Kriptovaluta tőzsdei kereskedés

Indította lakat, január 05, 2017, 09:02:41 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 3 Vendégek van a témában

netbit

#2720
Nem tudom, figyeltétek-e, hetek óta szinte az összes youtubeos kriptoszakértő elképesztően negatívan beszél az Ethereumról. Double digit shitcoin és hasonló ütős címekkel jönnek ki és azzal riogatnak, hogy akár nullára is lemehet az ára, visszafogottabbak csak 100 dollárig mennek le. Lehet, hogy most paranoiásnak fogok tűnni, de lehet tudni, hogy ezek a kriptosztárok pénzért bármilyen tartalmat csinálnak, szóval a megrendelő kedvéért bármelyik shitcoint hypolják, próbálják terelni a népet. Csak meglep, hogy ilyen tömegesen sokan csinálják ezt. Most az összes kriptós hírcsatornán a csapból is az folyik, hogy az ethereum milyen sz*r. Nekem nincs kedvenc coinom, nem vagyok egyik iránt sem elkötelezve, az éven összesen 2 ETH-t vettem, abból is az egyiket most szerdán, szóval nem azért állok ki az eth mellett, mert bele vagyok szerelemesedve, de az, hogy az eth shitcoin, az hülyeség. Tudom, hogy a kriptovilágban a befektetők sokszor azokat jutalmazzák, akik nagyobbat ígérnek(=hazudnak), egy szép white paper és dizájnos honlap több pénzt hoz, mint a kész termék. Az eth minden nyűgjével-bajával együtt a legnagyobb altcoin, komoly csapat áll mögötte, github aktivitásuk is az egyik legnagyobb, míg a sok "ethereum killer"-ként hypolt platformok valójában nem sokat tettek le eddig az asztalra.

A múltkori bullrun előtt is pont ugyanez történt, pont előtte nagyon negatívan beszéltek az ethereumról, akkor is vásároltam. Ez nem befektetési tanács és valóban lehet, hogy lemegy bőven $200 alá is a eth, de én úgy látom, hogy ha egy nagy coinról nagyon negatívan beszélnek, az jó jel, érdemes elkezdeni gyűjtögetni.

Dolce

ha az eth megdőklik akkor az összes ráépülő shitcoin is. ilyen lehúzás ennyi short után szerintem emelkedni kéne vagy 200-as lélektani határról vagy a 150 körüli támaszról. persze ha a btc lejön 5 ezerre akkor az eth még tovább eshet. én 200-nál 190-es stop lossal bepróbálkozom ha nem esik egyől 20%-ot mert akkor inkább 150-ig várok

Til

Idézetet írta: Dolce Dátum szeptember 08, 2018, 11:11:17 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum szeptember 08, 2018, 06:39:36 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Dolce Dátum szeptember 07, 2018, 08:46:10 DÉLUTÁN
ezek a masternode 1.0-ák amire te gondolsz. mindentől függetlenül meghatározzák mennyi coint utalnak ki ezzel elinflálva a coint
míg a másik esetben a cég/blokklánc plartform gazdasági teljesítménye (ügyfeleknek eladott szolgáltatások) alapján jár majd a jutalom

itt van pl az ambrosus előzetes kalkulációja, persze ez még nem garancia semmire. de ha csak a fele teljesül...
https://ambrosus.yannlevy.eu


de jogos, a már működő gagyik közül is van most 1-2 olcsó. pl. monoeci 75 dollár. de összességében ezeket a ponzi gyanús megoldásokat én se szeretem
Ha a második legnagyobb coin masternode-ját nézem , ami 1000ETH és 2 hónappal ezelőtt fektetek be, ami lássuk be nagyon is csábító ajánlat lett volna annak akinek van hozzá tőkéje, mert az ár 1400 dollárról esett be 400-ra.Onnan már nincs lentebb. Tehát 1000x400 = 400k usd -> 108 M forint. Szedi is az MN rewardokat rendeltetése szerint. Aztán valaki megszólal, DE van lentebb is. Aztán az árfolyam már 215-ön. 1000x215 = 215k usd -> 58M forint . Hát nem irigylem azt aki így fialtatja a pénzét. Legyen kockázat nem azt mondom, de ez azért már túlzás.

bármilyen más token holdolásával is így jártunk. de nem a masternode a lényeg, hanem hogy a megvett coinnak legyen kidolgozott funkciója és ne csak az ico-s tőkebevonás, bányászás és a reklám miatt legyen valami értéke. az ilyen csak pump és dumpra jó, nem holdolásra és ezt nagyon nehéz elkülöníteni.  az, hogy a realizált bevételek egy részét szétosztják a holderek között nekem szimpatikusabb, mint mondjuk az etc, bitcoin gold aminek kb semmi funkciója
Azért írtam azt, hogy az ETH is melléfogásként viselkedett MN esetében is, mert nemrég megnéztem mit is tud ez az ETH a többek között a smart contract funkcióival. Amíg nem tudtam, hogy mi az addig nem is tudtam ez mekkora ötlet. Van az ETH-nak egy hálózata , ahova fel lehet tölteni programokat, amit ha teljesül egy esemény akkor a program lefut.A hálózaton tárolni is lehet adatokat a programokon alkalmazásokon kívül , aminek díjazása van. Ahány byte kbyte stb annyi meghatározott ether. Az ethereum hálózat blokkláncában tárolt adatoknak és programoknak mindig ott lesz a nyoma és megváltoztatni soha nem lehet és nincs olyan rendszer jelenleg ami azt törölné vagy megváltoztathatná. Tehát akár a közbenső üzletkötői , vagy ügyvédi szerződéseket kötő szerepeket azonnal gépiesíteni lehet.Nem kell tárolni papíron széfekben stb.Nem semmisül meg és biztonságos. Számos nagyvállalati környezet lehet ahol ezt alkalmazni lehet. Valamint ez egy valós project ,ahol már számos ügyféllel rendelkeznek, hiába is esett ekkorát az árfolyam, mert magát a technológiát használják. Erre írtam, hogy ha van egy ilyen csodálatos működő termék  és mégis ekkorát zakózott, mert valljuk be ez a mozgás nem a BTC árát követi már, akkor hogyan fog viselkedni a többi kisebb project. De ettől függetlenül én is nézegetem , hogy melyik MN-be lehet érdemes befektetni és azon gondolkodom , hogy talán most lehet értelme amikor ilyen nyomottak az árak.Feltéve ha nem lesz még nyomottabb. :)
C:\> del c:\command.com

Til

#2723
Idézetet írta: netbit Dátum szeptember 08, 2018, 04:40:39 DÉLUTÁN
Nem tudom, figyeltétek-e, hetek óta szinte az összes youtubeos kriptoszakértő elképesztően negatívan beszél az Ethereumról. Double digit shitcoin és hasonló ütős címekkel jönnek ki és azzal riogatnak, hogy akár nullára is lemehet az ára, visszafogottabbak csak 100 dollárig mennek le. Lehet, hogy most paranoiásnak fogok tűnni, de lehet tudni, hogy ezek a kriptosztárok pénzért bármilyen tartalmat csinálnak, szóval a megrendelő kedvéért bármelyik shitcoint hypolják, próbálják terelni a népet. Csak meglep, hogy ilyen tömegesen sokan csinálják ezt. Most az összes kriptós hírcsatornán a csapból is az folyik, hogy az ethereum milyen sz*r. Nekem nincs kedvenc coinom, nem vagyok egyik iránt sem elkötelezve, az éven összesen 2 ETH-t vettem, abból is az egyiket most szerdán, szóval nem azért állok ki az eth mellett, mert bele vagyok szerelemesedve, de az, hogy az eth shitcoin, az hülyeség. Tudom, hogy a kriptovilágban a befektetők sokszor azokat jutalmazzák, akik nagyobbat ígérnek(=hazudnak), egy szép white paper és dizájnos honlap több pénzt hoz, mint a kész termék. Az eth minden nyűgjével-bajával együtt a legnagyobb altcoin, komoly csapat áll mögötte, github aktivitásuk is az egyik legnagyobb, míg a sok "ethereum killer"-ként hypolt platformok valójában nem sokat tettek le eddig az asztalra.

A múltkori bullrun előtt is pont ugyanez történt, pont előtte nagyon negatívan beszéltek az ethereumról, akkor is vásároltam. Ez nem befektetési tanács és valóban lehet, hogy lemegy bőven $200 alá is a eth, de én úgy látom, hogy ha egy nagy coinról nagyon negatívan beszélnek, az jó jel, érdemes elkezdeni gyűjtögetni.
Ezeket a nagy "kriptoszakértőket" már ismerem. Egész szép mennyiséget takarítottam meg crypto-ban. Aztán végre megindúlt a szekér 2017 Márciusától. Éreztem Decmberben a BTC 20k környékén az ETH 1400 , hogy itt az ideje Tether-be rakni.Jött K. Péter ,előbb azzal ,hogy a Tether egy nagy szar és összedől mint a kártyavár mert nincs fedezet mögötte , utána meg , hogy tartsatok ki nehogy eladjatok , mert lesz az még 30k is és egyébként is, ha lemegy az árfolyam emlékezik az előző csúcsra , ha ismét felmegy és hogy HODL mindörökké. Még több interjút is csinált másokkal ennek a pszichológiájáról.ÉÉÉSSS? Mi van ha eladom 20k-n és visszaveszem 6-on? Nem járok jobban vagy mi? ??? Egy lakás ára ment a levesbe, köszönöm szépen. Ne ennyit ezekről a youtube-os szakértőkről. Én is érzem, hogy ha tartom biztos lesz egyszer még 20k, de akár el is adhattam volna.Most hol van?Miért nem önt lelket? Vagy azért csinálta a videókat, hogy legyenek követői akiket majd jó pénzért megfejhet?
Most , ha bele döglök is addig fogok hodl-olni míg újra nem lesz a BTC 20k az ETH meg 1400, ha ez 30 év lesz akkor is, ha ez soha nem lesz akkor is.
C:\> del c:\command.com

NETKing

Idézetet írta: Til Dátum szeptember 08, 2018, 05:04:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: netbit Dátum szeptember 08, 2018, 04:40:39 DÉLUTÁN
Nem tudom, figyeltétek-e, hetek óta szinte az összes youtubeos kriptoszakértő elképesztően negatívan beszél az Ethereumról. Double digit shitcoin és hasonló ütős címekkel jönnek ki és azzal riogatnak, hogy akár nullára is lemehet az ára, visszafogottabbak csak 100 dollárig mennek le. Lehet, hogy most paranoiásnak fogok tűnni, de lehet tudni, hogy ezek a kriptosztárok pénzért bármilyen tartalmat csinálnak, szóval a megrendelő kedvéért bármelyik shitcoint hypolják, próbálják terelni a népet. Csak meglep, hogy ilyen tömegesen sokan csinálják ezt. Most az összes kriptós hírcsatornán a csapból is az folyik, hogy az ethereum milyen sz*r. Nekem nincs kedvenc coinom, nem vagyok egyik iránt sem elkötelezve, az éven összesen 2 ETH-t vettem, abból is az egyiket most szerdán, szóval nem azért állok ki az eth mellett, mert bele vagyok szerelemesedve, de az, hogy az eth shitcoin, az hülyeség. Tudom, hogy a kriptovilágban a befektetők sokszor azokat jutalmazzák, akik nagyobbat ígérnek(=hazudnak), egy szép white paper és dizájnos honlap több pénzt hoz, mint a kész termék. Az eth minden nyűgjével-bajával együtt a legnagyobb altcoin, komoly csapat áll mögötte, github aktivitásuk is az egyik legnagyobb, míg a sok "ethereum killer"-ként hypolt platformok valójában nem sokat tettek le eddig az asztalra.

A múltkori bullrun előtt is pont ugyanez történt, pont előtte nagyon negatívan beszéltek az ethereumról, akkor is vásároltam. Ez nem befektetési tanács és valóban lehet, hogy lemegy bőven $200 alá is a eth, de én úgy látom, hogy ha egy nagy coinról nagyon negatívan beszélnek, az jó jel, érdemes elkezdeni gyűjtögetni.
Ezeket a nagy "kriptoszakértőket" már ismerem. Egész szép mennyiséget takarítottam meg crypto-ban. Aztán végre megindúlt a szekér 2017 Márciusától. Éreztem Decmberben a BTC 20k környékén az ETH 1400 , hogy itt az ideje Tether-be rakni.Jött K. Péter ,előbb azzal ,hogy a Tether egy nagy szar és összedől mint a kártyavár mert nincs fedezet mögötte , utána meg , hogy tartsatok ki nehogy eladjatok , mert lesz az még 30k is és egyébként is, ha lemegy az árfolyam emlékezik az előző csúcsra , ha ismét felmegy és hogy HODL mindörökké. Még több interjút is csinált másokkal ennek a pszichológiájáról.ÉÉÉSSS? Mi van ha eladom 20k-n és visszaveszem 6-on? Nem járok jobban vagy mi? ??? Egy lakás ára ment a levesbe, köszönöm szépen. Ne ennyit ezekről a youtube-os szakértőkről. Én is érzem, hogy ha tartom biztos lesz egyszer még 20k, de akár el is adhattam volna.Most hol van?Miért nem önt lelket? Vagy azért csinálta a videókat, hogy legyenek követői akiket majd jó pénzért megfejhet?
Most , ha bele döglök is addig fogok hodl-olni míg újra nem lesz a BTC 20k az ETH meg 1400, ha ez 30 év lesz akkor is, ha ez soha nem lesz akkor is.

K. Péterről annyit hogy amiket mondott nekem nagyjából minden az ellentéte valósult meg, először is a Krakent istenitette váltásra, most itt van szar van azzal is, akkor az etc-t nem becsülte semmibe mégis elég jó kis altcoin lett a végére, arról ne is beszéljünk hogy hónapok óta nincs új videója...
Nem vagyok nagy tőzsdés, de várom már mi sül ki ebből a végére...

Til

Idézetet írta: NETKing Dátum szeptember 08, 2018, 05:14:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum szeptember 08, 2018, 05:04:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: netbit Dátum szeptember 08, 2018, 04:40:39 DÉLUTÁN
Nem tudom, figyeltétek-e, hetek óta szinte az összes youtubeos kriptoszakértő elképesztően negatívan beszél az Ethereumról. Double digit shitcoin és hasonló ütős címekkel jönnek ki és azzal riogatnak, hogy akár nullára is lemehet az ára, visszafogottabbak csak 100 dollárig mennek le. Lehet, hogy most paranoiásnak fogok tűnni, de lehet tudni, hogy ezek a kriptosztárok pénzért bármilyen tartalmat csinálnak, szóval a megrendelő kedvéért bármelyik shitcoint hypolják, próbálják terelni a népet. Csak meglep, hogy ilyen tömegesen sokan csinálják ezt. Most az összes kriptós hírcsatornán a csapból is az folyik, hogy az ethereum milyen sz*r. Nekem nincs kedvenc coinom, nem vagyok egyik iránt sem elkötelezve, az éven összesen 2 ETH-t vettem, abból is az egyiket most szerdán, szóval nem azért állok ki az eth mellett, mert bele vagyok szerelemesedve, de az, hogy az eth shitcoin, az hülyeség. Tudom, hogy a kriptovilágban a befektetők sokszor azokat jutalmazzák, akik nagyobbat ígérnek(=hazudnak), egy szép white paper és dizájnos honlap több pénzt hoz, mint a kész termék. Az eth minden nyűgjével-bajával együtt a legnagyobb altcoin, komoly csapat áll mögötte, github aktivitásuk is az egyik legnagyobb, míg a sok "ethereum killer"-ként hypolt platformok valójában nem sokat tettek le eddig az asztalra.

A múltkori bullrun előtt is pont ugyanez történt, pont előtte nagyon negatívan beszéltek az ethereumról, akkor is vásároltam. Ez nem befektetési tanács és valóban lehet, hogy lemegy bőven $200 alá is a eth, de én úgy látom, hogy ha egy nagy coinról nagyon negatívan beszélnek, az jó jel, érdemes elkezdeni gyűjtögetni.
Ezeket a nagy "kriptoszakértőket" már ismerem. Egész szép mennyiséget takarítottam meg crypto-ban. Aztán végre megindúlt a szekér 2017 Márciusától. Éreztem Decmberben a BTC 20k környékén az ETH 1400 , hogy itt az ideje Tether-be rakni.Jött K. Péter ,előbb azzal ,hogy a Tether egy nagy szar és összedől mint a kártyavár mert nincs fedezet mögötte , utána meg , hogy tartsatok ki nehogy eladjatok , mert lesz az még 30k is és egyébként is, ha lemegy az árfolyam emlékezik az előző csúcsra , ha ismét felmegy és hogy HODL mindörökké. Még több interjút is csinált másokkal ennek a pszichológiájáról.ÉÉÉSSS? Mi van ha eladom 20k-n és visszaveszem 6-on? Nem járok jobban vagy mi? ??? Egy lakás ára ment a levesbe, köszönöm szépen. Ne ennyit ezekről a youtube-os szakértőkről. Én is érzem, hogy ha tartom biztos lesz egyszer még 20k, de akár el is adhattam volna.Most hol van?Miért nem önt lelket? Vagy azért csinálta a videókat, hogy legyenek követői akiket majd jó pénzért megfejhet?
Most , ha bele döglök is addig fogok hodl-olni míg újra nem lesz a BTC 20k az ETH meg 1400, ha ez 30 év lesz akkor is, ha ez soha nem lesz akkor is.

K. Péterről annyit hogy amiket mondott nekem nagyjából minden az ellentéte valósult meg, először is a Krakent istenitette váltásra, most itt van szar van azzal is, akkor az etc-t nem becsülte semmibe mégis elég jó kis altcoin lett a végére, arról ne is beszéljünk hogy hónapok óta nincs új videója...
Nem vagyok nagy tőzsdés, de várom már mi sül ki ebből a végére...
Akkor itt az ideje ETH-t venni , ahogy Netbit mondta, hogy most épp az ETH-t hiszik annak, hogy összedől és úgy is az ellentéte lesz. K.Péter is a végén, már azt mondta , hogy egy coin van az pedig a BTC. :D
C:\> del c:\command.com

netbit

#2726
Idézetet írta: Til Dátum szeptember 08, 2018, 05:04:29 DÉLUTÁN
Jött K. Péter ,előbb azzal ,hogy a Tether egy nagy szar és összedől mint a kártyavár mert nincs fedezet mögötte , utána meg , hogy tartsatok ki nehogy eladjatok , mert lesz az még 30k is és egyébként is, ha lemegy az árfolyam emlékezik az előző csúcsra , ha ismét felmegy és hogy HODL mindörökké.

Azt azért tényleg csúnyán elkúrtad, ha 1400-nál még nem adtál el. Én 1000 alatt eladtam, tehát túl korán, de az még mindig a jobbik eset.

Sajnos ezektől a "stabil coinoktól" én is félek és igaz, hogy a tether eddig kitartott, de ha megfigyelted, pont az éven szinte az összes tőzsde bevezetett a tether mellett valami mást is:
Bittrex - TrueUSD (ez is csak egy ethereum token, szinte bárki tud ilyet csinálni)
Binance - TrueUSD
Bitfinex - DAI (ez is ethereum token, ezt egyébként jobbnak nézem, de meglepő, hogy pont a Bitfinex, akik a tether gazdái bevezetnek egy másik stabil coint)
HitBTC - DAI, TrueUSD

A bittrexen régóta van egy Nubits nevű stabilcoin, 2014-től idén márciusig, közel 4 évig valóban $1 körül mozgott az ára, csak egyszer szakadt be 2016-ban valamiért és most az éven viszont március óta durván lement, jelenleg 11 cent. Nem lehet kizárni, hogy más stabilcoin is a Nubits sorsára jut egyszer.

Remélem, hogy csak a Tether riogatás miatt vezette be a többi tőzsde az alternatívákat, de azért megvan bennem is a félelem, hogy ez mögött valami egyéb hátsó szándék is lehet. Nem lepne meg, ha egy bullrun után a sok okos kriptoszakértő pl. TrueUSD-be próbálná terelni a népet, amit szépen Tether (USDT) után TUSD-nek neveztek el, hogy jól összezavarják őket, aztán meg kiderül, hogy van egy kis bug a tokenben elrejtve, elvesztik az emberek a pénzüket.
Nekem egyébként a DAI jobbnak tűnik, ott elvileg a Maker (MKR) tulajoké a kockázat, de hát a kriptovilágban bármiről kiderülhet, hogy átverés és az tényleg szívás, ha egy bullrun után ilyenbe kifizetsz mindent, aztán elbuksz mindent.

Til

Idézetet írta: netbit Dátum szeptember 08, 2018, 06:27:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum szeptember 08, 2018, 05:04:29 DÉLUTÁN
Jött K. Péter ,előbb azzal ,hogy a Tether egy nagy szar és összedől mint a kártyavár mert nincs fedezet mögötte , utána meg , hogy tartsatok ki nehogy eladjatok , mert lesz az még 30k is és egyébként is, ha lemegy az árfolyam emlékezik az előző csúcsra , ha ismét felmegy és hogy HODL mindörökké.

Azt azért tényleg csúnyán elkúrtad, ha 1400-nál még nem adtál el. Én 1000 alatt eladtam, tehát túl korán, de az még mindig a jobbik eset.

Sajnos ezektől a "stabil coinoktól" én is félek és igaz, hogy a tether eddig kitartott, de ha megfigyelted, pont az éven szinte az összes tőzsde bevezetett a tether mellett valami mást is:
Bittrex - TrueUSD (ez is csak egy ethereum token, szinte bárki tud ilyet csinálni)
Binance - TrueUSD
Bitfinex - DAI (ez is ethereum token, ezt egyébként jobbnak nézem, de meglepő, hogy pont a Bitfinex, akik a tether gazdái bevezetnek egy másik stabil coint)
HitBTC - DAI, TrueUSD

A bittrexen régóta van egy Nubits nevű stabilcoin, 2014-től idén márciusig, közel 4 évig valóban $1 körül mozgott az ára, csak egyszer szakadt be 2016-ban valamiért és most az éven viszont március óta durván lement, jelenleg 11 cent. Nem lehet kizárni, hogy más stabilcoin is a Nubits sorsára jut egyszer.

Remélem, hogy csak a Tether riogatás miatt vezette be a többi tőzsde az alternatívákat, de azért megvan bennem is a félelem, hogy ez mögött valami egyéb hátsó szándék is lehet. Nem lepne meg, ha egy bullrun után a sok okos kriptoszakértő pl. TrueUSD-be próbálná terelni a népet, amit szépen Tether (USDT) után TUSD-nek neveztek el, hogy jól összezavarják őket, aztán meg kiderül, hogy van egy kis bug a tokenben elrejtve, elvesztik az emberek a pénzüket.
Nekem egyébként a DAI jobbnak tűnik, ott elvileg a Maker (MKR) tulajoké a kockázat, de hát a kriptovilágban bármiről kiderülhet, hogy átverés és az tényleg szívás, ha egy bullrun után ilyenbe kifizetsz mindent, aztán elbuksz mindent.
Ja elcsesztem, de mit is várok, utólag könnyű okosnak lenni. Úgy döntöttem , hogy vagy bejön és akkor végre lesz valami, vagy nem lesz semmi és marad minden a régiben. Tapasztalatom nem volt. Most már van. Most már résen leszek. Mikor megjön az új hús a piacra én lesben fogok állni. :D
C:\> del c:\command.com

Til

Arról mit gondoltok, hogy minél jobban püfölik az ETH-t annál jobban omlik össze a piac.Ott van az új eip-1234 elfogadás, ami kedvezőtlenül hat a bányászokra. Ott van a sok ICO szabályozás. Sok kriptohívő negatívan beszél róla. Be akarják vezetni az ETH futures-t. Valamint egyéb negatív hírek. Látványosan sokkal többet esett mint más altcoin és a BTC-hez is nagyban esett.Vagy ezt csak én érzem így?
C:\> del c:\command.com

netbit

Idézetet írta: Til Dátum szeptember 08, 2018, 07:44:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: netbit Dátum szeptember 08, 2018, 06:27:49 DÉLUTÁN
Azt azért tényleg csúnyán elkúrtad, ha 1400-nál még nem adtál el. Én 1000 alatt eladtam, tehát túl korán, de az még mindig a jobbik eset.
Ja elcsesztem, de mit is várok, utólag könnyű okosnak lenni. Úgy döntöttem , hogy vagy bejön és akkor végre lesz valami, vagy nem lesz semmi és marad minden a régiben. Tapasztalatom nem volt. Most már van. Most már résen leszek. Mikor megjön az új hús a piacra én lesben fogok állni. :D
Igen, ez a játék a kezdők megkopasztásáról szól. Én a Chaincoin pumpát szoptam be :) Ez volt a kriptótörténelem talán legnagyobb pumpája. A hülye fax megette velünk, hogy létezik olyan, hogy buy low stay high :), ha mindenki hodl. Szerencsére akkor még csak kevés pénzem volt tőzsdén és nem magas áron vettem. Én is végigültem az esést, aztán hónapokkal később mikor nagyon lement, akkor még vettem, elkezdtem kereskedni és végül ki tudtam szállni csekély profittal, de ezt ne csináljátok shitcoinnal, hogy újabb vásárlással próbáljátok menteni az elcseszett helyzetet.

Dolce

#2730
itt is a 200-as eth amire vártam. na nézzük megtartja-e ha nem akkor 153 lehet a következő szint középtávon

Dolce

#2731
Idézetet írta: Til Dátum szeptember 08, 2018, 05:04:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: netbit Dátum szeptember 08, 2018, 04:40:39 DÉLUTÁN
Nem tudom, figyeltétek-e, hetek óta szinte az összes youtubeos kriptoszakértő elképesztően negatívan beszél az Ethereumról. Double digit shitcoin és hasonló ütős címekkel jönnek ki és azzal riogatnak, hogy akár nullára is lemehet az ára, visszafogottabbak csak 100 dollárig mennek le. Lehet, hogy most paranoiásnak fogok tűnni, de lehet tudni, hogy ezek a kriptosztárok pénzért bármilyen tartalmat csinálnak, szóval a megrendelő kedvéért bármelyik shitcoint hypolják, próbálják terelni a népet. Csak meglep, hogy ilyen tömegesen sokan csinálják ezt. Most az összes kriptós hírcsatornán a csapból is az folyik, hogy az ethereum milyen sz*r. Nekem nincs kedvenc coinom, nem vagyok egyik iránt sem elkötelezve, az éven összesen 2 ETH-t vettem, abból is az egyiket most szerdán, szóval nem azért állok ki az eth mellett, mert bele vagyok szerelemesedve, de az, hogy az eth shitcoin, az hülyeség. Tudom, hogy a kriptovilágban a befektetők sokszor azokat jutalmazzák, akik nagyobbat ígérnek(=hazudnak), egy szép white paper és dizájnos honlap több pénzt hoz, mint a kész termék. Az eth minden nyűgjével-bajával együtt a legnagyobb altcoin, komoly csapat áll mögötte, github aktivitásuk is az egyik legnagyobb, míg a sok "ethereum killer"-ként hypolt platformok valójában nem sokat tettek le eddig az asztalra.

A múltkori bullrun előtt is pont ugyanez történt, pont előtte nagyon negatívan beszéltek az ethereumról, akkor is vásároltam. Ez nem befektetési tanács és valóban lehet, hogy lemegy bőven $200 alá is a eth, de én úgy látom, hogy ha egy nagy coinról nagyon negatívan beszélnek, az jó jel, érdemes elkezdeni gyűjtögetni.
Ezeket a nagy "kriptoszakértőket" már ismerem. Egész szép mennyiséget takarítottam meg crypto-ban. Aztán végre megindúlt a szekér 2017 Márciusától. Éreztem Decmberben a BTC 20k környékén az ETH 1400 , hogy itt az ideje Tether-be rakni.Jött K. Péter ,előbb azzal ,hogy a Tether egy nagy szar és összedől mint a kártyavár mert nincs fedezet mögötte , utána meg , hogy tartsatok ki nehogy eladjatok , mert lesz az még 30k is és egyébként is, ha lemegy az árfolyam emlékezik az előző csúcsra , ha ismét felmegy és hogy HODL mindörökké. Még több interjút is csinált másokkal ennek a pszichológiájáról.ÉÉÉSSS? Mi van ha eladom 20k-n és visszaveszem 6-on? Nem járok jobban vagy mi? ??? Egy lakás ára ment a levesbe, köszönöm szépen. Ne ennyit ezekről a youtube-os szakértőkről. Én is érzem, hogy ha tartom biztos lesz egyszer még 20k, de akár el is adhattam volna.Most hol van?Miért nem önt lelket? Vagy azért csinálta a videókat, hogy legyenek követői akiket majd jó pénzért megfejhet?
Most , ha bele döglök is addig fogok hodl-olni míg újra nem lesz a BTC 20k az ETH meg 1400, ha ez 30 év lesz akkor is, ha ez soha nem lesz akkor is.

baszki én is azért szálltam vissza túl korán mert beparáztattak a tetherrel. ha még jobban hallgatok ezekre akkor 2 lakást bukok. aztán ők meg lehet 1000  dollárocskával játszadoztak

legjobban faterom látta szakmunkás végzettséggel. adjak el a francba mindent, mert ez túl szép hogy igaz legyen. bármennyire is jó dolog a kriptó

Dolce

#2732
Ha már stable coinok. Mutatja a piac idétlenségét, hogy a digixdao aminek 1g aranyafedezete van 1 coin mögött most 3 dollárral olcsóbb, mint 1g arany:)

jó kis arbitrázst lehetne csinálni

Til

Ha a pumpát kivesszük, teljesen normális az ár.
C:\> del c:\command.com

Mickey


Lehet, hogy a grafikonon trade növekedés szempontjából normális a jelenlegi ár. Viszont a bányát üzemeltetni nem rentábilis...





Idézetet írta: Til Dátum szeptember 09, 2018, 08:07:30 DÉLELŐTT
Ha a pumpát kivesszük, teljesen normális az ár.

Dolce

az eth a pár évvel ezelőtti btc-t ismétli: ezer feletti szintről 200. szóval hold 19 ezerig, közben kereskedve is:) kár, hogy ötször nagyobb a supply

netbit


Dolce

#2737
Idézetet írta: netbit Dátum szeptember 09, 2018, 08:54:17 DÉLELŐTT
Ti milyen coinokat vásároltok?

eth meg 2 "részvényes" coin amiről írtam. esetleg bittube (de azt inkább bányászni szeretném weboldalba építve a videolejátszóját), neot vennék még 10 dollárért majd (de 17 dolláron erős támasz van)

de a legjobb stratégia talán ha elül a vérfürdő és egyenként abba belemeni amit elkezdenek pumpálni a top50-ben

Karcsi papa

200$ először, másodszor és harmadszor, tegyük duplázásra a tétet!

Ez nem befektetési tanácsadás, tehát ha ezzel a szándékkal álltál neki olvasni ezt az elemzést akkor itt be is zárhatod az oldalt, viszont ha a jelenlegi mozgásra illetve az adott szituációból következtetve arra vagy kíváncsi, mi várható, akkor jó olvasást kívánok!

Picike Poloniex körkép 09.09!

BTC, durván 300$-os hirtelen visszaeséssel a 6,121$-os szinten zártuk a tegnapi mozgás, ez nem néz ki túl fényesen, de annyira rosszul sem, mintha a semmi közepén csapkodnának a gyertyák le-fel. Igaz hogy nem a 6,180$-os támaszon, de ennek eléggé a vonzáskörzetében láthatunk egy szűk oldalazó mozgást. A macik határozat apró lépésekkel araszolnak hátrafelé, ez egy jó hír lehet ha továbbra is ez a haditerv, viszont ennél sokkal nagyobb baj, hogy a bikák is hátrafelé haladnak, sokkal határozottabb léptekben. Ez lehet hogy csapda, csak nehogy ennek lényegére a macik hamarabb ráérezzenek és órák alatt visszarántsák az árat 5,000$-os szintek környékére.

Napos: megérkeztünk a 6,180$-os támaszra, illetve ezen kicsit át is szúrtunk,  tehát a felvázolt Elliot hullám lehetőségnek megfelelően a 2.  korrekciós hullám lezárásának egy ideális pontjához érkeztünk, feltéve hogy a mai nap történik egy határozott fordulat és minimum az előző gyertya 6,397$-os nyitószintjét elérjük. RSI padlót fogott, ez abban a tekintetben lehet rossz hír, hogy egy intenzív csökkenést is kiválthat és a már említett 5,000$-os szintet támadhatja meg.

BTCUSD Short/Long chartok: egyértelmű amit látunk, tehát hogy a macik ismét a 39 ezres szint környéket elérve, valami oknál fogva visszavonulót fújtak, ez tök jó, viszont ismét lesznek e olyan bénák a bikák, hogy ezt a helyzetet ne tudja kihasználni vagy másik megoldás nem is szeretnék kihasználni. Ez az utolsó megállapítás ha ránézünk a Long chartra még igaz is lehet, mivel ha csak arra vártak,  hogy macik lendülete kifulladjon, az már két nappal ezelőtt megtörtént, de sajnos ennél a pontnál kezdtek a bikák is hátrálni és ez még mindig tart.
Short chart: https://www.tradingview.com/x/ghYPjXjr/
Long chart: https://www.tradingview.com/x/XPmCBEDt/

"Hetes idősík, az utolsó gyertya kicsit jobban mutat mint az előző kettő, jobban már csak akkor nézett volna ki ha elérjük a 7,770$-os ellenállást. Panaszra azonban nincs okunk,  mivel tartunk egy lassan emelkedő trendet, ami itt igazán emelkedő trendé akkor válik ha a 8,384$-os előző csúcs fölé tudunk kerekedni. Ez az ellenállás előtti zárás, még egy pozitívumot tartogathat, méghozzá esélyt egy határozott gyertyával történő ellenállás átlépésre, amit ha sikerül összehozni még ezen a héten, akkor havi zárás tekintetében magasabbra is nyújtózkodhatunk, mint a 9,069$-os ellenállás, tehát merészen a 11,700$-os ellenállást is az elvárások közé tehetjük, ezt a csésze alakzat is erősítené!"


Pillanat kép órás: https://www.tradingview.com/x/awKlRry4/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/aLok9RSz/
https://www.tradingview.com/x/8aOSP4L8/
Pillanat kép hetes: https://www.tradingview.com/x/brckTsWD/
Tavaly!: https://www.tradingview.com/x/DMlyuzLq/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ETH, nagyon nem kell magyarázni a történéseket, vakon követjük a Bitcoint mozgását. Ez a mozgás órás idősíkon ad néha egy két apró lehetőséget, viszont ezekkel sok mindent kezdeni nem lehet, mivel annyira bizonytalan, mi mit és miért követ. Napos nézetben régóta láthatunk egy ABC csökkenő hullámot, ennek az utolsó C hulláma  eléggé hosszúra nyúlott, ez okozott is bizonytalanságot, mi van ha ez egy Elliott 3. hulláma és mint látjuk, ez végül valóban egy Elliott hullám. A 3 hetes oldalazó mozgás elején látható intenzívebb emelkedés, a 4. korrekciós hullám okán történt, az időhúzó oldalazás pedig az 5. hullámnak ágyazott meg. Az 5. impulzust lezáró hullám ha igazodik a zöld csökkenő ékhez, akkor 160$ magasságában záródhat, viszont ha ebbe beleszól a Bitcoin és a tegnapi gyertyával lezárta a csökkenő irányú mozgást, akkor itt sem tehetünk mást, mint ennek megfelelően impulzust lezárva kezdünk felfelé mozogni.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/5JS2sbyz/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/Zk4S62yN/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZEC, tenisz hasonlatot keresve ezt nevezhetjük, ki nem kényszerített hibának, mivel ha nincs a Bitcoin, akkor a kialakult oldalazásból szinte biztos, hogy az 50-es mozgóátlagról visszafordul a mozgás és láthatunk egy újabb emelkedő hullámot. Ehelyett mint kés a vajon léptünk át a mozgóátlagon, meg sem állva a 116.5$-os szintig.  Itt várjuk most az ítéletet, vissza esünk e 100$ környékére vagy végre a Bitcoin bikák kitörnek e a karámból, előidézve egy pozitív hangulatot.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/WbXMTSvd/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/D62pyr6B/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DASH,  ha fele ilyen erősen tartaná magát az ETH, akkor most 400$ környékén várhatnánk, amíg a Bitcoin megoldja problémáit. Nekem legalábbis meglepetés, hogy Bitcoin által kikényszerített visszaesést, viszonylag hamar kiheverte a mozgás és visszaerősödtünk fibo 0.61 magasságába, ahol sajnos tegnap ismét kaptunk egy pofont. Viszont ha további pofonok nem érkeznek, akkor az előző napokban látható emelkedéssel, szép lassan visszakúszhatunk a 220$-os ellenállásra, reménykedve abban, hogy itt sem érkeznek újabb pofonok.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/uVvc3cJQ/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/98IToC1J/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LTC,  tegnapi zuhanást megelőző mozgás, mint látjuk kialakított egy háromszöget, ezt ha az előtte látható intenzív csökkenéssel árbóc alakzatként kezelünk, az egy elég nagy csökkenéshez is vezethet. Tehát ez a tegnapi háromszögből kilépés, hacsak időközben a Bitcoin másképp nem gondolja, akkor 50$ alatti szintek eléréséhez fog vezetni.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/iB4scORa/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/dypG3YXh/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XRP, fej-váll lehetőség, köszönhetően a Bitcoin mozgása által kikényszerített további csökkenésnek meghiúsult. Az újabb lehetőséget most egy dupla alj kínálja fel 0.2692$-os magasságban, viszont ez is csak egy látszólag jónak nevezhető szituáció, mivel Bitcoin áremelkedés nélkül nem ér semmit. Ez látszólag egy elég mély alakzat ha a nyakvonalat 0.305$-os magasságban hozzuk, majd ennek megfelelően várjuk a 0.34$ környéki célba érkezést.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/1X4fGEFA/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/C0dlzjC0/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

REP,  sajnos elég könnyen elértük a 14$-os támaszt, ennek a lehetősége már tegnap is benne volt a levegőben, de bíztunk abban hogy a Bitcoin az oldalazást felfelé hagyja el. A jelenleg berajzolt csökkenő ék, abban az esetben állja meg a helyét ha ennek megfelelően a Bitcoin is felfelé mozog, ellenkező esetben a támaszt módosítása szarul és kicsit jobb formát felvéve a 12$-os magasságában jelölhet ki egy támasz érintési pontot.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/vLYTqclF/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/xyoZR3Ac/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ETC, a piros háromszög által létrejött árbóc lehetőség a 10$-os támasz elérését könnyen megvalósíthatja, sőt ha az árbóc rúdját nézzük, akkor még sokkal nagyobbat is. Nagyon apró az ETC a Bitcoin viharos tengerén, ezért ezt a kis csónakot elég könnyen dobálják a hullámok, ilyen esetben mint a mostani csökkenő irányba láthatunk jelentősebb kilengést, de ennek ellenkezőjét is láttuk már, amikor egy-egy nagyobb hullámot sikerül meglovagolni, ebben bízva várjuk most is a folytatást.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/2p4SpeUw/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/RV92Anac/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XMR, akkora a Bitcoin által kikényszerített csökkenő irányú nyomás, hogy bármennyire is küzd ellene az ár, ezt a harcot időnként fel kell adni. A tegnapi nyomásnak köszönhetően, kis híján elértük a 100$-os támaszt. Néhány nappal ezelőtt 40$-os emelkedést sikerült összehozni, 600$-os Bitcoin áremelkedés segítséggel, most csökkenő irányba 1,000$-os csökkenés kellett a Bitcoin részéről, hogy vissza érkezzünk a kiindulási szintre. Ezeket az arányokat kellene egy esetleges emelkedésnél, majd a folytatásban kihasználni.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/PGM6yx02/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/xPDSPehk/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NXT, az a háromszög itt is megvan,ami a folytatásban problémát okozhat szinte az összes charton, viszont az összes charton jelentősége csak akkor van ha a Bitcoin is ennek megfelelően mozog. Nem várunk semmit a folytatástól csak nézzük messziről, de könnyen szerepelhet a lehetőségek között a 0.055$-os támasz meglátogatása. Ezen a támaszon pozíció nyitást nem terveztünk, ennek ellenére ki fogjuk használni, amibe a január elején keletkezett kisebb hasznot fogjuk visszaforgatni.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/V8GscFrO/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/g1ozybwG/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STR, ha a tegnapi visszaesést megelőzően nem sikerül egy kis emelkedést összehozni, akkor most 0.18$ magasságában várnánk a folytatást. A folytatásban, azonban ez a 0.18$-os színt simán összejöhet, sőt még több is ha a Bitcoin csökkenő irányba folytatja a mozgást.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/7xVcPToA/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/QsAPVzyM/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BCH, abban az esetben ha elérjük a kék támaszt 440$-os magasságban, azt remélhetőleg a lila éknek megfelelően tesszük, de akkor sem panaszkodnánk ha most átlépjük a lila ellenállást, majd ugyancsak éknek megfelelően visszaerősödnénk a 200-as mozgóátlagra. Viszont ha megnézzük a lila csökkenő ék jelenlegi formáját, akkor normális kinézete a 396$-os támaszon alakulhat ki.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/oE8QvABe/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/5GjCGHTS/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NEO, az utolsó charthoz érve meg is ugrott a Bitcoin, ami magával is húzott mindenkit. Tehát ebből a jelenlegi hirtelen emelkedésből arra kell gondoljunk, hogy a 16$-os támasz veszélye elárulhat,  de mivel ennek könnyen lehet a vége egy felszúrás, ezért csak óvatosan. Ennek az óvatosságnak az okán, a csökkenő ék támaszát egyenlőre ehhez a 16$-os támaszhoz igazítom, de bízunk abban, hogy erre mégse lesz szükség.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/bXakzNk5/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/0dZ8pLAx/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Napi elemzések a steemit.com oldalán is elérhetőek, ahol a szavazatoddal még egy kis plusszal is hozzájárulhatsz az elemzéshez! Illetve ha van javaslatod mivel tehetném még érdekesebbé a napi elemzéseket azt is jelezd, plusz ha van kritikád azt se tartsd magadban. Legfontosabb pedig hogy mindig kérd ki más elemzők véleményét is ne csak egy alapján dönts!

https://steemit.com/@cryptoparaszt
https://www.facebook.com/groups/CryptoTraderHungary/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Karcsi papa

Zöld nullát sikerült tegnap kipörgetni, tehát a duplázást próbáljuk meg újra !

Ez nem befektetési tanácsadás, tehát ha ezzel a szándékkal álltál neki olvasni ezt az elemzést akkor itt be is zárhatod az oldalt, viszont ha a jelenlegi mozgásra illetve az adott szituációból következtetve arra vagy kíváncsi, mi várható, akkor jó olvasást kívánok!

Picike Poloniex körkép 09.10!

BTC, a tegnapi körképet azzal kezdtem, hogy 300$ visszaeséssel zártuk a tegnapi napot, de mivel a végére értem, ez a 300$-os hátrány ledolgozásra került. Ez első ránézésre, azt a manipulálták mozgás mutatja, amivel már jó néhányszor szórakoztatnak bennünket. Éjfélkör érkezett egy újabb 200$-os csomag, ami egy leszúrást követően éles fordulatot vett és próbál araszolni felfelé. Ennek a végeredménye még nem tudjuk mi lesz, de ha visszarántják a 200$-os csökkenést, azzal csak megerősítik manipulált árumozgást, viszont hogy ez a 200$-os kiugrás a jelenlegi szintről történik vagy előtte visszacsorog a leszúrás szintjére, az még nem világos. A kék 6,121$-os támasznál látható leszúrás nem biztos hogy árván marad, ha mégis az csak megerősíti a fordulat lehetőségét.

Napos: tegnap már nem csökkent tovább az ár, tehát egyenlőre a 2. hullám zárásának tökéletes  6,121$-os szint, viszont ez egyenlőre még nagyon gyenge lábakon áll, mivel ahhoz hogy konkrét 3. hullámról beszéljünk át kell lépje az 1. szintet 7,395$-os magasságban. Viszont a 3. hullámnál is lényegesebb, a világoskék színnel rajzolt csökkenő ék ellenállásának határozott gyertyákkal történő átlépése, ezt max 3-4 napon belül látnunk kellene, különben maradunk a bizonytalanságban.

BTCUSD Short/Long chartok: a macik 2 napig hátráltak, tegnap viszont elgondolkodhattak van e értelme, mivel a bikák is hátrafelé haladnak, amivel igazán senki se jár jól. Tehát ez egy elég furcsa szituáció, ahol az egyik fél átadja a lehetőséget, viszont ez a másik oldalon egyáltalán nem érdekel senkit, mutatva ezzel minél rosszabb annál jobb lesz később.
Short chart: https://www.tradingview.com/x/Or1mgRvm/
Long chart: https://www.tradingview.com/x/RjBZfitc/

Hetes idősík, sajnos a múlt hetet ismét egy nagyobb piros gyertyával zártuk,  viszont a sajnos szót csak azért emelem ki, mivel az előzőekben is látható hasonló gyertyák után 2-3 hetes csökkenés következett, ami az itt elég közel lévő 4,950$-os támaszt simán elérheti.
Volume oszlopok is jól visszahúzódtak, tartva magukat a 20-as átlag alatt, tehát egy esetleges emelkedő trend kezdeti lépését is jelezhetné ennek az átlépése.
RSI fenntartva a bizonytalanságot a sáv közepén mozog, igazán nem eldöntve melyik irányba mozduljon el. Viszont az esetleges 20-as szint csökkenő irányú átlépése elég súlyos következménnyel járna, ahol még a 3,000$-os szint sem lenne biztonságban. Ennek ellentéte ha a 80-as szintet lépünk át felfelé, ott kezdődhetne az igazi banzáj, tehát akik viszonylag biztos akarnak menni, azok várják meg ennek a szintnek az elérését, viszont itt már jócskán benne leszünk néhány ezer $-os emelkedésben, amit én nem igazán hagynák benne, még a jelenlegi kockázatok ellenére sem.


Pillanat kép órás: https://www.tradingview.com/x/WMVOAhaF/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/aLok9RSz/
https://www.tradingview.com/x/pUEYpz1G/
Pillanat kép hetes: https://www.tradingview.com/x/dkgJlbSW/
Tavaly!: https://www.tradingview.com/x/DMlyuzLq/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ETH, a Bitcoin kiugrásnak köszönhetően sikerült nagyjából 3/4 résznyi hátrányát ledolgozni az előző napi visszaesésnek, amí megint nem a legjobb, mivel a mai 200$-os csökkenő hullámmal viszont hajszálpontosan lekövettük a Bitcoin mozgását. Tehát ez olyan, hogy engedjünk egy kicsit a nadrágszíjon, de ha lehet mindig jobban szorítsunk rajta. Ez a módszernek mintha Vitalik Buterin se nagyon örülne, legalábbis elég furcsa tweetjei vannak mostanában vagy pont erre játszik rá ő is és a minél rosszabb annál jobb gondolat a fő menetirány ebben az esetben is.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/vqVDrwgM/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/Xa1zho08/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZEC, az utóbbi csúcsok összekötésével, főleg a támasz szempontjából elég furcsa ék alakzatot kapunk, amire így alapozni sem lehet, az ellenállás stabilnak látszik és mutat egy határozat csökkenő trendet. Erre az ellenállásra tegnap elég szépen rátapadtunk, viszont az átlépés nem a legideálisabb formában történt, ezért jelentősége sincs és inkább csak egy oldalazás megkezdésére utal. Ebből a bizonytalan mozgásból is csak a Bitcoin valamelyik irányba történő határozott megindulása mozdíthatja ki az árat.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/UBBarMZr/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/E8SR5MOD/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DASH,  a tegnapi "ha további pofonok nem érkeznek"  megjegyzés, lassacskán mintha kezdené megállni a helyét, legalábbis egyenlőre azt látjuk hogy határozott apró lépésekkel, de haladunk a lila emelkedő sávval is berajzolt emelkedő sáv viszonylagos határain belül. A 220$-os ellenállás eléréséhez már csak egy ugrásra lenne szükség, ami ha nagy változás főleg csökkenő irányba a Bitcoin a mozgásában nem következik be, szép lassan meg is valósulhat.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/z0cFJREk/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/9kVkZEBM/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LTC,  mintha a Bitcoin chartot látnánk, az események úgy követik egymást. A tegnapi kiugrás szerencsére jó hatással volt az árva és sikerült az 55$-os ellenállás fölé jutni, majd az éjjeli kisebb csökkenéssel kialakulni látszik egy oldalazó sáv. Ennek a sávnak szinte semmi szerepe nincs egy ennyire Bitcoin által irányított mozgásban, de viszonyítási alapként utólag jó szolgálatot tehet.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/CWX4Ecz8/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/E2qR2JVv/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XRP, a dupla aljnak tökéletes emelkedő mozgás, tegnap délutánig jól tartotta magát, majd valószínű korrekciós szándékkal csökkenő irányú mozgás kezdődött, amibe sajnos elég rosszkor becsatlakozott az éjjeli 200$-os Bitcoin csökkenés és magával rántotta az árat, majdnem a kiindulási szintre. Itt most megint a Bitcoint kezében vagyunk, mint mostanában minden nap, de reméljük szerencsésen a dupla aljnak megfelelően, ebből a helyzetből is sikerül emelkedéssel folytatni.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/DAmKpKd3/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/7YS3TztT/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

REP,  még tegnap délelőtt egy nagyobb bika gyertyával kiléptünk az ékből, majd az éjjeli Bitcoin segítséggel láthatunk egy kisebb visszalépést, de ennek folytatásában a további határozott emelkedő mozgás egyenlőre elmaradt. A folytatásban ha az éknek megfelelő mozgás következik, akkor emelkedéssel folytatjuk megcélozva 200-as mozgóátlagot, ellenkező esetben ismét beszorulhatunk egy bizonytalan oldalazó mozgásba.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/91BdyyXM/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/j10ZnkBQ/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ETC, a tegnap déli Bitcoin kiugrásnak köszönhetően határozat gyertyával tudtok elszakítani az ellenállást, viszont mint látjuk később elfogyott a támogatás, tehát az erő is és egy oldalazásszerű mozgással rátapadva az 50-es mozgóátlagra, egyenlőre nem nagyon tud dönteni a mozgás. Tudjuk hogy mire vár, arra hogy a Bitcoin valamelyik irányba határozottan meginduljon, de erre már szinte az egész crypto piac, tehát semmi új nincs a nap alatt.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/YsraqZll/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/VXxtNaL9/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

XMR, az ellenállást átlépő gyertyához itt is megkaptuk a segítséget, majd mivel ez a későbbiek folyamán inkább átváltott egy kivárásra nem is történt semmi érdemi elmozdulás. Most azt várjak, hogy az 50-es mozgóátlagról eltudjunk rugaszkodni felfelé, ez abban az esetben ha egy újabb 2-300$-os Bitcoin segítség megérkezik a 119$-os ellenállás elérését is lehetővé teheti. Napos nézetben az ékből kilépést követő emelkedés a felvázolt Elliott hullámmal is megvalósulhat!

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/z03FC5Vh/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/BXKK7DvA/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NXT, arra várunk, hogy az ellenállás határozat átlépése után a Bitcoin mozgás által kikényszerített újbóli visszaesésből emelkedéssel tudjuk folytatni. Ez egy elég jó kívánság, csak attól várjuk a segítséget, aki a sorozatos zűröket is okozza és ez így teljes bizonytalanságot eredményez. A tegnap ellenállás átlépést ékből kilépésként is nézhetjük, ebből kiindulva a 200-as mozgóátlag, mint célszínt nem kéne hogy túlzó elvárás legyen.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/W57LcuXK/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/SASyjT4S/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STR, egy határozott lila ellenállással követhető itt is a csökkenő mozgás, ami kiegészülve egy vékony támasszal ék szerepét is betöltheti. Ezt az ellenállást is határozott gyertyával kellene áttörni, ami egyenlőre nem nagyon sikerül,  ez azonban csak Bitcoin segítséggel történhet meg,  ezért sok dolgunk nincs is csak várni.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/oZo9ZBbU/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/LIZVql1I/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BCH, 7. napja vagyunk egy csökkenő trendben, amit legjobban napos nézetben az 50-es mozgóátlagról történő visszafordulás érzékeltet. Elég rossz pillanatban jött ez a csökkenő trend, amikor már majdnem kialakult egy olyan emelkedő mozgás, amellyel elég közel kerülhetünk volna a trendfordulóhoz. Ehelyett most azzal küzdünk, hogy az 50-es mozgóátlagot átlépve, a 200-as mozgóátlagot, majd az 597$-os ellenállást ismét letudjuk e győzni,  rosszabb esetben visszaesünk a kék támasz 440$-os magasságába.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/l0ef7Xp0/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/Ui2585Yz/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NEO, a már több helyen látható szituációhoz hasonlóan a lila ellenállást átléptük,  tehát a csökkenő ékből is kiléptünk, viszont jócskán elvagyunk maradva, még a 200-as mozgóátlagtól is, aminek az elérése normális esetben gyerekjáték volna. Amit tehetünk, ebben az esetben is a kivárás és reméljük holnap nem a 16$-os támasz, hanem a 200-as mozgóátlag kaphatja a főszerepet.

Pillanat kép 1 órás: https://www.tradingview.com/x/F5FIcLX5/
Pillanat kép napos: https://www.tradingview.com/x/FG1YoEbl/

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Napi elemzések a steemit.com oldalán is elérhetőek, ahol a szavazatoddal még egy kis plusszal is hozzájárulhatsz az elemzéshez! Illetve ha van javaslatod mivel tehetném még érdekesebbé a napi elemzéseket azt is jelezd, plusz ha van kritikád azt se tartsd magadban. Legfontosabb pedig hogy mindig kérd ki más elemzők véleményét is ne csak egy alapján dönts!

https://steemit.com/@cryptoparaszt
https://www.facebook.com/groups/CryptoTraderHungary/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!