Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 22 Vendégek van a témában

Uhura

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum április 19, 2017, 02:52:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 19, 2017, 09:21:10 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Zorg33 Dátum április 19, 2017, 01:12:22 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum április 18, 2017, 07:11:33 DÉLUTÁN
Zorg!
Szerinted mi a jobb,ha folyamatosan porog a venti?

Igen az a jó, ah pörög a venti folyamatosan.
Az a lényeg, hogy a hőingadozás minimális legyen.

A végén nem sikerült rábírni, hogy folyamatosan mennyen. Tiszta hülye ez az MSI kártya , maradt a kezes lábas megoldás SpeedFan , fixre húztam a ventriket 45%-körül és kész így gond nlkül megy az egész.

A vicces az, volt, hogy amikor írtad, beállítottam ment, a következő kikapcsolásnál és újra indításnál megint meghülyült, felpörgött majd leállt .... és már a hőmérséklet sem volt lényeg 59C-n volt a gPU és így sem tudtam rávenni, hogy fixen mennyen.

Ha kijön a jóidő, ne felejtsd csekkolni, nehogy úgy járjon, mint...derekek :)

Addigra megcsinálom az automata szabályzós beállításhoz a profilt és azzal fogom küldeni. De valami gigszere van ezeknek az MSI kártyáknak, vagy a vezérlés vagy a profiljuk van elbaszva. A Sapphire-oknál is van amelyik szarakszik de az indulásnál problémás meg rendszeresen felülírja a Watttool beállításait egy idő után de magától szabályozza és nem hevíti túl magát.

porci

GIGABYTE F2A88X-D3HP

Valaki használ ilyen lapot? Tudnék szerezni egy újat, garanciával elég jó áron, de boldogabb lennék ha egy szaki ránézne, mielőtt rámondom az áment.  :)

Mickey

Ismeri valaki az Asus P5Q PRO lapját?
Be lehet rajta indítani mind az öt pcie slotot egyszerre?

fpeter

Idézetet írta: Mickey Dátum április 19, 2017, 09:55:06 DÉLUTÁN
Ismeri valaki az Asus P5Q PRO lapját?
Be lehet rajta indítani mind az öt pcie slotot egyszerre?

Van 775-ös ASUS lapom P45 és X38 chipsettel is és mindkettőben betegesek az újabb AMD kártyák, már a 7850/7870 se ment rendesen de egy 480-is pontosan ugyanazt produkálta: van slot amiben elindul, van amiben nem is látja az os a kártyát, de ha látja akkor is driver telepítés és az első játék/bánya indításra reset/fagyás/kékhalál. Erős külső tápról etetett vidkártyával is. Csak az x1 slotokban USB riserrel ment normálisan a bánya, az összes hosszú kék slot beteges volt...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

extazzzi94

Sziasztok!
Újonc vagyok még a szakmában. Van egy Asus Strix RX 470 4gb kártyám Hynix memóriával , és sehogy sem boldogulok Watt Toolban, valaki esetleg tudna segíteni hogy hogyan tudnám belőni a GPU órajelet? már jóideje szórakozok vele de sehogy sem akar stabil maradni... sőt az új CM 9.1 el már a gépem is fagy rövid időn belül...
Képet mellékeltem

fpeter

Idézetet írta: extazzzi94 Dátum április 19, 2017, 11:01:04 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Újonc vagyok még a szakmában. Van egy Asus Strix RX 470 4gb kártyám Hynix memóriával , és sehogy sem boldogulok Watt Toolban, valaki esetleg tudna segíteni hogy hogyan tudnám belőni a GPU órajelet? már jóideje szórakozok vele de sehogy sem akar stabil maradni... sőt az új CM 9.1 el már a gépem is fagy rövid időn belül...
Képet mellékeltem

ne csak a P7 mezőt módosítsd, az órajelet és feszt célszerű mindenhol átírni ahol magasabb az érték mint amit szeretnél
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

extazzzi94

Idézetet írta: fpeter Dátum április 19, 2017, 11:03:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: extazzzi94 Dátum április 19, 2017, 11:01:04 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Újonc vagyok még a szakmában. Van egy Asus Strix RX 470 4gb kártyám Hynix memóriával , és sehogy sem boldogulok Watt Toolban, valaki esetleg tudna segíteni hogy hogyan tudnám belőni a GPU órajelet? már jóideje szórakozok vele de sehogy sem akar stabil maradni... sőt az új CM 9.1 el már a gépem is fagy rövid időn belül...
Képet mellékeltem

ne csak a P7 mezőt módosítsd, az órajelet és feszt célszerű mindenhol átírni ahol magasabb az érték mint amit szeretnél



Esetleg ha lenne időd le tudnád nekem ide írni hogy mit és mennyire lenne érdemes beállítanom?

porci

Nekem az asusom az most így megy
Lehetne feljebb rugdosni, ezt nem vitatom, de így atomstabil + a fogyasztása is parádés

http://tinyurl.hu/pwG5/

fpeter

Idézetet írta: extazzzi94 Dátum április 19, 2017, 11:07:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 19, 2017, 11:03:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: extazzzi94 Dátum április 19, 2017, 11:01:04 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Újonc vagyok még a szakmában. Van egy Asus Strix RX 470 4gb kártyám Hynix memóriával , és sehogy sem boldogulok Watt Toolban, valaki esetleg tudna segíteni hogy hogyan tudnám belőni a GPU órajelet? már jóideje szórakozok vele de sehogy sem akar stabil maradni... sőt az új CM 9.1 el már a gépem is fagy rövid időn belül...
Képet mellékeltem

ne csak a P7 mezőt módosítsd, az órajelet és feszt célszerű mindenhol átírni ahol magasabb az érték mint amit szeretnél



Esetleg ha lenne időd le tudnád nekem ide írni hogy mit és mennyire lenne érdemes beállítanom?

Konkrétat nehéz mondani... GPU-Z milyen ASIC %-ot ír rá? Valószínűleg 70% alatt lesz, mert az a P6 fesz is elég magaska... (feltéve hogy az a gyári érték)
Mindenesetre +/- 70% körüli kártyám is van aminek 1000mV kell a gyári 1230MHz-hez, van amelyik meg 930-al is vígan elvan alacsonyabb %-al mint a másik...

Ha ETH-re mész, akkor oda memória mod + magas memória órajel dukál, és ahhoz kell kikísérletezni hogy mi a legalacsonyabb gpu órajel amin még nem látszik hashrate drop, utána ahhoz kell kikísérletezni a legkisebb Vgpu-t amin még stabilan teszi a dolgát. A hashrate érték alapján a memória mod még nem volt meg, ugye? Érdemes azzal kezdeni...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

extazzzi94

Idézetet írta: fpeter Dátum április 19, 2017, 11:19:04 DÉLUTÁN
Idézetet írta: extazzzi94 Dátum április 19, 2017, 11:07:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 19, 2017, 11:03:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: extazzzi94 Dátum április 19, 2017, 11:01:04 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Újonc vagyok még a szakmában. Van egy Asus Strix RX 470 4gb kártyám Hynix memóriával , és sehogy sem boldogulok Watt Toolban, valaki esetleg tudna segíteni hogy hogyan tudnám belőni a GPU órajelet? már jóideje szórakozok vele de sehogy sem akar stabil maradni... sőt az új CM 9.1 el már a gépem is fagy rövid időn belül...
Képet mellékeltem

ne csak a P7 mezőt módosítsd, az órajelet és feszt célszerű mindenhol átírni ahol magasabb az érték mint amit szeretnél



Esetleg ha lenne időd le tudnád nekem ide írni hogy mit és mennyire lenne érdemes beállítanom?

Konkrétat nehéz mondani... GPU-Z milyen ASIC %-ot ír rá? Valószínűleg 70% alatt lesz, mert az a P6 fesz is elég magaska... (feltéve hogy az a gyári érték)
Mindenesetre +/- 70% körüli kártyám is van aminek 1000mV kell a gyári 1230MHz-hez, van amelyik meg 930-al is vígan elvan alacsonyabb %-al mint a másik...

Ha ETH-re mész, akkor oda memória mod + magas memória órajel dukál, és ahhoz kell kikísérletezni hogy mi a legalacsonyabb gpu órajel amin még nem látszik hashrate drop, utána ahhoz kell kikísérletezni a legkisebb Vgpu-t amin még stabilan teszi a dolgát. A hashrate érték alapján a memória mod még nem volt meg, ugye? Érdemes azzal kezdeni...



De sajnos a mem mod is megvolt, 1500 timing,nem értem hogy miért hoz ilyen keveset, watt toolban az össz érték gyári kivéve a P7 mezőt.
Asic 66.6%
Már ötletem sincs mit kellene átírnom annyira belekeveredtem, sajnos nem éreztem még rá erre az oc dologra :(

fpeter

Akkor köv körben kísérletezd ki, hogy 900-1000mV-al mi a max mem órajel amin még stabil - nem tudom másnál számít e, nálam 900-on meg 1000-en is ugyanúgy max 2GHz-en stabilak a Giga G1 kártyák, +50MHz-től már egyik másik dadog, 2100-at már egyik sem bír, a 2GHz-et viszont atomstabilan teljesítik. Ha ez megvan, akkor próbáld csökkenteni a GPU órajelét, mondjuk 1200-ról indulva. Nekem 2GHz-es memóriával 1150mhz gpu körül tűnt úgy hogy az a határ, addig alig érzi meg a hashrate, alatta már látványosan esik. Nálad is valószínűleg ez lesz a gond, illetve a temp target 55 is kicsit alacsony, lehet azért vesz vissza időnként az órajelből hogy sikerüljön tartani a targetet. A 60-64 fok is jó lesz még oda...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

extazzzi94

Sikerült!!!
Én sem tudom hogyan de úgy megy mint a Doxa :D
Köszönöm a segítséget. :)


petiznet

Alaplapokat milyeneket javasoltok? 6kartyara? Asrock h81 kivan fogyva mindenhol

drizzt_do_urden



drizzt_do_urden

anniversary is jo amelyiknek az egesz slotja PCI-E de van amelyiknek 2x PCI -t tesznek hogy miert nem tudom. na de meg kell nezni jol.

evko81

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 20, 2017, 08:13:20 DÉLUTÁN
anniversary is jo amelyiknek az egesz slotja PCI-E de van amelyiknek 2x PCI -t tesznek hogy miert nem tudom. na de meg kell nezni jol.

Sziasztok!

ETHpoolra bányászok... 130MH/s sebessséggel.
Jó ez a pool, vagy inkább a nanopoolra bányásszak?
Mikor kapok fizetést innen? Mert nagyjából semmit nem látok, hogy mennyi az enyenlegem, stb...
Ezeket honnan tudom meg, illetve hogy tudom beállítani a kifizetést, mikor, mennyi eth után fizessen, stb?

Köszi. :)

2DA


evko81

Idézetet írta: 2DA Dátum április 20, 2017, 09:15:55 DÉLUTÁN
Ide másold az ETH címed és látni fogod:
https://ethermine.org/

Köszi.

Gyerekek, baj van. Legalább 2 napot bányásztam 130Mh/s sebességgel ide:
http://ethpool.org/ Ez solo pool?

https://ethermine.org/, ez a jó pool 130Mh/s sebességhez?

Köszi. :)

Na és mi van a solo poolon bent ragadt egyenleggel?

porci

Az miért van, hogy elállítódik az rpm-ekre vonatkozó beállításom? Max 65c-re raktam, ill. 500-3500rpm-re, de ha megnyitok egy másik kártyát, majd vissza, akkor elállítja magától. Mit csinálok rosszul?