC-t. Ha félsz a BTC jelenlegi magas árától (különben joggal), akkor vehetsz pl. LTC-t, abban még van növekedési potenciál, illetve az utalása is gyorsabb és olcsóbb, mint a BTC-nek.

2. Találj neked megfelelő váltó(ka)t, és utald oda a BTC/LTC/... szóval amit vettél. Ezzel valszeg megúszhatod az ID-s reget az exchangen, mivel azt áltában csak fiat mozgatásához kérik. Sőt a Poloniex eleve csak kriptót fogad. (Poloniex mellett még a Bittrex-et ajánlom esetleg kipróbálni, főleg amikor a Polo túl van terhelve és belassul.)

3. Bizonyos altokkal kereskedhetsz ETH/LTC ellenében is, de igen, a BTC-hez mérik őket leginkább, szóval végül csak kell BTC-t venni, ha drága is, amennyiben a kisebb altokkal akarsz kereskedni.

4. Hogy csinálom én? BTCEUR-al (esetleg ETHEUR) egyenesen Krakenen kereskedek. Poloniexen altokkal kereskedek, tehát gyakorlatilag BTC-t gyűjtök, a profitot rendszeresen kiszedem saját walletbe, ahonnan aztán elköltöm. Ha BTC esés várható, mint pl. tegnap is volt, akkor beküldöm a BTC-t Krakenre, és ott eladom EUR-ért. Illetve mivel Polon is volt most több BTC-m amit a napi korlát miatt nem tudtam gyorsan kiutalni, eladtam USDT-ért (Tether, kicsit galibás ez is, de jelenled úgy néz ki használható).

Az átváltások költségei a váltókon alacsonyak, 0.15-0.25%-ról van szó, ez elhanyagolható, mert 20-40-60-80%-okat lehet kinyerni egy tradeből, de 100 fölött se ritka.

Larry

Kedves SebajTóbiás :)

Köszönöm szépen a segítséged! Egy köteg hasznos infó ez így egyben, igyekszem szépen lassan feldolgozni :)

andysk

Gyerekek!! Minden bepirosodott!! Talán kidurrant a lufi??

Til

Idézetet írta: andysk Dátum május 26, 2017, 09:02:49 DÉLUTÁN
Gyerekek!! Minden bepirosodott!! Talán kidurrant a lufi??
Ugy nez ki.
De ujra kezdodik minden elorol.Szep lassan leenged majd ujra pumpalni kezdik, hogy meg nagyobbra noljon.
C:\> del c:\command.com

Dzsenő

 Szerintetek, hol lesz az alja?  Mikor lenne érdemes vásárolni?  Nagyon megzuhant minden még a BTC is ami meglepett, vqn valami negatív hir s én nem láttam?