Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 9 Vendégek van a témában

ScubaCrab

Idézetet írta: petiznet Dátum április 11, 2017, 03:27:33 DÉLUTÁN
Ti hogy oldottátok meg a képet a videókártyán? Itthon hdmivel vittem tv-re a képet, de le szeretném vinni a garázsba a riget és a tv-t nem szeretném levinni. gondolkodtam, hogy a monitort hurcibászom annyit kibírok de azon meg csak sima VGA van és nem kapok hozzá átalakítót. vennem kell egy monitort?

Teamviewerrel jól működik és kezelhető a gép. Az a gond, hogy ha nincs bedugva a videókártyára semmi, akkor nem is bootol a rendszer. Erre keresnék én megoldást, hátha nem csak hdmi dummy-val lehet megoldani. VGA-hoz lehet kapni átalakítot 3-4ezerért, én mondjuk media marktban kaptam mert sürgős volt, 8000.

Zorg33

Idézetet írta: ScubaCrab Dátum április 11, 2017, 03:29:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: petiznet Dátum április 11, 2017, 03:27:33 DÉLUTÁN
Ti hogy oldottátok meg a képet a videókártyán? Itthon hdmivel vittem tv-re a képet, de le szeretném vinni a garázsba a riget és a tv-t nem szeretném levinni. gondolkodtam, hogy a monitort hurcibászom annyit kibírok de azon meg csak sima VGA van és nem kapok hozzá átalakítót. vennem kell egy monitort?

Teamviewerrel jól működik és kezelhető a gép. Az a gond, hogy ha nincs bedugva a videókártyára semmi, akkor nem is bootol a rendszer. Erre keresnék én megoldást, hátha nem csak hdmi dummy-val lehet megoldani. VGA-hoz lehet kapni átalakítot 3-4ezerért, én mondjuk media marktban kaptam mert sürgős volt, 8000.

2 megoldás van:

1. HDMI dummy plug - ez mindegyik kártyán működik
2. 1000 Ft-os hdmi->dsub átalakító  + 5ft-os ellenállás - ez nem midnegyik kártyán működik.

petiznet

Idézetet írta: ScubaCrab Dátum április 11, 2017, 03:29:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: petiznet Dátum április 11, 2017, 03:27:33 DÉLUTÁN
Ti hogy oldottátok meg a képet a videókártyán? Itthon hdmivel vittem tv-re a képet, de le szeretném vinni a garázsba a riget és a tv-t nem szeretném levinni. gondolkodtam, hogy a monitort hurcibászom annyit kibírok de azon meg csak sima VGA van és nem kapok hozzá átalakítót. vennem kell egy monitort?

Teamviewerrel jól működik és kezelhető a gép. Az a gond, hogy ha nincs bedugva a videókártyára semmi, akkor nem is bootol a rendszer. Erre keresnék én megoldást, hátha nem csak hdmi dummy-val lehet megoldani. VGA-hoz lehet kapni átalakítot 3-4ezerért, én mondjuk media marktban kaptam mert sürgős volt, 8000.

Azthiszem ha olyankor F1et nyomsz akkor bootol, de nembiztos.

http://kutyubazar.hu/183-digitalizalo-atalakito-adapterek/17236-hdmi-vga-atalakito-konverter.html
Ez jó lehet?

ScubaCrab

Idézetet írta: petiznet Dátum április 11, 2017, 03:32:34 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ScubaCrab Dátum április 11, 2017, 03:29:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: petiznet Dátum április 11, 2017, 03:27:33 DÉLUTÁN
Ti hogy oldottátok meg a képet a videókártyán? Itthon hdmivel vittem tv-re a képet, de le szeretném vinni a garázsba a riget és a tv-t nem szeretném levinni. gondolkodtam, hogy a monitort hurcibászom annyit kibírok de azon meg csak sima VGA van és nem kapok hozzá átalakítót. vennem kell egy monitort?

Teamviewerrel jól működik és kezelhető a gép. Az a gond, hogy ha nincs bedugva a videókártyára semmi, akkor nem is bootol a rendszer. Erre keresnék én megoldást, hátha nem csak hdmi dummy-val lehet megoldani. VGA-hoz lehet kapni átalakítot 3-4ezerért, én mondjuk media marktban kaptam mert sürgős volt, 8000.

Azthiszem ha olyankor F1et nyomsz akkor bootol, de nembiztos.

http://kutyubazar.hu/183-digitalizalo-atalakito-adapterek/17236-hdmi-vga-atalakito-konverter.html
Ez jó lehet?

A media markt-os ugyanez, csak megfizettetik a márkát. Szerintem teljesen jól fog működni.

zek9

Sziasztok!

LENNE EGY KÉRDÉSEM.
NEM ÉRTEM AZT HOGY A RIGEK HOGY KAPCSOLÓDNAK A TÖBBI RIGHEZ ÉS A NETHEZ.aNNYIT SIKERŰLT MEGÉRTENEM HOGY A RIG ALAPLAPJÁBÓL JÖN KI EGY ETERNET KÁBEL DE HOGY AZ HOVA KAPCSOLÓDIK AZT NEM ÉRTEM.
A RIGEKHEZ KELL HDD?
KÖSZÖNÖM!

Worlynox

Idézetet írta: zek9 Dátum április 11, 2017, 05:22:23 DÉLUTÁN
Sziasztok!

LENNE EGY KÉRDÉSEM.
NEM ÉRTEM AZT HOGY A RIGEK HOGY KAPCSOLÓDNAK A TÖBBI RIGHEZ ÉS A NETHEZ.aNNYIT SIKERŰLT MEGÉRTENEM HOGY A RIG ALAPLAPJÁBÓL JÖN KI EGY ETERNET KÁBEL DE HOGY AZ HOVA KAPCSOLÓDIK AZT NEM ÉRTEM.
A RIGEKHEZ KELL HDD?
KÖSZÖNÖM!

és a járdáról hova tűnnek a lekopott cipőtalp darabkák ?

ZsZolee

Idézetet írta: Worlynox Dátum április 11, 2017, 05:42:48 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zek9 Dátum április 11, 2017, 05:22:23 DÉLUTÁN
Sziasztok!

LENNE EGY KÉRDÉSEM.
NEM ÉRTEM AZT HOGY A RIGEK HOGY KAPCSOLÓDNAK A TÖBBI RIGHEZ ÉS A NETHEZ.aNNYIT SIKERŰLT MEGÉRTENEM HOGY A RIG ALAPLAPJÁBÓL JÖN KI EGY ETERNET KÁBEL DE HOGY AZ HOVA KAPCSOLÓDIK AZT NEM ÉRTEM.
A RIGEKHEZ KELL HDD?
KÖSZÖNÖM!

és a járdáról hova tűnnek a lekopott cipőtalp darabkák ?

TÖNKRETETTÉL!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D (ez nagy válasz volt!)

ZserboTe

Hali!

Problémám a következő lenne: Van egy Asrock h81 pro btc r2.0 alaplapom 6 kártyával és PCIE 6 port/adaptert nem ismeri fel a rendszer.. Kártyák jók biztosan és a riserek is mert másik portba mentek.. Valakinek valami ötlet? :/

fpeter

Idézetet írta: ZserboTe Dátum április 11, 2017, 07:57:13 DÉLUTÁN
Hali!

Problémám a következő lenne: Van egy Asrock h81 pro btc r2.0 alaplapom 6 kártyával és PCIE 6 port/adaptert nem ismeri fel a rendszer.. Kártyák jók biztosan és a riserek is mert másik portba mentek.. Valakinek valami ötlet? :/

A legalsó slottal van gondod? Milyen riser? Sajnos én is szívok vele - leállítások után random módon 1-2-3 kártyát nem lát a gép. Kikapcs, össze vissza pakolgat, van hogy elsőre van hogy 1-2 órát xopok vele mire megint megy mind a 6. Eddig nem tudtam rájönni az okára... (ugyanez a lap, több is van, mind ilyen)
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

ZserboTe

#1229
Idézetet írta: fpeter Dátum április 11, 2017, 08:03:54 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZserboTe Dátum április 11, 2017, 07:57:13 DÉLUTÁN
Hali!

Problémám a következő lenne: Van egy Asrock h81 pro btc r2.0 alaplapom 6 kártyával és PCIE 6 port/adaptert nem ismeri fel a rendszer.. Kártyák jók biztosan és a riserek is mert másik portba mentek.. Valakinek valami ötlet? :/

A legalsó slottal van gondod? Milyen riser? Sajnos én is szívok vele - leállítások után random módon 1-2-3 kártyát nem lát a gép. Kikapcs, össze vissza pakolgat, van hogy elsőre van hogy 1-2 órát xopok vele mire megint megy mind a 6. Eddig nem tudtam rájönni az okára... (ugyanez a lap, több is van, mind ilyen)

Igen a legutolsó.. PCIE 6 néven van lapon is.. Te milyen megoldást találtál rá, hogyan indult el eddig?
VER 006C riser.
Ver 003-al se megy próbáltam... de eszközkezelőben se látom a portot..



Uhura

Idézetet írta: ZserboTe Dátum április 11, 2017, 08:08:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 11, 2017, 08:03:54 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZserboTe Dátum április 11, 2017, 07:57:13 DÉLUTÁN
Hali!

Problémám a következő lenne: Van egy Asrock h81 pro btc r2.0 alaplapom 6 kártyával és PCIE 6 port/adaptert nem ismeri fel a rendszer.. Kártyák jók biztosan és a riserek is mert másik portba mentek.. Valakinek valami ötlet? :/

A legalsó slottal van gondod? Milyen riser? Sajnos én is szívok vele - leállítások után random módon 1-2-3 kártyát nem lát a gép. Kikapcs, össze vissza pakolgat, van hogy elsőre van hogy 1-2 órát xopok vele mire megint megy mind a 6. Eddig nem tudtam rájönni az okára... (ugyanez a lap, több is van, mind ilyen)

Igen a legutolsó.. PCIE 6 néven van lapon is.. Te milyen megoldást találtál rá, hogyan indult el eddig?
VER 006C riser.
Ver 003-al se megy próbáltam... de eszközkezelőben se látom a portot..



Egy kibic kérdés: de a 16-os PCI-e ban ha közvetlenül lenne a kártya az nem segítene ?

Amúgy meg az USB-s riserekkel mindig volt egy fentartásom, mert az USb-s hubok is rendszeresen gondolnak egyet és elveszitik a kontaktot.

Meg amikor megláttam a H81 PRO-s alaplapot sírni tudtam volna annyira gagyin szar a nyák lapja , a képen is látszik nálad is hajlik , nyiklik , nyaklik.

Arkenso

Próbából dugjatok 1-2 MOLEX-et az alaplapnak, hátha.
Elvileg mennie kellene anélkül is, de hátha ez megoldja a problémát, egy próbát megér :)

ZserboTe

Idézetet írta: Arkenso Dátum április 11, 2017, 08:25:47 DÉLUTÁN
Próbából dugjatok 1-2 MOLEX-et az alaplapnak, hátha.
Elvileg mennie kellene anélkül is, de hátha ez megoldja a problémát, egy próbát megér :)

Próbáltam ez se segített sajna.

fpeter

Egyszerűen rakosgatom a kábeleket balra jobbra, cserélgetem a kártyákat és egyszercsak pöccröff minden a helyén és napokig/hetekig megy atomstabilan a következő áramszünetig/biztosíték leverésig... Nem értem az okát és bajban is vagyok vele, mert így nem gondolkodhatok szervertermes elhelyezésben... :(

Egyébként ha kizárólag csak a 6dik slotban van egy kártya, azon a monitorral, akkor úgy sem látja? BIOS beállítások? PCIe GEN1, multimonitor letilt, stb...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

ZserboTe

Idézetet írta: fpeter Dátum április 11, 2017, 08:41:31 DÉLUTÁN
Egyszerűen rakosgatom a kábeleket balra jobbra, cserélgetem a kártyákat és egyszercsak pöccröff minden a helyén és napokig/hetekig megy atomstabilan a következő áramszünetig/biztosíték leverésig... Nem értem az okát és bajban is vagyok vele, mert így nem gondolkodhatok szervertermes elhelyezésben... :(

Egyébként ha kizárólag csak a 6dik slotban van egy kártya, azon a monitorral, akkor úgy sem látja? BIOS beállítások? PCIe GEN1, multimonitor letilt, stb...

Nem úgy sem látja.. próbáltam mindent de semmi. Pedig minden be van állítva rendesen

ditibo

Idézetet írta: ditibo Dátum április 08, 2017, 04:21:18 DÉLUTÁN
Idézetet írta: hoppus Dátum április 06, 2017, 11:32:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ditibo Dátum április 06, 2017, 09:34:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 06, 2017, 05:14:08 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ditibo Dátum április 06, 2017, 05:08:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum április 05, 2017, 08:17:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ditibo Dátum április 05, 2017, 05:55:10 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 05, 2017, 01:02:45 DÉLUTÁN
az alaplapra bedugtad a molex csatlakozot? Az alaplapon a videokaertyat allitsd PEG re vagy PCI-E slot 1 -re nem tudom milyen elnevezese lesz a BIOSBA nalad. elmeletileg az alaplapi videot kapcsold ki.
Az alaplapra nem dugtam molexet. Viszont próbáltam riser-rel is és riser kapott tápot. A BIOSBA hol találom a videokártya beállitásokat?
Egyszer már leirtam miket kell beallitani!
Na meg egyszer:
Primary Graphics Adapter legyen - PCIe
PCIE2 Link Speed legyen - GEN1
IGPU Multi-Monitor legyen - Disabled
Deep Sleep - Disabled
AZ audiokat is letilthatod, ha csak banyaszasra hasznalod a gepet!
Restore on AC/Power Loss - Power ON
Mindent beállítottam a leírtak szerint. Az Armor kártya bedugva az x16-ra megtáplálva az alaplapi molex. A monitor a kártyára kötve hdmi-vga redukcióval. Bekapcsolom a gépet megjelenik az Asrock indító ábrája. Lenyomom az F2-t és elsötétül a monitor. De ha nem nyomok semmit úgyszintén fekete lesz a monitor. Ha kiveszem a kártyát az alaplapi VGA-val megy a gép. Ezek szerint az alaplapi VGA még sincs letiltva?  Lehet a kártya lesz hibás? Ha már a BIOS- ba sem enged be csak a kártya lehet rossz mit gondoltok? Lehet rendelek egy másikat s azzal fogom tesztelni. Előbb utóbb úgy is kell vennem másikat.

Vegyel egy masik kartyat, teszteld azzal is, es ha ugyan ezt csinalja akkor alaplap! Ha az uj kartyaval elindul akkor a kartya volt szar es kuldheted vissza cserere!

Ezekkel a beallitasokkal indulnia kellene problema nelkul!
Gyerekek beindult a bányagép. ;D Mégegyszer köszönet a segítségért.

De mi lett a megoldas vegul? :)
Azt csináltam végül hogy csavarhúzóval reseteltem a gépet, újraindulás után elindult a windows a kártyával. Máris elkezdtem rá nyomni a drivert, aztán a claymore-t és irány a flypool, hogy kipróbáljam a regisztrációimat amit már korábban megcsináltam. Nem is néztem hogy mire is lenne érdemes mindjárt ráállni,egyenlőre csupán csak a kipróbálás volt a célom, így a zcash mellett döntöttem. Elindult a calymore
a Wattool-on annyit csináltam hogy kicsit visszavettem a feszültségeket és a ventit feljebb nyomtam(amit Vegán is tanácsolt az Armorosoknak), aprólékos beállításokat nem végeztem. Mivel hétvégére el kellett utaznom így a gépet is ki kellett kapcsolnom.  :( A jövő
héten lesz csak optimalizálás. Remélem nem lesz majd semmi megviccelés a gép részéről. Ha lenne be fogok róla  számolni .
A megviccelés meg volt a gép részéről, ugyanis elsőre nem indul csak ha újraindítom. Aztán már működik minden. Tudom másnak is volt már ilyen gondja. Szerintetek mi lehet a probléma?

fpeter

Idézetet írta: ZserboTe Dátum április 11, 2017, 08:46:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 11, 2017, 08:41:31 DÉLUTÁN
Egyszerűen rakosgatom a kábeleket balra jobbra, cserélgetem a kártyákat és egyszercsak pöccröff minden a helyén és napokig/hetekig megy atomstabilan a következő áramszünetig/biztosíték leverésig... Nem értem az okát és bajban is vagyok vele, mert így nem gondolkodhatok szervertermes elhelyezésben... :(

Egyébként ha kizárólag csak a 6dik slotban van egy kártya, azon a monitorral, akkor úgy sem látja? BIOS beállítások? PCIe GEN1, multimonitor letilt, stb...

Nem úgy sem látja.. próbáltam mindent de semmi. Pedig minden be van állítva rendesen

Windows alól nézed? Esetleg mielőtt kimondod a halálos ítéletet a lapra, még egy linux (pl Ubuntu)telepítővel megnézheted live módban elindítva, hogy az lspci | grep VGA mennyi kártyát lát...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

ZserboTe

Idézetet írta: fpeter Dátum április 11, 2017, 08:49:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZserboTe Dátum április 11, 2017, 08:46:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 11, 2017, 08:41:31 DÉLUTÁN
Egyszerűen rakosgatom a kábeleket balra jobbra, cserélgetem a kártyákat és egyszercsak pöccröff minden a helyén és napokig/hetekig megy atomstabilan a következő áramszünetig/biztosíték leverésig... Nem értem az okát és bajban is vagyok vele, mert így nem gondolkodhatok szervertermes elhelyezésben... :(

Egyébként ha kizárólag csak a 6dik slotban van egy kártya, azon a monitorral, akkor úgy sem látja? BIOS beállítások? PCIe GEN1, multimonitor letilt, stb...

Nem úgy sem látja.. próbáltam mindent de semmi. Pedig minden be van állítva rendesen

Windows alól nézed? Esetleg mielőtt kimondod a halálos ítéletet a lapra, még egy linux (pl Ubuntu)telepítővel megnézheted live módban elindítva, hogy az lspci | grep VGA mennyi kártyát lát...

Igen windows alól.. létező összes frissítést is rátettem az alaplapra de nem hajlandó felismerni.
Esetleg ki milyen alaplapot ajánlj ami itthon elérhető gyorsan nálunk és megbízható? :)

Artthur

Idézetet írta: ZserboTe Dátum április 11, 2017, 08:46:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 11, 2017, 08:41:31 DÉLUTÁN
Egyszerűen rakosgatom a kábeleket balra jobbra, cserélgetem a kártyákat és egyszercsak pöccröff minden a helyén és napokig/hetekig megy atomstabilan a következő áramszünetig/biztosíték leverésig... Nem értem az okát és bajban is vagyok vele, mert így nem gondolkodhatok szervertermes elhelyezésben... :(

Egyébként ha kizárólag csak a 6dik slotban van egy kártya, azon a monitorral, akkor úgy sem látja? BIOS beállítások? PCIe GEN1, multimonitor letilt, stb...

Nem úgy sem látja.. próbáltam mindent de semmi. Pedig minden be van állítva rendesen

Valamelyik nap csak egy risert cseréltem ugyanolyat ugyanolyanra nem volt vele baj csak azt hittem. Szóval újraindítás után már nem is látta azt a kártyát/vagy valamelyiket mert a monitor arról ment... DDU-val leszedtem a drivert és újat dobtam neki és máris jó lett. Driver installal is próbálkozol?

ZserboTe

Idézetet írta: Artthur Dátum április 11, 2017, 08:55:03 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZserboTe Dátum április 11, 2017, 08:46:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 11, 2017, 08:41:31 DÉLUTÁN
Egyszerűen rakosgatom a kábeleket balra jobbra, cserélgetem a kártyákat és egyszercsak pöccröff minden a helyén és napokig/hetekig megy atomstabilan a következő áramszünetig/biztosíték leverésig... Nem értem az okát és bajban is vagyok vele, mert így nem gondolkodhatok szervertermes elhelyezésben... :(

Egyébként ha kizárólag csak a 6dik slotban van egy kártya, azon a monitorral, akkor úgy sem látja? BIOS beállítások? PCIe GEN1, multimonitor letilt, stb...

Nem úgy sem látja.. próbáltam mindent de semmi. Pedig minden be van állítva rendesen

Valamelyik nap csak egy risert cseréltem ugyanolyat ugyanolyanra nem volt vele baj csak azt hittem. Szóval újraindítás után már nem is látta azt a kártyát/vagy valamelyiket mert a monitor arról ment... DDU-val leszedtem a drivert és újat dobtam neki és máris jó lett. Driver installal is próbálkozol?

Összes kártya megy rendesen, csak abba a slotba van gond az összessel mindegy melyiket teszem rá.